» »

[divXvid] Daewoo predvajalniki

[divXvid] Daewoo predvajalniki

1
2
3

InnerSelf ::

Sem sprobal Alec999 FW v1.1 in zadeva deluje.
Spremembe :
-podnapisi so na transparetni podlagi in so bele barve
-velikost fontov je ista
-sumniki mi ne delajo , namesto njih prikaze neke druge znake (mogoc nisem pravilno konvertiral v latin2)
-moti samo ta transparenta podloga, ki ima na spodnji in zgornji strani nekaksno crtkasto belo crto

zadevo bo se treba malo izpiliti :) hvala alecu za izdelavo novega FWja.
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

Alec999 ::

Sumnike dobite tako da podnapise konverate v ISO-LATIN 2 za to uporabite BCPCONVERT ali CZConvert 3.5.0 in nato porocajte vase ugotovitve.

Jago >> nazalost stvari niso tako presproste :( Tvoj predlog bi se mogoce dal inkorporirat s Hex editorjem .. samo za to pa rabis potem ze komponento in orodje s katerim odlotas FlashRom in programator ce gre kaj narobe in 100% nc ne dela v prvo. Osebno nc od tega nimam .. razen Hex editorja :D

Lp,
Alec999

InnerSelf ::

Ali je še kdo mogoče sprobal FW ??
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

InnerSelf ::

zgleda da se nobenmu ne da testirat :\
Under a grey pale sky we shall ARISE !!!

rodjo ::

shadyman ::

A mi lahko pove kdo, če obstajajo kaki updati za daewoo dvx-4021, razen tistega, ki ga tako najdeš na strani od big banga. Zelo rad bi namreč povečal podnapise

Alec999 ::

www.alec999.tk

Pa ce mi kdo posle slikco bom se une crtkane crtice odpravu.

Alec999 ::

Ce kdo hoce stestirat poizkusno verzijo 1.2 za Daewoo 4021 mi nj posle email.

Lp,
Alec999

Mesky ::

Zdravo Alec999 in vsi ostali
Pred dnevi sem potegnil Alecov firmware za Daewoo DVX-4021 v1.1.
Vidnost podnapisov je boljsa la velikost je nekam majhna. Ali nimam prav nastavljeno na predvajalniku ( kako ).
Alec999 zanima me tvoj novi firmvare, kaj je izboljsano in ce mi ga lahko posljes.

LP Mesky
Mesky

Primoz78 ::

Tudi mene zanima kaj je izboljsano...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Alec999 ::

Mesky >> Nastavljeno imas pravilno, ce vidis v ozadju podnapisov transparentno podlago, zaradi tega so podnapisi bolje vidni. Sama velikost podnapisov je izta, vendar je font podnapisa drugi. Predvidevam, da si mi ti poslal email, tako da te povezava do FW verzija 1.2 ze caka na emailu.

Primoz78 & Mesky >> V verziji 1.2 probavam odpraviti problem belih crtic v drugi vrstici.

Lp,
Alec999

Primoz78 ::

Alec a bo mogoce v kaksni naslednji verziji mogoce povecati fonte?...ker pri original so res premajhni...sumniki me niti ne motijo tolk ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Alec999 ::

Primoz78 >> naceloma ni vec prostora za vecje fonte, vsaj brez izvorne kode to trenutno ni mogoce. Lahko bi se pa naredila samo slovenska verzija in se izbrise vse ostale crke notri, s tem bi se nekaj pridobilo vendar bi bile crke se vedno na transparentni podlagi.

Idealno bi blo met izvorno kodo, zbrisat use prevode za menu, razen v anglescini pa pol povecat fonte na 36-38px + 2-3 px obroba. To bi bli pol taki k na TV :) Dokler pa ne pricurlja izvorna koda (njbrz nikol nebo) so pa to samo sanje.


