» »

Kako kupiti tole :) (prek ebaya)

Kako kupiti tole :) (prek ebaya)

ganzi ::

Link

Ali je to dražba ali je končna cena?
Hm kako gre tole s poštnino ali je veliko poštnine če bi želel dostavo na dom.


LP

mali tapravi ::

To je končna cena, za takojšen nakup.
Prišteješ še poštne stroške, ki so kot piše za Nemčijo 10€ za pot do nas pa nekaj več.
Kontaktiraš prodajalca za način plačila, skupaj s poštnino, plačaš in čakaš....
Sicer pa moraš biti registriran na ebay-u.

ganzi ::

Hm sej so novi a ne?
Joj tale nemščina iz srednje šole mi nič ne pomaga :)

Koliko pa lahko približno pričakujem da bo končna cena s poštnino do LJ? Če ima kdo kake izkušnje?


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

mali tapravi ::

To je skoraj nemogoče rečti.
jaz večkrat kaj kupim pa se mi zdi da ni neke realne povezave od prodajalca do prodajalca.
Kontaktiraj z prodajalcem, Lahko v angleščini.

billy ::

Poštnine so odvisne od teže paketa.

Nekje od 9E (brez zavarovanja) pa do 20E (z zavaroanjem) je poštnina do 1kg...

ganzi ::

Potem bo pa kar konkertna poštnina.:\

Če želim kontaktirat z prodajalcem moram bit registriran na ebayu ali ne?
Kako pa poteka registracija, baje na dom dobiš odobritev računa?

A Če se registriram na ebay.com bo delovalo tudi na ebay.de, ker tu na nemškem se res skoraj ne znajdem?

LP

mali tapravi ::

Pomojem ne bo tako hudo.
Registracija velja za celoten ebay.
Po pošti dobiš akktivacijo.
Za kontakt moraš biti prijavljen.

ganzi ::

Ok hvala vama, sam še neki me zanima, tale aktivacija je čist free?
Sej se s tem še nič ne obvezujem ne?:\

Edit: pa kok se da kej po povzetju plačevat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

mali tapravi ::

Registracija je free.
Obvezujoča so tvoje licitacije.
Po povzetju pa še zaenkrat ni.

ganzi ::

Ok hvala ti.
Jaglede tega da če dam ponudbo pa bo sprejeta razumem, da sm se obvezal plačila.

No sej glede na to da je npr 4000 pozitinih mnenj kar je 99,8 vseh mnenj potem naj nebi šlo za nateg.:\

LP

mali tapravi ::

Ebay ima svoja pravila, ki se jih je treba držati.
To ni stvarca ala bolha.:D

ganzi ::

No to mi je všeč potem vsaj ni skrbi, če nakažeš denar veš da boš stvar tudi dobil.

LP

itak37 ::

na oglasu pise, da posiljajo samo v Nemcijo... ponavadi posebej napisejo, da posljejo tudi v EU...
LP

OZZY ::

Čisto tko...Ptt za do 10kil je cc 47 evrov preko dhl-a. Verjento ma ta paket več kot 5 kil??

Drugače pa je še opcija preko GLS-a, germany kjer bi ptt prišel 30-34 evrov.

Je pa še nekaj. Ni rečeno, da bo tip pripravljen poslat v SLO...

Itak...Vlasih je treba samo vprašat pa je. Tuč če tam ne piše lahko pošljejo v SLO. Pri men ni nobeni problemov. SAmo vprašam in povem kako bom plačal in kako naj pošljejo pa je. Če se strinjajo potem ni problema. Nekateri pa ne pošiljajo v SLO v nobenem pirmeru.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

ganzi ::

jep to bi znal bit problem..:\
Bom probal samo moram najprej dobiti potrdilo aktivacije.

Edit : Ta paket bi bil približno 25kg. Hmm toje pa kr dost več kot 10 kg :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

OZZY ::

Ganzi..to je lahko problem, saj lahko aktivacija in vse traja od 3-10 dni...Pri men je blo 8 dni.
Go with the flow.

ganzi ::

hmm kriza :(
LP

ganzi ::

A bi kdo naredil uslugo, pa vprašal ali je možno v slovenijo (lj) pa koliko bi bili stroški pošiljanja oz. kakšna bi bila končna cena?
No če se komu da ;)

Tenks v naprej :)


LP

mali tapravi ::

Klik.
Drugače pa obstaja tudi www.ebay.at.
Pa lep dan še naprej....

kanabis ::

Ta za 80€ mi je krekpo sumljiva. In tako stvar se ne pošilja v navadnem paketu, rabiš zavarovanja in teža je velika, dobro izračunaj kako in kaj. Tale za 189 pošilja samo v nemčijo, drugi ne piše.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

ganzi ::

Ja ko malo računam na vse stroške se že skoraj ne splača, poleg tega bi bilo tesno z garancijo, ker to spet pošiljat nazaj je spet velik strošek.
Ja tisti za 80 € so na dražbi in se bo cena še dvignila.

Ne vem res kaj storit ;)

OZZY ::

Mater ste eni ..ne bom reku kaj.

