» »

Hlajenje mosfetov na Asus P4C800 Del

Hlajenje mosfetov na Asus P4C800 Del

zbogi ::

Mene zanima če je pri dovolj visokem navijanju FSB>270 potrebno poskrbet za hlajenje mosfetov, oz če se kej pridobi s tem, pa še zanima me kaj vse na tej plati spada pod mosfete, ki se naj bi jih hladil, ker sem na enem forumu našel sliko, ko je tip mel celo plato polimano z hladilniki.

Jackal ::

Na sliki sem ti z rdečimi krogci označil MOSFET-e. Katere hladit je pa drugo vprašanje. Mosfeti, ki so okoli CPU socketa skrbijo za napajanje procesorja, tisti ki so okoli ram slotov za napajanje rama in tako naprej. Priporočam da malo potipaš katerega, koliko so dejansko vroči in tiste potem hladiš.



Pred kratkim sem začel aktivno hladit MOSFET-e na DFI NF2 Infinity, ki so se greli okoli 65°C (merjeno s sondo za merjenje temperature na multimetru) in so bili na dotik tako vroči, da si se spekel, če si se ga dotaknil. Po krajšem merjenju temperature sem ugotovil, da se ne grejejo samo MOSFET-i, ampak tudi tuljave (60°C) in kondenzatorji (50°C) v okolici socketa za CPU.

DjTonic ::

Jaz na tej asuski hladim samo tiste mosfete okoli ram slotov ter agp-ja. Ostali se mi zdi, da se niti ne grejejo kaj dosti. FSB pa redko gre pod 245 MHz...

zbogi ::

hvala obema, bom še sam malo probal kiri so kej bolj vroči, pa kak hladilnik gor nalimal

_Dejan_ ::

In ste kej pridobili z hlajenjem mosfetov?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

billy ::

Mosfete morš hladit, če misliš povišati 3.3V linijo. Moja je bil na 3.8V in sem skuril en mosfet.

Drugače pa za tako "navaden" FSB kot je 270 ni potrebno hlajenje, ko se bližaš 400FSB pa že pripomore tudi takšne vrste hlajenja ;)

zbogi ::

jst sem pod 270 mislil DDR frekvenco 540 in bus speed 1080, da bi šel fsb pri P4 na 400 še pa nisem slišal.

billy ::

Verjamem da še nisi ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

426FSB, ampak to je drugi cipset ja... je pa hipro (ne sprasuj niti kdo je to :P) dosegel 400FSb na 875.

Za 270 pa pomoje ne rabiš dajat mosfetov, če imaš 3.3 liniji na 3.3 in ne več. Seveda pod pogojem da je kišta dobro preluftana in mogoče še kak ventilator na stranici, ki piha po celi plati in s tem tudi po mosfetih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epox 9NPA+ ULTRA

Oddelek: Navijanje
231108 (789) Jereb
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814283 (3309) s5cougar
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
462010 (1415) Death Knight
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331927 (1435) Tugo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381546 (1044) WhiteWolf

Več podobnih tem