» »

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

tomaz321 ::

Rabim nov router in zadeva je taka, da mora imeti:

1. res dober range za 802.11g, ker imajo trenutne naprave ta standard, podpirati pa mora tudi n!

2. po možnosti nastavljiv firewall po imenih PC-jev oz. MAC naslovih, ker se na mrežo dostikrat prijavi nekdo, ki se mu avtomatsko dodeli IP adressa in velikokrat zavzame kakšno izmed statičnih adress (za katere je skonfiguriran firewall), če tisti PC npr. ne dela takrat in potem prihaja do konfliktov, ker imata 2 isti IP - če kdo ve kako se da rešiti ta problem, da mi ni treba imeti stalnih IPjev oz. da če se nekdo, ki mu ga avtomatsko dodeli, ne dodeli tisteg, ki so stalni, se tudi priporočam za poduk :)

borchi ::

kako lahko dhcp server dodeli statični IP nepravemu klientu (razen, da klient spoofa MAC adreso)?
l'jga

tomaz321 ::

kako lahko dhcp server dodeli statični IP nepravemu klientu (razen, da klient spoofa MAC adreso)?


Glej jest se na to ne spoznam, dogaja pa se mi sledeče:

- na routerju imam naštimane odprte določene porte za točno določeno IP adresso
- na npr. enem PCju imam naštiman točno ta statičen IP za katerega imam odprte porte na routerju
- če je ta PC izklopljen in slučajno se poveže npr. en prjatu gor s svojim GSMjem se mi je že zgodil, da je avtomatsko vzel isti IP kot ga ima PC
- in potem če sm vklopil PC, prjatu je pa še zmer bil povezan mi je napisal, da je konflikt in ma še en isti IP
- zdej pa mene zanima, če obstaja tak router oz. kako je možno na routerju naštimat te porte tko, da niso vezani na IP naslov ampak na kaj drugega (npr. mrežno kartico, ime računalnika.....) oz. ali se da naštimat tako, da router tistih IPjev, ki jih ima skonfigurirane v firewallu ne dodeljuje računalnikom, ki imajo avtomatsko dodeljevanje IPjev ==> oz. kako bi se mojemu zgoraj napisanemu problemu izognil (BTW. še vedno pa iščem router, z dobrim range-om, ki bi to zmogel :)

Senitel ::

Jah če imaš statične IPje na računalnikih nastavljene znotraj obsega, ki ga DHCP dodeljuje... Nastavi DHCP, da bo talal IP-je od nevem 192.168.0.100 do 192.168.0.200 ti imej pa statičen IP 192.168.0.15 na desktopu pa bo.
Glede dosega je pa najboljše za kakšnimi večjimi antenami pogledat.

borchi ::

> - na npr. enem PCju imam naštiman točno ta statičen IP za katerega imam odprte porte na routerju

a, razumem. ti imaš statičen IP nastavljen na klientu. jaz sem mislil, da imaš na routerjevem dhcp serverju nastavljene statične IP glede na MAC adrese. ker če maš tako, ti ni treba nič skrbet, router bo sam izločil te statično določene IPje iz poola, ki mu ga drugače daš na voljo. na klientih pa ti tudi nič ni treba nastavljat statičnega IPja, ampak daš na DHCP in bo dhcp server poskrbel, da bo IP vedno enak.
l'jga

tomaz321 ::

Jah če imaš statične IPje na računalnikih nastavljene znotraj obsega, ki ga DHCP dodeljuje... Nastavi DHCP, da bo talal IP-je od nevem 192.168.0.100 do 192.168.0.200 ti imej pa statičen IP 192.168.0.15 na desktopu pa bo.
Glede dosega je pa najboljše za kakšnimi večjimi antenami pogledat.



Hvala - nikol se nisem s tem tako ubadal in sem vedno mislil, da mora bit dhcp naštiman za celoten range - tut tist za katere dodelim statične IPje (sem mislil, da DHCP pomeni nasplošno vsi IPji s katerimi se lohk povežem in da če ni statičen v rangu DHCPja potem ne bo delovalo) --> Že naštimal Statične izven DHCPja in zadeva deluje super -HVALA!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463463 (2875) Adminer
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313605 (3079) NeMeTko
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191794 (1460) Mitch
»

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Oddelek: Omrežja in internet
111836 (1722) Racunalnik
»

Računalnike naključno izkaplja iz mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111397 (1257) A-L-E-N

Več podobnih tem