A je težko vprašat al kaj...

Ta druga varjanta je licitacija. Kdo da več. Lahko se konča na 130 al pa na 100 evrov. kok bo zadnji dal. In ta drugi pošilja v SLo..weltweit je po celem svetu.

Ta paket obvezno preko GLS-GERMANY poslat. Ptt od 30-34 evrov in zavarovanje je vključeno v ceno.
Go with the flow.

ganzi ::

Ozzy a pa se mi sploh splača sprašvat ko je pa ta paket 25 kil težek?? Ja za uno vem da je licitacija, sam baje ajo dostikrat pridržano ceno in program sam dviguje ceno vsaj do željene.
A misles da bo šlo tole za 35€ do Slovenije?
Če bo potem super :P

LP

OZZY ::

Tam program ne viguje do zaželjen cene. To je sam na licitaiji na večer strani, kar je vse skuapj farsa.

Bistvo GLS-GERMANY je prav v tem, da tam n plačaš po teži ampak po velikosti paketa.

L-Pack: max. 80 cm 29,40 €
XL-Pack: bis max. Gurtmaß - 33,30 €

80cm pomeni, da najkrajša in najaljša dolžinastranice ne presega 80cm.... Se rpavi najdaljša je 50, najkrajša pa 25 in pade v L-pack

če pa jeveč kot 80 potem pa velja naslednje.

Das Gurtmaß
Pakete, die über GLS Germany versendet werden, dürfen ein Gurtmaß von 3 m nicht überschreiten. Das Gurtmaß errechnet sich aus:

2 × Höhe + 2 × Breite + 1 × längste Seite
Dabei gilt:
max. Höhe: 60 cm
max. Breite: 80 cm
max. Länge: 200 cm

zdaj ne vem kokk je ta paket zapakiran velik. MApak bi bilo dobro, da ti pove, ko boš vprašal. In poglej, če zadovoljujej te kriterije. Če jih potem ni problema. prav to je dobra stran njihovega gls-a..ne po teži ampak po velikosti.
Go with the flow.

OZZY ::

ja pa še to..Pej S E M pa zgoraj pod Paketshops in najdi Preise. Potem pa tam spodaj maš pošiljanje za Eu pa viDIŠ. pOTEM PA NAJDI xl PAKET PA MAX GRUSMASS....Pa klikni nanjo in se ti odpre nova stran, kjer maš tui kalkulator. In vprišeš notri podatke paketa in tisam preveri ali je ok ali ne. Pove ti tudi katera vrsto paketa bo.
Go with the flow.

ganzi ::

Tenks ozzy ful si pomagal!

Zdej pa moram se nakak izvedet kaka je dimenzija škatle v kateri so spakirani z-680. Google mi nič ne najde:(
Tko da če ima kdo ki naleti na to temo škatlo v bližini nej plis pomeri.


LP

ganzi ::

Še eno vprašanje,
Kupujem tudi en dvd, prodajalec je iz Anglije. Za ceno sva se zmenila 19 funtov poštnina 3 funte.
Vendar: "hi before you click on buy now, can you get £ sterling postal orders from your post office or bank?" sedaj me zanima ali lahko dobim tole po čemer me sprašuje, zakaj se sploh gre? Ali bo končna cena 23 funtov ali več ker bo še kaj banka pobrala al kako gre to. Sploh ne vem kako mu plačati, pravi pa da samo v funtih.

Hvala

ganzi ::

Res nihce ne ve kako je s temi nakazili v tujino?
Bi bil kdo tok dober pa mal povedal kako je s tem?:)

LP

OZZY ::

kokrat bo treba še napisat.


JA LAHKO DOBIŠ...Verjento te sprašuje če je možno poslati denar po pošti kot vrednostno pismo.

Zdej čemisli vrednostno pismo potem greš to na pošto daš denar v koverto..prej poveš da gre za vrednostno pismo, tam ti označijo vrednost, da ga zavarujejo in to je to....Cena različna. vprašaj pa če je lahko vrednostno v VB, ker ni povsood možno...Če boš to nareu je rizkantno, saj se lahko zgubi/ga ukradejo in moraš potem z potrdilom it na pošto in izpolnit obrazec za zahtevo po povračilu denarja in poštnine inčakaš nekako 2 meseca zato, da dobiš denar nazaj.

Lahko pa nardiš nakazilo banka-banka ...cena 1500..rabiš pa swift in iban kodo od njega in njegove podatke. nakzilo je ponavadi na drugi banki brez provizije. Čas transakcije..tudi do 7 delovnih dni.

ZA MODERATORJE..NARDITE ENO STIKY TEMO PLAČEVANJE ZA EBAY ARTIKLE , KER SE MI NE DA PISAT VEČ KAKO IN KAJ....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934075 (3427) lolipop2
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339346 (21735) darkolord

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101064 (45611) Tilen
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910106 (9105) kitewing
»

Kupovanje prek eBuy-a

Oddelek: Kaj kupiti
259438 (8564) bradek

Več podobnih tem