» »

telemach, lj kabel?

telemach, lj kabel?

«
1
2

mte ::

glede na to da siol zvišuje cene za adsl dostop (vsaj za študente), je v ljubljani že bolj ugodno presedlat na kabel (preko arnesa seveda). Pa me zanima, kako se kaj primerjata telemach in ljubljanski kabel kar se tiče kvalitete (izpadi itd.) in hitrosti prenosov? Kako pa s siolovim adsl-om?
hvala,
lp matej

ganzi ::

Jaz imam Telemach (arnes) in zadeva zadnje leto in pol deluje brez enega samega izpada. Povezavo imam že 2 leti in v prvi polovici leta se je pojavilo nekaj težav in sem pa kje kak izpad, kot pravim zadnjih leto in pol pa brez vsake težave.

Zanima me samo če kdo ve, kako prešaltam iz 512/128 na 1024/256 a moram na anres ali na telemach?
Za druge ponudnike po katerih sprašuješ, ne vem kako delujejo tako da ne morem delat primerjave.

LP

MUC ::

na ADSL imaš zagotovljeno pasovno pišino, horde uporabnikov zapuščajo NESPOSOBNI telesmeh zaradi obupnega delovanja, počasnih paketov in visokih cen, ti bi pa za 700 SIT šel korak nazaj?! HALO .. tudi ne boš imel celo življenje status študenta! A si si glede tega preračunal stroške za prestop na kabel in nazaj na ADSL ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

Highlag ::

Ganzi verjetno tistemu, ki mu plačuješ položnice.
Never trust a computer you can't throw out a window

PARTyZAN ::

Jaz bom presedlal na SiOL (pa ne zaradi tega, ker bi bil TM slab...ravno nasprotno, na SiOLu bom lahko samo sanjal o tako majhnih pingih kot jih imam zdaj).

ISP menjam samo zato, ker TM ne ponuja nic hitrejsega od 2mbit ;)

Stroski ob menjavi? Mene bo stalo CELA 2 SIT ;)

Anyways po 3 letih izkusenj lahko recem, da je TM cist kul...

Dr_M ::

ubistvu gre telemachu zelo na bolje.
v zadnnjem letu, nevem ce sm meu use skup za en dan izpada, sploh pa zdej k so modeme zamenal pa res dela zelo dobr.
za razliko od kolegov k majo ADSL. skos neki pizdijo, da kej ne dela, al slo, al tujina, pingi so sky high, itn...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

Jep telemach ni več telesmeh!

Dr Evil ::

Kabel rula.

XS!D3 ::

Jp telemach ga rula pa zdej so pšli novi paketi 1.5 mega, 3 mega, pa 5 mega sej bo zdej enkran po dnevniku pa cajtngih pa kmal bo na njihovi strani pa še ful pocen bojo napram zdej (5 mega pod 10k sit), bo pa enkrat v pondelk vrjetn možno sklent pogodbo za te pakete.
Icantwaitanymore.press

P.S: PARtyZAN brez veze menat na SiOL bojo mel zdej Telemach skor za isto ceno 5mega paket kokr ma SiOL 4mega, počaki par dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

ganzi ::

od kje ti pa to?
LP

mte ::

MUC: no siol je pred kratkim uvedel nekaj novosti, ki me ne toliko privlačijo, da samo zaradi njih ostal tam. Ker pa jih je že uvedel, to pomeni da še precej časa ne bodo dodajali ničesar storitev ali pa celo bognedaj nižali cene (ki so jih pravkar zvišali).
Če preračunaš malo, vidiš da za 9ksit (internet + pogojni tv paket) pri lj. kablu dobiš točno 2x hitrejšo linijo (tudi upload!) kot pri siolu za 10ksit (adsl + isdn). Ne vem koliko pride vzpostavitev kabla (če sploh je), priključnine za internet v glavnem ni. S tem da tu ni vezave za 24 mesecev.
Se pravi je vprašanje, koliko se v praksi pozna ta 2x hitrejša linija glede na to da ni stalnega bandwitha in to bi rad izvedel od drugih.
Je pa telemach malenkost dražji...
lp

Hux ::

