» »

Iranske volitve 2009

Iranske volitve 2009

««
«
1 / 13
»»

jype ::

Poročajo o rekordni volilni udeležbi.

Glavno vprašanje, ki letos stimulira volilce, je stanje gospodarstva.

Ženske, za razliko od nekaterih "pro-zahodnih" islamskih držav, lahko ne le volijo, ampak tudi kandidirajo.

Vrhovni verski vodja lahko, če se mu zdi pametno, volitve itak razveljavi.

Kakšne so možnosti, da Iran v naslednjih treh mandatih postane sekularna država?

mtosev ::

zmagal bo Ahmadinajad. sanje o pro western so se/se bojo razblinile.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Ja ampak volilcev opozicije ni malo in ne bodo izginili, tudi če volitve izgubijo.

leinad ::

Kakšne so možnosti, da Iran v naslednjih treh mandatih postane sekularna država?


Limitirajo k 0? Tale njihova demokracija je bolj kvazi-demokracija. Ajatola dovoli le ideološko preverjenim, da se spustijo v kandidaturo za prezidenta.

innerspace ::

Mogoce tukaj dobis odgovor...
http://www.ted.com/talks/lang/eng/bruce...

zee ::

Tale njihova demokracija je bolj kvazi-demokracija. Ajatola dovoli le ideološko preverjenim, da se spustijo v kandidaturo za prezidenta.


'nough said.

Mislim, da ni veliko moznosti, da bi se Iran razvil v sekularno demokracijo zahodnega tipa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Thomas ::

Dokler jih jure ne zbombardira s knjigami, ne.

jype ::

Ja, to drži.

Če bi Irak bombardirali s knjigami, danes tam ne bi bilo nasilja.

T-h-o-r ::

amen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

No sej. Zato hitro stresta ene 1000 ton knjig na Iran, pa bo.

Mogoče še na Irak, kaj veš, mogoče še vedno pomaga.

T-h-o-r ::

poleg tega pa še nekaj 1968
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ziga Dolhar ::

Hm, jure, ti bi rad sekularno drzavo? A ne bi bla za zacetek dovolj ze laicna? :-)
https://dolhar.si/

alexa-lol ::

poleg tega pa še nekaj 1968

1984?

jype ::

A laična se temu reče po naše, hm. Táko, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

THX 1138 ::

Poročajo o rekordni volilni udeležbi.


Lep pokazatelj kako si ljudje želijo spremembe. Sicer pa če bo prihodnji voditelj(pa upam, da ne bo Ahminedzad:) vsaj polovico tako dobrovoljen kot se dela Obama..se nam obetajo lepši časi. Z recesijo ali brez nje..

mtosev ::

Poročajo o rekordni volilni udeležbi.


Lep pokazatelj kako si ljudje želijo spremembe. Sicer pa če bo prihodnji voditelj(pa upam, da ne bo Ahminedzad:) vsaj polovico tako dobrovoljen kot se dela Obama..se nam obetajo lepši časi. Z recesijo ali brez nje..

razlike bojo primarno v USA. zunanja politika ZDA se drasticno ne spremenila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

THX 1138 ::

razlike bojo primarno v USA. zunanja politika ZDA se drasticno ne spremenila.


To so pomembne volitve predvsem za Izrael.Ker Izrael je že dokaj resno nakazal možnost raketiranja jedrskih objektov v Iranu. Če bo naslednji iranski predsednik spremenil politiko in uvedel bolj demokratične spremembe(kar je pa glede na vpliv ajatole Hameneja malo verjetno) bo potem tudi lažje prišlo do rešitve palestinskega vprašanja. Samo še vedno moje mnenje je, da politiko ne vodijo voditelji, ampak dobro organizirane skupine po svetu, ki delujejo skozi bančne institucije, naftne družbe in kemične industrijo(itd..).Recimo Obama, toliko besed, tako malo (koristnih) dejanj.Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely http://travismonitor.blogspot.com/2009/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

mtosev ::

tocno zdaj je na CNN da je Ahmed zmagal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Težko je zmagal, če še preštel niso. Uradni Iran pravi, da je ziher zmagal, ja. Upajmo, da ni.

DeusVult ::

Perzijsko ljudstvo si očitno želi konec islamske tiranije. Če jim diktatorski sistem tega v okviru kvazi-demokracije ne omogoča, je naloga civiliziranega sveta, da jih osvobodi.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> je naloga civiliziranega sveta, da jih osvobodi.

