» »

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Racunalnik ::

Pri arnesu imam dinamicen IP,doma imam ruter.Za emule in za hitrejse delovanje mreze rabim pa staticen ip,katerega tudi lahko uporabljam ampak sedaj po 2 mesecih delujoce uporabe neta mi je zacelo vse blokirati.Probal sem pc priklopit direkt na modem in stvar deluje.Deluje tudi sedaj preko ruterja in 2 urne telovadbe,ampak vrjetno se prej ko slej kej zasteka in zato to ocitno nebo slo.

Nekako mi sploh ni jasno kako naj bi mulo zrihtal na dinamicni ip?Pri ruterju imam recimo moznost odpiranja portov ampak samo za 192.168.0.2 to je moj pc,ce to uporabim je ze staticni naslov.Tukaj je problem.Problem je pa tudi za 03 in 04 ki sta ostala pcja in tega nemorem odporati ker nudi moznost samo za 02 (moj pc).

Sedaj ali obstaja ruter ki je cenovno ugoden in zanesljiv ki omogoca dinamicni ip in odpiranje portov za programe ali pa tukaj ni resitve.

SasoS ::

Mešaš pojme. Ti imaš dinamični IP na arnesu - to je zunanji IP (ip ki ga dobi router in ga ti ponavadi sploh ne vidiš) in tvoj notranji IP s katerim Arnes nima popolnoma nič. Daj si notri statični IP in forwardaj porte tja :)

Racunalnik ::

A da potem je tko.Sej to imam narejeno.Arnes dinamicni IP,potem imam pa v mrezi vsem pcjem dodeljen ip zaradi tega ker se lepse in hitreje vidijo med sabo in pa emule brez tega ne dela pri meni ker nemorem drugace forwardirat porte.

Sam nevem zakaj mi zdele 3 dni ni delalo prej pa je.Mogu sem jet prov resetirat modem rzter in vseskupaj da je spet delovalo.Mogoce kej zaradi njihovega saranja pri arnesu.Sam ce zunanji ip ne vpliva na moje nastavitve v mrezi potem nevem zakaj ni delovalo,ker kolkr jest vem po PCjih ni nihce nic saral.

Kaj pa pravis za problem da ima ruter samo moznost forwardiranja portov na 02 naslovu?in ne se na ostalih 3h?Mogoce to da pac ima samo za en pc in ne omogoca se za druge,ker mogoce pac ni v 10x drazjem cenovnem rangu?

Aja pa DHCP morem imeti disablan(kolkr jest vem bi mogu bit enablan)ce hocem da mi net dela.Ta problem je se od prej tudi ko sem imel drugega providerja in staticen IP.Je pa tako da ce ga vklopim dela,ampak moras nonstop nekaj delat po netu,drugace ce je v mirovanju takoj crkne in mores ruter resetirat.Ampak to je bilo v obeh primerih in mislim da arnes podpira DHCP.

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Router je za notranje omrežje, krkol boš tm naštelu razen neta, nima arnes nč s tem....dhcp ti ni treba met, si boš pač ročno naštelu, kr pa ti mislš z dinamičnim ipjem je pa to da maš ti dhcp, in se ti kdaj pa kdaj ipji zamešajo, če router resetiraš al pa kej, bo tvojmu kompu dau drug ip....pa bo tega k maš ti zj meu drug komp...izklop dhcp, pa našteli ročno u winsih, prek česa gre net(ip od routerja), pa nastavitve za dns,...
tx-z

tx-z ::

Če ti net "crkne", odšteli nastavitev, da po nekem času prekine če nč ne delaš.
tx-z

borchi ::

mal si poglej kaj je to nat, dhcp itd.

forwardaš port zato, ker imaš samo en zunanji ip naslov. laično povedano, po internetu se recimo tvoj 192.168.0.2 računalnik predstavlja s tvojim zunanjim ip-jem (za to poskrbi router (z Network Address Translation)). nek drug računalnik na netu ne ve kaj se dogaja za tvojim routerjem. torej vse naslavlja na tvoj zunanji ip. in ko ruter dobi nek paket na recimo port 4666 more vedet na kater računalnik v tvojem lokalnem lan-u to poslat - port forwarding. zdej menda razumeš zakaj ne moreš met isti port forwardiran na dva različna naslova v lan-u? če hočeš met na različnih računalnikih emule (in da maš hiID status (al kako to imenuje emule?)) pol morejo poslušat na različnih portih (in te različne porte potem forwardaš na ustrezne naslove).

za dhcp pa ne razumem za kaj gre? ko se konektaš ti ponudnik dodeli tvoj ip (če imaš statičnega ti dodelijo vedno istega, če maš dinamičnega potem vedno drugega). če pa misliš na dhcp server (ki laufa na tvojem routerju) za tvoj lan pa to samo pomeni, da bo router poskrbel, da tvoje mašine na lanu dobijo nek ip. ni nujno, da bodo vedno dobili enakega zato ti predlagam, da si pogledaš kako nastavit, da bo recimo mrežna kartica z določeno MAC addresso vedno dobila enak ip. lahko pa tudi ugasneš dhcp server in ročno vpišeš na vseh računalnikih ip-je. če maš samo par računalnikov v mreži in le-ti niso prenosni oz. se ne priklapljajo v druga omrežja pol pač enkrat nastaviš vse računalnike na željene ip-je in mirna bosna.
l'jga

AndrejS ::

Šala dneva : Za emule in za hitrejse delovanje mreze rabim pa staticen ip...

