» »

[divXvid] Daewoo predvajalniki

[divXvid] Daewoo predvajalniki

«
1
2 3

jcvikl ::

Pozdravljeni,

Prosim za pomoč!

Imam daewoo 4021 player, igra res fino in vse, razen. Avi file - je samo slika, ni pa zvoka. Nastavitve (speaker in zvok) sem nastavil na stereo, šahiram tudi z drugimi nastavitvami, toda enostavno ne najdem ocije, da bi tudi avi file imel zvok.


Hvala!
Jurkxy Cvili

dr.E ::

Pozdrav..

A imaš ti slučajno kak nov firmware za ta daewoo in kje si ga potegnil dol.. ker meni tudi pogosto ni zvoka zraven filma!

LP dr.E

Primoz78 ::

Kolega ma istega pa do sedaj samo pri enem filmu ni delal zvok...drgac pa sem mal iskal po netu in ima ta predvajalnik nikanvo podporo...:'( Ce bo kdo nasel kaj pametnega naj prosim sporoci...

Lp Primoz C.

Stepni Volk ::

Preverite kateri zvočni codec je uporabljen v filmu, ki vam ne dela (Ogg, AC3...). Potem boste vedeli katerim filmom se izogibati oz. jih konvert-irati v Daewoo-ju razumljiv codec. In vedeli boste kakšno podporo v FW potrebujete.

jcvikl ::

A lahko vprašam, kako se kodek preveri???

THX, LP, J
Jurkxy Cvili

Primoz78 ::

Na PC-ju desni klik na datoteko pol Lastnosti in mislim da je drugi zavihek...pa pocekiras ali je xvid, mp3, ac3 ali kaj drugega...Meni na tem playerju ni delal Harry Potter prvi del...nisem se preveril kaj je za en codec.

Lp Primoz C.

jcvikl ::

Evo, sem pogledal.

Datoteka je Terminal.avi

Media type: Video
Audio Codec: MPEG Audio Decoder
Video Codec: Nero Video Decoder

Na računalniku špila OK. Kaj lahko sedaj spremenim oz. s čim bi lahko to sedaj pretvoril???

THX!!!
Jurkxy Cvili

kucka ::

Stepni Volk

hvala za link. A mi znaš povedat, če obstaja kakšen FW za tale ploščkosuk (podnapisi obup:( ), ali v kanto z njim pa po Yakumo-ta?

Stepni Volk ::

Preverite kateri procesor ga poganja, kako velik je Flash / EPROM spomin... in najdite brate dvojčke, ki uporabljajo enak hardware in Firmware, le drugačen logo na sprednji maski...

InnerSelf ::

Tema o tem playerju. Nisem se uspel popraviti FW-ja, ker ne najdem mesto kjer se pojavi znak namesto š,ž v kodni tabeli.
DVX-4021 tema
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

kucka ::

Bl4ck3n3d hvala ti za link.
Šel sem čez celo temo pa nisem našel nič konkretnega, ali pa sem kaj spregledal, ker je tema precej splošna in ni najbolj pregledna.

Če ti podvig uspe se priporočam, če potrebuješ kakšno pomoč tudi povej.

InnerSelf ::

....neki vec informacij:

Player temelji na ESS Vibratto S ES6168FA chipu.

Ess povezava, kjer je nekaj informacij o predvajalnikih, ki temeljijo na tem chipu.

DVD še ena stran.

Predvajalniki :
- BIOSTEK ( Clone of Sigmatek X-300 chipset ESS Vibratto S )
- SUNWOOD * DVD 055DX * ESS Vibrato ES6168
- ostali predvajalniki

Pregledam sem veliko FWjev teh predvajalnikov vendar nima noben dodane podpore za slovenske znake.

