» »

Telekineza & telepatija

Telekineza & telepatija

«
1
2

mickey123 ::

Ima kdo kaj iskušenj s temi stvarmi?? Prosim pišite čimveč...:)) Meni je mami pokazala(se že encajt zanimam za TK), da lahko zaniha verižico v katero koli smer, jaz pa sedaj lahko zavrtim kos papirja na buciki ali zaniham buciko na cvirnu(lahko pošlem tud kakšen video...)Pište k me je že kr mal strah...

Aja...Če je že kje kaka tema podobna tej, se opravičujem za odpiranje nove.

MeGreat ::

Jaz pa lahko letim.

lymph ::

Mickey ampak pazi, ker z velikimi močmi pride velika odgovornost.
"Belief is immune to counter example."

mickey123 ::

Mislm resno.Bom probu fajn natrenirat. ce gdu hoče mu lahk pošlem filmček oz. če ne verjamete

joker16_7 ::

Sem že gledal na TV tebi podobne in morem povedat, da ti povsem verjamem. To so sposobnosti, ki jih ima ena promila ljudi pa še od tega jih svoje sposobnosti odkrije in razvije le 1%. Tako da kar vadi, pa za vse kar ti uspe obvesti Slo-tech. Večina ljudi ti pa tako ali tako ne bo verjela. Pa ne se sekirat. Podobna zadeva kot je bilo z mojimi decimalkami. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MeGreat ::

No, daj kakšen video..

rfmw ::

čakamo video!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Azrael ::

Neverjetno...

Če res obladaš stvar, potem te brez nadaljnega čaka nagrada v višini US$ 1.000.000, z besedo en milijon ameriških dolarjev, tako da se splača.



Doslej te nagrade niso izplačali še nikomur in ne verjamem, da bo z morebitnim tvojim prispevkom, kaj drugače. Rezultat bo 100% Busted, kot bi rekla Mythbusterja.
Nekoč je bil Slo-tech.

mihec87 ::

Na video.google.com je veliko tega seveda se te stvari izpodbijajo z fizikalnimi argumenti npr. dvigovanje toplega zraka..so pa tudi posnetki ko se npr ta priprava iz papirja vrti v steklenem kozarcu..

Mogoce je zadeva mozna saj ce gledamo uporabljamo samo par % nasih mozganov ostalo pa je na morju..

Azrael ::

>Mogoce je zadeva mozna saj ce gledamo uporabljamo samo par % nasih mozganov ostalo pa je na morju..
Evolucijsko nesprejemljivo imeti 90% možgan zaradi lepšega. Bolj enoostavno je, za teh par % do katerih imamo dostop, rabimo še vse ostalo.

Ali drugačem primer ko je že rač. forum: C64 ima 80k RAMa, uporabniku pa ga je na voljo samo 38k. Ostalih 42k ni zaradi lepšega, ampak zato, da mašina sploh deluje.
Nekoč je bil Slo-tech.

mihec87 ::

Hm mozno kaj pa ce recimo se zmerom ostalih nekaj procentov ostane nekega procenta mozganov pa se ne znamo uporabljati..

TechBeats ::

I can read your minds >:D, i have psychic abilitys

MarkV ::

No, jaz sem pa slišal za mačko, ki vedno ko si njen lastnik zamisli sir (ta mačka ima najraje sir) priteče k njemu in se mu dobrika:D

joker16_7 ::

Obstaja tudi bolezen, ki jo ima le nekaj 10 ljudi na svetu, in sicer bolezen, ki povzroči, da človeku dela preko 90% možganov. Pri človeku z nizkih IQ-jem povzroči to ''norost'', pri človeku z visokim IQ (135+) pa to povzroči genialnost oz. v nekaterih primerih neverjetno dober fotografski spomin.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

Bedarija na kubik.
Zavest simultano uporablja do max 10% možganov, mislim, da je pri genijih odstotek od 7-10%. Drugi del možganov opravlja podzavestne funkcije, čustva, analizo itd.
IQ ni povezan s fotospominom. Fotospomin imajo lahko tudi osebe, ki so po domače povedano neumne ko hlodi.

joker16_7 ::