Malo si ti razjasni pojme DHCP , pa statični in dinamčni IP, lokalna mreža, internet pa tako dalje.
Arnes nudi DHCP in tvoj router tudi nudi DHCP. Kateri router sploh imaš...

DHCP = "Dynamic Host Configuration Protocol"

Racunalnik ::

Šala dneva : Za emule in za hitrejse delovanje mreze rabim pa staticen ip...


Zakaj b i bila to sala?Emula ne dela pod nobenim pogojem brez forwardiranja portov.
Racunalniki v mrezi ce nimajo napisanega naslova oziroma winsi ali kdorkoli drug dodelu PCju IP naslov,se v mrezi ko isces ali dostopas do nekega pcja vse poslabsa in cakas da odpres nek direktorij po 20 sekund,prenos je pa tak kot bi moral biti.Ce pa imajo dodeljeno pa vsak dostop ali korak v nov direktorij ali poddirektorij traja 1 sekundo.

Ruter je D-LINK 704

Racunalnik ::

Borchi: Ok nekao razumem samo ne razumem zakaj nebi ruter forwrdfiral vecjim pcjem dolocen port.Kdo more poslusat na vecih portih?Ko si rekel da ce bi hotel met na vecih pcjih emulo?

Potem bi mi DHCP pomagal?Se pravi za vsak pc vnesem MAC od mrezne in za ta mac dodelim IP.To vrjetno pomeni da so nastavitve za internet conectivity nastimane na Avtomatic oziroma da winsi sami dodelijo ip,ruter bo pa itak pravi IP dodelil PCju,ceprqav bo zgledal da si ga je PC sam dodelil oziroma WIn XP?

SasoS ::

Zato ker ko router dobi paket na nek port ne more sam od sebe vedet kateremu računalu ga posredovat. Mora pogledat v tabelo in seveda v te tabeli mora biti samo 1 vnos ker če ne je spet nedefinirano stanje...

borchi ::

Ok nekao razumem samo ne razumem zakaj nebi ruter forwrdfiral vecjim pcjem dolocen port.

jah, js pa ne razumem kako naj bi forwardiral večim pcjem?! kako bo router vedu točno kateremu računalniku v tvojem lan-u je nek drug pc na netu hotu poslat paket na določen port? poleg tega, nekdo, ki bo hotu direktno poslat paket na tvoj port sploh ne bo vedu, če/da je še kaj za tvojem routerjem. predstavjaj si obrnjen rečni režim. reka, ki se na nekem mestu cepi na več manjših potokov. ko ti pošlješ sos v flaši po reki, kako boš zagotovil, da bo flaša šla ravno po tistem potoku ob katerem je reševalna služba? zato rečeš "kretničarju" (routerju), da vse flaše (port 4666) preusmeri na reševalce (192.168.0.2), vsa drevesna debla (ssh port (22)) pa na potok ob katerem je žaga (192.168.0.3) itd... kej bol jasno?
Potem bi mi DHCP pomagal?Se pravi za vsak pc vnesem MAC od mrezne in za ta mac dodelim IP.To vrjetno pomeni da so nastavitve za internet conectivity nastimane na Avtomatic oziroma da winsi sami dodelijo ip,ruter bo pa itak pravi IP dodelil PCju,ceprqav bo zgledal da si ga je PC sam dodelil oziroma WIn XP?

??!! če imaš na pc-jih naštimano, da se avtomatsko dodeli ip, potem moreš met na routerju dhcp server (in v nastavitvah nastavit, da za določeno MAC adreso dodeli dolčen ip, ker drugače obstaja možnost, da bojo pc-ji ne bojo imeli skoz iste ip-je in bo port forwarding posledično napačen). če pa na pc-jih sam ročno vpišeš ip in dns-je pol pa ne rabiš met dhcp serverja prižganega na routerju.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Racunalnik ::

Ok razumem.

Potem sploh ne rabim DHCP serverja aktivirat ce v posamezni pc vnesem(kar je ze)IPje in DNsja?
Potem je ta DHCP bolj uporaben za starejse verzije WINSOV al kako?Ker jest sem sedaj napisal MACe za 3 PCje 192.168.0.2-3-4 ker je ruter 192.168.0.1.

Nevem do sedaj sem imel v vseh pcjih brez DHCPja v ruterju,dodeljene IPje ki so 2 vrstici visje in je delalo vrdu 3 dni nazaj je pa zablokiralo in si rabil 20 sekund samo da je glva neke internet strani odprlo,recimo speedtest od arnesa se sploh ni mogu narediti testa,pisalo je samo da se test izvaja.

Danes sem tudi klical na arnes in je una baba k bere iz lista samo govorila da nej fuknem stran ruter,da je ze vrjetno star in nevem kaj se vse.

No upam da bo sedaj delalo.Ocitno pa je bi lmodem ali ruter potreben ornk reseta da spet vse dela,samo preden sem jest do tega prisel je bilo celo jutro telovadbe ker nisem vedu zakaj nebi vec delalo.

Za forwardiranje portov sem pa malo zafrknil.Ruter ima 20 prostih mest in povsod lahko pri zadnji IP cifri das poljubno cifro,tako da zgleda da se da nastelat ta vse 4 PCje forward dolocenih portov.MOGOCE se mi je to sedaj prikazalo ko sem vklopil DHCP server,ker prej tega nisem opazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547333 (727) d4vid
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328668 (29124) ignats
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313606 (3080) NeMeTko
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191794 (1460) Mitch
»

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

Oddelek: Kaj kupiti
51128 (1060) tomaz321

Več podobnih tem