» »

Kako uvoziti graficno iz USA?

Kako uvoziti graficno iz USA?

ksmith ::

Kupil sem graficno v USA in presega 175 eurov. Carine vem da ni za elektronske izdelke. Zanima me kako je z davkom? Ali naj zadevo prijavim kot rabljeno? Stvar je se malo bol komplicirana, ker priletim v Anglijo najprej. Hvala v naprej za odgovore!

Lep pozdrav.

SloMusty ::

Zakaj pa grafično uvažaš iz USA???

Ni bolj preprosto malo po evropi pogledat???


lp
Freestyle wind riders!!!

bastadu ::

SloMusty: Če še ne veš, se v USA dobi določene stvari dosti ceneje kot v EU, seveda je pa potem vprašanje, če se zaradi carine, davkov, poštnine sploh splača uvažati...
Pa da še sam nekaj vprašam:
Koliko bi naj bila vrednostna meja, do katere ni potrebno plačevati dajatev našim carinikom? Kako oni preverjajo vrednost uvožene stvari, če kupiš kot rabljeno (npr. preko eBay-a) in nimaš nikakršnega dokazila o vredonosti (računa)? Hvala za odgovore!

arch5 ::

davka je 20% vrednosti kartice, in to v vsakem primeru če jo boš prijavil kot rabljeno ali ne, to da letiš preko anglije pa ni problem, ker v angliji verjetno ne izstopiš iz prostocarinske cone na letališču, torej boš v carinsko unijo vstopal v sloveniji. Lahko pa rečeš da si kartico kupil v Angliji.:)

ksmith ::

Uvozil sem kartico iz USA in zadeva je zgledala takole:

Nameraval sem kupiti ATI X800 XL za $250 +8% njihovega davka = $270. V trgovini ne vračajo 8% davka, čeprav sem jim povedal, da jo nameravam peljati v EU.
Za elektroniko, carine iz USA v EU NI! To mi je povedala uradna oseba iz Slovenije (carinik).
Nevem pa če je treba plačati davek tudi v EU. Osebno sem iz Phoenixa priletel v London, kjer sem šel skozi izhod "Nothing to Declare" in noben ni nič zahteval od mene. Enako, ko sem priletel iz Londona v Benetke, tako da davka v EU nism plačal.

Dobil sem X800 xl za $270 kar je na ta dan zneslo 53460 SIT.

MEDENA ::

to si imel srečo oziroma si švercal.

madmitch ::

In kaj bi ti rad sedaj? Kartico v PC in molči.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Dr_M ::

mogoce ma pa slabo vest, pa bi jo rad prijavu? :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jaffa ::

Glede na to, da je bil njegov 1. post 1.8., in da mu noben ni odgovoril, je zgleda v tem času prišel že domov in psč povedal kaj je nardil... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Suli ::

A ni rečeno, da če se stvari ne dobi v Sloveniji ti "ne smejo" *obcariniti*?:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559958 (7046) MTB
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218775 (5505) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101078 (45625) Tilen
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5012945 (11316) St235
»

Replika ure skozi carino

Oddelek: Loža
247156 (5971) ales400

Več podobnih tem