» »

Telekineza ali sranje :)?

Telekineza ali sranje :)?

1
2
»

Utk ::

_marko, koliko časa pa vemo za recimo šibko jedrsko silo?:) s fiziko bomo lahko kaj dokazovali ko bo res vse v fiziki jasno in pojasnjeno. To pa še ni. Kar pa ne pomeni da verjamem kaj v to:) bom verjel ko bo pri meni pod mojimi pogoji kdo kaj premaknu. Potem bom pa težil fizikom da pojasnijo to. Sej po moje mi ne bo treba.

_marko ::

CrniE:
No, kaj ni pojasnjeno v fiziki? Recimo, da kvantne gravitacije še ni. Kar tukaj ni bitno.
Vse sile, ki delujejo so pa že pojasnjene in te sem ti naštel. Ni drugih. Dejstvo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

McWolf ::

Nwm no, men se zdi vse mozn. Ceprav nekih hudih rezultatov ni, se mi zdi useen da se da naše možgane oz. psiho natrenirat dost, da postanemo nwm Vulkanci al pa ... neki je ze na tem no :D . Sam potrebujemo se dost raziskav, da bomo ugotovil kaj vse lahko z našo glavo počnemo.
Go tell it on the mountains!

_marko ::

... še dobro, da je ta tema v loži... :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

McWolf ::

Ja sj ne pravim d bos zej pa lah ko matilda aljazev stolp iz triglava na stol prestavu. Pac pa da majo nasi mozgani se dost potenciala, ce sam pogledas na to da se ne vemo cist kako delujejo.
Go tell it on the mountains!

_marko ::

No, pa mi ti povej česa še ne vemo o možganih.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mescaline9 ::

"No pa mi ti povej česa še ne vemo o možganih"

Marsikaj nam še ni jasno. Npr kako je raztopina soli povecala koncentracijo endorfinov in tako zmanjšala bolečino. Kako ima en kitajec s pol misicne mase zahodnjaka mocnejsi udarec kot nek nabildan zahodnjak. Kako lahko z mislimi znižaš srčni utrip na, z medicinskega stališča, nevarno nizko raven? V ZIT je bil kake 2 meseca nazaj clanek o psihomedicini, precej je se nepojasnjenega. Lahko si reces, da tle trosim neumnosti, lahko pa spregledas ocitno resnico, da ti nekaj kosckov manjka. Sej tud meni ni bilo lahko verjet v to, ker se moja smer glih ne sklada s temi dejstvi. Vendar večja sramota je bit tako ponosen na svoje neznanje, kot priznat, da ti pač ni vse jasno. Besides, fizika (kvantna mehanika) ti ne prepoveduje hoje skozi zid, veš to? Preberi si kaj, pojdi kaj pogledat, čeravno ne ustreza tvoji trenutni sliki sveta.

Ena bolj krutih stvari, ki se dogajajo zahodu je ta, da ima neko fazansko perje, kako je tukaj vse svetsko znanje. Mogoče bi bilo fino, če bi enkrat nehali bit tolk važni in se skupaj z vzhodnjaki posvetili nekaterim njihovim znanjem, čeprav so za nas bull.

Gavran ::

-marko: prav v vseh obdobjih človeštva so bili znanstveniki prepričani, da poznajo zakonitosti narave, pa se je vedno našel kdo, ki je odkril nekaj novega. Pred 200 leti recimo niso poznali elektrike in si niso mogli niti predstavljati kaj omogoča. Zato jaz zavračam vse argumente v stilu "mi pa vse vemo in je kakršnokoli raziskovanje tega nesmiselno" ker tak nastop le blokira napredek.
Telekineza se mi zdi neverjetna. Kot elektrika našim prednikom pred 200 leti...

mescaline9 ::

No, da dam še svoj prispevek k temi. V srednji sem imel pri psihologiji referat o paranormalnih pojavih. Večinoma sem črpal iz knjige Janka Muska. Nekaj malega interneta, vendar sem našel malo uporabnih stvari. Musek piše glede telekineze o eksperimentih, v katerih so snemali osebo in predmet, a se je na delu med premikanjem predmeta trak čudežno počrnil. Uglavnem, ni bilo videti nič. Predmet se pa je premaknil. Bili so tudi exp, ko je bil prostor okoli predmeta zaščiten s senzorji, pa so se sprožili tudi ko na posnetku ni bilo fizične prekinitve senzorja.

Opisani so tudi eksperimenti telepatije. Telepata in kontrolo so dali v ločeni sobi, nista se videla/slišala, uglavnem, nobenih možnosti za klasično interakcijo. Verjetnost takega uspeha je bil zelo majhna, zaključili so, da je statistično (ofkors) skoraj nemogoče ugotovit toliko pravilnih.

