» »

Vista in cena delnic

Vista in cena delnic

dronyx ::

Microsoft bo v nov OS Vista vgradil povsem nov grafični vmesnik. Kot sem prebral v različnih revijah bo ta grafični vmesnik zelo strojno zahteven in bo potreboval za delovanje recimo temu to, kar je sedaj srednji razred grafičnih kartic, ki se večinoma uporabljajo samo za igranje iger ali multimedijo.

S to potezo se bodo te grafične kartice predvidevam po izdaji novih windowsov leta 2006 množično prodajale tudi v vseh poslovnih računalnikih in predvidevam, da bosta tako ati in nvidia imela od te poteze verjetno ogromne dodatne zaslužke.

Če to drži potem lahko tudi predvidevam, da bo cena delnicam ati in nvida v naslednjih mesecih in drugo leto bistveno poskočila.

Kakšen nasvet ali ej moja teoriaj pravilna in začnem vlagati prihranke v izdelovalca grafičnih čipov?

Senitel ::

Novi Windowsi bodo potrebovali za svoj novi grafični vmesnik WGF 1.0 grafično kartico. To v bistvu pomeni osnovno DirectX 9.0 grafično kartico. To najdeš že marsikje: GeFroceFX 5200, Radeoni 9500, pa tudi Intelova razna integrirana čudesa so že DX9. Če te WGF 1.0 grafične kartice ne bo, potem bo na razpolago samo stari uporabniški vmesnik.

andrej ::

jap. zahteva je Dx 9.0 graficna s pixel shaderji. in seveda, ne pozabit LDDM driverje. Brez njih ni nic, oz. bo star vmesnik, ki pa nekak ni vec to. Ze po kaksni uri ti stari vmesnik deluje... hm, staro...

dronyx ::

Ni tu samo stvar kakšne so minimalne zahteve. V večih člankih piše, če bo uporabnik želel izkoristiti Aero grafični vmesnik bo potreboval grafično kartico vsaj današnjega srednjega razreda kot sta nvidia 6600 ali ati x700.

Vedno je tako, da minimalne zahteve za normalno delo ne zadostujejo. XP teče na 256 MB pomnilnika, ampak res samo teče brez da se zažene katerikoli resen program.

Sicer pa industrija strojne opreme obupno potrebuje nov operacijski sistem da se zažene nov val nakupov računalniške opreme.

andrej ::

strojne zahteve na Visti ne bodo bistveno visje kot za XP, razen pri graficni. Vista bo tekla tudi na 256 MB in istih CPU-jih kot danes XP. Res pa je, da delo na 256 MB ne danes ne jutri ne bo idealno. Ampak danes je 1 GB pomnilnika in 2 Ghz procesor ze standard tako da se za to ni bat. Vecji problemi so pri graficnih karticah. Moj ATI 9500 Pro dela cisto normalno, je pa res, da pride vecina novosti v graficnem vmesniku konec leta za beta 2. bomo vidli kaksno bo dejansko stanje.

Lombardo ::

Ampak danes je 1 GB pomnilnika in 2 Ghz procesor ze standard :\

Nebi reku >:D

Ehmmm............

korenje_ver2 ::

standard je 512MB rama, kokr sm vidu po anketah. tistih z 1 gb rama je manj kot tistih z 256mb...

mtosev ::

Meni že 1 GB postaja malo.

Sistemske zasteve za novi Windows so (uradno):



512 megabytes (MB) or more of RAM


A dedicated graphics card with DirectX® 9.0 support


A modern, Intel Pentium- or AMD Athlon-based PC.

Neuradno:

Requirements.....: CPU: 1.5GHz+ / RAM: 512MB+ / HDD: 6gb+
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Microsoft ::

In kaj delas, da ti je 1GB premalo? Igrce igras?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mtosev ::

Ko zahtevnejše programe uporabljam ostanem brez dovolj rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Jaz sem Longhorn že zadnje leto probal (4074 različico). :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

veteran ::

standard je 512MB rama, kokr sm vidu po anketah. tistih z 1 gb rama je manj kot tistih z 256mb...

Mogoče anketa v kakšni rač. reviji, specializirani za igrice.. V realnem življenju, pri pisarniških računalnikih je pa tako, da imajo stroji, kupljeni v letošnjem letu, 512M, ker se je ram precej pocenil, skoraj vse, kar je bilo kupljeno v letu 2004 in prej, pa ima 256M (in takšnih računalnikov je največ). Večina strojev ima integrirano grafično na matični plošči, najboljše računalo ima Radeon 9600 SE ali kaj podobnega.

Skratka, o Visti bo govora, ko bo kakšno računalo crknilo in ko se bo strošek popravila že približal vrednosti računala, takrat se namreč kupi nov računalnik. Še nihče ni nikoli rekel, da bi rad nov računalnik z novim OS, znesek pa naj mu naslednji mesec računovodkinja odbije od plače. ;)

mtosev ::