Se strinjam, ja. Bo treba začet bombardirat s knjigami, ker zadnji dve "osvoboditvi" izpod jarma diktature sta trenutno še vedno najbolj zoprni žarišči nasilja na svetu.

jype ::

mtosev ::

to bo zelo pomagalo. no saj nekaj bojo od tega imeli v zapor jih bojo odpreljali. baje da v iranskih zaporih imas celo FULL HD TV,racunalnik, 5 razlicnih jedi na voljo in druge bonitete,... :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> to bo zelo pomagalo.

Bolj kot tvoje bedaste pripombe vsekakor.

DeusVult ::

Se strinjam, ja. Bo treba začet bombardirat s knjigami, ker zadnji dve "osvoboditvi" izpod jarma diktature sta trenutno še vedno najbolj zoprni žarišči nasilja na svetu.


Delno zaradi komunističnih "liberalcev", ki vojskam ne pustijo opravljati svojega dela.

(če ena stran ne spoštuje Ženevske konvencije, je druga tudi ni dolžna)
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Delno zaradi komunističnih "liberalcev", ki vojskam ne pustijo opravljati svojega dela.

Še en fašist. Mater vas je veliko.

DeusVult> (če ena stran ne spoštuje Ženevske konvencije, je druga tudi ni dolžna)

Ne v mojem imenu in niti slučajno ne z mojim denarjem. Če se hočte igrat fašizem, najprej marš v plinsko celico, potem se bomo pa naprej pogovarjal (glede tega, a je spoštovanje človekovih pravic, Ženevske in drugih podobnih konvencij obvezno ali ne in za koga je obvezno in za koga ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

:DIzrael bo resil ta problem. ze so bombardirali Irak in Sirijo ko so imeli/bili blizu jederskega orozja. Izraelci se ne bodo dali
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> Izrael bo resil ta problem. ze so bombardirali Irak in Sirijo ko so imeli/bili blizu jederskega orozja. Izraelci se ne bodo dali

Ti maš rad Ahmadinedžada, ja.

Jaz bi raje videl, da zmaga kdo, ki bo Iran iztiril s poti, po kateri jih že 40 let potiskajo ZDA.

mtosev ::

neumni rezimi dobijo po glavi. da te spomnim da je Iran na listi drzav: states that support terrorism. Iran je banana drzava. ampak to ni tak problem . problem so ljudje, ker so neumni in njim ni jasno da ga ne rabijo trpet. will of the people najvec krat zmaga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zee ::

da te spomnim da je Iran na listi drzav


In to vemo od koga/kod? Ker to recejo predstavniki drzave, ki vojnim ujetnikom ne priznava prav noebnih pravic, ki NE uporablja prepovedanih (a neucinkovitih) metod zaslisevanja?

Give me a break.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gandalfar ::

problem so ljudje, ker so neumni in njim ni jasno da ga ne rabijo trpet


Seveda bos to podprl s kaksnimi bolj konkretnimi argumenti/linki.

mtosev ::

argument? v iranu je dosti neizobrazenih ljudi kateri zivijo v vaseh in razmisljajo tocno kak jih drzava "uci". sami ne vedo razmisljat, Amhed njim je elektriko pripeljal pa tudi vodo kaj prej v vaseh niso sploh poznali, zato ga tudi volijo, ker je njim boljse. takih ljudi je pa v iranu najvec. mislim neizobrazeni ljudi na podezelju.

se primer iz Pakistana: neizobrazeni ljudje vidijo kako ljudje kateri imajo denar imajo pravice in si lahko placajo odvetnike ali drzavne uradnike podkupijo. oni pa nimajo denarja in nic ne morejo, ker so revni. tocno taki ljudje podpirajo teroriste in tabilane, ker jim obljublajo boljse zivljenje. delajo trdo in drugi jih lahko izkoriscajo, ker so revni in neizobrazeni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mipe ::

No, zdaj so v Teheranu demonstracije, posebne policijske enote bežijo pred besnečo množico. Mogoče boste brali, da so ulice Teherana prazne, vendar vidim slike in filme, kjer so ulice nabito polne. Še ena informacijska vojna?

