» »

Kaj kupiti v Ameriki?

Kaj kupiti v Ameriki?

«
1
2

Dadyy ::

Trenutno smo v Ameriki v Texasu in me zanima kaj od elektronike in računalništva se splača kupiti tukaj.
Kaj je tukaj ceneje oz. se ne da dobit v Evropi. Kupili smo že Apple watch serije 3, ki se je ne dobi v slo.
Hvala za nasvete.
LP Damjan

SimplyMiha ::

Zabavno bo na carini...

Take stvari se praviloma kupuje na Amazonu. Kupujte raje kakšne lokalne spominke, kot npr. avtenične kavbojske klobuke pa tako. Skoraj vsa elektronika tako in tako nastane na dalnjem vzhodu.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zakaj bo pa z 300e uro na carini kakrsen koli problem?

SimplyMiha ::

Ne vem, če je kaj novega glede tega, a nazadjne so še pregledovali elektronske naprave.

Dadyy ::

Pristanemo sicer v Zagrebu in gremo z avtom nazaj v Slo. Ali je torej carina že na Zagrebškem letališču?
LP Damjan

perci ::

Seveda. V zagrebu ti carinijo ce tja priletis. Seveda nihce ne bo pogledal ure, ce bo na zapestju. Pa tudi ce bo v skatli, malo verjetno. Se nikoli v lajfu nisem na letaliscu rabil rocne prtljage odpret carini.

Dadyy ::

Naj se popravim. V EU priletimo v Frankfurt, potem v Zagreb. Carina je torej kje?
LP Damjan

mmcmmc ::

Ja v Frankfurtu, ker je tam vstopno mesto za EU.

Sicer pa ni kaj bat če kupuješ za lastno uporabo. Če ne pretiravaš seveda.

Irbis ::

mmcmmc je izjavil:

Ja v Frankfurtu, ker je tam vstopno mesto za EU.

Ampak a ne gre prtljaga direktno do končnega letališča? V ZDA je že tako, da ob vstopu dobiš tudi prtljago, greš skozi carino in oddaš prtljago nazaj, ampak v drugo smer je pa kovček sam prišel do Brnika kljub presedanju znotraj EU.

Daliborg ::

Napacno. Carina je povsod kjer je mejni prehod. Carinski postopek se pa naredi na koncni destinaciji, vse predhodne postaje so zgolj tranzitne drzave.
P.s. se opravicujem za manjko stresic . Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

perci ::

Carini se na izhodu iz letališča, tako da connecting flighti načeloma ne štejejo.

Itak pa upam, da ne boš vrednejših stvari dajal v checked baggage ampak jih imej v ročni prtljagi.

mmcmmc ::

Irbis je izjavil:

mmcmmc je izjavil:

Ja v Frankfurtu, ker je tam vstopno mesto za EU.

Ampak a ne gre prtljaga direktno do končnega letališča? V ZDA je že tako, da ob vstopu dobiš tudi prtljago, greš skozi carino in oddaš prtljago nazaj, ampak v drugo smer je pa kovček sam prišel do Brnika kljub presedanju znotraj EU.



U, fak točno. Sem že pozabil kako je to. Se posujem s pepelom in opravičim. Ne bom lagal, nekaj sem spil in nisem zanesljiv.

Sicer pa še vedno mislim, da ne bi smelo biti problema, če ne pretirava z vnosom dobrin. Mislim, da je bilo na nemškem Galileu, da ni takšne panike z nakupi na potovanjih. Ampak očitno je nisem še imel neposrednih izkušenj s tem, (na srečo), pa naj kdo poda točno informacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

blackbfm ::

Kupili smo že Apple watch serije 3, ki se je ne dobi v slo.


