» »

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Spajky ::

tisti ki ne znate italijansko uporabite Babelfish ipd., ostali :)) pa kar S E M - KAKO NAPRAVIT ! . Nekdo bi lahko proval tudi pri nas, zna bit , da ni hoax ! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Spajky ::

en Italijan je že probal; lahko, da je kaj zaj*ebal, ma mu je crknu proc ... bo treba še mal počakat za ostale info ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Zdej je pa spet enemu ratalo ! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jernejkobal ::

Ql če res dela! Nej tle kdo poroča ko je probu pa ali je ali ni ratal. Jaz probam drug mesec zihr (sedaj ravno nimam 10 jurjev za druzga semprona če gre kaj na robe :).
LP

jernejkobal ::

Samo kako ima lahko v Sandri ta človek nižji rezultat od mene na semptonu 9*205??? (Abit Nf7-S & 256 ram)

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Ja vprašanje je če ima končno frekvenco višjo kot ti, poleg tega pa tudi kot vidiš tip uporablja zelo staro verzijo Sandre. Kar pa se tiče ostalega, podoben mod so Italjani poznali že nekaj časa, tip je samo poenostavil prejšnji mod, da se lahko odklene samo z dvema "črticama" (povezavama) in to samo z navadnim svinčnikom; še lažje kot v starih, prvih časih odklepanja AMD-jev. Dobro je ker zgleda lahko dobiš tako "poceni" kao "XP-m".... :))

Verjetno bi se dalo na isti način odklenit tudi s.754 Semprona. Seveda bi blo to še bistveno malce bolj "tricky", ker bi blo treba heat spreader dol znet in proc stane bistveno več; moj nekdanji frend je s skidanjem tega na Tulcu npr. zj*ebal proc (začasno; mu ga je celo uspelo čez čas čudežno oživit; maher, tip je popravljal in modal mobitele, 15 let prakse v "mikrokirurgiji" delikatne elektronike!)... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

klanjsekII ::

Hmmm sem šele zdaj tole prebral. Jaz imam semprona 2200+ odklenjega že lep čas in sem naredil tole kar je naredil tale italjan že mesece nazaj (če sem pošten mi je proc zrihtal en kolega). kakorkoli že, nisem vedel da je to kaj posebnega...? V glavenem meni namesto na orig 1,5ghz lepo laufa na 2,05ghz (po sandri PR 2980) 8-) 9,5x 215mhz

Dr_M ::

ja do zdej se nobenmu ni ratal odklenit novejsih AMDjevih procesorjev.

me prov zanima ce tole res dela, ker rabm nov cpu, v sloveniji pa se ne dubi vec AMD z 133mhz fsb (klicu ze use mozne stacune), zato bi blo ql, ce bi lohk odklenu semprona.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jernejkobal ::

A lahko eden v slo oziroma v ang pove kako odklenit semprone. Mi ni točno jasno kaj prerezat in kaj povezat. Da ne bom na koncu iz semprona dobil P4 :)

klanjsekII ::

narediš to kar je naredil italjan. sta pa dva načina

1). Z enim drobnim predmetom moraš postrgat obe strani prekinjene povezave, kot je označena na sliki posta spajkija in sicer tako da se zasveti zlato :)
Potem pa zabašeš z svinčnikom. Paziti je treba da se ne bi šlo pregloboko, ker lahko poškoduješ spodnje layerje proca.

2) zadelaš prekinitev- edigs, postrgaš oba kontakta (se pravi luknjice na obeh straneh L12) Z prevodno pasto povežeš razkrita kobntakta.To je naredil moj kolega. Uporabil pa je buciko, selotejp, prevodno pasto in edigs.

klanjsekII ::

pa še to. po opravljenem posegu uporabiš cpu-id program in če je šlo vse ok ti ga prepozna kot sempron mobile. Z isim programom potem tudi nastaviš mp in narediš link v startup (win) in to je to.

lp

jest10 ::

Dr_M:
Ti pa vstrajno trmaris naprej. Ze od prvih zaklenjenih XPjeu je znano kako se jih da spremeniti v MP proce in potem softwersko spreminjati mnozilnik.
To sedaj je samo drug nacin za odklep. Sedaj lahko izbiras med dvema- jasno na VIA in SIS platah

Dr_M ::

jest10: ce se ne da spremenit mnozilnika v biosu, to ni nikakrsen odklep. da ne govorim o nestabilnosti sistema, ce iz OSa kej navijas.

in ja..su bi kupit vio ali sis samo za to... :\ :\ da ma clovek lahko cim vec glavobolov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cranchi ::

Ze kaj novega ? Rad bi ga odklenil ker nebi kupoval drugega procesorja.. Je ze komu ratalo, je ze znano kako ? potrjeno seveda..

Cranchi ::

danes sm malcek navijal in glej ga zlomka ugotovim da imam na Sempronu 2.4 odklenjen mnozilnik ???

klanjsekII ::

Zanimivo. Kako ti prepozna plošča procesor, kot mobile verzijo? Kje pa spreminjaš mp? v Biosu?