Se povsem strinjam s tabo, da imajo tudi neumni fotospomin, vendar takšnega kot ga imajo ljudje z to boleznijo pa zagotovo ne. Bom šel v kratkem v knjižnico in ti strokovno povem kako se bolezni reče, da ne bo neumesnega negiranja.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Mr_Globus ::

Da nisi ti iz prison break-a pobral ;)

c3p0 ::

Verjetno misliš na ljudi v stilu "Rain Man-a". Spominski geniji, a pogosto nefunkcionalni na čisto osnovnih področjih življenja.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Peek

He read books, memorized them, and then placed them upside down on the shelf to show that he had finished reading them, a practice he still maintains. He reads a book in about an hour and remembers approximately 98% of everything he has read, memorizing vast amounts of information in subjects ranging from history and literature, geography, and numbers, to sports, music, and dates. He can recall some 12,000 books from memory. Peek can also do formidable calculations in his head, a skill that serves him well in his day job, where he prepares payroll worksheets.

Looooooka ::

jst ce zabijem papir na buciko...in vrtim buciko...se papir tud vrti.
a se to tud steje?

Gwanaroth ::

Zakaj se delaš še bolj neumnega, kot si? Sej ti ni potrebno.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4595249823017406672&q=telekineza

http://video.google.com/videoplay?docid=6862007614981235859&q=telekineza


Tvoje prepričanje pa obdrži zase..
Lights often keep secret hypnosis..

Matevžk ::

"Tele"-magnetizem? :D
Ne označite me za antibelieverja v celotno telekinezo in telepatijo, sem le zdravo skeptičen. Moja antiteza (z magnetom pod mizo) je tako osnovna, da bi se jo spomnil vsak osnovnošolec. In tega se je moral zavedati tudi tisti, ki je to snemal. Zakaj torej posneti tako, da bo tako očitno dvoumno? Beats me.
lp, Matevžk

Gwanaroth ::

Potem pa s tvojo zdravo skeptičnostjo obrazloži vrtenje papirja na bucki, pokritega s stekleno škatlo.

Papir tudi deluje na magnet ?
Lights often keep secret hypnosis..

hamax ::

če ga posuješ z železnim prahom pol ja :P

MarkV ::

No, tole je najbolj znan Ruski poskus v kontroliranem okolju.

Ninel Kulagina went under the pseudonym of Nelya Mikhailova. She was born in Soviet Russia where she was honored as a hero in the Nazi Red Army during the Siege of Leningrad (September 8, 1941 - January 18, 1944). She displayed remarkable psychic abilities, including telekinesis/psychokinesis. In 1968, her videos were shown at the First Moscow International Conference on Parapsychology, giving visiting American parapsychologists a chance to smuggle some of the films out of the Soviet Union.


Klik

Ne gre za nobene magnete! Ponavljam - v kontroliranem okolju. Baje je žensko takšno premikanje predmetov grozno izčrpalo, njen srčni utrip pa se je ob tej telovadbi nenormalno povečal. Kmalu nato je zbolela in ni več hotela sodelovati v teh poskusih, saj je bilo njeno zdravje "ogroženo" zaradi prevelikih naporov...

Wikipedia:
Nina Kulagina, Ninel Sergeyevna Kulagina (Russian: Нине́ль Серге́евна Кула́гина) (1926 – 1990) was a Russian woman who reportedly had great psychic powers, particularly in psychokinesis. Academic research of her phenomenon was conducted in the USSR for the last twenty years of her life.


One of Nina's most celebrated experiments took place in a Leningrad laboratory on 10 March 1970. Having initially studied the ability to move inanimate objects, scientists were curious to see if Nina's abilities extended to cells, tissues, and organs. Sergeyev was one of many scientists present when Nina attempted to use her energy to stop the beating of a frog's heart floating in solution. He claims she focused intently on the heart and apparently made it beat faster, then slower, and using extreme intent of thought, stopped it.


Še enkrat: vseskupaj se je dogajalo v kontroliranem okolju!

MarkV ::

Še en video: Klik

darkolord ::

Veš de. Poglej Azraelov post, tam kjer ponujajo milijonček dolarjev...