Se dobi in niti iz hiše ne rabiš stopit :)) leta 2018 že obstajajo spletne trgovine in ne rabis fizično hodit po elektronski kič v Ameriko

gruntfürmich ::

elektronika, cote
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blue ::

Če iščeš dober deal za elektroniko poglej sem --> https://slickdeals.net/forums/filtered/...

next3steps ::

Dadyy je izjavil:

Trenutno smo v Ameriki v Texasu in me zanima kaj od elektronike in računalništva se splača kupiti tukaj.
Kaj je tukaj ceneje oz. se ne da dobit v Evropi. Kupili smo že Apple watch serije 3, ki se je ne dobi v slo.
Hvala za nasvete.

Lenovo prenosnike, ki joh naročiš z njihove spletne strani. Nekatere modele dobiš tako grozno poceni, da te porine kenjat.

perci ::

V resnici so cunje se najbolj zanimiva in poceni rec v us of a.

janezvalva ::

kupi PAM, maslo v špreju

AgiZ ::

Pravzaprav tudi mene zanima kaj se splača kupiti v ameriki in prinesti v Slo. Laptop bi že bila taka zadeva, pa kot zgoraj navedeno obleke. Še kaj?
Btw, z laptopom so lahko težave na carini ali ne? Recimo da se škatla pusti tam.

Mavrik ::

AgiZ je izjavil:


Btw, z laptopom so lahko težave na carini ali ne? Recimo da se škatla pusti tam.


Če prijaviš nimaš problemov. Ti pa zdaj sprašuješ če te bodo dobili ko boš utajil DDV? :)

perci: A to je tvoj uraden vodič za izogibanje plačila DDV pri uvozu? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AgiZ ::

To so vse samo hipotetična vprašanja :)
In odgovor je?

jackharer ::

meso,mleko,maslo,jajca,kruh,vodo, sladkor pa sol ne pozabit priporočam....opa domače klobase so zelo dobre- poglejte če dobite kožarice....
Lp

Dtrader ::

Troll
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

jernejl ::

Praktično vsak potnik na letalo nese kakšen kos elektronike (laptop, tablico, mp3 predvajalnik, slušalke, telefon, fotoaparat...) in nemogoče je te reči učinkovito pregledovati.
Sem že precej prepotoval z letalom in zmeraj imam s seboj prenosnik (seveda v ročni prtljagi), pa me še nikoli ni nihče spraševal o njem.
Teoretično je pa vse mogoče.

Zgodi pa se, da cariniki pošljejo na stran kakšnega potnika in preverijo vsebino njegove prtljage, v tem primeru bi znal biti problem, če ob brezhibno ohranjenem prenosniku z ameriškim razporedom tipk naletijo še na originalno embalažo in na polnilnik z ameriškim priključkom :)

lejko0 ::

Večina tuki nima nobenih izkušenj in bluzi.
1. Če boš zadevo razpakiral, se nimaš kaj bati - uro na roko, ipad v ruzak, embalažo v koš... Če misliš te stvari naprej prodajat, bi bilo itak prav, da te ocarinijo, če ne, embalaže ne rabiš.
2. Večina stvari je cenejših, od tehnike (mini pc do telefonov) do kosilnic in avtomobilov. Velike razlike so pri oblekah, kakšna Banana Republic te tam lahko pride nekajkrat manj (sploh če imajo kakšno akcijo) kot v Emporiumu. To je samo primer. Outleti imajo tudi ponavadi krepko znižane cene kvalitetne robe za razliko od raznih palamnov in podobnih jajc.
3. Kaj se res splača kupit, boš itak ugotovil čez par mescev, ko boš nekaj potreboval, pa zdaj ne in boš šel mal prečekirat cene... Ampak to je življenje.

Egidij88 ::

Kupuje se kar se rabi.

habermas ::

Jo!

Kaj kupit?
Vsa elektronika, se posebej blagovne znamke so precej cenejse v ameriki. Jaz sem nazadnje kupil apple macbooka, 2x ipad, 2x ipod, fotoaparat, SD kartice, pa ni bilo nobenih problemov na carini. Na vsako napravo nalozi nekaj podatkov, slik, glasbe, in povej da to uporabljas za lastno uporabo...
Bestbuy, Costco, ali pa naroci preko neta in si dostavi kjer pac si...

