» »

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

OwcA ::

Nedavno sem imel priliko preizkusiti dva izmed najbolj aktualnih napajlnikov ta hip (Antec je tudi ostal pri meni), Antec NeoPower 480 W in Tagan 480 W.

Tagan 480 W:

+12 V: 28 A
+5 V: 48 A
+3,3 V: 28 A

Antec NeoPower 480 W:

+12 V: 18 A
+12 V: 15 A
(2 ločeni liniji, skupaj 32 A)
+5 V: 38 A
+3,3 V: 30 A

Glavne razlike:

Tagan ima 2 80 mm ventilatorja (v isti osi, eden vleče, drugi poriva), Antec pa enega 120 mm (na dnu). Slednja možnost mi je bolj pri srcu, čeprav je treba priznati, da je Tagan bolj tih (seveda le subjektivna ocena, poleg tega nisem spremljal temperature v prostoru tako, da lahko da je razlika v glasnosti le posledica kanček višjih temperatur).

Antecovi kabli so stlačeni skupaj z vezicami, Taganovi so poleg tega še "zafrtajčkani" kar bi naj zmanjševalo EM-motnje.

Antecovi kabli so povečini daljši, tisti z Molex konektorji so dveh dolžin. Poleg tega ima še PCI_Express kabel in enega z dvema Molex priklučkoma (s samo dvema žicama, +12 V in zemljo) namenjenega napajanju ventilatorjev (priporočajo priklopitev kvečemu treh ventilatorjev), ki preda napajalniku nadzor nad njih vrtlaji (glede na temperaturo seve).
Največja prednost pa je v prilagodljivosti vseh teh štren. Namreč vsi kabli, ki niso nujni za delovanje računalnika (24-pinski in P4 12 V 4-pinski) so sklopljivi. Vsak Molex kabel ima po 3 priključke, še dva konektorja pa čakata v vrečki in ju lahko pritrdimo na poljubni odsek kabla. SATA kabli podpirajo prihajaoče naprave delujoče na +3,3 V. Na vsakem sta po dva priključka, z dvema spet v vrečki.

Tagan ima poseben kabel za ozemljitev, ki ga priključimo na matično ploščo (skozi luknjo, ki le-to pritrjuje v ohišje).

Antec ima kanček bolj rigidno regulacijo (+/-3 %, proti Taganovim +/- 5 %).

Neo je skladen z ATX12V v2.0 specifikacijo.

Tagan ima večji najmanjši power factor (0.96 proti 0.90).

Neo je zanimive črno-sive barve, medtem ko ima Tagan (sicer črn) simpatičen pokrovček čez gumb za vklop na zadnji strani.

Poleg Tagana dobimo 5 raznobarvnih trakcov iz blaga na ježka za spenjanje kablov in dve črni vezici.

Tagan je opazno cenejši, pribljižno 15k.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

Pri Taganu sem pozabil opazovati te reči, bi prosil koga drugega, če jih doda.

Antec NeoPower 480 W, nihanja zapažena v BIOS-u po 2 min:
Vcore: +/- 0 V
+3,3 V: +/- 0,016 V
+5 V: +/- 0 V
+12 V: +/- 0 V

Matična plošča Asus P4C800-E Delux rev 2.0, bios 1016, Vdroop mod.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

Antec NeoPower 480 W, nihanja zapažena v MBM (1 s interval zajemanja) po self-test 1024K v Prime95 v23.8.1:



Vcore: +/- 0,08 V = 5,0 %
+3,3 V: +/- 0,07 V = 2,1 %
+5 V: +/- 0,08 V = 1,6 %
+12 V: +/- 0,19 V = 1,6 %

Nihanje Vcore je bolj problem te plošče kot napajalnika.

P.S. hlajenje imam obupno, vem
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

MEDENA ::

Antec NEOPOWER ima obupo hlajenje? Al tvoja plata ? .....Sam a ni to dobro ker je vent spodaj pod procom, tako,da še malo toplote posrka ven......edino še manjka en majhen 80mm na desni strani,da bi potem še hitreje ven spihal topel zrak....

xenon74 ::

V bistvu bolj kozmetična primerjava.:))
CPU Temperatura je široka:D

OwcA ::

Moj procesor in celotno ohišje.