Lp,
Alec999

Primoz78 ::

Alec hvala za pojasnila! :))

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

denisbegood ::

kupil sem daewoo rd 430x predvajalnik. ima dolocene probleme s citanjem nekih dvd in nima sumnikov, zato me zanima ali kdo ve kateri cip ima in ali se lahko naredi firmware upgrade in seveda kje bi ga dobil. drugace je sistem zelo dober pa se radio ima in je poceni.
hvala Denis

multiscan ::

Sicer model in firma playerja ne ustrezata naslovu pa vseeno.Glede na to, da predvidevam da Hyundai uporablja ESS Vibratto S ES6168FA, vsaj po sliki (screenu), ki sem jo našel na linku nekaj postov nazaj.
Imam vprašanje...je kdo mogoče zasledil problem filmov v dveh delih s podnapisi?
Namreč tale moja kištica prvi del filma lepo prebavi, tudi podnapisi so pravilni, ko pa štarta z drugo polovico filma, pravih podnapisov ni, predvaja podnapise prvega dela.
Naj povem še to da je film zapečen na dvd, ko mapo odpreš so notri 4.fajli, npr: kekec1.avi, kekec1.srt, kekec2.avi,kekec2.srt
podnapisi drugega dela se izgubijo?

Alec999 ::

Novi neuradni firmware za Daewoo dvx-4021 v1.2 je zunaj. Firmware še ni stestiran v njem pa probavam popraviti/odstraniti bele črtice v podnapisih, ki se pojavijo v verziji 1.1. Če bo kdo sprobal firmware naj me čimprej obvesti na e-mail ali PM.

Firmware kot vedno dobite na www.alec999.tk pod Firmware >> Daewoo DVX4021

Če se je vse posrečilo potem je tole vsebina firmware-a:
//------- v1.2 --------//
+ LATIN 1 converted to ISO-LATIN 2
+ white Tahoma fonts on transparent background
+ original font size 26px
+ white dots fix
+ fw ver: 4.1.25.1P-DADX500-1.10
+ built on firmware dated 2.2.2004
//---------------------//

Lp,
Alec999

GregaS ::

Pohvala alecu za ves trud!

Me pa zanima, ce je firmware za daewoo 700s, ki je na tvoji strani tvoj izdelek, ali tisti, ki sem ga našel že jaz na češki strani.

Toliko, da vem, če kaj zamujam, ker sicer dela vse, mogoče rumeni podnapisi motijo.
Pa tale qpel kodiranje meša štrene.

Sicer bi pa ful pohvalu tale dvdjc, ka mi res dela 'že' cel let brez problemov in predvaja vse, meniji so pregledni..

hvala za odgovor

braniak007 ::

Mene pa zanima, če ima že kdo firmware za daewoo x150x ????
HVALA

Zgodovina sprememb…

Alec999 ::

GregaS >> Firmware za Daewoo 700s je original nevem točno al iz BigBang-ove strani ali iz Češke strani zato tudi nima svoje podstrani. Vem da vsebuje CP1250.
Če firmware vsebuje rumene črke, jih lahko predelam v bele s podlago. Jst tega iz samega firmware-a ne morem vidt, predvajalnika pa tud nimam. :D

braniak007 ::

Na tej strani ( http://www.bigbang.si/?kat=posodobitve&... )je en firmware za daewoo, je mogoče univerzalen ali mora biti točno za določen tip predvajalnika (x150x)?

Alec999 ::

laski >> točno za določen tip more biti firmware! V tvojem primeru za Daewoo x150x.

Critic ::

Alec999 - če je možno za Daewoo DV-700s naredit močnejšo belo pisavo bi bilo svetovno, ker je ta rumen font le malo boljši od prvotnega fonta in se na transparentni podlagi zelo slabo vidi. Hvala.

braniak007 ::

Koliko berem po foromih si ti ALEC pravi mojster, dej še meni poiskusi dobiti kakšen firmware za daevoo x150x. HVALA

Zgodovina sprememb…

Jago ::

Alec999: lepo da si naredil novi FW za daewoo 4021. Zgleda da se ni noben preizkusil, jaz pa tudi ne "upam", ker player ni moj.

Očitno pa je rezultat takšen kot pri philipsu 737, torej pretvorba podnapisa v iso2.

Bom kljub temu naredil upgrade na daewoo na 1.2, kaj bo pac bo.

Alec999 ::

laski >> Nažalost je to oznaka za hišni kino. Ponavad če se kaj dobi potem je ime samo komponente in ne ime celotnega hišnega kina.
Pa še Daewoo ni glih radodaren s temi firmware-i. Probi pisat uvozniku in pa prodajalnam kjer ga imajo ali pa celo proizvajalcu. V redkih primerih imajo nekateri srečo (npr. želja je bila uslišana uporabnikom Philips 630, ker jih je bilo veliko napram Philips 737).

Jago >> Mogoče potem raje probaj prvo verzijo 1.1, ki preverjeno deluje.

