» »

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 27
»»

N4m31355 ::

Dann!!

da si se js mal sposodm temo..

trenutno sem na Xubuntuju.. obozujem widget-e (current CPU usage, cpu graph, network up/down, mem usage... funky time..) rad spremljam porabo.. (gkrellm in psensor sta konstantno odprta)
moti pa me, ker move to side opcije ni/meni ne dela, zdi se mi pocasen, in firefox lagira..(ja, 30+ tabov, vedno odprti, veckrat youtube...)

poskusil sem manjaro, vendar ne poznam arch-base distrov in ne poznam terminal ukazov, sem pa precej len, zato iscem bolj debian based distro, saj mi je tu sintaksa znana.

Problem je tudi ker sem basic user... ne znam vzdrzevati sistema (linki dobrodosli :))

dovolj ozadja, moje vprasanje:
kateri distro priporocate? mogoce da ostanem na Xubuntu in ga scistim?(kako? linki dobrodosli) (kaksen widget link? :) )
preference:
-widget rich
-debian based
-hiter
-feature rich
-good driver support (PC spec spodaj)

vem da se nekatere preference malo izklucujejo, a sem precej fleksibilen, zanima pa me vase mnenje.
do sedaj sem imel:
ubuntu (do unity-ja, unity UI mi ne ustreza (rad imam meni kjer je use listano, ne da moram iskati..)
Lubuntu
manjaro
xubuntu
crunchbang (samo na starem laptopu)

PC spec:

Intel i7 920 @3.8GHZ
SSD crucial mx 1000
amd r9 290
zvocna: supreme fx
Monitor: samsung H6400 tv FHD
nec P232W FHD (pokoncen)


Hvala za odgovore!

Ozric ::

N4m31355 je izjavil:

Dann!!
obozujem widget-e (current CPU usage, cpu graph, network up/down, mem usage... funky time..) rad spremljam porabo.. (gkrellm in psensor sta konstantno odprta)


Conky?
http://www.linuxandubuntu.com/home/what...

N4m31355 ::

Ozric je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

Dann!!
obozujem widget-e (current CPU usage, cpu graph, network up/down, mem usage... funky time..) rad spremljam porabo.. (gkrellm in psensor sta konstantno odprta)


Conky?
http://www.linuxandubuntu.com/home/what...

za conky sem ze slisal, vendar mi ga ni uspelo postaviti..
hvala za link!

Zvezdica27 ::

lp,

lubuntu vsebuje tudi openbox okolje - dodaj conky in imaš "novi" crunchbang. Dobra stran je, da ko kaj zajebeš, lahko rešuješ grafično v lxde.

Ali pa seveda: pure debian (sid?) in dodaj gor kar hočeš (openbox+conky).

zz

Ozric ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

lubuntu vsebuje tudi openbox okolje - dodaj conky in imaš "novi" crunchbang. Dobra stran je, da ko kaj zajebeš, lahko rešuješ grafično v lxde.

Ali pa seveda: pure debian (sid?) in dodaj gor kar hočeš (openbox+conky).

zz

Lahko pa greš na zihr z debianom, se pravi stable... npr. https://www.bunsenlabs.org/

ivan01 ::

robertz je izjavil:


Živjo.

Poskusi z UBUNTU 14.10

Nekdo je takole napisal:

Published on Oct 2, 2014

Borderlands 2 for Linux is out (ported by Aspyr). As of now (2nd Oct), AMD cards are not officially supported, but as you can see, the game works fine for me.

I'm using Arch Linux 64bit, AMD Radeon HD 7870, Catalyst "14.10" (the Ubuntu 14.10 default Catalyst driver), Xorg 1.16, 8GB RAM and an Intel i5-4670.


Lep pozdrav.