MarkV ::

Tisti miljonček ponujajo šele 10 let ali nekaj takega. Vse kar je bilo prej, ne šteje pod tale "dokaz".
Je pa tale million dollar challenge zelo zelo sumljiv, od pogodbe naprej. Sicer pa ne rečem nič. Načeloma ne verjamem v paranormalno, ampak dokumentirani podaki mi pomenijo več kot osebno prepičanje(v nasprotju z nekaterimi). Ne vem zakaj se gre tukaj, nevem ali gre za telekinezo ali karkoli, vem pa, da se premikajo tudi predmeti, ki so neobčutljivi na magnetno polje(les):\

Ne vem. Ne trdim nič. Sem pa mnenja, da so posnetki pristni, kakor tudi 20 letne raziskave in vsi izsledki, ki so bile opravljene v zvezi s to žensko. Celoten team znanstvenikov (od fizikov, elektrotehnikov, psihologov, itd) pač ne more lagati.

Azrael ::

> Celoten team znanstvenikov (od fizikov, elektrotehnikov, psihologov, itd) pač ne more lagati

To je res, ampak ne sme se pozabiti na primere, ko so kompetentne znanstvene skupine padale na finte in limaniice goljufov, kot največji naivneži. Ne samo v zvezi z stroji, ki so bili Perpetuum Mobile, ampak tudi v zvezi s paranormalnimi pojavi.
Nekoč je bil Slo-tech.

MarkV ::

To pa je vsekakor ena od možnih razlag:D In tudi najbolj verjetna.

joker16_7 ::

Dajte, dajte. Moj oče mi je približno leto nazaj govoril, kako je bilo ko je bil na zdravniškem seminarju v Kranjski Gori. Bilo je nekje 10-15 let nazaj. Nastop je imela ženska iz Poljske, ki je izvajala takšne in drugačne točke. Ni mi mogel zagotoviti, da so bili vsi verodostojni, vendar za enega mi je lahko povedal, da je bil povsem realno prikazan. Neverjetna zmožnost telepatije. Vsakemu iz publike, ki je želel in dvignil roko mu je povedala rojstni datum. Vsi so bili pravilni. Dokler ni nekdo od intelektualcev (zdravniki menda so, a ne:D ) ugotovil, da mora misliti na povsem drugo stvar. In potem je nekdo zelo skoncentrirano mislil na svojo družino in dvignil roko. Ženska se zmoti. Potem naj bi nastal nekakšen manjši hrup. Potem se je ta novica o skoncentriranem mišljenju na drugo stvar razvedela in napak je bilo vedno več, dokler ni organizator prekinil točko in nadaljeval z naslednjo. Kasnjeje so ugotovili, da je ženska uporabljala sposobnost telepatije in je ''brala misli''. Vsak ki je seveda pričakoval svoj datum je vsaj podzavestno mislil nanj. Ko pa se je nekdo osredotočil na nekaj drugega, je bila ženska v težavah. Povsem realna in verodostojna pripoved. Očetu svojemu bom menda verjel. Moram priznati, da sem bil kar malo skeptičen, zato sem ga po pol leta z resnim glasom vprašal ali se je hecal ali ne. Povedal mi je, da se ne šali s takšnimi stvarmi in da si sam še danes ne more predstavljati kako je to izvajala.

P.S. Sago: Ja mislim podobne ljudi kot so ''Ray Man''. Kakšno leto nazaj pa je ta genij gostil nekega mladeniča, ki naj bi bil njegov naslednjik in ga je dobesedno ''poownal'' v foto spominu.:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

He heh. Gre za psihološko finto "branje številk z obraza"; Derren Brown je pravi mojster v tem. Ne gre za telepatijo, ampak za zelo dobro poznavanje psihologije.

Tehnika v akciji

edit: tehniko sestavlja sugestija, NLP, hipnoza, distrakcija... Velikokrat se zgodi, da osebek pove številko (rojstni datum), ki sploh ni njegov, ampak sugeriran, pa se tega sploh ne zaveda...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

Azrael ::

@joker16_7:

Manjši pomislek, če bi bilo to tako simpl bi obstajali "jasnovidci", ki bi ti takoj povedali, kar te zanima namesto, da najprej postavijo vprašanje v stilu. Gospod/Gospa, kaj vas zanima?

Tudi ta zgodba, ki jo omenjaš ima luknje in to ogromne. Mene ne prepriča.

Spominja me na tistega čarodeja, ki se je podal med občinstvo, da si izbere pomočnika in nekega mulca vpraša:
- Fantek, sva se že kdaj srečala?
- Ne, nikoli, očka...
Nekoč je bil Slo-tech.

