» »

Prosim predlog-kateri linux?

Prosim predlog-kateri linux?

1
2
»

hojnikb ::

>in tudi se ne strinjam, da je NAS _najbolje_ podprt prav na archu(dockstar a ne)

Potem mi pa najdi distro z boljšo podporo. Prešaltam _takoj_.

In ja, flexget se mi recimo z vsakim updejtom polomi in ne dela več. Stvar je ubistvo šla že tako daleč, da so paketek fuknal ven iz rednega repota in je samo še v AUR za manualno inštalacijo.

> nekako te ne jemljem cisto resno, ftp,smb (v eni drugi temi si mi dal vedeti, da nfsja ne uporabljas)

Sn meu že 2x primer, ko je en kernel patch zjebal sambo in je zadeva potihoma curruptala podatke pri prenosih. Tako da ja, tudi trivialne stvari ne delajo vendo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

kot si sam rekel, cena uporabe ubuntu je pac veliko vec problemov
ti jih pac resujes na svoj nacin(zate bo skoraj vseeno, na katerem distro bos)
z drugimi distro je pa teh problemov obcutno manj
neglede, ali na tvoj nacin, ali pa nacin drugih uporabnikov(verjetno
je teh veliko vec, kot pa podoben tvojemu nacinu)

tudi brez nadgradenj se na ubuntu pojavljajo klasicne napake
in ki se ponavljajo(v isti verziji) in tega je drugje bistveno manj

pa nisva se pogovarjala o widgetih za dekstop
ne vem od kje ti ideja, da je debian samo za serverje
in tudi debiana lahko instaliras od nule
mogoce se celo to, da kaksen developer tega ne bo pocel kot ti,
saj mogoce pa le nima vsega na /home

sudo je mocen na ubuntu in je po defaultu(uporabnik na debian nima toliko pravic)

ce bos tukaj na forumu rekel, da je prisla nova
verzija ubunta(ali pa kaksnega programa), bo veliko % delala nadgradnjo vsega in to takoj
% taksnih na drugih distro bo manjsi

Poldi112 ::

Cena napačne uporabe Ubuntuja je veliko več problemov. Sem se opekel, tako kot ti. Samo mi je jasno, da je bila napaka pri meni.

Glede Debiana, seveda ga lahko imaš tudi za desktop. Samo je tu tudi dejstvo, da imaš s tem potem preglavice. Predno sem šel z desktopom na Mint sem probal Debian (ki ga sicer veselo uporabljam za serverje, sploh zdaj, ko so podaljšali support) in nisem bil navdušen. To je bil razlog, da je Mint sploh dobil priložnost.

>sudo je mocen na ubuntu in je po defaultu(uporabnik na debian nima toliko pravic)

Če si instaliraš sam itak hočeš vse privilegije, če ti pa kdo drug in ne želi, da jih imaš, je pa vse skupaj precej trivialno nastaviti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AC_DC ::

hojnikb je izjavil:

>in tudi se ne strinjam, da je NAS _najbolje_ podprt prav na archu(dockstar a ne)

Potem mi pa najdi distro z boljšo podporo. Prešaltam _takoj_.

In ja, flexget se mi recimo z vsakim updejtom polomi in ne dela več. Stvar je ubistvo šla že tako daleč, da so paketek fuknal ven iz rednega repota in je samo še v AUR za manualno inštalacijo.

> nekako te ne jemljem cisto resno, ftp,smb (v eni drugi temi si mi dal vedeti, da nfsja ne uporabljas)

Sn meu že 2x primer, ko je en kernel patch zjebal sambo in je zadeva potihoma curruptala podatke pri prenosih. Tako da ja, tudi trivialne stvari ne delajo vendo.

Tisti kernel patch je zjebal samba prenose tudi pri debianu.

Če misliš presedlati http://forum.doozan.com/read.php?2,12096 , prvo preveri kako je z U-Boot-om, ker ima arch malo drugačnega http://forum.doozan.com/read.php?2,2366... in http://forum.doozan.com/read.php?3,23727 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

hojnikb ::

AC_DC je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>in tudi se ne strinjam, da je NAS _najbolje_ podprt prav na archu(dockstar a ne)

Potem mi pa najdi distro z boljšo podporo. Prešaltam _takoj_.

In ja, flexget se mi recimo z vsakim updejtom polomi in ne dela več. Stvar je ubistvo šla že tako daleč, da so paketek fuknal ven iz rednega repota in je samo še v AUR za manualno inštalacijo.