Menda je Ajatola izdal tajni ukaz, da priredijo glasove v prid Amanejihadualikakorkolisežepiše. Članek o tem je na tehranbureau.com, vendar trenutno se ta stran ne odziva, zanimivo...

Edit: Samo počasna je zaradi velikega prometa:
http://tehranbureau.com/2009/06/07/fatw...

Edit2: Na, pa je zgornja stran šla. Tule je twitter s skrb vzbujajočimi komentarji: http://twitter.com/tehranbureau

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Ja, krvavo bodo zatrli proteste, naši salonski desničarji bodo pa navdušeni, ker to pomeni fajn priložnost, da se porabi ogromno denarja za Iran spremenit v Afganistan.

mtosev> v iranu je dosti neizobrazenih ljudi kateri zivijo v vaseh in razmisljajo tocno kak jih drzava "uci". sami ne vedo razmisljat, Amhed njim je elektriko pripeljal pa tudi vodo kaj prej v vaseh niso sploh poznali, zato ga tudi volijo, ker je njim boljse. takih ljudi je pa v iranu najvec. mislim neizobrazeni ljudi na podezelju.

Ja. Bombardirat s knjigami. Edina rešitev.

oldguy ::

argument? v iranu je dosti neizobrazenih ljudi kateri zivijo v vaseh in razmisljajo tocno kak jih drzava "uci". sami ne vedo razmisljat, Amhed njim je elektriko pripeljal pa tudi vodo kaj prej v vaseh niso sploh poznali, zato ga tudi volijo, ker je njim boljse. takih ljudi je pa v iranu najvec. mislim neizobrazeni ljudi na podezelju.


A si to na CCNu pobral? Bože moj... Tale tvoja naivna predstava o neumnih vaških pastircih pove več o tebi kot pa o njih. Ni vse ravno tako, volitve so bile zmanipulirane, in gotovo ne prvič.

Če bi kdaj potoval tja dol, oz. če bi kdaj vsaj govoril s kom od tam, bi zvedel marsikaj drugega. Da je država sicer v pi*di, da se ljudje prekleto dobro zavedajo, da so ajatole eni diktatorji, pa vseeno pravijo, da se da preživeti. Ljudje so gostoljubni ter prijazni kot jih pri nas ne boš srečal, večina te bo po krajšem razgovoru vabila, da prideš k njim domov kot gost, ker jim je v veselje da bodo dobili kaj informacij in znanja od tebe.

Gospodarstvo zadnja leta pospešeno raste, skupaj z gospodarstvom raste tudi izobraženost prebivalstva, vsak drugi ima že mobitel, računalnik vsak tretji, mladina veselo rapa družbeno kritične viže (kadar jih država ne sliši, seve), želijo si več odprtosti ter sproščenosti, ki je pa ni in ni.

Kolega iz Esfahana, s katerim občasno sodelujemo, mi glede politike pravi takole: Upe so polagali že v Hatamija, ki mu jasno ni uspelo da bi se znebil podrejenosti ajatolam, sedaj pa še v njegovega duhovnega naslednika, ki je tudi sedaj pušnil. To jih jasno spravlja v obup, ker vejo da so bile volitve polne mahinacij in bodo spet morali čakat na naslednjo šanso, če jo bodo sploh dobili. Tudi ta kolega bi rad čimprej ven iz države, saj zanj (grafični/spletni oblikovalec) trenutno ni ravno veliko perspektiv. Na živce jim gre izoliranost in ekstremističnost države, a za to ne vidijo krivca le v bučah na oblasti, vendar tudi v ZDA in Evropi, ki so v zadnjih 30 letih zaostrili politiko z njimi do amena, kar ni bilo ravno nujno. Kljub temu da imajo radi ameriško kulturo, satelitski krožnik je namreč na vsaki drugi bajti, ne marajo zahodne politike in pravijo, da naj jih ZDA pustijo kar lepo pri miru. Pravijo namreč, da bi bilo potem samo slabše.