Res je, tudi sam sem nekaj postov nazaj napisal, da mi je grafična hd 7870 XT(tahiti) uspešno delovala le samo na verziji kubuntu/ ubuntu 14.10. Se spomnim, da je bila težava takrat s pregrevanjem grafične. Gonilnik jo je očitno držal v idle po nepotrebnem na višjih frekvencah in posledično so bile temperature med 60-68°C v idle (odprto samo namizje in brskalnik). Omejeno je bilo prav tako delovanje tudi ventilatorjev na grafični, saj se ob povišani temperaturi nikakor niso vrteli na višjih obratih (verjeto je gonilnik tudi to omejeval?). Nisem pa preveril delovanja s Catalyst. Zato sem pa takrat opustil uporabo te grafične v linuxu. (V windows os deluje vse normalno.)

Zvezdica27 je izjavil:


Očitno je problem v Tahiti AMD jedru, ki ni in zgleda ne bo podprto na linux. NI driverjev, AMD jih ne da. Konec zgodbe.

https://community.amd.com/thread/166455


Nasvet: probaj absolutno zadnji kernel v zadnjem ubuntu. Če tu ne dela, nimaš kaj, ni driverjev za Tahiti. Ali pa probaš stari dobri vesa driver.

zz

Tako je, bo tole kar držalo. Enostavno tahiti amd jedro ni podprto na linuxu (predvsem tudi ne v novejših kernelih v zadnjih verzijah distribucij, kolikor sem še testiral).
Uporabljam pa zato uspešno linux na ostalih modelih grafičnih kartic z veseljem in brez kakšnih težav (na več različnih računalnikih).

Lep pozdrav ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ivan01 ()

FX6300B ::

ivan01 je izjavil:

robertz je izjavil:


Živjo.

Poskusi z UBUNTU 14.10

Nekdo je takole napisal:

Published on Oct 2, 2014

Borderlands 2 for Linux is out (ported by Aspyr). As of now (2nd Oct), AMD cards are not officially supported, but as you can see, the game works fine for me.

I'm using Arch Linux 64bit, AMD Radeon HD 7870, Catalyst "14.10" (the Ubuntu 14.10 default Catalyst driver), Xorg 1.16, 8GB RAM and an Intel i5-4670.


Lep pozdrav.

Res je, tudi sam sem nekaj postov nazaj napisal, da mi je grafična hd 7870 XT(tahiti) uspešno delovala le samo na verziji kubuntu/ ubuntu 14.10. Se spomnim, da je bila težava takrat s pregrevanjem grafične. Gonilnik jo je očitno držal v idle po nepotrebnem na višjih frekvencah in posledično so bile temperature med 60-68°C v idle (odprto samo namizje in brskalnik). Omejeno je bilo prav tako delovanje tudi ventilatorjev na grafični, saj se ob povišani temperaturi nikakor niso vrteli na višjih obratih (verjeto je gonilnik tudi to omejeval?). Nisem pa preveril delovanja s Catalyst. Zato sem pa takrat opustil uporabo te grafične v linuxu. (V windows os deluje vse normalno.)
:'(

Zvezdica27 je izjavil:


Očitno je problem v Tahiti AMD jedru, ki ni in zgleda ne bo podprto na linux. NI driverjev, AMD jih ne da. Konec zgodbe.

https://community.amd.com/thread/166455


Nasvet: probaj absolutno zadnji kernel v zadnjem ubuntu. Če tu ne dela, nimaš kaj, ni driverjev za Tahiti. Ali pa probaš stari dobri vesa driver.

zz

Tako je, bo tole kar držalo. Enostavno tahiti amd jedro ni podprto na linuxu (predvsem tudi ne v novejših kernelih v zadnjih verzijah distribucij, kolikor sem še testiral).
Uporabljam pa zato uspešno linux na ostalih modelih grafičnih kartic z veseljem in brez kakšnih težav (na več različnih računalnikih).

Lep pozdrav ;)


ja očitno res, bom moral še eno pocen grafo nabavt, ker prejšna 8600gts 256mb mi je nažalost vsake toliko časa kar slike zmanjkalo pa sem to nabavu misloč da bo delovalo tako kot more:'(
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ozric je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kateri distro za na šibek hardver (tablica)?
Najpomembneje je da web browser čim bolj tekoče deluje.
Atom Z8350 in 2GB RAM-a

Lubuntu oz. Xubuntu

Lubuntu se zatakne po boot-u.
Kaže črn ekran.
Na Magic SysReq reagira.
Verjetno kaj z grafiko ne štima.