Vendar okoli vseh teh eksperimentov je ena taka senca dvoma, že tista knjiga mi ni zbujala nevem kakega zaupanja. Marsikateri exp je bil tud hoax, tako da me takrat ni prepričalo. Telekineza se mi zdi res problematična, "telepatija" ne tolk, sploh če se osebi poznata. Menima pa, da telepatija med poznanimi osebami ni pošiljanje misli, ampak poznavanje znančevih reakcij, razmišljanja, prejšnje izkušnje iz podobne situacije, nebesedna komunikacija... Skratka, velik manj romantično:)

nodrim ::

mah .. jst si tud ne upam kr rečt, da ni mogoče pa drugače precej zaupam zakonom fizike ..

se mi zdi, da je možno vse skupaj nekak povezat .. možgani delujejo na principu recimo električnih impulzov, torej neke vrste energijo uporabljajo za delovanje .. prav tako so iz energije sestavljene vse snovi (atomi, ...) .. če se da z možgani nekak ustvarit elektromagnetno polje in ga celo usmerit v želeno smer, bi se tako dalo vplivat na ostale stvari v naši okolici ..

tako da teoretično po mojem so možnosti, kako se pa to da naredit itd., je pa še stvar raziskav ...

veteran ::

Kako ima en kitajec s pol misicne mase zahodnjaka mocnejsi udarec kot nek nabildan zahodnjak.

No, Kitajček je hitrejši od nabildanega kekca, zato. Pri hitrosti imaš kvadrat v formuli, pri masi pa ne. ;)
Seveda se pa da to razložiti tudi s kakšnim okultnim bullshitom...

BigWhale ::

Ali lahko naredis usmerjen snop elektronov/fotonov, ki bi lahko premaknili neko stvar.

Torej? ;>

nodrim ::

če jst ne morem, to še ne pomeni, da ni mogoče ... pač pusti stvar odprto in je ne zanikaj kar tako malo na pamet ..

Paramedic ::

Telekinezo lahko uporabljajo le tisti, ki zaznavajo Silo! >:D

[End Sarcasm]
End transmission.

gzibret ::

Sej ni fora v tem, da so pred 500 leti verjeli, da je Zemlja središče vesolja, danes pa vemo, da ni. Znanost pač napreduje in če poznamo danes 4 (5) osnovnih sil nikjer ne piše, da ne bomo odkrili še šesto.

Zakaj pa je vse skupaj crap pa mislim zato, da če bi telekineza, teleportacija itd.. bila dostopna res vsakemu in bi jo lahko vsak izvajal (kot to trdi link!), potem bi svet izgledal drugače, v bistvu dosti drugače, kot izgleda danes.

Vsi ti pojavi pa doslej niso bili verno in nepristransko dokumentirani. Če jih res lahko izvaja vsak, potem naj me (nas) prepričajo v to. Do tedaj pa -

CRAP IMO 1000X
Vse je za neki dobr!

tx-z ::

There Is Higher Plane Of Existance.....The Ancients:)) pa oni delajo te stvari za nas;) mi se mormo sam z njimi povezat:P
tx-z

veteran ::

Telekinezo lahko uporabljajo le tisti, ki zaznavajo Silo! >:D

Good! Use your aggresive feelings, boy. Let the hate flow through you. :D

_marko ::

gzibret:
Ko vpelješ v kvantno mehaniko še gravitacijo lahko z tem sistemom pojasniš vse.
Torej IMO ni potrebe ne možnosti za kr eno novo silo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

-> Kako ima en kitajec s pol misicne mase zahodnjaka mocnejsi udarec kot nek nabildan zahodnjak.
Pa kaj ti se šališ?

->Lahko si reces, da tle trosim neumnosti, lahko pa spregledas ocitno resnico
No ok!
Pa naj bo po tvoje!
Samo vprašanje časa kdaj bo Ibn saba milijonar! :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

mescaline9 ::

Glede mišic... zanimivo je in trenutno unexplained, zakaj lahko folk miselno (brez fizičnega treninga) poveča moč stiska prsta naprimer. Če toliko vemo (o možganih), zakaj potem tega ne znamo razložit, zakaj placeba ne znamo razložit?.

Pa še to. Meni je recimo smešno, da gravitacije in QM ne morejo združiti drugače kot v 11D, z delčki energije, ki jih nikoli ne bomo dokazali, kaj šele videli. Pa če se M-T sploh da rečt združitev GR in QM. Mariskdo bi reku, da mu buče prodajaš, če mu greš to razlagat. Podobno kot s telekinezo. Sam ker recimo 100 znanstvenikov na tem dela in zapravlja denarce, pogrunta pa ne (skoraj) nič, je to _zelo_ verjetna teorija! Ko pa "vzhodnjaki" 'bluzijo' o svojih energijah in Silah, takrat je pa to tavečji in vsem jasen crap. Hypocrisy, oh beautiful!
Marko pa tako vehementno pove, da je treba sam še GR in QM združit, pa bo vse jasno. Khm, slabo kaže in to že kar nekaj desetletij.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Si že zapravil miljon dolarjev? :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Brez heca;
daj link...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

nodrim ::

nč link .. pridi na trening in boš videl v živo :) dejstvo je, da se da z umom ojačat nekatere stvari ... razlaga pa žal ni v stilu zahodnjaške znanstvene logike in jo zato večina zavrača ...