Ventilator je dobro postavljen ja. Zdi se mi, da boljše kot pri Taganu, saj se za celokupno hlajenje ne zanaša toliko na dvigovanje toplega zraka, ki je v nekaterih ohišjih (recimo mojem Antecu HX08) bolj ubogo. Neugodno je lahko le pri sistemih, ki oddajo veliko toplote v ohišje, a jo slabo odvajajo, saj je pri takšni konfiguraciji napajalnikov ventilator potem precej neučinkovit.

Tolažim se s tem, da bo v bližnji prihodnosti vodno ... ampak to počnem že pol leta. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MEDENA ::

Enako tudi jaz bom moral enkrat it na vodno....

DjTonic ::

Mene sodeč po tistem screenshotu iz MBM ta Antec ni preveč navdušil. 12V linija se mi zdi precej nizka. No moj star PSU (400W par let star za 5-6k takrat) jo je celo do 11.5V spravil, ampak od tega Anteca tega nebi pričakoval. Še bom jaz en Selftest 1024k pognal pa poročal.

OwcA ::

Absolutna vrednost je postranskega pomena, saj je preveč odvisna od merilnega sistema.

Recimo MBM mi kaže 11,84 V, multimeter priklopljen na Molex pa 11,91 V.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DjTonic ::

Evo prejle sem pognal Torture test v Prime95 (1024k na 15min). Drugače pa če v iddle zmerim napetosti na molexu so 12,12V ter 5,13V. V Load pa 12V pade na 12,1, če pa dam tisto, da išče naravna števela preko neta pa pade tudi na 12V.

TribesMan ::

Še moj test Tagana na A64 navitem na 2440MHz in MSI K8T Neo... Pa še GF6800GT zraven :D



Kr dobro se drži... edino 12V linija minimalno niha, pa še to je blo od 1000 readoutov mogoče 10 takih ki so šli nad povprečje al pa pod povprečje, sam pomojem je nihanje še manjše, ker najmanjši korak ki ga zna plata zmeriti je 60mV... in pri meni odstopa točno +- 60mV....

Ostale linije se pa držijo kot pes ježa :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

dobre linije....

veste, kaj sem opazil pri mojem ?

SLABA +3.3V linija ....že zdaj ko mam samo 166*11 pa 1.35VCORE...niha med 3,23-,3,25...OBUP...morda ravno zaradi tega ne morem navijat ?

LuiIII ::

Na mojem Taganu 480W je nihanje napetosti na 12V minimalno, napetost pa MBM odčita 12.05V ob full loadu. Aja, poganjam pa z njim 2x Xeon 2400/533 navita na 3400Mhz (brez modov) (Asus PC-DL 1.05) z 2GB RAM, 2 HD in Quadro. Sem zelo zadovoljen.

Lui

TribesMan ::

MEDENA 3.3V linija nima bistvene veze z CPUjem, edino na RAM lahko vpliva, pa še to zelo malo, ker na plati je poseben regulator, ki še dodatno gladi napetost RAMa... je pa res da je ta regulator odvisen od kvalitete 3.3V linije.

Sam če se ti CPU noče navijat 3.3V linija nima nič pri temu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Še enkrat sem spustil čez Prime, le da sem tokrat meril z multimetrom in rezultati so povsem drugačni. Nihanje +12 V linije je samo +/- 0,02 V. Glede na to, da se vrednosti prikazane v BIOS-u (skupaj z nihanji) skladajo z "ročno" izmerjenimi sumim MBM, čeprav bi lahko bila tudi plošča in se nihanja ujemajo zato, ker so preveč stacionarni pogoji. Bi se dalo še komu poskusti z multimetrom?

Še ena manjša zamera Antecu. Konektorju na napajalniku samem so tako obrnjeni, da je potrebno odklopiti vse kable pred željenim, da lahko pridemo zraven.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Stoji za Taganovim ozemljitvenim kablom še kaj bolj sufisticiranega, ali lahko dosežemo isti učinek na katerem koli napajalniku, če speljemo ozemljitev iz enega molexa do plošče?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MEDENA ::

Owca, hudiča je kablov morje......če bi imel digitalca,da slikam moj ohišje zdej 8-O

Sam pa dela 200*11 1.7VCORE..dejansko 1.63-1,65 undervolt ABITk...