Pomaga parameter nomodeset.

Ampak potem:
- slika je obrnjena na desno
- ni onscreen tipkovnice
- nikjer ni za najti nastavitev keyboard layout-a
- scroll by touch ne dela
- itd, itn...

Je kaki disto, ki je že nastavljen za tablice?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

MrStein je izjavil:


Je kaki disto, ki je že nastavljen za tablice?

Ubuntu z izgledom velikih ikon na levi.

boolsheat ::

Phoenix OS ali pa Remix, Android x86 bazirana.

http://www.phoenixos.com

Remix je podoben, samo je trenutno stran offline.

Zgodovina sprememb…

Ghost007 ::

Katero so dobri USB sticki za namestitev recimo Arch linuxa z Anthergosom kot desktop? Trenutno ga namescam na VirtualBox, da lahko od tam na USB stick. Imam sicer neke ful stare sticke, zato bi kupil kakega bolj učinkovitega. Nebi pa to se namescal na main HDD, ker moram prvo uspesno usposobit GPU passthru v testnem enviromentu.

Hocem narediti dual gamer one CPU sistem, katere sicer ze imam zgrajenega na Windows sistemu. Zdaj bi pa ga rad preneso na Linux sistem da bo malo bolj advanced in ucinkovit saj jaz ne rabi dual gamer one cpu ampak bolj dual user one cpu sistem, zato je Arch+virtualwindows najbolsa resitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Rias Gremory ::

Katero so dobri USB sticki za namestitev recimo Arch linuxa z Anthergosom kot desktop?

Več ali manj katerikoli, če te skrbi kupi nekaj nad 10€.
Sam imam A-DATA S102 in sem zadovoljen.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ghost007 ::

mislim da bom kar na disk sprobo nasledni teden en dan saj tako ali tako treba winse reinstallat. Prvo bom z Arch/Antergos probal, potem pa Debian. Je malo daljsi postopek samo bolj trustworthy da bo primlo pa vprasanje ce je arch nabolj stabilna izbira.

Druga zadeva. Za dual boot Linux+Windows se se vedno prvo linux najbolse instala in nato windows? Win bi mel samo se za nekaj cajta verjetno, ce kaj faila z local gamingom. VM pa remote gaming.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

MrStein ::

Pravilo je: najprej Windows, potem Linux.

Razen če se je nedavno kaj spremenilo glede tega...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ghost007 ::

Aha OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

BivšiUser2 ::

Kateri distro lightweight distro se lahko namesti kot ubuntu preko wubi-a? Rad bi si na trdi disk namestil en backup linux OS, brez da bi šaral po particijah.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Ghost007 ::

backup os je bolse imeti na USB stiku za to pa je dovolj any live distro z permanent storage opcijo. Vsej ves da bo bootalo ko disk raznese.

BivšiUser2 ::

Ma spet mi je CCleaner(?) po nesreči zjebal boot mgr fajl, ker se sicer kurzor pojavi, a se stvar vseeno nalaga v neskončnost in sem včeraj porabil 3 ure sploh, da se iso sliko svežih Windows zloadal (sem na srečo imel prenosnik s sabo), ker je bil počasen net v študentu. Zato tudi disk. Kakšna pa je možnost, da Medionov 64G ključek razdelim na tri dele? En bo imel permanent linux OS, drug bi imel zapečen trenutni Windows ISO, tretji so podatki na NTFS-u.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

Koliko vem je Wubi mrtev.
Tule piše, da dela do Viste in Windows 7, z Windows 8 pa več ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

S4NNY1
Kako lahko CCleaner pokvari boot mgr ?
Poženi win install, fix startup.

Z MiniTool Partition Wizard in podobnimi orodji ga lahko.
Kakšna pa je možnost, da Medionov 64G ključek razdelim na tri dele?

