» »

Telekineza & telepatija

Telekineza & telepatija

1
2
»

joker16_7 ::

Zanimivo, res zanimivo. Pa se je možno naučiti izvajati hipnozo in nlp? A je to zgolj in samo posameznikov talent?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

Talent nima nobene veze s tem.

norcuron ::

Naučit se ni problem, za prav "grif" met je pa treba dost kilometrine v praksi, vsaj pri terapiji je tko.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Jst ::

Zakaj mislite, da sta NLP in hipnoza v istem košu?

Pri hipnozi iz subjekta dobivate informacije; enostavno rečeno.

Pri NLP pa subjektu dajate določene informacije, ki so nekako odmaknjene od zavestne ravni; spet poenostavljeno v eno poved.

In kolikor jaz razumem obe zadevi, nista nikakor povezani.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lymph ::

Zakaj mislite, da sta NLP in hipnoza v istem košu?

Pri hipnozi iz subjekta dobivate informacije; enostavno rečeno.

Pri NLP pa subjektu dajate določene informacije, ki so nekako odmaknjene od zavestne ravni; spet poenostavljeno v eno poved.

In kolikor jaz razumem obe zadevi, nista nikakor povezani.


Hipnoza ni enostranski proces, mogoče mešaš forenzično hipnozo s hipnoterapijo.

In NLP ter hipnoza sta tesno povezana, eden večjih modelovov izvira prav iz hipnoze, govorim o milton modelu, ki je povzet po Miltonu Ericksonu.
Tudi pri preprostih aplikacijah NLPja je subjekt velikokrat v transu, eden teh primerov je integracija delov (parts integration).
Iz hipnoze sta v NLP vdelana recimo tut bolj znana koncepta vrinjenih komand (embedded commands) in pa sidranja (anchoring).
Ni pa celotna veja NLPja povezana s hipnozo.
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

joker16_7 ::

Torej sta to dve različni stvari, ki se jih lahko nauči vsakdo, ki to želi. Kot pač neka osnovnošolska teorija. Logično pa je, da večkrat ko to storiš, bolj si izurjen. To pa tako ali tako.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

mickey123 ::

Zele bom posnel en filmček(PSI-wheel in guganje verižice)to mi gre...drugo mi pa ne rata dobro ker sem začetnik:P
2dni max pa dobite muvi!!

Tic ::

Miljon dolarjev je tvojih.
persona civitas ;>

joker16_7 ::

Ej, prav veselim se že filmčka. Pa ne, da mu ne verjamem, vendar v teh stvareh enostavno uživam. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

norcuron ::

mickey123,

tole tvoje zibanje verižice v željeno smer ni nič drugega kot IMR (ideomotor response - ideomotorični odziv), ki se ga uporablja tudi v hipnoterapiji. Tam nihalu rečemo ponavadi pendulum. Zna bit zelo koristen pripomoček, ker lahko na ta način zaobideš določene vrste blokad, ki so ponavadi pretravmatične, da bi se jih obdelalo s "klasičnimi" tehnikami in se uporabi bolj posredna metoda uncoveringa. Smo ga pri študiju hipnoterapije za vajo uporabljali za nastavljat "human lie-detector". Lahko si se zavestno zlagal, ampak "finger-signals" so vedno kazali katera informacija je shranjena v betici in ali je razlika med tistim kar je dostopno podzavesti in kar poveš zavestno. Ker gre za direkten link podzavest-telesni odziv, se človeku zdi, da to počne neka čudežna zunanja sila.

Evo, mogoče malo bolj strokovno z več podlage lahko rečemo, BUSTED.

Nič ne bo s tistim miljonom. ;)
Great are mysteries of the mind ... or not?

joker16_7 ::

Kako si pa potem razlagaš delo tiste Rusinje?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

Hypnotic: mickey je najbrž mislil, da lahko pendulum zaniha, tudi če ga ne drži v roki in je npr privezan na strop. Ista fora je s papirčkom - že sama telekineza ima definicijo manipulacije materije brez fizičnega kontakta:))

joker16_7 ::

MarkV: A se je možno to naučiti (telekinezo mislim:D )?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

LOL

Telekineza ni znanstveno potrjena _sposobnost_ in spada v isti koš kot telepatija, prerokovanje, duhovi in velikonočni zajčki (ta tazadnja bol za hec). Newagerji pravijo, da je to sposobnost, torej se je ne da naučiti, se jo da samo razviti.

Nekaj raziskav pa je bilo narejeno, mogoče je celo kaj na tem, ampak zaenkrat še lahko rečemo, da gre najbrž za potegavščino:D

c3p0 ::

> He heh. Gre za psihološko finto "branje številk z obraza"; Derren Brown je pravi mojster v tem. Ne gre za telepatijo, ampak za zelo dobro poznavanje psihologije.

Med tehnikami raznih mentalistov tipa Brown, Criss Angel, Blayne... in da ti nekdo kar brez vprašanja pove rojstni datum (če je dejansko bilo tako), je še vseeno nekaj svetlobnih let razlike in se sploh ne morejo primerjati.

Mentalist npr. naredi 20 poskusov nekega trika na naključnih ljudeh, objavijo pa nato tistega, kjer je dejansko vse gladko uspelo in so odzivi bili najboljši. So pa ti showi ponavadi posneti v obliki dokumentarca, v resnici pa nimajo nič skupnega.

joker16_7 ::

Res je bilo tako kot sem napisal. Direktno brez vprašanj do rojstnega datuma, tako da se ni zmotila, dokler.....saj veste:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

c3p0 ::

Prepišem takoj svoje imetja na razne Blayne, Angele, Browne, ko bodo uspeli v primerljivem podvigu, seveda na nevtralnem terenu :D.

egomez ::

Zele bom posnel en filmček(PSI-wheel in guganje verižice)to mi gre...drugo mi pa ne rata dobro ker sem začetnik:P
2dni max pa dobite muvi!!


A filmčka ni ratalo posnet?

miska_hiska ::

živijo...
zanimam se za telepatijo & telekinezo in rada bi se kaj naučila ker me to zelo zanima. mickey123 bi mi ti lahko kaj povedau?:D

miska_hiska je izjavil:

živijo...
zanimam se za telepatijo & telekinezo in rada bi se kaj naučila ker me to zelo zanima. mickey123 bi mi ti lahko kaj povedau?:D

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hipnoza in Nevrolingvistično programiranje

Oddelek: Loža
4510248 (5156) globalna80
»

Nevrolingvistično programiranje oziroma kaj nas sodobna znanost lahko nauči o denarju

Oddelek: Novice / Kiberpipa
175493 (3848) amigo_no1
»

Hipnoza in hipnoterapija - še vedno tabu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
14225931 (15633) imagodei
»

Triki Derrena Browna

Oddelek: Loža
203091 (1931) Timi
»

Derren Brown

Oddelek: Loža
113473 (2871) McShane

Več podobnih tem