Oblacila: jeans, majce, srajce, teniske...lahko kupis ceneje in boljso kakovost, drugacne kolekcije itd. Ce si fan kakega US kluba lahko kupis v fanshopih oblacila, kape, ruzake, pizame...pac kar ti je vsec.
Recimo Tommy Hilfiger je v ameriki precej cenejsi kot pri nas, Russel Athletic, Under Armour, vse to je tam ceneje.

Druge drobnarije: recimo Yankee Candle je v Muellerju v Sloveniji ful drag, v ameriki so cene dostopne - recimo za kaksna darila... Naceloma vse blagovne znamke, ki izvirajo iz ZDA in se uvazajo v EU so tam bistveno cenejse.

Uglavnem uzivaj, in dober shopping!:)

Blazz ::

k smo pr cotah in USA. Kupovanje v outletih je treba pazt. Tam namreč isti proizvajalec prodaja manj kakovostno robo. Torej pulover A&F v normalni štacuni je precej boljše kvalitete kot A&F v outletu.

#000000 ::

Blazz je izjavil:

k smo pr cotah in USA. Kupovanje v outletih je treba pazt. Tam namreč isti proizvajalec prodaja manj kakovostno robo. Torej pulover A&F v normalni štacuni je precej boljše kvalitete kot A&F v outletu.


Ne samo tapocen imajo nalepke MADE in THAILAND ali čajna, drage pa MADE IN USA, na pogled pa povsem enaka roba.

perci ::

Mavrik je izjavil:

AgiZ je izjavil:


Btw, z laptopom so lahko težave na carini ali ne? Recimo da se škatla pusti tam.


Če prijaviš nimaš problemov. Ti pa zdaj sprašuješ če te bodo dobili ko boš utajil DDV? :)

perci: A to je tvoj uraden vodič za izogibanje plačila DDV pri uvozu? ;)

Nope, samo povem svoje izkusnje s pregledovanjem. Se pa ne spomnim, da bi kdaj kaj vrednejsega prinesel s sabo.

Itak so to brezvezni oz. bagatelni zneski s katerimi se drzavi ne da ukvarjat.

Mavrik ::

AgiZ je izjavil:

To so vse samo hipotetična vprašanja :)
In odgovor je?


Da dokler zgleda kot da neseš svoje osebne stvari načeloma ni problema. Če boš pa mel v torbi tri MacBooke, dva iPhona pa nesrečo da naletiš na kontrolo bo pa zabavno.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

Hurley in Underarmour cunje. Tega pri nas nimaš kaj dosti, tam je pa v izobilju, cene pa smešne. Kakšen kos elektronike tudi lahko, ampak razlike se precej majhne (se pravi, tudi tukaj dobiš kakšen sweet deal brez kakšnih večjih problemov). Pa Timberland čevlje, za zimsko ozimnico. Pri nas 200€, čez lužo pod 100€.

In seveda najpomembnejše: Dunkin' Donuts krofi. Ampak jih moraš v trebuhu pretihotapiti čez. Big deal, vem :)

Dadyy ::

habermas je izjavil:

Jo!

Kaj kupit?
Vsa elektronika, se posebej blagovne znamke so precej cenejse v ameriki. Jaz sem nazadnje kupil apple macbooka, 2x ipad, 2x ipod, fotoaparat, SD kartice, pa ni bilo nobenih problemov na carini. Na vsako napravo nalozi nekaj podatkov, slik, glasbe, in povej da to uporabljas za lastno uporabo...
Bestbuy, Costco, ali pa naroci preko neta in si dostavi kjer pac si...

Oblacila: jeans, majce, srajce, teniske...lahko kupis ceneje in boljso kakovost, drugacne kolekcije itd. Ce si fan kakega US kluba lahko kupis v fanshopih oblacila, kape, ruzake, pizame...pac kar ti je vsec.
Recimo Tommy Hilfiger je v ameriki precej cenejsi kot pri nas, Russel Athletic, Under Armour, vse to je tam ceneje.