skratka 1A

+-------------------------------------------------------------------------+
|Skupno število meritev: 2510 CPU hitrost: 2203 MHz |
|Teče od: 28.8.2004 18:26:58 do: 28.8.2004 19:10:18 |
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Senzor | Trenutno | Najnižje | Najvišje | Povprečje|
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Ohišje | 34° C | 29° C | 36° C | 32° C |
|CPU | 53° C | 45° C | 55° C | 51° C |
|VCore | 1,65 V | 1,62 V | 1,68 V | 1,65 V |
|VDimm | 2,61 V | 2,59 V | 2,64 V | 2,62 V |
|+3.3 | 3,30 V | 3,25 V | 3,31 V | 3,29 V |
|+5.00 | 5,00 V | 4,97 V | 5,00 V | 5,00 V |
|+12.00 | 11,86 V | 11,80 V | 11,98 V | 11,87 V |
|-12.00 | -12,35 V | -12,44 V | -12,27 V | -12,36 V |
|-5.00 | -5,14 V | -5,19 V | -5,09 V | -5,14 V |
|SilentBoost | 2657 Obratov| 2616 Obratov| 2721 Obratov| 2677 Obratov|

+5.00V linija je nonstop 5.00...ne jebe 5% :D

a je to kaj narobe,da je +12.00 vedno pod 12 ?

kam naj vtaknem GND kabel ? A kar nekam na plato ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

OwcA ::

a je to kaj narobe,da je +12.00 vedno pod 12 ?

Dokler je stabilna in v mejah normale (+/-5 %), ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Owca meriti z Multimetrom nima smisla, ker multimeter se odziva prepočasi, dočim senzor na plati je zelo hiter, winbondovi imajo okoli 20 readoutov na sekundo, in če meriš z MBMjem zato najberž "pobereš" več špic in je zato meritev bolj realna, vendar je pa res da je to še vedno daleč stran od kakršnihkoli pravih meritev. Aja pa če si meril napetost na molex priključki si ga tudi polomil... najdi kakšno mesto na plati, ali pa kar v ATX konektor na plati porini merilne igle.

Kar se pa tiče ozemljitvenega kabla pri Taganu, ni nobena znanost, edino to da je uporabljen 4mm^2 kabel, medtem ko so ostali kabli ponavadi 1.5mm^2. Efekt bi bil podoben, vendar pri Antecu je problem tudi to, ker so vsi molexi priklopljeni na napajalnik preko dodatne vtičnice, kar poslabša efekt ozemljitve...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

@TribesMan: se strinjam precej preveč nepremišljeno iz moje strani. Sem pa vsaj meril iz 24-pinskega konektorja (v katerega se da nadvse prikladno zatlačiti tipala). Imaš kak dober osciloskop, da se lahko lotimo resnega testiranja?

Torej bi bila idealna rešitev, da odprem napajlanik in prispajkam eno konkretno žico, ali da vsaj uporabim P4 12 V kabel, ki ni sklopljiv.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Osciloskop je tud bolj kurac, ker je težko "izmeriti" lahko vidiš kakšen je signal v določenem trenutku, sam zadeva leti čez ekran in izgine. Najbolj fajn bi blo imet kakšen "risalnik" podobno kot uporabljajo za zaznavanje potresov. Take zadeve obstajajo in so zelo občutljive in super za takšna testiranja, sam raje ne sprašuj za cene :D

Ja najbolj fajn bi blo odpreti kišto napajalca in nalotati noter en DEBEL kabel, na drugo stran pa čeveljček na njega. Da bi uporabil P4 12V se mi ne zdi smiselno, saj ta konktor že uporabljaš in se priklopi na maso v vsakem primeru.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

The B ::

Zdej po izpitih sm mislu menjat napajalnik in plato. Ideja je ultra infinity in tagan. Zdej mam NF7-s in 420W čiftek. Sam zdej ne vem več če se mi splača menjat čifteka:


To je z dokonca odvitim (navitim?) potenciometrom. Men se zdijo te napetosti kul. Še posebi mi je všeč +3.3 linija. Nameravam met več ko 3.0Vdimm. Kaj vi mislte Tagan al ne...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

MEDENA ::

kako ti uspeva imet tako visoki +3 in +12 liniji ? maš ti to kak regulator linij na chieftecu 420 al kaj ? ne vidim razloga čemu bi menjal..

DjTonic ::

Medena Chiefteci imajo v notranjosti tak potenciometer, s katerim lahko povečaš napetost na linijah. Mislim, da sta dva enen za +3.3 drugi za +12 pa +5V.