Verzija 1.1 in 1.2 bi se morali razlikovati samo po črtkanih črticah pod podnapisi v slednjem primerju jih nebi smelo bit več.
Glej sliko spodaj.


Foto by Duke.

V obeh primerih pa dela pretvorba v ISO-LATIN 2 tako kot pri Philips 737.
Je pa tud tam bil problem z iskanjem pogumnih ljudi. :D Na srečo so se takoj odzvali in na pomoč priskočili Poljaki.

Lp,
Alec999

braniak007 ::

Ok se bom obrnil na prodajlca oz. pooblaščenega serviserja, da vidim kaj on meni o tem, pa vam sporočim. Samo kaj si pa mislil z tisto verzijo 1.1 oz. 1.2 mi pa ni povsem jasno!

Alec999 ::

laski >> Od tam naprej je bilo namenjeno osebi Jago kar je tudi napisano ... govora pa je bilo o modificiranem firmware-u za predvajalnik Daewoo DVX-4021. In sicer o verziji v1.1 in v1.2.

Alec999 ::

Malo prej sem dobil sporočilo, da firmware za Daewoo 4021 v1.2 dela. Nažalost ni nič pisalo če odpravi bele črtice spodaj.

Alec999 ::

Dobil sporočilo da firmware Daewoo 4021 v1.2 dela tako kot more, torej BREZ belih pikic spodaj. Končno.:))
Če bo mel kdo fotkič pri sebi se priporočam za fotko podnapisov.

Lp,
Alec999

Critic ::

Alec999, par postov gor sem vprašal če je možno za Daewoo DV-700s naredit firmware z močno belo pisavo ali pa po možnosti s črnim ozadjem ker je ta rumena pisava zelo slaba na transparentni podlagi? Hvala lepa.

Alec999 ::

Critic >> da se narediti, da so črke bele in na transparentni podlagi ali pa tudi da so na črni podlagi. Da se tud narest, da so bele z 1px črno obrobo samo se preslabo vid za večjo obrobo pa ni prostora zenkrat.

Lp,
Alec999

Critic ::

>Alec 999 - da se narediti, da so črke bele in na transparentni podlagi ali pa tudi da so na črni podlagi. Da se tud narest, da so bele z 1px črno obrobo samo se preslabo vid za večjo obrobo pa ni prostora zenkrat.


Če je možno, potem prosim da poskusiš naredit eno izmed teh možnosti. Hvala, LP.

Alec999 ::

Izšel je modificiran firmware za Daewoo DV700S prenos je že mogoč na strani www.alec999.tk

Specifikacija firmware-a:
//------- v1.0 --------//
+ Windows code page 1250
+ white Tahoma fonts on transparent background
+ character size 32px
+ fw. ver: 5.1.23.1P
+ FLASH: 48PIN
+ built on firmware dated 18.03.2005
//---------------------//

Lp,
Alec999

Critic ::

^^Ta zadnji firmware deluje in je res DOSTI DOSTI boljši kot prejšnji, tak da imajo zdaj Daewooji končno boljše podnapise. Alecu999 pa samo kapa dol da se je potrudil! LP.

Alec999 ::

Uspelo mi je iz neznanega razloga zaflashati Daewoo DV700S (ERASE FAIL) :D

Hotel sem testirati 34px velike fonte, ker so 32px malenkost premajhni.
Tko da bi prosu če lahko nekdo, ki je predvajalnik kupil pred avgustom leta 2005 pogleda v notranjost in po možnosti poslika.
Zanima me ime in številka FlashRom-a.

gpu: ESS Vibratto II ES6698F
flashrom: AMIC A29L800UV-70 (48pin)
ram: hynix

Sumim, da je GVG spet skuhal juho.

Lp,
Alec999

firewolf ::

mam en mejčken problem z svojim daewoojem 4021, ko hočem zagnati film mi napiše kodek ni na voljo, kdo ve kako se da to zrihtat
oh my g...

Alec999 ::

firewolf >> Uporabi program Gspot in poglej če film uporablja QPEL, GMC,... . Nato s programom Virtual Dub, Dr. Divx konvertiraj film tako da nebo vseboval zgoraj navedenih funkcij Xvid/Divx kodeka.