Za to imajo seveda precej dobre razloge, Šaha se še dobro spomnejo, prav tako njihove vojne z Irakom, kjer imajo ZDA tudi precej masla na glavi, zadnje ameriške avanture so jim pa tudi dober nauk, kakšno "blagostanje" zna prinest vmešavanje od zunaj, poleg tega so pa še ponosni na zgodovino svoje države in naroda. Konvencionalna vojna z njimi bi bila ena dolgotrajna, velika in težka avantura, vendar zaradi omenjenih značilnosti s še bolj nepredvidljivim izidom kot npr. v Iraku. Če pa kdo misli, da bodo pozdravljali amerikance kot osvoboditelje, je pa na glavo padel, prav tako kot tiste cvetke, ki bi jih kar znukali zaradi par vrstic, prebranih v cajtungih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

jype ::

Severni Teheran je precej bolj "zahodno mesto" kot Ljubljana, na primer.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

 Razmerje med glasovi

Razmerje med glasovi


Faulty election data

Tole je pa res sumljivo. Že vidim, kako ljudje norijo na ulice in tulijo 'Dol z tiranom!'. Ampak! Preberimo malo komentarje na strani... Tam najdemo povezavo na stran dobrega starega političnega analitika Nata Silverja:
Statistical Report Purporting to Show Rigged Iranian Election Is Flawed
V komentarjih tamkaj pa se kregajo okrog podrobnosti. Povsem zbegan sem.:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

mtosev ::

 Razmerje med glasovi

Razmerje med glasovi


Faulty election data

Tole je pa res sumljivo. Že vidim, kako ljudje norijo na ulice in tulijo 'Dol z tiranom!'. Ampak! Preberimo malo komentarje na strani... Tam najdemo povezavo na stran dobrega starega političnega analitika Nata Silverja:
Statistical Report Purporting to Show Rigged Iranian Election Is Flawed
V komentarjih tamkaj pa se kregajo okrog podrobnosti. Povsem zbegan sem.:8)

kot da je to pomembno. zmagal je Ahmed. na kaksen nacin je vseeno. isti clovek bo vodil iran razen ce ga ljudje vrzejo z oblasti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

http://twitter.com/StopAhmadi
http://twitter.com/mohamadreza

Coup gone Web 2.0 8-) Kakorkoli že, ugotovil sem, da gre v zgornjih dveh povezavah za dva resna vira, ki preverita svoje novice. Glede na vse to kaže, da Iranska vlada igra umazano igro; širi laži prek tweetov pod imeni zgornjih dveh oseb, ki sta očitno vplivna v blogosferi.

Ahmed je zmagal samo zato, ker je tako zaukazal Vrhovni Vodja. Do ponovnega štetja volilnih listkov pa ne more priti, ker so ti uničeni (poročajo o zažiganju volilnih lističev). Toliko o demokraciji!

Morda pa se bo le razpletlo... Predsednik Iranske volilne komisije je razveljavil volilne rezultate kot neveljavne! Vir

Se pravi, da bodo morali ponoviti volitve... upajmo, da se bo vlada strinjala s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

DeusVult ::

DeusVult> (če ena stran ne spoštuje Ženevske konvencije, je druga tudi ni dolžna)

Ne v mojem imenu in niti slučajno ne z mojim denarjem. Če se hočte igrat fašizem, najprej marš v plinsko celico, potem se bomo pa naprej pogovarjal (glede tega, a je spoštovanje človekovih pravic, Ženevske in drugih podobnih konvencij obvezno ali ne in za koga je obvezno in za koga ne).


Ženevska konvencija ni bila sprejeta zato, da bi ovirala napredek civiliziranega sveta proti brezbožnim barbarom, ampak zato, da se preneha masaker v vojnah med civiliziranimi državami, ki so jo sprejele.

Spoštovati pa je treba človekove pravice tistih, ki jih spoštujejo sami. Muslimani, ki obešajo homoseksualce in kamenjajo žrtve posilstva, to niso. V bistvu je islam sam nekompatibilen z deklaracijo OZN o osnovnih človekovih pravicah.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Ženevska konvencija ni bila sprejeta zato, da bi ovirala napredek civiliziranega sveta proti brezbožnim barbarom

Ne seri klanf. Ženevska konvencija je bila sprejeta zato, ker mi (tebe ne štejem zraven, se razume) ne dovolimo, da bi se v našem imenu in z našim denarjem počele svinjarije.

DeusVult> ampak zato, da se preneha masaker v vojnah med civiliziranimi državami, ki so jo sprejele.

Verjamem, da mnogi debili kaj takšnega verjamejo, ja. K sreči to ne drži.

DeusVult> Spoštovati pa je treba človekove pravice tistih, ki jih spoštujejo sami.