JAh to mene tudi zanima kak je kaj z bandwidthom na kablu. Vsakem casu cem meti maximum dosegjlivost uploada in dowloada in ne izgovore. Kabl ki mu download niga iz 6Mbit na 1Mbit in upload prav tako ni vredni pol penija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ganzi ::

Nč ne miga. Js mam pol megabita pa mi lepo vleče okol 60kB, kjer koli kliknem na download. Upload tut brez problema.
LP

Dr_M ::

jest mam upload skos nad 50kb/s, dl pa odvisno od serverja na drugi strani :> ce je server dobr, gre kr nekje 240kb/s...kar se pa p2p tice, je pa itak casa na pretek. :)
mam pa 2mbit/512kbit telemach. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

Dr_M nekam nestandardni paket je tole>:D >:D

Dr_M ::

vem ja :)
ampak jest se ne pritozujem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XS!D3 ::

Evo vm sm zdele dubu člank iz dela da naute rekl kje sm to pobrou.
Novi paketi, bodo na voljo od 1. septembra: mini (256/128) za 4.990 tolarjev, standard (1538/384) za 6.990 tolarjev, trojka (3072/512) za 8.700 tolarjev in petka (5120/768) za 9.990 tolarjev na mesec.

Še cel člank:

perci ::

Jah, Dr_M bi rad povedal, da je Telemach kul, ker je njemu nek kolega zrihtal hitrejši dostop, kot ga ima v pogodbi. Ko boš lahko še vsem nam zrihtal, da bomo mel take pakete, potem boš pa res lahko rekel, da je dober ISP.

Telemachova podpora ni vredna pol kurca. Slabš ne more bit. Men je začel internet normalno delat šele potem, ko sem zvedel, da en sosed dela tam. Potem se je tudi hitrost občutno dvignila. Ne pomeni pa, da je to dober ISP. Prej slab, ker nima za vse, ki so podpisali enake pogodbe, tudi dejansko enakih pravil.

ganzi ::

edit.. no to pa je neki :):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Dr_M ::

perci: to nima nic veze, kaj je men kolega zrihtu. sej bi lohk dubu tak paket, sam pac placat bi mogu vec.
dobr pa dela tako ali tako, ne glede na to kaj ti reces.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

dela dela, še zadnič smo s kolegi debatiral kok se je telemach popravu in ni nobenih težav, po tem k bodo pa še cene znižal bodo pa res super:) :)

PARTyZAN ::

Jan hvala za tale clanek! 8-O Jutri ze klicem, kako bo z tem na TM

perci ::

jst sem bil 4 leta na telemahu, starci od punce so zdele ene dve leti

Rezultat? Meni je crkavala zadeva prve tri leta vsakodnevno. Ko je zares crknilo, je trajalo tudi po 3,4 dni, da je prišel tehnik popravt.

Pri starcih od punce jim crkuje se vedno. Menjali ze n stevilo modemov, se vedno se usuva. Ko jih klices se vedno javi en bogi student, ki ni nic kriv in na katerega ne smes zolca zlivat. Oz on prosi naj ga ne, saj on ve, da je v kurcu, ampak ne more nic pomagat. Kurci delajo (so delali vsaj) na supportu do 16.00 ure, potem pa sam se en student, ki sprejema klice. Jebem vam mater, a vi ne razumete, da eni do 16.00 ure delajo? Ko se zmenis za delovni nalog obljubljajo da bo zrihtano jutri - ko jih jutri klices, ugotovis, da delovni nalog sploh ni odprt. Sele ko jim jebes vse po spisku ene 5krat na dan, sele takrat odreagirajo.

Le zakaj mi na ADSL vse ok dela? Zakaj pride telekomovc popravt zadevo v pol ure po tem ko jih poklicem? Ne vem. Vem samo, da mi je to vsec. Ni mi pa vsec, da je Telekom + siol monopolist, ampak jst pač ne bom tisti, ki bo za zgled šel na sranje, samo zato, da ne bom pri monopolistu.

Soprano ::

Noro, najprej Triera, zdaj še Telemach..

