» »

Problem z sliko pri TV tunerju !

Problem z sliko pri TV tunerju !

[-=Jaka=-] ::

Lep pozdrav,

imam eno tezavico, tv imam povezan s tv tunerjem preko scart prikljucka (ker bi rad pac neke stare VHS kasete prenesel na dvdje), vse dela lepo in praw, vendar se zadeva zatakne pri sliki, nikakor ne dobim barvne slike, zvok dela, slika dela - vendar je le-ta crno bela, kar je za mene isto kot da je ni. Prej sem imel povezan tv-tuner s TVjem preko s-video izhoda, slika barvna je bila, vendar nisem dobil na racunalnik slike iz dvja in videorekorderja ... preko scart kabla mi je to ratalo. V cem je problem crno bele slike ? Res je da imam en vmesni clen (rdec kabelcek ki povezuje rumeno bananco z tv tunerjem), vendar sem probral tudi samo bananco vtaknit direktno v tv tuner pa ne dobim slike sploh ... zdaj ne vem ce je problem v tem vmesnem clenu ali cem drugim ! Morda kaksen nasvet ... nisem kaj prav vtaknil ? :\

p/s: na spodnjih slikicah lahko vidite kako je povezano ...



in




Hvala ! lp
WW 3

Stepni Volk ::

Črno bela slika je ponavadi posledica dveh različnih formatov: NTSC (USA) in PAL (EU).
Če so VHS kasete originalne imajo tudi kakšno Macrovision zaščito...

[-=Jaka=-] ::

Ne gre samo za vhs kasete ... tudi slika iz tvja je crno bela ... prav tako iz dvdja ...
WW 3

Stepni Volk ::

PC na TV - splošni nasveti - najprej si oglej prvo stran.

[-=Jaka=-] ::

Kokr sm opazu majo tam vsi probleme pri sliki iz racunalnika na tv ... jaz imam pa tezavo pri sliki iz TVja na racunalnik ... sicer je nekaj uporabnih informacij, bom sprobal ... ce ne se slisimo ;)
WW 3

Zgodovina sprememb…

zdravc ::

Problem je običajno takrat, ko se svhs signal priljuci na vhs oz. kompozitni vhod. Verjetno imas kabel za svhs povezavo, zato ti iz tv-ja prevzame svhs signal, na tv kartici pa imas vključeno v navadni kompozitni vhod. Lahko je tudi obratno.
Najprej preveri kašnega tipa je vhod signala na tv kartici. Nato preveri kaksnega tipa je kabel. Pini v scart konektorju so razlicni pri različnih tipih signala.
V glavnem moraš vhod na kartici uskladiti z izhodom TV-ja preko kabla istega tipa kot je vhod v tv kartici.
kdor zna pa žih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579774 (19103) Dominator
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
426050 (3640) francek1
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458471 (7866) opeter
»

SVHS-SCART

Oddelek: Zvok in slika
91002 (925) Aspirinix
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132171 (1924) rc-car

Več podobnih tem