> nekako te ne jemljem cisto resno, ftp,smb (v eni drugi temi si mi dal vedeti, da nfsja ne uporabljas)

Sn meu že 2x primer, ko je en kernel patch zjebal sambo in je zadeva potihoma curruptala podatke pri prenosih. Tako da ja, tudi trivialne stvari ne delajo vendo.

Tisti kernel patch je zjebal samba prenose tudi pri debianu.

Če misliš presedlati http://forum.doozan.com/read.php?2,12096 , prvo preveri kako je z U-Boot-om, ker ima arch malo drugačnega http://forum.doozan.com/read.php?2,2366... in http://forum.doozan.com/read.php?3,23727 .


debian bi bla opcija, ja...

but then again, zadeva kaze starost in bo treba nadgradit na kej bolsega. 128m rama in usb2.0 ni ravno vec uzitno
#brezpodpisa

Ales ::

hojnikb je izjavil:

heh, svaka čast tistim, ki uporabljajo rolling release. Jst mam archa na NAS-u (ker je NAS najbolje podprt ravno na archu) in je pain to posodabljat.
Nwm če sn že mel situacijo, ko pacman -Syu ni zlomu vsaj eno stvar.
Jaz recimo zadnje čase uporabljam Arch na delovnem prenosniku (kjer sem prej leta uporabljal Fedoro, ponavadi od alpha/beta naprej) in od samega začetka nikoli nisem imel niti ene težave ob nadgradnji, vsaj ne s paketi v uradnem repozitoriju. Posodabljam praktično dnevno, včasih še pogosteje.

To samo kaže, kako različne so lahko izkušnje glede na uporabljene pakete in druge okoliščine.

Ko pa se kaj zalomi pri Archu pa je fajn da kako stvar veš, to pa. Čeprav je ArchWiki verjetno ena od najboljših dokumentacij kar jih je, na forumu in ircu pa tudi ne pojejo ljudi kar takoj... vsaj kako minuto počakajo >:D

Z paketi iz AUR pa se se lahko zgodi kaj, čeprav je tudi to pri meni bilo le enkrat ali dvakrat. Zadnjič se je npr. nek library nadgradil in je posledično en .so izginil, ter je zato iz AUR skompiliran paket zagnal paniko. Enostaven rebuild je bil potreben.

To je recimo nekaj, kar se v Fedori ne bi moglo zgoditi, ker bi se ta odvisni paket istočasno posodobil v repozitoriju oz. se sploh ne more zgoditi, da sredi releasa pride to take nenadne posodobitve librarya. Seveda pa Fedora nima ničesar podobnega AUR, že EPEL in drugi zunanji repozitoriji so precej bolj soodvisni od uradnih paketov. In ni roling release...

hojnikb ::

Ko pa se kaj zalomi pri Archu pa je fajn da kako stvar veš, to pa. Čeprav je ArchWiki verjetno ena od najboljših dokumentacij kar jih je, na forumu in ircu pa tudi ne pojejo ljudi kar takoj... vsaj kako minuto počakajo >:D


To se pa absolutno strinjam. Še vsak problem z čemerkoli je bil rešljiv z wiki ali forumi. In ja kot si rekel, zadeva je res lahko device specific (v mojem primeru armv5) in usage.....
#brezpodpisa

MrStein ::

Ni to "dvojnik" teme Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame? ?

Sicer pa vse skupaj malo spominja na : https://www.pixton.com/comic/rmedg5mj ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

MrStein je izjavil:

Ni to "dvojnik" teme Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame? ?
Zgleda ja. Verjetno niso opazili. Obstaja posebna tema za predloge adminom in lahko tam predlagaš, da ti temi združijo.

Sicer pa vse skupaj malo spominja na : https://www.pixton.com/comic/rmedg5mj ;)
Vista gor in dol, OS X? Ne vidim podobnosti.

Ej, a se ti ni mogoče po nesreči pobrisal del teksta pred oddajo? Tisti on topic del..? >:D

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Deluje hitro tudi na stari 486-ki z 512Mb RAM-a. ;(
V katero 486 plato gre 512 rama? Kupim :D
Op, zveni kot da želiš v prenosnik vgraditi ssd.


Tam nekje do 32mb rama je šlo na 486. In to je bilo nekako tako kot danes na povprečnega I5 ali I7 32Gb rama.

Sam priporočam SUSE linux.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697683 (4680) Poldi112
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736265 (25496) diler515
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435914 (29057) panteist

Več podobnih tem