TORA DOJO

_marko ::

Um ti izboljša tehniko -> zato posledično močnejši udarec.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mescaline9 ::

marko: ne streljaj, nobene tehnike tukaj. A si boš že prebral tisto v ŽIT al boš še kar vztrajal na svojem, (ne)zavedajoč se, da nimaš prav?

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Skeniraj ŽIT!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mescaline9 ::

Dobiš v nekaj dneh!
[:)]

_marko ::

IbnSaba:
Res nevem zakaj se v tej temi obešaš na QG, ki sploh ni tukaj tako pomembna. Jaz sem z tem le ponazoril zakaj premikanje predmetov ni mogoče, razen če to opravimo z eno od teh štirih(5) sil.
Napisal sem tudi, da to ni bitno!
Vem, da je QG precej velik zalogaj, morda tudi prevelik za nas. M teorija pa je pač taka ko je, da lahko matematično vzdrži. Nima pa IMO kaj dosti z realnostjo. Sej tu se strinjava, ane?

Glede tega prsta ali bilokaj pa prosim skeniraj ŽIT.
Lahko pa še poveš kaj si ti misliš o tem.

P.S. Glede na to, da se zavedaš, da imaš prav trdiš, da je to paranormalno?
Pa povej sploh kaj trdiš, ker je tukaj zmeda trenutno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Nejc Pintar ::

najverjetneje ti uspe iztisnit večji el. tok...
Lahko je biti prvi, če si edini!

mescaline9 ::

Ne trdim, da je paranormalno, niti nisem nikjer zagovarjal obstoja kakih Sil:) Very much verjamem naši fiziki, vendar problem le te je, da ji ostajajo nekatere nerešene uganke že desetletja vsej superiornosti navkljub. Ampak ok, tud to me ne moti preveč. Moti me odnos ortodoksnih zagovornikov naše znanosti do vzhodnih znanj. Prav nekulturno zaničevalen je, se strinjaš?

V tej temi sem se oglasil, ker si vprašal, kaj o možganih še ne vemo. Moj odgovor je veliko, zato ne gre podcenjevati njih zmožnosti. Sploh ko vidiš kaj znajo razni menihi počet, kako somatskimi dražljaji vplivajo na vegetativno živčevje, z dihanjem na psiho.... Da bi v zahodni uradni medicini kdo pomislil na te metode zdravljenja človeka...mah kje. In takega nesodelovanja je povsod veliko, IMO zaradi naše zagledanosti vase. Pa isti cilj imamo, heh.

Še nekaj v razmislek glede milijona. Že sam smisel in duhovno stanje oseb, ki so sposobne "paranormalnih" dejanj je daleč od zahodno pridobitniškega. Primer: na Osamo je razpisana nagrada 20 MIO $, pa ga že leta ne dobijo. Pa četudi dajo nagrado 1 MRD $, ga ne bo noben izdal, ker ta folk pač ne tripa na tipične zahodne limanice. Nima vsak svoje cene.

Glede prsta: Ja razlaga je v stilu večjega el. toka, ki ga uspe telesu iztisnit. "Kitajc" pa že dolgo ve, da bo z meditacijo močnejši, sam mi se mu smejimo in se potem čudimo takim odkritjem."A tud to se da?" Duh!

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Ibn Saba - tudi med vzhodnjaki je ogromno takih, ki prodajajo slamo. In dobesedno prodajajo. Veliko plevela torej. Zatorej ne vse takoj verjet, kar slišiš.

Ni pa res, da zanemarjamo vzhodnjaško filozofijo. Prej nasprotno - vedno bolj se vpleta v zahodnjaško družbo (npr. v Nemčiji je homeopatija priznana metoda zdravljenja. IMO.

Samo vseeno še enkrat - ne vse verjet, kar slišiš ali prebereš. Pa tudi, če je napisano z zelo lepimi črkami.
Vse je za neki dobr!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekineza & telepatija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810770 (6118) miska_hiska

Telekineza

Oddelek: Loža
368644 (8007) Gandalfar
»

Psionika

Oddelek: Loža
172073 (1649) BorisT
»

psihokineza

Oddelek: Loža
385889 (5149) n2lisjak
»

premikanje stvari na daljavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
808174 (7102) Thomas

Več podobnih tem