S programom PATCHER.EXE sem zamenjal fonte od 00136_22_80_2_bit.bmp do 00325_22_80_2_bit.bmp s AnyStone strani. Rezultat -> vecji fonti, vendar je ozadje fontov rumeno, crke so pa prozorne :)
Če ima kdo čas naj malo experimetira na naslednji način:

Da zamenjaš znake moraš najprej dobiti image datoteko, ki se nahaja znotraj
.nrg datoteke, ki je v linku.
Lahko zapečeš na CD ali pa zdownloadaš z interneta Deamon tools, ki omogoča,
da pregleduješ .nrg datoteke.
Dobljeni rom odpreš s patcher.exe,
Klikneš Font/Icon Utils
Izbereš prvi font (vsaj mislim, da je pravi za podnapise)
Klikneš gumb Extract in na disk ti shrani posamezne črke kot .bmp datoteke.
Odpreš program Paint in v njem odpreš vse tiste črke, ki se prikazujejo
namesto slovenskih in jih popraviš.
Ko to narediš, v programu klikneš Export patch in sedaj so te črke v novem
firmwaru, ki ga zapečeš na CD. (navodila by podtalje :)


Program za editiranje FWja

Znak 300 = ć
Znak 302 = č
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

InnerSelf ::

... Yahoo grupa glede pacher programa. K bi znal kdo kaj več povedati kako dodati nove fonte, kje spremeniti barvo in velikost pisave...;(
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

InnerSelf ::

..sm popravo FW, morm se pol stestirat :D Upam da bo kj bolš.
Bom jutr povedu kok se bo obnesu nov FW.
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Jago ::

Se priporocam za novi FW :)

sergejp ::

kaj si ugotovil?

barve so sedaj ok?

InnerSelf ::

damn :( barva fonta je rumena, edino fonti so mal vecji. Zdj mi delajo filmi k mi prej niso (ffdshow), to je tist k ti sliko maže (probal sem shrek2, fahrenheit 9/11 ).

Sm pisal temu tipo k je izdal verzijo 3.11 patcherja.Tole mi je odpisal:

I've pretty muched finished with patcher, your problem
is related to the fact I was not able to decode the
colour information, so I've been using a base colour
table for images, colour viewed on icon images within
patcher are not the real colours.

So to change colour of an images, requires changing
the colour index using the existing colour palette
(i.e. you can't change the existing colours in the
palette, only pick the colours from the image's
palette). If images are only 2 colours, then your out
of luck.

The size of the images can change so you increase
them, but this can only work with variable
width/height images, images that are fixed
width/height cannot be changed. Also, if you increase
the size, make it a multiple of 4 to prevent within
the compression routine from patcher showing up. If
you do increase the size of images, its likely they
will no longer fit in the existing rom space due to
increased compressed data size.

Steve.


To treba nekot popravt, zdj pa če ima kdo kej časa..men se ži skor več ne da zajebavat s tem.

Moj ICQ:133-725-362
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

InnerSelf ::

dost mam te zajebancije :)
probo bom flashat FW od Philips dvd 737 (isti chipset)... kar bo dal bo dal. V primeru, da se mi player ne bo več prižgal ga bom zalučal čez okno trgovine big bang(ladeš) :D >:D :D
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

sergejp ::

ne delaj tega, ker bo fuč. player boš spravil k sebi samo preko kabla če boš to naredil, drugače ga lahko vržeš stran.

Guardian ::

Še en, ki se priporočam za popravljen FW.

LP!

InnerSelf ::

emm :) Zadevo sm flashno, sam mi zdj zvok jebe, sliko kaze, daljinc mi ne dela :) Ne morm nazaj flashat z original FWjem. Bi blo treba prek kabla flashat. Ali ima kdo mogoče ta kabl ?? ;)
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Valentin ::

Poskusi spremeniti ime originalnega FW-ja, mogoče sedaj player pričakuje tistega spet za 737-ko ?

InnerSelf ::

Ne sj ime sm mel isto bank30.rom, sam postopek (vstavis cd, ugasnes komponento, nato prizges iz avtomatsko zazene upgrade) ne dela več.
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

sergejp ::

potem pa probaj flashat tako kot to zahteva philips

InnerSelf ::

na žalost na ta način ne dela :(
Tist prek kabla je pa samo za MTK čipe... ima kdo mogoče kakšen predlog ??
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Alec999 ::

Ce kdo proda v znanstvene namene pokvarjen daewoo 4021 se priporocam.