Lp,
Alec999

braniak007 ::

Zaj mam pa probleme s tem daewoo x150x je možno da ima kakšno termično zaščite ta hišni kino, ker če par ur poslušam radio se zagreje in če želim gledati film, se film predvaja vendar se slika ne predvaja na TV, ko pa se ohladi pa je možno gledati. Zanima me če ga naj peljem na servis???

firewolf ::

hvala za pomoč bom probal:D
oh my g...

thorsman ::

Lep pozdrav!
Fantje jaz pa imam z predvajalnikom Daewoo DV700s take težave:
med predvajanjem se je kar ugasnil in se sploh ni odzival na bilokero tipko na daljincu ali pa na samem aparatu...gori pa lučka stand by/on......
ko sem nekaj na slepo stiskal tipke za stand by/on in pa eject, mi je display utrripnil in se je player čudežno vžgal in delal normalno....pogledal sem 3 filme , ga ugasnil in od tedaj se sploh več ne priklopi... kako kombinacijo tipk sem pritisni, to ve samo Bog :)
skratka, firmware je originalen, nič delano , nič odpirano..skratka zadeva tako stoji.....

kaka ideja kaj mi je storiti??? razmišljal sem o nadgradnji firmwara, če bi se player zbudil...ampak sedaj se niti to ne....bom še probal, če najdem kako kombinacijo :))

lp

Alec999 ::

thorsman >> Spodaj na daljincu imaš gumb "V-MODE" pritiskaj dokler ne prideš v RGB način.

Nadgradnjo s firmware-om pa odsvetujem, ker ne dela na vseh Daewoo DV700s predvajalnikih, prej preveri kater firmware imaš trenutno naložen.

Lp,
Alec999

thorsman ::

ok, hvala sem sicer v službi...bom probal, ko bom doma
firmware pa mam še tisti, kot je bil ob nakupu naložen....

lp
bom poročal

thorsman ::

alec999 - sicer sem probal tudi to, kot si mi svetoval...ampak, mogoče sem pozabil omenit, pri meni se nidi display ne zasveti oz. ne pokaže ničesar..samo lučka za standby gori...kot takrat ko je player čisto ugasnjen...se pravi da ko jaz pritisnem play ali eject bi se moral player po cca. 3-4 sec zagnati in pričeti delovati odnosno dati tisto sliko o Daewoo na ekran...pri meni se pa to ne zgodi...zato sem pa nekaj na pamet pritiskal tipke in mi ga je uspelo zagnat.....sedaj pa nič več....
sem že sumil napajalnik...pa bi naj napetosti štimale, sem jih pomeril in na swičerju napetosti štimajo......

any idea ?

Alec999 ::

aha če display na dvd-ju ne gori, pol to sigurno ni rešitev. Totalno izštekaj predvajalnik iz elektrike in nato nazaj. Probaj pritisniti tipko stand/by na playerju oz. če ne pomaga jo držati nekaj časa. Vsekakor uveljavi garancijo če jo imaš, ker je s predvajalnikom nekaj resno narobe.

thorsman ::

ja tako kot si rekel...sicer sem že probal vse, naj ti omenim, da se mi je to že enkrat zgodilo, pol pa sem nekaj pritiskal in se mi je vžgalo nazaj....sedaj pa pritiskam, pa nič....madona, pa nekam sem založil račun pa garancijo.....madona pa niti 6 mesecev zadeva ni stara.....

bo treba nekaj pogruntat

ok, thx za odgovore

Fukic ::

Hello

ce ima mogoce kdo pokvarjen DAEWOO DvX-4021 bi se priporocal, ko bi ga rabil za rezervne dele.

hvala LP

braniak007 ::

Kako se že reče programu, ki pretvori črke Č,Š,Ž v črke C,S,Ž da bom lahko filme normalno gledal na DVDju ker firmware za Daevoo x150x še ne obstaja

Alec999 ::

laski >> huh Notepad-e 8-)

odpreš podnapis in stisneš tipki "Ctrl + H" v zgornjo vrtico vnašeš npr. "Č" v spodnjo pa "C" in nato "Replace All".

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

braniak007 ::

ok to sem naredil, zaj pa imam še en prolem kako nastaviti zamik ker se podnapisi ne ujemajo z filmom (kateri program) po možnosti link do programa. HVALA za pomoč
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133378 (7209) copkacopi
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51468 (1294) Alec999
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315792 (2857) zelek
»

[divxvid] Commax predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
182119 (1738) icecube
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912158 (7245) Alec999

Več podobnih tem