En kolega je kupo PC zadnje leto Nov in je že mel 512 RAMa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

korenje_ver2 ::

veteran, kaksne racunalnike bo podjetje kupilo je odvisno od namembnosti. anekta je pa iz siolove strani.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Kaj ta beta ze zahteva novo Dx9? In kak zgleda ta graficni vmesnik. Trnutno mi deluje vista nekak bol pocasno kot XPji in graficno bol Linux Style. Prevdvsem z ikonami.
Se se spomnim prvih verzij longhorna ter tistega cudnega izgleda in velike ure desno lol. A so to vse odstranli? Kaj pa tisti novi datotecni sistem? ga tudi nebo?
Beda ostati na XPjah bo se najbol pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Loki ::

mtosev kaksne zahtevnejse programe pa? in koliko naenkrat? meni 512mb popolnoma zadostuje za Solidworks, sicer samo majhne assemblye zaenkrat (40kosov).
za pisarniske racunalnike je itak vseeno, kateri graficni frontend bodo uporabljali (production imajo vsi po vrsti se classic), mogoce kvecjemu pri kaksnih, ko imas opravka s strankami (kupci). lepo pac pritegne poglede, ni nobena skrivnost.
hux tisto je samo leakana developer beta in nima se nic frontenda, namenjena je bolj programerjem, da bodo lahko bolj izkoristili vse tehnologije, ko bo vista prisla ven. kako bo zgledalo na koncu ne ve nihce se. xp in kde se ti bosta zazdela ancient history po enem dnevu dela. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Hux ::

developer beta je obcutno manjsa on normalne Viste tak da mocno dvomim v to kar si lih reko.
Interface zgleda kr lep cren ampak to ni to kaj sem nekoc vido v Longhornih lol.
No sej se mi bol dopade to kaj zdaj vidim napram onega grdega desktopa samo vseeno cudno.

BigWhale ::

Mene zanima kaj vse mora clovek poceti, da mu zmanjka rama pri 1GB. Meni, ga se ni. Pa sem kar zahteven uporabnik.

Hux ::

VPC poganjat na 50% rama :D

TribesMan ::

Ko bodo Windows Vista izdelani do uporabnega nivoja bo imelo 90% računalnikov že primerno strojno opremo...

Pri nas v službi kupujemo standardne pisarniške dellove mašine ki imajo P4 3.2, 512 RAMa, 80GB diska, Combo enoto in integrirano grafično GMA900 ki že podpira vse zahteve ki jih ima Windows Vista... Prve take mašine smo dobili letos marca... čez kakšen mesec pa jih pride še 50... v letu in pol (ko bodo Vista zunaj, pa upoštevajte da se zna to še malce zavleči) pa bo 100% skoraj vsaka mašina imela DX9 kompatibilno kartico... in to v pisarniškem okolju... za igričarje in domače uporabnike se pa sploh ni za bat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Hux ::

Niti podrazno. Ti zdaj govoris ocitno za boljse firme ki si privoscijo. Eni se vedno grejo k kontromu pa kupijo kompletno serijo najcenejsih shitov za pisarne. In dvomim da bojo take firme htele menjat. Vraga se homeuseri kopujejo to.
Vista bi pa nej 2007 izsla ce se ne motim? Ni vec dolgo do tega hehe.

Anyway trenutna beta verzija viste deluje obcutno pocasnejse kot WinXP. Sicer sem testiral le 32bitno ker se mi neda tepsti z 64bitnimi driveri. Ta vista se ma sicer dx8 samo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gwanaroth ::

Eni se vedno grejo k kontromu pa kupijo kompletno serijo najcenejsih shitov za pisarne. In dvomim da bojo take firme htele menjat.


Zakaj bi pa menjali racunalnike + kupovali Win Visto, ce pa imajo "stari shit" + XP in so s tem zadovoljni?

Pri nas v firmi so PCji v rangu 1,5GHz - 3,0 GHz, vsi s 512 RAMa, grafika pa je razlicna. Nekje je integrirana, nekje so radeoni 9550 itd. In dvomim, da bodo leta 2007 [ko bo recimo vista ready to go], vse skupaj menjali.. Kupovali nove PCje + programje..

Edino v primeru, ce bo hardware [kot sem bral iz zgornjih postov bo verjetno kocljiva le grafika], ki bo ustrezal zahtevam Viste, do takrat prisel na zmerno ceno, kot recimo dandanes nek povprecni PC srednjega razreda..
Lights often keep secret hypnosis..

Hux ::

Z napacnim se kregas lol. Poskusi en post visje. good luck.

Gwanaroth ::

Kregam se? Not my point.

Sem le opisal razvoj srednje velikih podjetij [ali privatnikov] v bodoče.
Lights often keep secret hypnosis..

OldSkul ::

Imam 1GB rama, pa mi ga še ni ratal porabit.

PrimozR ::

512mb here, v pričakovanju 1gb ker je 512 premal (photoshop pa illustrator al pa mozilla z enimi 100imi tabi nardita svoje.

Tear_DR0P ::

ma ja virtual PC požre dost rama, mam jst tud giga pa je premal za dve mašini naenkrat.
zaka mam jst en tak filing da bo tale vista bol millenium stajl vmesni korak - jst mam vedn ene čudne filinge, ko ponavad ninti nč niso, sam vseen
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matek ::

Em, Hux in ostali, ki sprašujete in komentirate o vmesniku, kot je že bilo povedano, to ni UI, ki ga bomo gledali v končni verziji.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

64202 ::

> Mene zanima kaj vse mora clovek poceti, da mu zmanjka rama pri 1GB. Meni, ga se ni. Pa sem kar zahteven uporabnik.

Hja, kaj pa lavfas sirotijo od kdevelopa. Moras poganjat kak program, ki posteno[tm] izkoristi ram, recimo zadnjic sem skilil kolegu cez ramo in je imel visual studio alocirano okol 700 mb :)) :D
I am NaN, I am a free man!

lukaz ::

p2 233mhz + 192mb rama in ni problemov z hitrostjo, aja no sej res da jst mogoče nism tok razvajen k velik folka tle..... :D

Tilen ::

lukaz, definiraj ti to hitrost...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lukaz ::

mal težko to definirat ane? jah jst lahko rečem da mi zadovoljivo dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813067 (8545) Tr0n
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137530 (21749) macgajver
»

Radeon X1050

Oddelek: Novice / Grafične kartice
293758 (2768) TribesMan
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655884 (4614) sw0rdfish
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411446 (8532) Jaka83

Več podobnih tem