Matek ::

Tisti miljonček ponujajo šele 10 let ali nekaj takega. Vse kar je bilo prej, ne šteje pod tale "dokaz".

Zadeva obstaja od leta 1964. V zacetku je bil sicer znesek manjsi, izziv pa isti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MarkV ::

No, vseeno poglejte video od Derrena Browna. Pa še kaj od njega poiščite, je zelo zanimivo.
Človek je skeptik, ateist itd... Njegove metode pa so vsekakor zanimive. Marsikdo bi pomislil, da gre za nadnaravne sposobnosti, a je vseskupaj huda kombinacija hipnoze, sugestije, nlp, distrakcije, misinformacije...

Nekateri so res mojstri v tem in znajo prepričat marsikoga :))

MarkV ::

joker16_7 ::

Zelo zanimivo. Nisem rekel, da je nujno telepatija, vendar je pa nekaj česar se zagotovo ne da pojasniti oz. razumeti. In na čem temelji ta njegova teorija (D. Brown-a?). :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Sem že povedal, da gre za mešanico tehnik - od hipnoze do misinformacije. Ne gre za nič mističnega, gre za čisto znanost.

Derren Brown je tudi naredil zanimiv dokumentarec "Messiah", v katerem je nekaj znanstvenikov, verskih voditeljev, politikov in pomembnežev prepričal, da je mesija - s pomočjo omenjene tehnike - zelo zanimivo!

joker16_7 ::

Hipnoza po mojem mnenju ni več znanost. Vse ostalo še, a hipnoza:\ , kaj pa vem.....:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

Hipnoza je potrjena in dokazana znanost.
Če hočeš ali nočeš.:D

Jst ::

Neuro-Lingvistično-Programiranje; NLP.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

joker16_7 ::

Pravi strokovnjaki ste. In če smem vprašat kako je pa potem hipnoza dokazana? Če je znanost, potem more biti utemeljeno kako do tega pride. Mene osebno to področje zelo zanima, vključno z telekinezo in telepatijo. Namreč zato, ker je tako, kako bi se izrazil, nerazumljivo za mnoge.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Leta 2007 te ni sram javno spraševat kaj to je in če lahko kdo kej pomaga?

www.Hypnosis.com
Wikipedia: Hypnosis
Skeptic's Dictionary on Hypnosis
MayoClinic
Hypnosis downloads
...

Le prvih 5 zadetkov na Google.com.

So stvari, ki jih recimo Derren Brown prou fino demistificira (mediji, vidci, raznorazni triki etc) in so stvari, ki jih recimo Derren Brown pri tem uporablja ala hipnoza, NLP, etc.
Zbogom in hvala za vse ribe

joker16_7 ::

Sorry no. Saj nisem spraševal v takem smislu. Posti so pač nanestli do tega, da sem kar direktno vprašal MarkV-a, ker veliko ve, da bi kar takoj iz rokava povedal kaj več. Znam uporabljat Google;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

WarpedGone ::

Glede hipnoze je luštna debata tekla tudi tule že Hipnoza in hipnoterapija - še vedno tabu?
Zbogom in hvala za vse ribe

MarkV ::

joker16_7 ::

Hehe, nice.;) To morem prebrat. Če pa ma kdo še kakšen filmček od koga podobnega oni Rusinji ali Luke-u pa kar na dan z njim. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

lymph ::

Sej ste skeptiki super, ampak MarkV treba se bo naučiti ločiti med protiargumenti s podlago in brez le te. Bom šel kar počasi in lepo:

He heh. Gre za psihološko finto "branje številk z obraza"; Derren Brown je pravi mojster v tem. Ne gre za telepatijo, ampak za zelo dobro poznavanje psihologije. Tehnika v akciji edit: tehniko sestavlja sugestija, NLP, hipnoza, distrakcija... Velikokrat se zgodi, da osebek pove številko (rojstni datum), ki sploh ni njegov, ampak sugeriran, pa se tega sploh ne zaveda...


Tole je basa na kvadrat. Derren brown je mentalist in ni noben genij s polnimi žepi psiholoških trikov. NLP in pa hipnoza pa imata še najmanj pri tem. Imata le prizvok new-agerske misterioznosti.