Bil je že skrajni čas, da se kablaši spametujejo in začnejo poslovat kot se to dela v USA. Tam DSL ne pride do kolen kablu >:D

Telemach mora samo še na kvalitetni nivo Triere prilezt, pol pa bo še veselo napram DSLu. Pa če bodo pametni, se bodo Triera in Telemach nekako povezali ter tako pokrili celo Slovenijo. Pol pa bomo res lahko začeli govorit o pravi konkurenci 8-)

Dr_M ::

jest bi si pa ze raj gprs uvedu, kot da bi su na gnoj od adsla :>

mam 7 let ze kabel, pa se kr ni vidt, da bi bla ksna dobra alternativa, da bi jest tole zamenu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Zakaj je pa adsl gnoj? Ker obstajajo fizične omejitve, ki jih zaenkrat niti kablaši še ne dosegajo? Jah, ko bom rabil tako veliko hitrost, bom pač kam prešaltal, jebiga. Zdajle pa dela, tako kot mora.

Na telemah pa nikol več. Osel gre samo enkrat na led. Tako neprofesionalnega odnosa, kot ga imajo tam nisem videl še nikjer. Pardon, sem ga - v enem hotelu v Bratislavi - pa ne bi o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Hux ::

Dr_M

registriran:
07.02.2001 Poslano: 25.08.2005 21:42:00 | odgovori
jest mam upload skos nad 50kb/s, dl pa odvisno od serverja na drugi strani :> ce je server dobr, gre kr nekje 240kb/s...kar se pa p2p tice, je pa itak casa na pretek.
mam pa 2mbit/512kbit telemach

512kbps bi mogu meti vsej 60kB/s konstantno brez nihanja. Torej moj odgovor je odgovorjen. Kabl=kurac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dr_M ::

512kbps bi mogu meti vsej 60kB/s konstantno brez nihanja. Torej moj odgovor je odgovorjen. Kabl=kurac?

ja pa kaj se, dej ne bluzi.

sicer pa mi dumeter kaze skos cez 60kb/s...:)
ampak nihanja itak so povsot.


perci: no kar se pa tice njihove podpore, je pa res, kar si napisu. tega res ne morem zanikat. ampak z "dobrim" odnosom, se da use uredit, sam mal bl na trdo jih mors prjet, pa use tako zrihtajo.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

mte ::

No telemach ste skurcali, sem dobil vtis približno tak, kot sem ga bil deležen, dokler sem bil na simobilu preden sem presedlal nazaj na mobitel (predvsem slaba in nestrokovna podpora in odnos do strank). Torej to odpade.
Kaj pa ljubljanski kabel? Kako je s tem?
lp

ganzi ::

Perci zakaj starci od punce ne menjajo ispja če telemach ne reši teh problemov?
Js sm v dveh letih bil brez neta max 10 krat.. to je bilo v prvih 6 mesecih.. od tega sem bil npr 5 krat po emailu obveščen da bo izpad zaradi del, enkrat je blo pr men neki narobe, sem poklical bil jezen na njih pa je drug dan stric s telemacha prišel pa ugotovil da moja mrežna ne dela, čez 2 urci po zamenjani mreži je vse delalo. Parkrat pa se je zgodilo da je net mrknil. sedaj že kako leto in pol niti enkrat pa ne pretiravam.

Tko da moje izkušnje s telemachom so dokaj pozitivne.

perci ::

Dr_M: A vidš, jst pa nimam ne časa ne volje, da se bom s Telemachovci ukvarjal in jih trdo prijemal. Če jim rečem, da zrihtajo, naj zrihtajo brez dodatne verbalne podpore.

Verjamem pa, da sedaj dobro dela. Tudi meni je zadnje leto kar OK delalo. Ampak na ADSL mi pa vse dela vsaj tako dobro kot Telemach zadnje leto. In telekomovc je tuki takoj. Enkrat je bil v petih minutah potem ko sem odlozil slusalko ze pri meni. Sicer je bil ziher kje v blizini na terenu in se je spotoma ustavil ampak to se mi zdi super. Na telekomu čas merijo v urah, na telemachu pa v dnevih.

