» »

MSN Virtual Earth

MSN Virtual Earth

Slo-Tech - Pred dnevi je Microsoft širši javnosti ponudil MSN Virtual Earth, ki je trenutno v beta fazi.

Gre za servis, ki vam ponuja brskanje po karti celega sveta. Tako lahko iščete določene ulice v državi, pomaga vam pri izbiri poti med dvema točkama in podobno. Samo premikanje po zemljevidu v celoti poteka z miško ali s smernimi tipkami. Prav tako lahko uporabimo kolešček miške ali tipki + in - za spreminjanje zooma.

Trenutni pogled na karto si je možno shraniti, ter ga kasneje uporabiti. Kar nam olajša vrnitev na predhodno pozicijo in pogled, parv tako lahko to povezavo pošljemo prijatelju preko elektronske pošte. Primer takšne povezave izgleda nekako takole.
Zanimiva, a hkrati uporabna je funkcija, ki vam na podlagi IP številke pokaže, kje se nahajate.

31 komentarjev

Caligula ::

Ja, ma to je ze stara novica. Bolj zanimivo je, da so zradrali glavno stavbo od Appla >:D

ginekolog ::

kar dobro glede na to da kar iz browserja dela.
Divers do it deeper.

territory.si ::

Bass0 ::

zanimivo, najprej sem šel pogledat na MSN Virtual Earth... tako na blef sem kliknil na Boston in ga povečal. Nato sem pogledal na sandbox... in sličica pri linku "MSN Virtual Earth" je bila nekam čudno znana... vrnil sem se na Virtual Earth in izbral satelitski posnetek ter pogruntal, da je tako tu kot pri linku na sandboxu satelitska slika centra Bostona!

Naključja, ki prikličejo nasmešek :))

P.S.: ura je skoraj 5 in iz muhe delam slona :8)

bi_đi ::

ena majhna napakica, namesto parv tako bi pomoje moralo biti prav tako

MrStein ::

1.) Iskanje lokacije po IP naslovu zruši FireFox :O
2.) Detajli evrope so na nivoju otroškega atlasa iz leta 1866 (pogledaj slovenijo in Nemčijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

keber ::

>>> Detajli evrope so na nivoju otroškega atlasa iz leta 1866 (pogledaj slovenijo in Nemčijo)

To je pa itak zaščitni znak Microsofta. Se spomnite Encarte in v njej Slovenije še nekaj let nazaj? Naj še kdo reče, da je Wikipedija nenatančna.

BaRtMaN ::

V Operi dela zadeva zelo v redu, kar me malo preseneča. Se pa strinjam, da morajo dodati bolj podrobne zemljevide za ne severne ameriške kontinente.

andrej ::

priporocam ogled tega demota...

Vice ::

Detajli zemljevida so primerni za začetno beta verzijo kar tudi je. So pa hitro updejtali tudi ostale zemljevide, ker pred kakšnim mesecem (in ne dnevi kot piše v novici) je bil samo zemljevid ZDA pa še ta ne čisto "pravi" brez podrobnih info...

tx-z ::

moj predlog, use google earth :))
tx-z

Looooooka ::

oops...msn more ime zamenat v kj debilnega kokr je google...recmo wee.com
ker ta ime pa popularnost sta se edina stvar k googlu dajeta prednost.
search engine majo slabsi(kvaliteta rezultatov je na msnju velik bolsa).
pa tale virtual earth zgleda ze tko k google earth pocasi.
pol sam se images pofixajo pa je.
pol bo pa mogoce enkrat google ratu pozabljeni yahoo

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Googlu daje prednost (poleg že omenjene velike upor. baze) tudi izvirnost, kar s kopiranjem že omenjenih primerov (search in maps) dokazuje microsoft.

tx-z ::

Lej, če bi jst hotu nardit konkurenco googlu, bi iskau njegove napake, jih odpravu in bi biu takorekoč bolši......to dela microsoft, googlu vzame idejo, mau po svoje nardi, izbolša in to je to.....se neb čudu da dela msn virtual earth preko googla:\ ..kakšrni so bi blo še možno
tx-z

Pithlit ::

Lepo bi blo ko bi MSN uporabljal kakšne novejše mape... ne pa takih starin kjer Applove zgradbe sploh še ni (ne, niso je radiral z mape), ali pa take kjer WTC dvojčka še vedno stojita.
Life is as complicated as we make it...

andrej ::

Pithlit: jap, mape so pac taksne, ki se jih kupi od ponudnikov. problem je v tem, da na svetu ni enega ponudnika, ki bi imel najnovejse podatke za cisto vsak centimeter zemlje... in potem pride do taksnih zadev.. je pa samo vprasanje casa, kdaj bo to porihtano.

Aja, to je beta 1. Menda ja niste pricakovali, da bo popolnoma brez napak :)

zigam: hm, MS je imel mappoint in veliko drugih izdelkov temeljecih na zemljevidih, se preden se je google rodil. ce tako gledamo, je google vzel idejo, in jo spravil na web. sedaj je ms vzel to idejo in sam zadevo vrgel na net... torej. pa ne mi rect, da je to kaj slabega? poglej samo japonce. vse skopirajo, ampak to naredijo tako dobro, da te kap.

vsak ima v tem primeru svoje pregnosti. MS Virtual Earth vsebuje kar nekaj funkcionalnosti, ki jih drugje ni. Primer. Dolocanje lokacije. S klikom na gumb lahko dolocijo tvojo lokacijo. Ali preko IP naslova ali preko WLAN access pointov, ce uporabljas WLAN. Zanimivo je iskanje dolocenih lokacij. recimo, ce zelis najt belo hiso vpises white house. ko jo imas prikazano, lahko napises pizza in se ti izpisejo vse pizzerije v blizini... najdene lokacije pa lahko vrzes v posebem clipboard in je... taksno iskanje dela v virtual earth bolje kot v googlu. poskusi v maps.google.com vpisat "white house". virtual earth je tudi bistveno boljsi pri prikazovanju lokacij, cest in oznak na sami sliki, in ne samo kot zemljevid. sicer ima google hibridni nacin, vendar ne seze virtual earthu do kolen.