Lp,
Alec999

InnerSelf ::

Sm zamenju bank30.rom v DVD737.rom (ime FW za philips predvajalnike)..stisnem play in zadeva je stekla (upgrading)...čakam 10 min, še kar isto upgrading na tvju..pol se mi ni dal več čakat in sem ugasnil. Ponovno pržgem, zadeva fuč :)) Zdj ne preostane nč drugega kot da prek rač. flasham FW.
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Guardian ::

[Bl4ck3n3d]: imaš kljub vsemo kakšno popravljeno verzijo firmwarea, ki preizkušeno deluje na dvx-4021??

kucka ::

Alec999: Prodam še delujoč dvx-4021 v znanstvene namene.

InnerSelf ::

A je kdo mogoče sprobal posodobitev FW ??
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Primoz78 ::

To je stara posodobitev...nic revolucionarnega, le odklene player, ker je po defaultu regijsko zaklenjen. Drugace šumnikov ne podpira...:\

Lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

InnerSelf ::

ne vem, najdo sm na Big Bang (datum 23.12.2004) strani..prej sm za foro pogledo. Sprobat pa ne morm, ker mam player zanič .. zaflašu sm ga:/
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Primoz78 ::

Jah datum strani ze...ampak ce pogledas datum firmware-ja...je pa 6 mesec...:\

Lp Primoz

mirkuma ::

- podnapisi celo delujejo a ne vedno cetudi so brez napak in v pravem srt formatu
- DivX/Xvid prikaze raztegnjen levo in desno do robov TVja, prej so bili nekateri filmi v boxu (crni rob zgoraj, spodaj, levo in desno)
- regijsko odklenjen

Se vedni pa so podnapisi premajhni, rumeni, izginjajo med filmom, ter ne prikazujejo sumnikov.
Skratka ce se le da menjajte za komponento z boljso podporo. Tudi z brenjem ima preizkuseni model velike tezave.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Primoz78 ::

Jap res je to kar si napisal...ima pa lepo obliko zadeva...vsaj za moje pojme, ker je Yamada 6700 (jo mam doma) na prvi pogled res grda in cenena zadeva...:\

Lp Primoz

delavec ::

lp

Mene pa zanima, če obstaja kaki firmware za Daewoo dv 700 s in kje bi to lahko videl oz. našel.

Hvala!:\

janip ::

A je komu že uspelo zaflešati tegale žrebca. Rabil bi kakršnikoli nasvet ali pomoč. Akl naj stvar vržemo proč?
Jani P

sergejp ::

player oživiš s kablom -> beri forum -> zvok in slika -> popravilo zaflešane komponente

janip ::

Razumem, sergejp

Vendar ni tam kakšne velike informacije. Rabil bi kakršno koli informacijo ali sliko kje se priklopi kabel na playerju daewoo dvx4021 in kako se ga odflasha. Ali ima ta player kakršnekoli podobnosti za slikami ki so jih podali za Yamado in belagio. se mi zdi. Rabim konkretne informacije in povezave za ta player če je mogoče.
Jani P

sergejp ::

vsi playerji na čipu MT1389 so skoraj enaki v notranjosti

sk4zi ::

lep ozdrav. imam eno težavo z daewoo dvx-4021.
ko vstavim divx film in naložim podnapise je vse ok razen podnapisov, ki so zelo majhni. kako naj povečam podanpise?
prikljopljen mam pa tudi sistem zvočnikov 5.1 in delajo zelo potiho, čeprav imam do konca naglas, kaj naj storim. zvočniki so tudi deawoo.
hvala za odgovor

janip ::

Na katerem čipu bazira daewoo DVX-4021???? Kje hudiča naj najdem kako uporabno informacijo, ker imam zaflešanega??
Hvala za pomoč. LP, Jani P
Jani P

janip ::

Pozdravljeni,

En fejst tip mi je popravil zaflešanega daewoo-ja dvx 4021 in stvar je končno spet operativna. Zdaj pa me zanima naslednje. Če sem prav razumel informacije tekom strani, je Bigbang-ov fw samo za regijsko odklepanje. Kaj pa podnapisi. Meni ne prepozna nobenih podnapisov. Bi bilo potrebno zamenjati še kaki FW ali je to stvar datoteke za podnapise. Niti enega SRT formata mi ni prepoznalo. POMOČ. Kake imate izkušnje s tem?