Verjetno pa če bi bil nek HC gamer, da bi imel drugačno mnenje. Sam men pač ping ni tako pomemben, pomembno mi je da dela.

edit: ganzi - Ne mene sprašvat, oni pač delajo kar njim paše. Jst sem jim takrat toplo odsvetoval telemah, ampak so rekli, da na isdn pa ze ne grejo, zdej me pa po pravici BK. Vsak nej poje kar si sam skuha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Hux ::

ja pa kaj se, dej ne bluzi.

sicer pa mi dumeter kaze skos cez 60kb/s...
ampak nihanja itak so povsot


Na ADSLu tega ni. Nebos vido nihanja v uploadu pa da se na glavo postavis pa ce ob enih ponoci al sedmih zvecer probas.
Zato lih sprasujem ce je bosle na ADSL 4Mbit ostati ali iti na 6Mbit kabl in meti veselo gunganje.

Zdaj da ni nihanja pri 512kbps downloada se ti res verjamem sej to ni nikakrsna hitrost ampak 6MBit pa je ze nekaj.

PARTyZAN ::

Nobenih nihanj jaz se nisem mel pri TM ;)

5mbit bom mel ze septembra, ce tale clanek ne laze :))

Soprano ::

@Hux: ti nisi čist gladek a? X ljudi ti je že povedalo (vključno z mano), da ne niha zadeva, ti pa še kar nabijaš 8-O Če ima CATV operater dobro mrežo, ne bo nič nihalo. Isto velja za ADSL. Kar spomni se pol leta nazaj, kak je delal Siolov ADSL v Mariboru oziroma v celi SV Sloveniji.

Da pa ne boš še naslednje pol leta nabijal eno in isto pa ti predlagam, da ostaneš raje na ADSL, jaz pa se bom 'gugal' na kablu še naprej ;)
lol

Nande ::

Uf, razburljiva tema...
Mi pa zelo pomaga, ker se ravno odločam med ADSL in kablom...
Sicer malo nevmesno, ampak ali ima kdo izkušnje z Voljo (kabel) in EVJ Elektroprom...?

MUC ::

Prever tole. Maš NA HIŠI Telemachovo omarico. Prosiš, da te priklopijo na CATV + INternet .. cena:

120 K SIT za priključek
21K za internet ..

HALO...

Telekom je dal za 42K z DDV prikjuček, internet + brezžični telefon SX100.

Od Telemacha sem pomagal izklopiti 11 modemov in vsi so sedaj pri SiOLu zadovoljni!
Katastrofa pa je tudi, da Telemach Gorenjska delajo samo od 7-15 ure, pa še to ne vse dni v tednu (gospe pogosto ni v pisarni niti ob 9h), da o sposobnosti serviserjev (nategujejo te z izgovori kot si dolg in širok) ne govorim. Ljubljana je malo boljša.

Telemach je zame zato najbolj nesposobno/nategatorsko podjetje v Sloveniji in bo preteklo mnogo vode, da bom spremenil mnenje na bolje.

PS: Papir prenese vse, na kablu ne boste nikoli imeli povezave točka v točko , zato o garantiranih hitrostih lahko pozabite že v teoriji! Sedaj, ko imajo novo omrežje bo dovolj pasovne širine, ko se bo zopet širilo, boste pa zopet nekaj let dihali na škrge in jamrali o slabih hitrosih .. osel gre samo enkrat na led!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

PARTyZAN ::

Z tvojimi 5 let starimi izkusnjami si pameten kot 100mater ;) Mislim, da smo ze parkrat v tej temi povedal, da TM ni vec to kar je bil...zadeve so se ZELO poboljsale. PAZI govorim ti iz PRVE roke. Ce si trmoglav bodi...jaz bom za 10k uzival z 5mbit linijo...

Kaufmann ::

Pred letom in pol sem se priklopil na Telemach prek Amisa iz razloga, da bi Amis Telemachu težil če bi prihajalo do napak oz. bi jih bilo manj. Ni bilo kaj dosti izpadov(3-4x na leto za 1-2uri) pa napajalnik za modem so mi brezplačno zamenjali ker naj bi neka serija imela napako...
Zdaj upam da bo tudi Amis spremenil cene in hitrosti, drugače grem ob poteku pogodbe direkt na Telemach ali Arnes
ni podatka

joejoe ::

Hej MUC, ti pa nisi kaj dosti vec mreze kot v lastni hisi vidu, kajneda?