Druge drobnarije: recimo Yankee Candle je v Muellerju v Sloveniji ful drag, v ameriki so cene dostopne - recimo za kaksna darila... Naceloma vse blagovne znamke, ki izvirajo iz ZDA in se uvazajo v EU so tam bistveno cenejse.

Uglavnem uzivaj, in dober shopping!:)

Hvala za nasvete, laptop je že kupljen, garderoba sledi.
LP Damjan

FTad ::

Ce si fan zippotov, so v USA tudi izjemno cenejsi, pa ogromno izbire motivov le-teh.

perci ::

Aja, Mavrik, za info:

Tradicionalna lastna sredstva (TLS) so prihodek Unije, ki izvira neposredno iz zakonodaje Unije. Ta sredstva pobirajo države članice, določen del (25%) pa obdržijo kot nadomestilo za stroške pobiranja. TLS tvorijo carine, izravnalne in protidampinške dajatve na proizvode in storitve, in dajatve na sladkor, izoglukozo in inulin, ki so dajatev proizvajalcev v sektorju sladkorja in se tudi uporabljajo za pokrivanje izdatkov v tem sektorju.

Predvideni delež prihodkov iz naslova tradicionalnih lastnih virov v letu 2012 znaša približno 15% vseh lastnih virov.

GupeM ::

Z elektroniko, predvsem Applovo, se ne preveč zajebavat. Poslušaj tale podcast od 42:20 naprej. Tipa so dobili z njegovim MacBookom, starim 3-4 mesece. Se pa zagotovo zelo splača kupit oblačila. Jaz sem si precej ugodno kar dobro napolnil omaro z oblačili. Problem so samo hlače, ker sem visok in suh, tam pa je vse široko v pasu in čez rit, tako da sem dobil samo nekaj hudih kratkih hlač za basket, jeans in podobne zadeve pa so odpadle...

Stampl ::

Sem isto letel iz USA preko Frankfurta v Zagreb. Imel polno potovalko oblek pa 3x elektronske zadeve v ročni. Ko sem prevzel prtljago, sta me ustavila 2 carinika, pokazala na tavelki kufer in me samo vprašala če imam kaj elektronike. Rekel ne in šel naprej.
Se pa splača obleke, northface se mi zdi veliko bolj kvaliteten in krepko cenejš. Podobno vse poznane firme + ogromne več izbire. Jst sem imel tavelk kufer za tja prazen, za nazaj pa poln.
Tak da odvisno na kakšnega carinika naletiš, pejt v gužvi ven pa bo.

Invictus ::

Če nimaš zadev po škatlah in nisi nabavil cel kup robe, gre vsa elektroinika pod osebno uporabo.

Že kar nekaj časa ne težijo več kar se tiče ur, telefonov in laptopov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Tip je delal v USA, kjer si je kupil prenosnika. S sabo ga je imel kot osebnega, saj ga je še 3-4 mesece uporabljal v USA. Bil je njegov. Vseeno so preverili in videli, da je novejši od enega leta. Poslušaj poscast, ki sem ga dal v linku zgoraj.

St235 ::

perci je izjavil:

Seveda. V zagrebu ti carinijo ce tja priletis. Seveda nihce ne bo pogledal ure, ce bo na zapestju. Pa tudi ce bo v skatli, malo verjetno. Se nikoli v lajfu nisem na letaliscu rabil rocne prtljage odpret carini.


Jao perci, ne strašit otrok. 300€ ure mu ne bodo carinili, dajte si mal pogledat omejitve vnosa, ker drugače si revež še gat ne bo upal kupit.

perci ::

A če napišem, da mi še v lajfu nihče ni odprl ročne prtljage (pri tem, da letim cca 5x na leto), pomeni, da strašim?

shotalick ::

Stampl je izjavil:

Sem isto letel iz USA preko Frankfurta v Zagreb. Imel polno potovalko oblek pa 3x elektronske zadeve v ročni. Ko sem prevzel prtljago, sta me ustavila 2 carinika, pokazala na tavelki kufer in me samo vprašala če imam kaj elektronike. Rekel ne in šel naprej.
Se pa splača obleke, northface se mi zdi veliko bolj kvaliteten in krepko cenejš. Podobno vse poznane firme + ogromne več izbire. Jst sem imel tavelk kufer za tja prazen, za nazaj pa poln.
Tak da odvisno na kakšnega carinika naletiš, pejt v gužvi ven pa bo.


