» »

Nasel morebitno zdravilo za defekte cevovode (ATi)

Nasel morebitno zdravilo za defekte cevovode (ATi)

tiborrr ::

Preprosto - naredite voltmod na Vgpu. Moj 256-bitni HIS Excalibur Radeon 9500 128MB je brez voltmoda s pomocjo Arctic Cooling VGA Silencerja sel do 420/315 (630DDR), vendar so preostali stirje cevovodi tudi na stock frekvencah (275/270 (540DDR)) bili defektni, ko sem jih odklenil (sahovnica). Nato sem se lotil voltmoda na Vgpu (stock Vgpu=1.503 ~ 1.5V) in mu spustil tja do 1.7V napetosti (z zracnim hladilnikom je baje zdravo le do 1.75V) ter zadevo navil na 452/315. Dobil sem 15130 tock v 3DM01SE in 44xx v 3DM03.

Nato sem za hec sel uporabit softmod driver za R9500, tako da sem samo preklopil v 'force 9700' in resetiral,kot je narocil program. Po ponovnem zagonu sem takoj pognal RTHDRIBL 1.2 in opazil, da ni vec sahovnice (je pa racunalo zmrznilo zaradi previsoke frekvence). Tako sem spustil frekvenco GPUja na 412MHz in dobil v 3DM01SE ter v 3DM03 naslednje rezultate:





Kaj naj recem, zadeva deluje ;) Vsem, ki imate R9500, ki se mu ne da odklenit cevovode (pa ce je to 128biten ali 256biten), poskusite to. Zanima me tudi feedback uporabnikov raznih X800PRO kartic (ki so nemodabilne).

LP, Niko
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • zavarovalo slike: OwcA ()

tiborrr ::

Je ze kdo preizkusil?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Good Guy ::

ej a ta volt mod si v biosu naredu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

Ne, na PCBju graficne kartice (napetostni regulator) - Zbirka parih voltmodov (R9700PRO/non-pro/9500)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Good Guy ::

a pa ta volt mod odpravi tudi napake pri testiranjih ker bi blo kaj takega vrdno preizkusiti glede na to da gpu-ja ne morem naviti nita za 40 mhz!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

Glede voltmoda - itak da ti bo zvisana voltaza pripomogla k doseganju visje frekvence. Ne pozabi pa na dobro hlajenje (vsaj enega masivnega Arctic Coolinga ce ne kar ATi Silencerja 4 (al kolko je ze model)), drugace bo smrtonosno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

rovtar volt-mod je isto kot recimo procesor na default voltaži se ti dokaj uredu navija, če mu jo pa dvigneš se pa rezultati boljši. Pri grafični je pa isto, samo da ne mores tega spreminjati kot pri procesorju (v biosu) ampak nalotaš na grafično timer (seveda na določeno mesto, to pa poiščeš na netu kam...) in z njim reguliraš voltažo jedra in ramov. (za rame in jedro sta različna vmoda)

Ja ta zalmanov cooler je baje vredu, kolega ga ima in je zelo zadovoljen z njim.

LP

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Če je pa treba lotat pol pa to ni zame
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

Sej vmod lahko daš komu naredit, samo prvo si priskrbi dobro hlajenje. Z takim sistemom ki ga imaš bi moral padat rekordi v 3D markih >:D

LP

BluPhenix ::

Zanimivo, verjetno si imel več sreče kot kaj drugega.

Namreč defekti v siliciju niso popravljivi z višanjem voltaže, ker so - defekti, napake v strukturi. Ponavadi nastanejo zaradi prašnih delcev ki se usedejo na vafer med fotopostopki in povzročijo napake na samem siliciju.

pozabili ste napisati, da z V-modi odpade kakršna koli garancija, da ne folk potem govoril da tega ni vedel.

jest10 ::

BluPhenix:
Lahko pa tudi ne. lahko je cevovod samo toliko poškodovan ali pa slabše narejeni, da pri privzeti napetosti ne deluje normalno. Pri zvišani pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

LittleDevil ::

pozabili ste napisati, da z V-modi odpade kakršna koli garancija, da ne folk potem govoril da tega ni vedel.


Odvisno kako je mod narejen, če je lepo se ga da odstranit brez da bi kdo to opazil.

LP

Jackal ::

Niso vse napake v siliciju narejene zaradi prahu, ki pade na wafer. Sam problem lahko nastane že v kristalni strukturi silicija, potem pri novejših tehnologijah je problematični tudi alignment mask - namreč mask se ne da namestit absolutno točno glede na prejšnjo. Že zasuk maske za par nanometrov se bo poznal v kavaliteti čipov - sploh na robovih waferja - zato so na sredini tudi bolj kvalitetni čipi - tako kot je enkrat nekdo trdil, da kvaliteta ni odvisna od pozicije na waferju.

Sicer bolj malo verjetno, samo je pa možno, da bi zvišano napajanje pomagalo.

jest10 ::

Pomagalo bo le, če je cevovod "slabše kvalitete"
Tako kot procesor, ki ne deluje na neki frekvenci, prodajo na nižji. Pri grafični tega ne morejo narediti, zato izklopijo problematične cevovode. Na višji napetosti pa lahko tak cevovod deluje normalno.

Če je pa cevevod poškodovan, pa nobeno višanje napetosti ne pomaga.

BluPhenix ::

Jackal baje da to, da so na robovih vaferja slabši čipi ne drži več, ker je sedaj drugačen postopek. Včasih so namreč naredili masko za en čip in jo s pomočjo prizem namnožili na cel wafer, danes pa naredijo celotno masko in enakomerno osvetlijo. Tako mi je letos rekel prof na FE. Je pa še vedno res, da je problem pri zamiku mask, vendar če je maska zamaknjena so vsi čipi na waferju slabši, tej problemi se ponavadi pojavljajo v začetku proizvodnje, potem se nekako ustalijo.

Glede napak v siliciju, ja te so tudi, vendar je še vedno največ napak zaradi tujkov, ni nujno da praha, lahko se odlušči kaj od stroja,...

Sej sem mu tudi jaz rekel, da je imel verjetno več sreče kot kaj drugega.

LittleDevil: posledice ročnega lotanja je skoraj vedno opaziti, če ne drugo je vse polno fluksa.

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Kaj pa to:
Jaz sem našel osupljivo in težko verjetno rešitev za moj 128-bitni HIS Excalibur 9500 128 MB (sicer že zdavnaj). Modra šahovnica mi izgine ob vklopu kvalitetnejših tekstur 8-O 8-O 8-O oz. ob vklopu Texture Preference ->High Quality v Rad Linkerju.
Ne deluje pa v vseh špilih, predvsem v tistih starih v 16-bit načinu (Thief 1, Driver, Carmageddon 2) ne. Se pa opazijo včasih še vedno drobne pikice (niso preveč moteče) ali pa črta, ki "pretrga" sliko čez celoten ekran (ponavadi ob loading screenu), ki tudi ni moteča.

Več info na http://www.druga.org/~rusty/clanki/hardware/softmodfix.shtml?racunalnistvo

LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600 GT V Akciji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10610580 (5202) asus
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840284 (18269) Dragon14
»

Repair windows

Oddelek: Operacijski sistemi
102431 (2294) #000000
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421997 (1348) mi_c_ho
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041151 (23549) sharp

Več podobnih tem