LP Jani P
Jani P

patr ::

odklene regio čita srt in sub velikost čtk rešujem tako da jih z workshopom spremenim v velike tiskane č v c š v s in ž v z zvok je odličn 8-)
bo že

Alec999 ::

ce koga zanima sem naredu firmware za Daewoo DVX-4021 sedanji nabor LATIN 1 sem spremenu v LATIN 2, kar pomeni, ce podnapise spremenite/konvertate iz CP1250 v LATIN 2 bi morali videti sumnike. Poleg tega so podnapisi bele barve na transparentni podlagi. Velikost samih podnapisov pa je enaka kot original.

Flashanje firmware-a je na lastno odgovornost, ce bo kdo flashu nj mi sporocu vtise.
Firmware dobite na www.alec999.tk

Lp,
Alec999

Jago ::

Seveda nas zanima novi FW.

Sicer ga sam osebno nimam, ima ga pa znanec, pri katerem sem bil prejsnji teden. Kolikor sem videl, daewoo ne omogoca moznosti izbire podnapisov kot npr. philips 737 (latin1, latin2 itd).

Ima samo tipko angle s katerim izberes podnapis (izpise se divx subtitles selectected) in to je to.

Ko stestiram javim rezultate (bom slikal).

Pohvalno, da si naredi naše črke, dodal podlago ter spremenil barvo. Je kaka možnost za font 32 kot si naredil za philipsa?

ni mozno s patcherjem kar dodati philipsovih črk?

LP

InnerSelf ::

Nekaj uporabnih programčkov za modificiranje FWja je na tej strani.
Za uporabo teh programov klikni tukaj!
Veselo modificiranje :)
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Alec999 ::

Oj, ne uporabljat mojga firmware-a za Daewoo DVX-4021 v1.0 zgleda, da je napaka notr!!!
Firmware je umaknjen s serverja, ce ga imate doma, ga izbrisite.

Napaka bo odpravljena, ko pridem domov.

Lp,
Alec999

GregaS ::

GOOD NEWS DV 700S OWNERS!!! 8-O

Dones najdu na češki strani firmware, link:

Daewooczech

Pol nekak razvozlal češka navodila in naredu tole:

Zdownloadejte DV700WIN1250.zip, odzipaj bank30.rom

-zapeči na cd ta file, zraven pa dej še ene 50MB (jst sm dal en mp3 file), cd morš FINALIZIRAT (jst sm dal kr na RW)

-odpri vratca na DVD-ju, daj CD not, pa počak, da ti sam zapre (to ne vem če je nujno, ampak jst sm tko naredu)

-pol ti sam nalouda firmware, pol se pa player sam ugasne

-jst sm sicer nato kar prtisnu open, čeprav sm v istem momentu dojel, da se cd še vrti - panika - mislm da tm piše, da ti more sam vržt cd ven ampak probajte

-ampak to je blo to, vzel vn cd, kuj sprobal in vse dela normalno, mislim da še malo bolje kot prej, če ni to placebo :))

- podnapisi so s šumniki, večji font in s črno obrobo, se vidi tko kt se more, čeprav še vedno rumeni :D

TKO DA BI MORAL TO DELAT

:D
napište svoje izkušnje :P

InnerSelf ::

Škoda k ni za Daewoo DVX-4021 model:(
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133378 (7209) copkacopi
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51467 (1293) Alec999
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315792 (2857) zelek
»

[divxvid] Commax predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
182119 (1738) icecube
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912158 (7245) Alec999

Več podobnih tem