Cranchi ::

seveda v biosu.. plosca mi ga spozna kot semprona prav tako cpu-z aida pa kot bartona.. odlicno se navija zaenkrat sm prisel do 2.4 @ 2200 s samo visanjem fsbja se nic voltaze in mnozilnika, kako naj sedaj nadaljujem aja se kot zanimivost na tem fsbju deluje stabilno @ folding home @ 45 ° C

klanjsekII ::

Lepo. Nadaljuješ pa taklo dolgo dokler ti ne zmrzne:)

Jaz sem moral zvišat voltage na 1,75v da sem prišel na 10x212 (2120mhz), na več pa zmrzne...je pa res da imam vrtljaje na hladilniku zelo nizko nastavljene (1900rpm), ker mi je neglasnost bolj pomembna kot pa nekaj dodatnih mhz.

jest10 ::

Maš pa dober primerek. Jaz moram že za 1957MHz dvigniti voltažo za 5%

Dr_M ::

ja res so jajc teli semproni.
mam 2500+ in asrock K7VT6, pa se zadeva nikamor ne navija. trenutno mam 10.5x 200, ampak zadeva ni stabilna. tm do ene 195 se gre, pol pa konc. aja, tut 10% povecanje napetosti ne pomaga.
pa se ram noce sinhrono laufat.
jajc use skup.

sam odklepat pa ne bom su procesorja, dokler kdo 100% ne potrdi, da dela, ker sm ze enga axp1800+ tko napol ubil (nakonc sm ga skuru)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Za sinhrono laufanje rama bo prej problem v čipovju kot v procesorju.

Sem opazil da je VIA res sranje:D
Na SIS746FX čipovju mi rami laufajo na 154MHz, na KT400A pa komej na 137MHz, voltaža je ista.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Dr_M ::

no, vem, da glede rama ni kriv cpu, sam tut cpu se zelo slabo navija.
teli zeleni procesorji so bl slabi. rjavi so bli boljsi. moj xp je delu na 2000ghz pri 1.575V, ta sempron je pa ze po defultu 1.6V.
zadeva dela sinhrono, ce dam FSB na plati 166mhz, sam pol ne pridem niti do 190mhz.
ce dam na 200mhz, dela ram na FSB -33mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M... si siguren da je CPU? Ker AsRock plata nima glih kaksnega overclockerskega potenciala... Probaj se z kaksnim drugim CPUjem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Al pa plato..
I'm back

Dr_M ::

TribesMan: no ja, vem da ni glih plata za navijat, ampak prestavljanje FSBja iz 166mhz na 200mhz zame ni ravno navijanje no. 200mhz bi mogl delat, glede na to, da plata to podpira. :\
sicer tut ram ni bog ve kaj, ampak vsaj by SPD bi mogu delat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dej za vsak slucaj malo pobrskaj po forumih, ce se kje najde kak "neuraden" BIOS... vcasih tako BIOSi delajo cudeze... sploh na teh cenenih platah, kjer ravno BIOSi zaradi nizanja cene razvoja zelo trpijo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CCfly ::

@Dr_M: kaj se nisi nekje pritoževal nad Via čipovjem ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Smorny ::

Dr_M: imam enako plato, pa nekako nisem imel problema naviti bartona 2400+ na 3200+ sicer je fsb na 200, kaj več še sploh nisem probal. Rami sinhrono na 200. Čeprav pa bi lahko bilo več nastavitev za rame ipd.
Glede biosov je za Asrockove plate na sis746 veliko neuradne podpore, moram malo pogledat če se najde kaj za k7vt6.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Smorny ::

http://www.pc-treiber.net/geekster/inde...

Tukaj najdeš bios 1.30D, ki pa ima samo najnovejši raid za sata. Bo treba počakati na E (baje pride naslednji teden). Nekateri uporabniki poročajo podobne stveri kot ti. Probaj s 1.30A, ker nekemu brazilcu dela, če premakne rame iz prve reže v drugo.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

Dr_M ::

CCfly: zal nism imel druge izbire :\ pa se precej ugodno sm dubu to plato.

zdele sm biu skor 1 mesec na pentium 250mhz....:\

Smorny: hvala, bom pogledu in probu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Dr_M ::

ma slucajno kdo ksn ami flash utility?? tistga k sm ga potegnu z AMIjeve strani mi ne dela, prav, da plata ne podpira flashanja... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Da nima plata kaksen Write Protection... Poglej malo v BIOSu pa izklopi kar je sumljivega... aja pa če je slučajno kakšen jumper kje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

ratal mi je flashat z 1.3D biosom, ram sm prestavu v slot 2....se zmeri nc bols. sicer v biosu pise DDR400, ampak mi cpuz in aida pravta da dela z 33mhz mn, kot FSB. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Kaj pa pravi sandra pri testu prepustnosti rama?
Ja kaj razlike, če imaš v BIOSu napisano 400 ali pa 333MHz?

