» »

telemach, lj kabel?

telemach, lj kabel?

1
2
»

bremzzi ::

Na Telemachu sem že 5 let in se nimam kaj za pritoževat. Tudi podpora uporabnikom se mi zdi ok, vsaj kolikor sem jaz nucal smo vse takoj zrihtali.

Slowenc ::

ok, malo off topic ampak vseen, da nadaljujem tole o mobilnem giga prenosu in kao majhnem prenosu adsl/kabel.

hotu sam tako mal hecno primerjavo dat na foro da teh par megabitov pa dons res nebi smel cel sistem zabasat


Cross, vzel Siemensov rekord v brezžičnem prenosu, nikjer ni napisano kakšne so cene tega prenosa, kdaj bo to prišlo v širšo uporabo...
Na drugi strani imamo hongkong kjer je cena 10/100/1000 Mbit povezave enakovredna kot pri nas 0,5/1/2, ... Mbit in tam se po moje ne zabašejo linije.

Da se nekemu ponudniku zabaše linija je odvisno od več dejavnikov. Najprej moraš imeti dobro hrbtenično omrežje, potem lokalno, strojne opreme mora biti dovolj... Vedno je tukaj začaran krog, kjer glavno vlogo igra denar, da ti lahko to vse kupiš.
In ne glede na to kako super duper zrihtano omrežje imaš, povezave astronomske, vedno se bo našel nekdo nekje, ki bo imel kljub temu težave. Lahko so pa te težave pri njemu (uporabniku) ali pa pri ponudniku storitev.
Velikokrat se uporabniki pritožujejo in pljuvajo da nimajo takega prenosa kot bi ga morali imeti, vendar je pa največkrat sam kriv za to. Najlažje je pljuvat in metat žolč na nekoga, ki je vzignil slušalko na drugi strani, nič kriv, kriv je le toliko da je tam. Aja, ne pozabimo da je to vedno 080 linija, kamor folk kliče za vsako malo pizdarijo. Vzrok nezadovoljstva pa dostikrat temelji na neznanju uporabnika internet, slabe/zanič strojne opreme, s tem mislim na low cost routerje in mrežne kartice, ki se obešajo kot po tekočem traku, vsak pa hoče imet vžgano mulo, kazzo, torrente, dc++ in ne vem kaj še vse. Itak, kriv je ponudnik storitve, češ da je slaba linija, da vse "šteka", ali pa je računalnik poln virusov, črvov... Ko sem že ravno pri tem, mi je najbolj všeč člen v Arnesovi pogodbi za kabeljski internet, kjer piše da te lahko odklopijo iz interneta brez kakršnega koli opozorila, če tvoj računalnik dela "pizdarije" po omrežju (virusi,črvi). Sedaj bi lahko še na dolgo in široko pisal o otrocih in starejših uporabnikih, ki si strastno želijo internet, ga dobijo in potem se začne ta zgodba spet in spet zapletat...in pridemo do tega da imaš zabasano linijo, ki pa po mnenju nekaterih tukaj, v danajšnjem času tehnike res ne bi smel biti problem.
Skiny gate.

nokia6310 ::

pprimus:
Ko bi pisal namesto mene nimam kaj dodat.

Easx ::

Neki me zanima. So paketi in cene enake, ce vzames arnes pri telemahu ali pri lj kablu. Je sploh kaka razlika med njima kar se arnesa tice? Sem pa seveda student...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Easx ()

Easx ::

WTF

Ponudnik Arnes v omrežju UPC Telemach

MINI (do 256/128 kb) - (učenci, dijaki, študenti in ostali upravičenci po pravilih Arnes)
4.490,00
STANDARD (do 1536/384 kb) - (študenti in ostali upravičenci po pravilih Arnes)
6.290,00
TROJKA (do 3072/512 kb) - (profesorji in ostali upravičenci po pravilih Arnes)
7.830,00
PETKA (do 5120/768 kb) - (profesorji in ostali upravičenci po pravilih Arnes)
8.990,00
POSLOVNI (do 5120/768 kb) - (ustanove in ostali upravičenci po pravilih Arnes)
12.590,00

Preko LJ-KABLA
ARNES - internet dostop za individualno uporabo
Hitrost
kbit/kbit Mesečna naročnina v SIT
256/64 2.900,00
512/128 3.100,00
1024/256 3.600,00
2048/512 (**) 5.600,00
4096/512 (**) 7.600,00
5120/768 (**) 8.100,00


Kera razlika v ceni. A se telemahu mal mesa al kaj ;((

prideb ::

Ti maš pa isti odzivni čas kot telesmehovci.:D :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023258 (12122) smash
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515272 (4369) darkolord
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049554 (7236) flipflop
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017505 (5706) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707839 (6145) DeLonghi

Več podobnih tem