» »

A64 3000+ in Epox 9NDA3+ se ne prižge

A64 3000+ in Epox 9NDA3+ se ne prižge

PrimozR ::

Torej ravno danes sem vse skupaj nametal v ohišje, še posebej se potrudim pri kablih, da so bili čim lepše splejani, ko pa poskušam zagnati računalnik, se ventilatorji obrnejo, nato pa se samo ugasne. Če še enkrat (oz. n-krat) pritisnem gumb za zagon, niti mrdne ne. Pomaga izklop kabla iz PSUja, nekaj minut in ponoven priklop, a je le isto, torej ventilatorji se obrnejo, nato pa se kišta ugasne. Poiskusil sem tudi samo z matično in procesorjem, isto. Napajalec naj bi delal (sicer je noname 300W IIRC, na P4 mi deluje (sicer bi težko tukajle sedaj tipkal :D )) toda ali je možno da se 'ne marajo'? Kaj je torej tukaj problem? Procesor, matična ali napajalec? Matična je nova, od včeraj iz Mlacoma, procesor je iz Funtecha, preizkusil ga je eDDi in mi ga nato rpodal, napajalec pa je star eno leto in pol, a deluje.

boštjan ::

dobro poglej,če si kable iz ohišja prav na plato priključo,tudi obrno
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

PrimozR ::

Za stikala pa to? Daedalus mi je na IRCu reku da nej jo na mizi sporbam, da ni kšnega stika, pa sem z izvijačem pač pržgal pa je blo isto. Proc, plata, ATX12v pa ATX prkluček.

Highlag ::

Preveri grafično kartico. Za začetek jo vzami ven in prižgi. Če se ventilatorji prižgejo verjetno ni kompatibilna z matično ploščo. (AGP8)

Sam sem imel iste simptome, katere sem rešil z novo grafično kartico. ;(
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

Sem napisal, da sm poizkusil samo z matično in CPUjem. Plata podpira AGP8x (NF3 Ultra šipset), 660GT mi tut še ni delala problemov (AGP ofkors, lih zarad AGP verzije sem vzel NF3 plato).

OZZY ::

Pomaga izklop kabla iz PSUja, nekaj minut in ponoven priklop, a je le isto, torej ventilatorji se obrnejo, nato pa se kišta ugasne


A ni to kao preobremenitev napajalnika...isto kot da doživi kratek stik...zdej ali je napajalnik res prešvoh ali ne pa sporbaj z kerim drugim močnejšim...

A lahko poveš kake so amperaže napajalnika za vse linije??? mislim, da rabi AMD predvsem 5V linijo met mal močnejšo nasprot intela...

Seved apa je lahko plata amapk bi jaz prej sprobal z močnej napajlanikom.

A tisto z atx12 in atx misliš, da maš tako 20 pol kot tudi tisti 4 pinski molex priključen al kaj???
Go with the flow.

PrimozR ::

Ja 20 pinski pa dodatni 12V prkluček ja. Bom zdejle enkrat letu h frendu na LC 420W probat, pomojem bo dost, če bo pa res prešvoh pa razmišlam o emu Taganu (420 al pa 380, za 480 žal ni $$$), če bo pa nuja bom pa vzel 550W LCja...

PrimozR ::

AJa PSU nej bi bil 3.3V 15A, 5V 22A, 12V 11A.

Shark-357 ::

Ufff tale psu je pa prešibak da bi poganjal comp ki ga imaš....

PrimozR ::

Možno ja... DVD rom pa CD RW, 2x256 rama, P4 2,6 pa en 120giga IDE disk pa 6600GT še stegne...

OZZY ::

pri amdju je drugač...Ne vem točno al rab bolj močno 3.3 ali 5V linijo medtem ko je pri intelu obratno..
Go with the flow.

PrimozR ::

Ja pomojem ma Intel 12V ker so IIRC oni uvedl ta 12V prkluček pa tut na PSUju piše for Pentium 4.

PrimozR ::

Možno je pa tut da rab AMD 3.3V, ker ko sm iskal po googlu po slovenskih pejgih (po trgovinah) za Taganom, je bil eden od zadetkov tema o 3.3V modu za Tagana. Ampak to je samo domneva :D

Highlag ::

Meritve, ki sem jih opravil na mojem atlončku A64 3000
12V dodatni konektor (4p) = 3,2A če je zagnan FAH / 3,7A le je zagnan 3D mark 1,3A / samo namizje
20P konektor na matični plošči:
12V žile: 0,638A (Fah)
5V žile: 1,3A (Fah) 1,6A (3Dmark)
3,3V žile 7,41A (samo namizje) / 7,46A (Fah) / 8,37A (3Dmark)

Kompleten računalnik pa porabi:
302,5VA

Računalnik: A64 3000, 512Rama, 2 diska, Geforce 6600GTX, cd, dvd, floppy, Monitor 17" 4,1 aktivni zvočniki, kabel modem.
Med zagnanim foldingom in rthdribl.exe

Če je zagnan samo desktop, potem porabi:
234,8VA
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

VA=W ane

LazyAss ::

Če bi mal po netu prebrsku pa pogledu za 6600GT bi ugotovu da rab usaj 350 W napajalnik.... ;)
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

Highlag ::

VA ni enako W

Manjka še fazni kot med tokom in napetostjo, ki ni ravno zanemarljiv. Žal inštrument, ki ga uporabljam te vrednosti ne meri ravno točno zato je izpuščena. Moč v VA je tista, ki jo plačuješ, moč v W pa tista, ki jo porabniki v resnici porabijo za delo.