Dr_M ::

sandra pravi 75% ucinkovitost. niti do 2100mb ne pridem....
ce mam na plati na 200mhz FSB in ce v biosu dam na 166mhz, pa ram na 166mhz mi sploh u winse ne pride.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Tukaj je podoben problem

Pa še asrock odgovor:
The current 1.2 and 1.3 BIOS from the Asrock K7VT6 reads memory incorrectly at 400mhz FSB. There are many threads on forums across the internet about this.
Most often, when the processor and memory are set to run at 400mhz (PC3200), the memory in fact runs at 333mhz (PX2700). If the user manages to fool the BIOS into running the memory at 400mhz (PC3200), the BIOS uses the parameters (CAS-RCD-RP_RAS) from the PC2700 settings. This results in instability and crashes.

EXAMPLE:

XP3200 Processor running at 400mhz.
Stick or PC3200 DDR RAM

Specification for RAM:

at 400mhz (PC3200) CAS 3, RCD 4, RP 4, RAS 8
at 333mhz (PC2700) CAS 2.5, RCD 3, RP 3, RAS 7.

When running in the K7VT6 at 400mhz as PC3200 the BIOS sets this ram to run at CAS 2.5, RCD 3, RP 3, RAS 7.
__________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

klanjsekII ::

Zanimivo...tud js mam asrockovo plato in sem z njo zelo zadovoljen. Sicer je verzija z Via KT880 chpsetom in mi sedajle prav lepo dela z sempronom 2200+ na 10x215mhz oziroma na 2152mh (430mhz bus speed), pri čemer je sranje le to, da mi je prodajalec v jae danes podtaknil nek pocen 512mb ddr400 ram, ki naj bi bojda bil 2,5-3-3--8 pa je v resnici le 3-4-4-8;(( , tako da mi vse skup dela na teh nastavitvah (druga ploščica rama je sposobna laufat na 2,5-3-3--8 na 430 mhz ddr).

jest10 ::

Ja pejdi zamenjati ram ane.
KT880 je pa jasno neki čisto drugega. Super čipovje, samo bi moralo priti kakšno leto prej:\

podtalje ::

Sem ravno včeraj navijal od brata Semprona 2500+ in je šel na default nastavitvah in z hladilnikom za 2,5k SIT do 2100 Mhz. Če bi pa še malo voltažo potweakal, pa mislim, bi bi šlo še precej dlje.

Ima pa zaklenjen množilnik.

jest10 ::

Kere barve pa je? zelen ali rjau?

podtalje ::

zelen

WinsuckeR ::

Imam nek beden problem:

Povezal sem prvi mostiček na procesorju (prvega ki ga je potrebno povezat) in to z lotanjem... problem pa je v tem da se ferkvenca ne dvigne ko v BIOSu dvignem faktor.

Čudno je to da se stvar nebi smela niti prižgat po tem ko spremenim faktor! Pa se.

Imate vsi povezana oba mostička?

DominusSLO ::

na linku od spajky-ja sem opazu da zadeva deluje tudi na bartonih-->v barton mobile
Kaj lahko kdo to potrdi? Je sploh kaj profita od tega?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

WinsuckeR ::

Kolikor gledam vaše poste sem ugotovil da nVidijino nForce2 ultra čipovje ne podpira MP CPUjev- kolikor sem pa js uspel zmodificerati CPU sem prišel samo do tega da mi je napisalo da procesorja ne pozna 8-O .

Druugače pa je šel na NF7 s in vodnim hlajenjem samo z dvigovanjem FSBja moj Sempron iz 1500 na 2100.:D

Me zanima kaj bo ko bom spremenil faktor.

Aja je možno da bi faktor spremenil z rezanjem L3 povezav?
Ker stvar včitno določa hitrost procesorja- če pa imajo vsi Semproni samo 166 FSB potem to pomeni.... :D

Dr_M ::

se opravicujem, da ozivljam staro temo, ampak mam eno novico.

tole o odklepanju sempronov je hoax.
sm probu svojga semprona odklent na tak nacin, ampak zadeva ne dela.
povezu sm L5 mosticka:

L5 [ 2 ] Closing : Set to Mobile-mode
L5 [ 1 ] Closing : Canceling the value of L6, and set to 24x multiplier.

po tem postopku bi se mogl zgodit naslednje - L5 1 preklice L6 mosticke (defult mnozilnik) in ga nastavi na 24x, L5 2 pa "spremeni" procesor v mobilno verzijo, ki pa ima defult mnozilnik 11x.

no, pr men se ni zgodil nic. najprej sm samo zafilu zareze med mosticki, potem sm pa se sprasku zgornjo plast, da sm prsu do bakra in potem spet povezu (ponovil postopek veckrat, da bi izklucu mojo napako oz slab stik), ampak brez uspeha.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946061 (4260) Veron
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998737 (6176) tiborrr
»

Kako daleč OC z amd sempron 2600+ socket A

Oddelek: Navijanje
332007 (1521) BladE_
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491803 (1307) tiborrr
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735177 (3918) Tilen

Več podobnih tem