Na Medionov 64G ključek (onem hitrem iz 2014, njegov naslednik je bil 3x bolj počasnen) sem imel gor win10 to go, vendar hitrost ni bila ravno vrlina.


S tem http://www.easy2boot.com/add-payload-fi... lahko spraviš na usb hkrati marsikaj.

Druga opcija je yumi https://www.pendrivelinux.com/yumi-mult... .
--

Zgodovina sprememb…

Ghost007 ::

Jaz sem se odlocil da bom windows 10 restoro na primarni SSD. Na drug HDD pa bom se z linuxom igral, saj bom nedvomno rabil vec dni da vse skup mirno usposobim. Medtem pa lahko se vedno z Windowsi normalno delam.
Dual boot v smislu da ni skuonega boot loaderja nekak. Bom probal Windows disk izklopit ali disejblat v biosu ko bom linux namescal.
Pcja razstavlal lih nebom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

konspirator ::

Gre tudi brez da izklapljaš diske:
https://www.howtogeek.com/214571/how-to...


V tem primeru grub2/EasyBCD postane glavni bootloader.


btw, za (pagefile) swap na linuxu ni potrebno imeti dodatne particije:
http://blog.qnology.com/2013/03/tutoria...
Enable Swap File
Only create a swap file if you're using a hard drive. It is not recommended to setup a swap file on a USB flash drive as it can wear out and fail.

#This will create a 1024MB swap file
#Named "swapfile.img" in /media/usb (USB HD).
dd if=/dev/zero of=/media/usb/swapfile.img bs=1M count=1024
mkswap /media/usb/swapfile.img

#update swap file permissions
chmod 0600 /media/usb/swapfile.img

#You can now turn the swap file on using:
swapon /media/usb/swapfile.img

#check if swap is enabled
free

#turn swap off by using:
#swapoff /media/usb/swapfile.img

#enable swapfile on reboot
echo "/media/usb/swapfile.img none swap sw,nofail 0 0" >> /etc/fstab

#reboot and test
reboot
free
--

Zgodovina sprememb…

Ghost007 ::

Jah sure. Ampak ker nisem ziher ce bom keepo. Zato nocem nic spremembe na windows disk C:

Pa linux bo tako ali tako rabim 1TB disk v tej fazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

Sem Installiro Arch oz Antergos. Debian ni hotel bootat ko sem instalo na Disk 2 vse z bootloaderjem ter Win 10 prepoznal kot Visto instalirano brez UEFI kar tudi mogoce je. Ne vem to. Ali pa je bootal in mogoce cako na moj ukaz? Samo ni bilo dobenega izpisa samo blinkal je _

Anyway zdaj bom probal prvo na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

Mi je koncno ratalo skylake usposobiti na Archu z latest kernel.

Ozric ::

Ghost007 je izjavil:

Mi je koncno ratalo skylake usposobiti na Archu z latest kernel.

Si popedeno na Archu al Antergosu?

Ghost007 ::

Antergosu ker se mi Arch ne da na roko delat. Ampak je baje isti shitz. LTS kernel brejka zadeva in izgleda da samo latest bledding edge 4.10.x deluje.
Tudi debian z 4.9 ne deluje ceprav sem nekaj bral da bi naj od 4.4 ze delalo ok. Meni ne....
Kaksne cudne oznake te imajo kerneli sploh? Ker v moji knjigi je 4.9 vec kot 4.10

Zdaj samo vprasanje ce bom vse skup spravo, ker step by step navodila so za debian pa se to moram vec gudov kombinirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

MrStein ::

8 9 10 11 ... tak gre. Bila debata ravno te dni ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ghost007 ::

Uspelo mi je. :D

Linux host Antergos z 1080gtx PCI passhtrujem v virtualni Windows 10 PC. Sicer je trenutno malo slow ker ma assignana le 2 core z 4Giga. V final verziji bo imel vseh 8 threadov z 16GB+ rama. Saj host del bo upravlal le nezahtevne naloge kot movie playback.
Geforce experience in remote streaming z moonlight deluje kot sem si predstavljal flawless.
Imam sicer nvidia workaround v kvmju vendar mogoce sploh ni potreben. Bom probal naslednjo virtualko brez workarounda.
ASC patch ni bil potreben ker sem se odločil kar passthrujati tudi Mrezno. Verjetno bom jo celo ven vzel ker je tako ali tako ne rabim vec.