Predvsem cunje. Nekdo je že omenil Timberland (so krepko pod našo ceno), Northface, Jordan, Nike. Vprašaj mene kaj bi mel, ti takoj napišem kaj mi prinesi.

BigWhale ::

perci je izjavil:

Seveda. V zagrebu ti carinijo ce tja priletis. Seveda nihce ne bo pogledal ure, ce bo na zapestju. Pa tudi ce bo v skatli, malo verjetno. Se nikoli v lajfu nisem na letaliscu rabil rocne prtljage odpret carini.


Jaz pa prakticno vsakic. :))) Enkrat so me peglali zaradi objektiva na fotoaparatu, ker je zgledal bolj nov kot foto aparat.

Invictus ::

Kaj pa se šopirite pred cariniki z vso to opremo? To se pospravi v torbo, osebno prtljago, itn.

Jasno pa je, da boš malo sumljiv, če priletiš s 2 velikimi kufri, enim za osebno prtljago plus nahrbtnikom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koprive ::

Sicer ne iz Amerike, nas je bilo pet in ob prihodu na Brnik smo šli trije na wc, dva pa sta se z vso našo prtljago pomaknila proti izhodu kjer občasno patruljirajo cariniki. Seveda sta jim bila zanimiva, 5 velikih kovčkov in par manjših torb. Ampak ko smo se pojavili tam še ostali so nas spustili naprej, so videli da je le ena torba na osebo. Normalne količine prtljage niso sumljive, če ravno ne zgledaš sumljiv ali se čudno obnašaš :P

rok_p ::

jaa...steak:)
rok

zcetrt ::

Obleke - sam sem kupil kar nekaj Levis hlač in veliko oblek za otroka.
Začimbe in BBQ zose ter ameriška ostala transportabilna čuda - zanimiva popestritev.
Pazit pa je treba na davke - razlikujejo se med državami, v ceni v trgovini ni napisan. Pravila so lahko precej neintuitivna (MA ima ogromno kategorij, pri nekaterih kategorijah so postavljene cenovne meje za obdavčitev - drage cunje so luksuz, zato so obdavčene).
Na carini praviloma ni težav. Sem pa enkrat moral odpirat v Zagrebu, ker sem imel velik in težak kovček. Ko sta videla same omakice, sladkarije, začimbe in pirovske flaše v nogavicah, sta samo skomignila (pivo ni poceni, je pa bilo raznovrstno).
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

LeQuack ::

To je zgleda neka Slovenska posebnost, da je treba zmeraj pokupit stvari v tujini ker so cenejše, čeprav jih prej nisi rabil, sedaj pa kar naenkrat jih.
Quack !

Dadyy ::

Garderobo uspešno nabavljamo, zadnja trgovina se je imenovala Ross-dress for less.
Zanimivo da smo prekrižarili dobršen del mesta Austin, pa nismo našli zippotov? Celo v nekem liquor storu polnem viskija, cigar in tobaka ne.
Glede Slovenske posebnosti pa, samo enkrat bom v Ameriki in zakaj ne bi kupil kar lahko?
LP Damjan

perci ::

Ne posluš ga. Če kaj rabiš, kupi (seveda, če je ugodno). Včasih pa kupiš kaj na potovanjih tudi, če ne rabiš in tudi če ni ugodno. Jebiga, paše.

Nč narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252587 (1865) djfixme
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218793 (5523) St235
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524094 (21027) xsum1
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146233 (3632) Invictus
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5012981 (11352) St235

Več podobnih tem