Nekaj trobis o zagotovljeni pasovni sirini, ko ti niti priblizno ni jasno, od kje do kje bi naj bila zagotovljena, pa niti tega ne, da TI NIHCE TEGA NE ZAGOTAVLJA, ne na ADSLu in ne na kablu. Za izraz overbooking verjetno sploh se slisal nisi, kaj je ATM ti pa se dolgo ne bo jasno.

Lahko mi skeniras SIOL/telekom pogodbo, pa prilepi tule gor tvojo zagotovljeno pasovno sirino... potem pa trobi naprej.

Pri nespametnem nacrtovanju in ekstremnem overbookingu je ADSL prav tako lahko popolnoma zanic, kot je lahko zanic slabo kabelsko omrezje. Zato vsaka blodnja o "pasovni sirini" ne pomeni popolnoma nic, ce pri tem ne upostevas lokalnih razmer. Fakt je, da ima tudi telemach ogromno zadovoljnih uporabnikov, pa da pri SIOLu tudi niso vsi srecni.

Zdaj pa spat, ker so risanke ze mimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joejoe ()

ganzi ::

Muc kok si pa dal pred ne vem kok leti za telefonski priključek?
Pa ful si car res k tle pluvaš čez Telemach.
A sm lahko tvoj prjatu pa še mene spravš na ADSL?

Cross ::

kle se bo prov cel warfare razvil :P kabel vs. adsl. jz mam zdej macha že par mescov in mi je čist pa kul, v bistvu res dela tko k more. sej to je pa u bistvu že za prčakvt u tretjem tisočletju. če čez mobitele znajo že giga spravt bi pa res lahko po eni mreži znal tut tistih par mega. :\
entering the subspace

Slowenc ::

če čez mobitele znajo že giga spravt bi pa res lahko po eni mreži znal tut tistih par mega.

Lahko tole malo bolj natančno razložiš?
Na katerem planetu živiš?
Skiny gate.

Dr_M ::

Slowenc: mi smo na planetu Zemlja. kje si pa ti?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

luna park

MUC ::

Izkušnje stare 2 meseca, ker smo jih Kr. Gori skenslali čist, isto občina, komunala in še par podjetij, ko smo se selili v nove poslovne prostore. Od vsakega so mislili, da bodo pokasirali 120K, pa se se z****, ker smo vsi sedaj na ADSLu, prej pa vsi Telemach.

Enako Mojstrana, ipd ... s 120K so zelo nekonkurenčni, da o delovanju interneta na gorenjskem ne govorim. Kličeš celo dopoldne od doma, službe, ker so povsod težave, pa ti pvoedo, da imaš samo ti težave, pa nikjer drugje. Telefon pa jim zvoni non-stop, da jih komaj prikličeš ?!

Kakšne bodo šele težave po dvigu hitrosti, boste pa poročali. na žalost boste tam privezani 24 mesecev :)

Slowenc ::

dr m:
Povej ti meni kdo ti ponuja giga preko mobitela?
Skiny gate.

Cross ::

Seveda Slowenc ti lahk bl natančn razložim. Siemens recimo je podrl rekord k je ufuru giga. preberi si več na linkič. zakaj folk takoj živčn rata :\ ok zdej pa lahko rečeš " aa a, takih telefonov se pa še ne da dobit" kar je čist res ampak prej sm hotu sam tako mal hecno primerjavo dat na foro da teh par megabitov pa dons res nebi smel cel sistem zabasat. ampak to je tko kokr vsi moji posti, "moje mnenje".
entering the subspace

korenje_ver2 ::

telemachova strategija je sigurn taka, da bodo potem ze takoj s prvim decembrom povisal narocnine, medtem ko bodo mel podpisano pogodbo za 2 leti.

ganzi ::

misliš?:\

zee ::

poglej Siol. najprej si nagrabi en kup naročnikov, nato pa dvigne naročnino.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023251 (12115) smash
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515268 (4365) darkolord
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049547 (7229) flipflop
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017498 (5699) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707829 (6135) DeLonghi

Več podobnih tem