Buggy ::

Jaz sem svojega chiefteka 420W odprl ze dvakrat, pa nisem nikoli nasel teh trimerjev ali potenciometrov :(. Je mozno, da kaksne serije 420W chieftek napajlnikov tega nimajo ?
Morda ima kdo kaksna navodila, kje konkretno to iskat in kako dejansko zgleda. Je bila tudi en thread na to temo, sam po tistih slikah tega pri sebi nisem nasel. Sicer imam pa tudi pri glavnem konektorju, ki pride na plato skurjeno plastiko okoli 3.3V linij (oranzne zicke). Verjetno se to ne da enostavno menjati ali pac?
5.0V linija pri meni je na VIA KT600 plati z XP2500@2200Mhz pri 1.675V po torture testu v Prime95 pade na 4.68V :( V Idlu pa je 4.85V. To verjetno ni cisto kul?
Naj tudi sam zacnem razmisljati o tem Taganu?

celada ::

ej dejte vi men povedat jst mam na svojmu 350 w no name 35a 5v linijo pa 16 a 12v pa mi je 12v skor vedno cez 13v a 5v pa mi pade tut pade pod 4.9v a je to kriticno? Kista je pa taka kukr pise v podpisu.

TribesMan ::

Ni kritično, problem je v tem da tvoja plata napaja procesor iz 5V linije in ne 12V kot pri drugih novejših ploščah. Zato je 5V linija na ful obremenjena, 12V pa je skoraj neobremenjena, in ker tvoj napajalnik nima dodatne regulacije vsake linije posebej, je napetost na 12V lliniji previsoka... na 5V pa je še komaj v mejah normale...

Je prekomplicirano da bi ti sedaj razlagal zakaj točno je tako, sam verjemi mi da edino Antec TruePower ali pa OCZ te rešita...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rfmw ::

Vsem, ki imamo napajanje proca iz 5V linije (plate 8rda+ in druge), in ostalim hard-overclockerjem bi se splačalo zamenjati žice iz napajalnika do ATX konektorja z debelejšimi (tu mislim rdeče za 5V in črne za maso).

Padec na žicah od napajalnika do ATX konektorja si izmerite tako, da najprej pomerite napetost linije na prostem molexu (npr v mojem primeru 4.99V) in nato direktno na ATX konektorju - z vtikanjem merilnih vrvic direkt med žice na konektorju (npr. v mojem primeru 4.81V). Seveda je to smiselno meriti ob največji porabi, npr prime95.

Padec na žicah 5V linije je okoli 0.18V, kar sploh ni zanemarljivo. Moj napajalec je Enermax 460 z naslednjimi amperažami: +3.3V/35A, +5V/35A in +12V/33A.

Koliko dodatnega padca napetosti doprinese še sam ATX konektor je pa tudi vprašanje...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

celada ::

jst sm pa mislu da ma 8rda+ iz 12v linije napajanje za proc pa zdej slism da ma iz +5 pa glih na to plato saltam :|. Sam a mi lah se tole poveste: jst sm slisu da ce mas 12v cist neobremenjeno pa +5 ful da +5 pade zato ker mati +5v in +12v linija isti regulator?

The B ::

@celada: Ta nove 2.1 se men-se-zdi že iz +12
@Buggy: Potenciometer je direkt (ok mogoče mal bl desno če gledaš od zgori) pod žico ki pripelje 220V v napajalnik. Se prav če mal bl iz desne pogledaš spodi boš vidu en tak bel (zdi se mi da je bel in modr) plastičen križec. K en šravfek za križni izvijač. Stvar je čist na tleh in ploščata. Je pa sam en za regulacijo 12 in 5 linije. Unga ki nej bi bil še za 3.3 ni noben (še) najdu.

Mene pa še vedno zanima če se mi splača menjat čifteka za tagana. Zdej je čiftek zadost kaj pa pr 2Vcore, 1.9Vgpu in 3.3Vdimm?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

DjTonic ::

Še en screenshot pri malo večjem OC >:D

LittleDevil ::

DjTonic ali si ti ze kaj odpiral tega tagana?

LP

DjTonic ::

Ne še samo bi ga pa moral >:D. Izpušni vent mi je pretih in iz napajalnika piha bolj kot ne topel zrak, bi mogel malo RPM povečat ali pa dat not drugega pa ga s kakšnim potenciometrom regulirat :D. Mašina še mi dela na istih nastavitvah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

Oddelek: Kaj kupiti
262576 (1743) Lynx
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727701 (16247) LittleDevil
»

Powerstream vs. Modstream (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
633485 (2628) GUFY
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251582 (1314) Keyser Soze
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291885 (1354) cbelica

Več podobnih tem