Ravno tu je razlika med napajalniki in napajalniki, ki imajo pfc. PFC napajalniki imajo boljši izkoristek, ker popravijo fazni zamik med tokom in napetostjo.
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

AHa. Sej je Tribesman reku da negov 3000+ 2,7GHz pa 6600PCIe porabta okol 200W na Taganu, k pa da en f00 PSU notr (možno da LCja) mu pa kr skoč poraba (merjeno na kablu od PSuja).

Highlag ::

Ja moja 660GTX z kabla med 3dmarkom na 5V liniji potegne še dodatne 4,6A. Se vidi, da nekaj elektrike dobi tudi preko AGP porta.
Never trust a computer you can't throw out a window

PrimozR ::

Ja PCIe x16 ji dost energije prnese, zmožen je pa 72 al 75W dovest IIRC.

TOP ::

Dokler se ti ubadaš s tem katera komponenta kolk porabi raje ti probaj priklopit jači napajalnik pa potem poročaj.

PrimozR ::

Jutr grem do frenda. Sem hotu že dons pa je pol tko pršlo da ni znesl. Sam je 99% PSU.

mitjau ::

Alo model si kej ugotovu?
Jst mam že ta drugič isti problem z AMD64 in plato z NF3 čipsetom.... Ta prvič mi je po dveh dneh ratal zalaufat kr nekak na blef z istimi komponentami, zdi pa se mi, da je bolj odvisn od točnega in dosti močnega pritiska hladilnika na CPU, kot pa kej druga....

BTW: probu sem z 300W in 400W PSU,ATI in GF VGA, RAMe vse mogoče kombinacije od enega do treh skupaj različne hitrosti.... pa še vseeno ne dela! :'(

tale AMD je bol šit, z Intelom se mi še to ni NIKOLI zgodilo!;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

PrimozR ::

Isti problem.

Že prej sem rahlo sumil Venice procesor. izgleda da je res ta povzročitelj težav. Nov PSU bo še zmer treba, zdej samo enga winnija dobit da flešam na tanov BIOS.

PrimozR ::

napajlc. Na LC 420W se zalaufa. Zdej sam enga Tagana nek zbrskat :D

mitjau ::

Ma jst sm probu z 400W in 550W pa ni nč od nč.... :(

;(( GREM PO INTELA!

matter ::

Jst na 300W laufam winija na 1.5V pri 2.520MHz, 1 disk, 2 cdroma, 6800GT na AGPJU in še 3 12cm vente pa dela lepo. Res pa klecne ko probam navit grafo :)

Tko da je 300W kr dost za ta sistem.
Grem basket pa bom neloke metal

Caligula ::

Ma ni napajalec. Pred kratkim sem menjal eno DFI plato za drugo, ker se pac malenkost bolje navija in mam tud ta problem.
Pa ni napajalec. Pac vsakic, ko je comp hladen moram cca 10krat pritisnit knof za vzig pa je. Itak mam masino na 24/7 tko, da ni spet tako motece.

Skratka to je plata ali kombinacija plate in procesorja ali bogve cesa.

mzidy ::

Caligula: js mam isti problem z vžiganjem v navezi DFI nF3 +A64 2800+:\

matter ::

Lol jst sm menju napajalc iz 300W na 550W (LC) in mam zdej iste probleme bootat.
Ista plata, 3000+@2520MHz

Sm mogu menjat da sm lahk grafično nabil :)
Grem basket pa bom neloke metal

igor0203 ::

ja to je problem cold boota... na tujih forumih se velik piše o tem ;)

mitjau ::

igor: a je kakšna konkretna rešitev napisana?

PrimozR ::

Pr men je PSU pomagu, za ostale ne vem :D

PrimozR ::

Aja mitjau, kupš P4 2,6GHz pa Intel 865 plato (socket 478) :D

Caligula ::

Al pa PII 266 Mhz :\
Al pa Sharp kalkulator.

Al pa pac napises neumen post ap je tud nekaj. Vsaj po mnenju nekaterih ocitno.

PrimozR ::

Edin neumen post tukej je tvoj.

TribesMan ::

Caligula a ti posodim Tagana al pa Anteca da boš probal če mogoče pomaga pri cold boot problemu?? >:D :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Power napajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811263 (9101) WyattEarp
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727557 (16103) LittleDevil
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251577 (1309) Keyser Soze
»

Kter napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
352203 (1855) mojcamaja
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322109 (1573) DjTonic

Več podobnih tem