No, vseeno poglejte video od Derrena Browna. Pa še kaj od njega poiščite, je zelo zanimivo. Človek je skeptik, ateist itd... Njegove metode pa so vsekakor zanimive. Marsikdo bi pomislil, da gre za nadnaravne sposobnosti, a je vseskupaj huda kombinacija hipnoze, sugestije, nlp, distrakcije, misinformacije... Nekateri so res mojstri v tem in znajo prepričat marsikoga


Ja znajo, recimo tebe. Brown uporablja po več kot 50 let stare mentalistične trike, ki se jih lahko nauči vsak, ki ima volje da prebere par knjig na to temo. Veš, mentalisti vzamejo preprost trik in ga zapakirajo v psihološki mumbo jumbo. In NLP ter hipnoza sta še najbolj primerna, ker ljudje kot ti (se pravi velika večina), nimajo kej preveč pojma o obeh in slepo verjamejo Brownu, ko jim jih prodaja kot psihologijo na steroidih.

Sem že povedal, da gre za mešanico tehnik - od hipnoze do misinformacije. Ne gre za nič mističnega, gre za čisto znanost.


Hipnoza? Mogoče, če je imel že stik z ljudmi pred samim showom in vse kar ti vidiš so le post-hipnotične sugestije. Pa še to samo mogoče.
Misinformacija? Seveda, že to je misinformacija, ko pravi da uporablja psihološke trike.

So stvari, ki jih recimo Derren Brown prou fino demistificira (mediji, vidci, raznorazni triki etc) in so stvari, ki jih recimo Derren Brown pri tem uporablja ala hipnoza, NLP, etc.


Če ima človek NLP certifikat, še ne pomeni, da lahko ljudem bere misli. NLP je znanost modeliranja ekselence - najboljših terapevtov, govornikov, odličnih komunikatorjev, podjetnikov... You name it.
Nima pa nič s tehnikami, ki jih Derren prikazuje, vsaj ne v taki obliki. Na žalost.

Pa si bom še sposodil od Azraela slikco
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

joker16_7 ::

Uuuuu, si se razpisal. :D In kaj naj bi vse to pomenilo? Da so vsi, ki so mi pred teboj razlagali te in one stvari, napačno razumeli Browna? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MarkV ::

Hehe, vem, da Brown na veliko fintira - večina njegovih fint je res mešanica uličnega showa s celofanom misterioznosti...

Vendar pa je tudi nekaj takih, ki temeljijo na tem kar sem rekel... Sam bi rekel da jih je nekje 10% v vseh njegovih šovih - vendar tiste ki so, so super prikazane. Primeri so Red Bmx, Antiasociacije pri psihjatru, Train of Tought, potem je bilo neko streljanje z Zombiji, uprizoritev pijanosti s hipnozo in podobne. Na ta mali procent sem se tudi oziral.

Lymph, brez skrbi, poznam tako mentalistične čirulečarule kot tudi znanstveno uporabo NLP in hipnoze.

Glede "branja številk" - tole ni nobena basa. Poglej video bolj pozorno in če res poznaš stvari, kot praviš, boš videl elemente sugestije številk (bodi pozoren na roke, mimiko, govorico)...

MarkV ::

Uuuuu, si se razpisal. :D In kaj naj bi vse to pomenilo? Da so vsi, ki so mi pred teboj razlagali te in one stvari, napačno razumeli Browna? :\


Hoče povedati da Brown uporablja ulične finte, ki jih razglaša za tehniko hipnoze, nlpja itd.
To je do neke mere res, vendar ne vedno! Npr tole je en primer, ko tega ne moremo trditi, poleg tega Derren na koncu še razloži stvar:
Red Bmx

edit: še en tak primer: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hipnoza in Nevrolingvistično programiranje

Oddelek: Loža
4510244 (5152) globalna80
»

Nevrolingvistično programiranje oziroma kaj nas sodobna znanost lahko nauči o denarju

Oddelek: Novice / Kiberpipa
175489 (3844) amigo_no1
»

Hipnoza in hipnoterapija - še vedno tabu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
14225919 (15621) imagodei
»

Triki Derrena Browna

Oddelek: Loža
203089 (1929) Timi
»

Derren Brown

Oddelek: Loža
113469 (2867) McShane

Več podobnih tem