Instalirat sem moral z spice dokler nisem prisel v windows. Potem pa sem prestopo na TeamViwer in koncal instalacijo.

Ghost007 ::

Ker je lih izsel ubuntu z novim kernelom, bom vsekakor poskusil ponoviti zadeva na ubuntu mate, da imam bolj stable osnovo z majn moznimi breaking pointi. Upam samo da boota na skylake :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

8 9 10 11 ... tak gre. Bila debata ravno te dni ;)

Lej, odvisno je od tega a je version integer al string. ;>

Ghost007 ::

Ve kdo ce je res nujno uporabljati te neke VirtIO drivere?
Sem lih opazil da mi je prvi virtual instal uspel brez teh driverov. Zdaj sicer ponavlam drugega z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

MrStein ::

Dela hitreje oziroma z manj obremenitve CPU.
Koliko se v praksi pozna, pa je odvisno od primera do primera.
Včasih določene funckije brez njih ne delajo.

BigWhale je izjavil:

MrStein je izjavil:

8 9 10 11 ... tak gre. Bila debata ravno te dni ;)

Lej, odvisno je od tega a je version integer al string. ;>

Saj se imenuje "version string" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ghost007 ::

3Dmark timespy 6540 Qemu vs 7160 Win10

To ni glih 95-97% učinkovitost kot so porocali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

Evo taki testni sistem sem vzpostavil. Ne cpu bound aplikacije imajo prakticno res 97% native performanca. To pa je vse kaj ne presega CPU usage preko 80% trenutno. Prakticno doben game.

1. Windows 10 native na SSD disk1. Primarno za moj osebni local+remote gaming

2. Arch+QEMU Win10. na HDD disk2. Primarno za istocasen remote gaming za drugo osebo + moj localen web surfing in movie watching. Prakticno nativni performance z PCIE passthrujem.

Bom verjetno le distribucijo menjal na debial ali lubuntu/mate.

BigWhale ::

Dej si drugo temo odpri za tvoje ugotovitve. :)

Ozric ::

BigWhale je izjavil:

Dej si drugo temo odpri za tvoje ugotovitve. :)


Res je all over.... :)

Ghost007 ::

sorry. haha

zk_eu ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima predvsem slednje. Že dolgo časa sem oziroma je moj primarni sistem Ubuntu (nisem ravno napreden uporabnik, sem pa kolikor toliko domač v tem sistemu). Windowse imam le še na virtualni mašini za oddajo davkov itd... za tisto, kjer so Win pač nuja. Vse odkar sem nadgradil iz Ubuntu 14.04 na Ubuntu 16.04 ter kasneje oziroma sedaj na 17.04, Ubuntu ni več to to. 14.04 je bil odličen OS, predvsem sem cenil njegovo stabilnost. 16.04 je bil popolno nasprotje, pa čeprav sem počakal kar 3 mesece, da so pokrpali tiste najnujnejše hrošče. Običajno sem nadgrajeval le med LTS verzijami. To, da sem sedaj na Ubuntu 17.04, je zgolj izjema, ker mi je 16.04 LTS stalno javljal določene napake (enako 16.10).

Ker bo Ubuntu z različico 18.04 tako ali tako prešel nazaj na Gnome, razmišljam, da bi že sedaj prešaltal na Ubuntu Gnome. Unity mi je sicer top, ampak kaj, ko so zadnje verzije Ubuntuja, vključno z 16.04, tako nestabilne (resnično žalostno, da se moram čisto za vsako novo verzijo iskati rešitve za določene hrošče). Na 14.04 LTS ne bom šel, ker ne bom več dobival posodobitev linux jeder (vsaj kar se tiče preskoka nad jedro 4.4.).