Ne. Spoštovati je treba človekove pravice vsakega človeka. Spet lahko ponovim, da brez težav verjamem, da mnogi debili mislijo drugače, a k sreči deklaracija človekovih pravic glede tega ne pušča nobenega dvoma.

DeusVult> Muslimani, ki obešajo homoseksualce in kamenjajo žrtve posilstva, to niso.

So ljudje, torej moramo njihove človekove pravice spoštovati. Druge izbire (razen te, da postanemo barbarski idioti) nimamo.

DeusVult> V bistvu je islam sam nekompatibilen z deklaracijo OZN o osnovnih človekovih pravicah.

Tudi krščanstvo je nekompatibilno, pa kaj? Človekove pravice veljajo za vse ljudi, ne le za "kompatibilne".

mtosev> kot da je to pomembno. zmagal je Ahmed. na kaksen nacin je vseeno. isti clovek bo vodil iran razen ce ga ljudje vrzejo z oblasti.

Vse kaže, da je radikalni islam precej bližje salonskim desničarjem, kot je zmerni islam blizu salonskim levičarjem. No, pomembno je, da vemo, kje kdo stoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::


Ne seri klanf. Ženevska konvencija je bila sprejeta zato, ker mi (tebe ne štejem zraven, se razume) ne dovolimo, da bi se v našem imenu in z našim denarjem počele svinjarije.


Čaki mal. Jaz sem mislil, da Ženevska konvencija ( katerkoli njena inačica že) obvezuje _podpisnice_ .

Kako naj bi obvezovala nekoga, ki se s tem ne strinja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Čaki mal. Jaz sem mislil, da Ženevska konvencija ( katerkoli njena inačica že) obvezuje _podpisnice_ .

Seveda.

Brane2> Kako naj bi obvezovala nekoga, ki se s tem ne strinja ?

Vse civilizirane države so podpisnice, tako da jih obvezuje. Če kakšna od podpisnic pravi, da ji ni treba upoštevat konvencije, ker je druga stran ne, je to bullshit argument.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Ampak konvencija obvezuje podpisnice v vojni s podpisnicami ?

Če prav razumem, določa obravnavanje uniformiranih vojakov, ki se obnašajo v skladu z njo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mtosev ::

super jype ko gres v Irak, Afganistan, ali Pakistan in ko te ugrabijo teroristi se sklicuj na zenevske konvencije. bomo vidli ce ti je uspelo ali ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

resit te ne bomo probali, ker bomo pravice teroristov spostovali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> super jype ko gres v Irak, Afganistan, ali Pakistan in ko te ugrabijo teroristi se sklicuj na zenevske konvencije. bomo vidli ce ti je uspelo ali ne.

Dejstvo, da so drugi ljudje tepci, v meni ne izzove potrebe, da bi se tudi jaz obnašal kot tepec.

Brane2> Ampak konvencija obvezuje podpisnice v vojni s podpisnicami ?

Pojma nimam, vsekakor pa zahtevam, da zahod spoštuje človekove pravice vseh. Bolje se bom počutil, če v vojni s komerkoli upoštevamo vse konvencije, namenjene zmanjševanju vseh oblik škode, ki jo vojna lahko prizadane.

Mipe ::

Dvomim, da so ekstremne skupine del države, ki je podpisnica Ženevske konvencije. Zato pa je toliko paravojaških enot po svetu; vlade lahko tako le pokažejo s prstmi in si umijejo roke.

jype ::

Kar pa ne pomeni, da si mi lahko privoščimo še kakšen Guantánamo.

Že ta, ki ga imamo zdaj, močno zmanjšuje možnosti, da bi kakorkoli pomagali Irancem, ki jih je islamska republika še enkrat nategnila.

Brane2 ::


Pojma nimam, vsekakor pa zahtevam, da zahod spoštuje človekove pravice vseh. Bolje se bom počutil, če v vojni s komerkoli upoštevamo vse konvencije, namenjene zmanjševanju vseh oblik škode, ki jo vojna lahko prizadane.


Štekam. Gre za tvoj pogled, ne za nek absoluten standard, s katerim se vsi strinjajo.
Jaz se BTW ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413085 (12291) Looooooka
»

Iran v pričakovanju volitev onemogočil VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6619041 (17472) Deneb
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539129 (36372) Mipe
»

Ali bo Amerika napadla Iran do 20.3.2006??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18514533 (529) leinad

Več podobnih tem