» »

videonadzor

videonadzor

Yohan del Sud ::

Ravno zadnjič stojim v Trnovem pred semaforjem pa prodajam zijala. In opazim kamero na drogu, kako lepo me snema. Nalsednje križišče ista zgodba. Pred prometnim ministrstvom sta dve, pa pred viško občino sem vidu še eno. Ja pa dobr, kaj je zdej to. Sej bom še paranoik ratu! :(

A je to še koga začel motit. Mislm na kamere na javnih mestih.

darh ::

eee... sej to ni nc tazga... ce ne pocnes nic nezakonitega & in se obnasas kot navaden občan te nima nič motit...

končal bomo pa v taki situaciji kot je blo v filmu Demolition Man ( Sly & Sandra B. )
a ni to fino...
Excuses are useless! Results are priceless!

LuiIII ::

Ah po moje snemajo kakšno varianto Big Brother-ja. Tako razširjeno.
Mene v bistvu zanima samo to, ali imajo kamere samo za nadzor prometa (gneča) ali tudi snemajo. Glede na moje izkušnje bi moral že večkrat dobiti kakšno položnico na dom. Ker je nisem, po moje ne snemajo. Sicer pa itak ne vem kako je s tem po zakonu.

Lui

Thomas ::

Čisto malo pa. Ampak če mi s tem zagarantirajo vsaj dvakrat višjo varnost - majo deal.

Če pa ne ... bom sprožil eno civilno kontrainiciativo - Pokaži Iztegnjeni Sredinec Kameri. PISK.

A ma kdo kakšen boljš akronim?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas mislim, da tvoj kr rula :D

Drugace pa te kamere majo po moje bolj za finto. Jaz si res ne predstavljam enega malega zavaljenega tipcka, ki sedi v eni sobici IN CELE DNEVE glede na monitorje od kamer. To majo po moje, ce se zgodi kaka huda zadeva ob dolocenem cajtu pa majo tam kamero, pol grejo gledat posnetek pa kako je bilo. Drugace pa da bi skoz spremljali? Ne vem no...
Artificial Intelligentia

darh ::

ehm... kdo pa nadzoruje tiste ki nadzorujejo, torej tipe kred kamerami ? :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Na webcam z njimi! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eomer ::

Sej v Ljubljan to ni glih motece, sem letos v Londonu bil na vsakem vogalu vidoenadzor, baje zarad nasih, IRA
;-))))):)):))

Loki ::

Umm, a ni to tut za nadzor gostote prometa?

eomer ::

Ja sam v vecji meri e namenjen spremljanje kaksnih napadov ire in drugih zlocinskig dejanj.
eomer
0:)0:)

Thomas ::

Kompletni video nadzor, "računalniško podprt", vseh javnih mest pomeni smrt organiziranega kriminala do leta 2010 - je izjavil Arthur C. Clarke. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorenc ::

Fantje ne se prevec sekirat! 3/4 tistih ohisij za kamere je praznih in so namenjene psihicnemu ucinku. Ne, resno!

Loki ::

Cist mozn.

MRB0rYS ::

A še nisi videl kake nesreče na netu v mpeg formatu to je to;);)
b0rys

peci ::

Jst se vsak dan srecujem s kamerami v firmi in sploh ne vem vec, da so oziroma sem jih ze cist sprejel v svoje zivljenje.:)
Peci

Avenger ::

Jaz, pa verjamem da večina ljudi, ne bi imela nič proti kameram na javnih mestih, če ne bi obstajala vsaj potencialna možnost zlorabe. Katere možnost je sicer majhna ampak možna. Ne pozabite, da kamere snemajo vse, tudi vplivne ljudi, ki včasih tudi počnejo kaj prepovedanega, vsaj moralno, ampak že to je dovolj.

Kaj pa če bi našteli vse dobre in vse slabe strani takih kamer?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yohan del Sud ::

Peci. Hvala, ker si obudil staro temo.

Pet let kasneje se ne noben večne sekira, če si ga drka pred cestno kamero medtem ko vozi 180kmh v predoru po ljubljanski obvoznici. In prosi za račun potem pri policijski kontroli na drugi strani.
www.strancar.com

PersonaRudis ::

ehm... kdo pa nadzoruje tiste ki nadzorujejo, torej tipe kred kamerami ? :D

Kamere, mar ni jasno?!?:D

BigWhale ::

> seh javnih mest pomeni smrt organiziranega kriminala do leta 2010

Do leta 2010 ne bi tega skupej spacal, da bi delal... ;)

Kaksno manjse mesto se mogoce. :) Da bi pa new york pokril, eh do 2010 ne.

Kaboom ::

Kot je že nekdo omenil je London ŽE pokrit ... NY ni nič posebnega, mogoče večji ampak zato temu primerno $$$ večji - sploh ni problem

V službi imam kamero za ramo in se sploh ne sekiram, še boljše se počutim če vem da snema.

Na cesti, ulici, je pa tak vseeno - vedno vem da sem nekomu v vidnem polju (slišalo bi se paranoično če bi rekel da "me kdo opazuje")
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

iration ::

Tudi Atlanta je pokrita že nekaj let. Sicer se razni tipi a la Matthai tam malo pritožujejo, ampak prav glasni tudi niso, ker ni od kamer nobene škode.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creepy Camera Man (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13027504 (21972) darkolord
»

Kamere po avstrijskih gozdovih .. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11832831 (27038) FrizzleFry
»

Označevanje nadzornih kamer v centru Ljubljane

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
424038 (3663) Nejc Pintar
»

Veliki brat v Piranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
889711 (8041) CaqKa
»

Svoboda (& varovanje osebnih podatkov...) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20613144 (10735) Marjan

Več podobnih tem