Ubuntu Gnome bom sicer tako ali tako prej preizkusil na Virtualni mašini, tukaj pa me zanima predvsem dvoje. Ali lahko z Ubuntu Gnome 16.04 LTS pričakujem večjo stabilnost sistema, in ali po domače, vse kar je delovalo na "stock" Ubuntuju (predvsem torej vsi programi) deluje tudi na Ubuntu Gnome ali so lahko kje kakšni zapleti? GUI se bom že navadil slej kot prej.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

BigWhale ::

Odvisno kaj ti dela probleme sedaj. Ce imas tezave z Unitijem in ostalimi zadevami, ki so povezane z njim, potem bo z Ubuntu Gnome bolje. Ce ti delajo probleme druge reci, potem je verjetno vseeno.

Ce si sedaj na Ubuntu 17.04, potem lahko enostavno cez vse to namestis Gnome in poizkusis kako stvari delujejo. Tako sem jaz naredil. Za Gnome je en semi-official PPA in dobis 3.24 verzijo.

Ob prehodu na 18.04 pa samo ta PPA izklopis, naredis purge in potem upgrade na 18.04.

zk_eu ::

Večinoma na Unity. Ob strani so sicer še težave s printerjem, ki jih ni bilo do 14.04. Printer sicer dela, ampak se včasih kar nekaj zaganja, klub ustreznim gonilnikom HP LIP, rešitve za slednje pa ni. Ampak dobro, to še preživim, ker ga priklopim samo, ko moram kaj natisniti. Unity se mi pogosto sesuva, to me bolj jezi. Pa nekaj težav še z WiFi, ko pride računalnik iz spanja. Teh verjetno ne bo odpravilo?

Programi pa vsi delujejo enako? To je ravno bistvu Ubuntu flavors ane?

Mogoče pa res poskusim najprej tako. Sem pogledal, Gnome Shell 3.24 je že v repositoriju, ni treba ni dodati nov PPA. Čeprav bom verjetno na koncu naredil clean install 16.04.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

BigWhale ::

Gnome 3.24, ki je sedaj v Ubuntu 17.04 je heavily patched zato, da dela z Unitijem in Ubuntu stackom. Ce na to instaliras Gnome desktop bo mal zmede.

(Razen ce niso v zadnjih 14 dnevih kej popravljal, sam po mojem niso)

zk_eu ::

Ujej, potem sem pa malo bedarijo naredil, ker ga ravnokar nalagam :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Ne vem kako je bilo tole prej urejeno.Ampak namestile mi je celoten Gnome Shell in pred zagonom lahko izberem kaj bom poganjal. Kot velik fan Unitya, pa bom odkrit, da ne vem kaj sem zamujal :D. Resno, kako si lahko tweakaš siistem in personaliziraš sistem. Tisti osnovni GUI sem si itak prilagodil, da je podoben Unity, ker sem pač osnovni meni tako navajen in ga uporabljam že od 12.04, ampak ostalo, ostalo je pa noro :). Čez vikend še clean install, nato pa v službi čez praznike. :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

BigWhale ::

Meni Gnome shell ni nic posegnega. Na jetra mi gre, ker so virtualni desktopi samo drug pod drugem. :)

Ghost007 ::

jaz hocem normalni look ne pa ta tablet big button crap. Mate all the way!

Ozric ::

Ni ga čez popedenan xfce...

Ghost007 ::

Ja well. Med ostalimi se je tesko odlocit ampak unity in gnome sta pa enostavno bad.

Zvezdica27 ::

hm.

včasih gnome shell ni bil polni gnome.

Ne vem več, leta na openboxu (+lxde)...

zz

Ghost007 ::

kakorkoli. Jaz sem mejta gor fukno. In spremenil panele na Redmon. Tako da bi vbistvu tudi Lubuntu lahko.
««
18 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315831 (1343) polozweii
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736074 (25305) diler515
»

Prosim predlog-kateri linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916166 (14180) krneki0001
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448679 (7720) NSA Agent
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112485 (11310) panteist

Več podobnih tem