Ne pravim, da je virtual earth ne vem kolko boljsi. obstjajo podrocja, kjer je maps boljsi. ampak samo zato, ker virtual earth prihaja iz MS-ja se ne pomeni, da je zanic ali pa da vse samo skopirajo in da ne naredijo nic novega... in ja, a mislite, da je MS zacel delat na virtual earth takrat ko je google predstavil maps? good one...

christooss ::

Hm Locate me me postav v Trst. Trst je NAŠ :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Poldi112 ::

Celo zadel je mojo lokacijo. Presenetljivo. Nazadnje ko sem na eni strani to poiskusil me je dalo na nizozemsko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Sycroft ::

mene locate vrze v maribor:) hehe...sem pa iz domzal... kaj pa je to +/- 100km za njih:)

christooss ::

Hja jest pa Tržič - Trst. Hm mogoče pa misl na Monfalcone :) Luzza'

Hehe no sej ni blema upam da bo v Tazaresni Taplačlivi verziji pokazal vsaj mojo lokacijo v Sloveniji

TRST JE NAŠ
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

kopernik ::


Ne pravim, da je virtual earth ne vem kolko boljsi. obstjajo podrocja, kjer je maps boljsi. ampak samo zato, ker virtual earth prihaja iz MS-ja se ne pomeni, da je zanic ali pa da vse samo skopirajo in da ne naredijo nic novega... in ja, a mislite, da je MS zacel delat na virtual earth takrat ko je google predstavil maps? good one...


Pravo vprašanje je, kdaj bi videli virtual earth, če google ne bi dal ven maps.


zigam: hm, MS je imel mappoint in veliko drugih izdelkov temeljecih na zemljevidih, se preden se je google rodil. ce tako gledamo, je google vzel idejo, in jo spravil na web.


To še toliko bolj govori v prid dejstvu, da jih je spodbodel google maps. Sicer bi to imeli že pred petimi leti, če so že takrat imeli zemljevide. Sicer pa, če že tako gledamo, je microsoft potem vzel idejo šolskim atlasom in jo spravil na cd-je.

AndrejS ::

... konkurenca je zdrava ... >:D

kopernik ::

Ja, saj ne pravim, da je kopiranje slabo. Začelo se je s popolnoma neumestnim postom Looooooka-e, ki je trdil, da je edina stvar, ki daje googlu prednost upor. baza in debilno ime (popolnoma isto bi lahko trdili za Microsoft).

AndrejS ::

Google še mora izdati OS... in potem bo to prava vojna

keber ::

Ah, spet sindrom Encarte na tem Virtual Earth. Gledam Slovenijo, pa ne najdem Nove Gorice, Ptuja, Izole, Laškega, Bleda, Lendave, Trebnjega itd. Zgleda, da so vasi s petimi prebivalci in desetimi kokoši bolj pomembne. :\ Pa da ne bi kdo govoril o beta verziji. Grem stavit, da v finalni ne bo veliko bolje. Navsezadnje, na Hrvaškem že 15 let ni več Titove Korenice, razen na tej karti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

MrStein ::

Hej, kak si upaš proti MS govorit !? :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej ::

kopernik: se strinjam. ce ne bi bilo googla veliko stvari iz MS logov (še) ne bi bilo... šolski atlasi pa so dobili idejo pri vojski. ti so ....

keber ::

>>> Hej, kak si upaš proti MS govorit !?

Eh, tukaj so eni hudi verniki v njihovo božanstvo. Če so že napake, je pa beta kriva.

Linux freaki, M$ freaki; isto sranje, drugo pakovanje

Looooooka ::

sploh ni nevmesen post genij.
ampak buti ti po googlu kokr hocs.
dejstvo je da ma slabse rezultate.
kar je GOOD pr googlu je to da prisili konkurenco v izboljsanje
za moje pojme je microsoftova napoved ATLAS frameworka posledica googlove uporabe ajax tehnologije...za katero dobiva cisto prevec kredita,ker jo microsoft pridno uporablja ze leta ampak tega noben ne opazi.

Looooooka ::

andrej itak da mislijo.
ce bo jutr google naredu....google video news bo to itak revolucionarno in googlovo.
bog ne daj da bi microsoft dobil kredit za karkol.
matr ce bi takmu folku lahko remotely skuru racunalnike da bi to v nanosekundi naredu.

kopernik ::

Bodimo veseli, da tega ne moreš narediti :-) Morda ti bo pa MSN search dal kakšen hint.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675182 (15823) tilinho20
»

Soapbox

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
325502 (4279) mile

MSN 8.0 beta invite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
304120840 (111425) OmegaBlue
»

Yahoojevo hvalisanje na trhlih nogah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314115 (2621) G-man
»

messenger 7.0

Oddelek: Programska oprema
484895 (2671) Jan987

Več podobnih tem