» »

Vprasanja o Zeta operacijskem sistemu

Vprasanja o Zeta operacijskem sistemu

«
1
2

ZetaNeo ::

Pozdravljeni
Vse ki vas zanima ali imate kaksno vprasanje o operacijskem sistemu Zeta lahko sedaj v casu sejma CeBIT, postavljate vprasanja na katera vam bodo odgovorili strokovnjaki iz podjetja yellowTAB, Jaz vam jih bom pa z veseljem prevedel in postal na ta forum.
Na sejmu so prisotni vsi razvijalci in mislim da bo mogoce dobiti skoraj vse odgovot
LP

Nerdor ::

Zanimajo nas vprašanja glede implementacije/prenosa:
- Open Office
- Java JDK tako SE kot EE
- 3D podpora (Nvidia GF 5XXX/6XXX, Ati Radeon 8500/9XXX). Ozr. kaj bo implementirano: OpenGL, SDL, .. !?
- kako bo s implementacijo kodekov poleg mp3: Ogg Vorbis, Divx, Xvid, DVD Mpeg2 !?
- kakšno bo Orodje (IDE) za razvoj programov v BeOS Zeta (c, c++) !? Bo skupaj s sistemom, ali pa bo to posamezen paket!?
... for lifetime!

ZetaNeo ::

Tukaj si lahko pogledate novosti v Zeta 1.0.
no sedaj pa k odgovorim....
Office je v delu in to popolnoma nov narejen prav za Zeta , z vso pomožno podporo.Ne bo niti obstoječi Gobe ali OO... datum izvida predvidoma čez 6mesecev
Podpora za Javo je v delu
Kar se tiče gonilnikov za Nvidia in Ati Radeon so tudi v pripravi in verjetno že na novi verziji vključeni
Open GL je tudi še v dodelavi, SDL pa je že urejen in deluje
Kodeki za avdijo in videjo so podprti vsi!!!!!
Interni sistem za razvijanje v Zeta je PE, sama Zeta pa vsebuje tudi C/C++, Python, COBOL, Perl, PHP, Basic, Assembler... to vse je zajeto v osnovni verziji Zeta
Pozdravček iz CeBIT-a

ZetaNeo ::

Oprostite da so odgovori na nekaterea vprašanja tako skopi vendar ,v zadnjih dneh so potekali pogovori z raznimi podjetji in izdelovalci programske opreme in strojne opreme. Nekateri dogovori so obrodili sadove in podpisane so bile pogodbe o sodelovanju.
Vsekakor pa se yellowTAB trudi da bi vse najnujnejše zadeve bile rešene kar se da hitro.
Vsekakor je pa želja celega tima da bi kar se da zadovoljili uporabnike
Dolmar

Nerdor ::

Hvala za odgovore (niso bili skopi) in lep pozdrav tebi v Hannover!
... for lifetime!

ZetaNeo ::

evo nekaj slikic iz CeBIT-a poglejte na to <b>STRAN</b>
Dolmar

brezimni ::

Pred kratkim sem dobil zeta Neo RC3, hotel sem jo tudi zagnati pa mi vedno javlja naj vstavim zeta CD (1 cd). Poizkusil sem na 3 PC jih različnih moči (233, 400 in 2.4). Kaj bi moral narediti, na vseh pcjih je bil Fat 32, na enem pa ntfs.
Hvala

ZetaNeo ::

"Pred kratkim sem dobil zeta Neo RC3, hotel sem jo tudi zagnati pa mi vedno javlja naj vstavim zeta CD (1 cd). Poizkusil sem na 3 PC jih različnih moči (233, 400 in 2.4). Kaj bi moral narediti, na vseh pcjih je bil Fat 32, na enem pa ntfs."

Pozdravljen
Ne vem kako si poskušal zagnati Zeta, Zeta CD enostavno vstaviš v cd pogon, ponovno zaženeš računalnik...pojavi se ti asistent za nastavitev Zeta in to je to.
Včasih se dogodi da se Zeta noče zagnati, v tem primeru pred zagonom stisneš tipko "PRESLEDEK"(SPACE), pojavi se ti meni za zagon Zeta v varnem načinu, tukaj lahko izbereš s katerega pogona želiš zagnati Zeta, lahko nastaviš razne opcije.

LP

alesrosina ::

Bo morda tudi Microsoftov .NET Framework kdaj implementiran?
Lahko z tem officem, ki je se v razvoju, odpiras/ustvarjas fajle iz MS office & OpenOffice?

brezimni ::

Fajl sem dobil v obliki imageta (iso), reč sem posnel na prazen Cd dal noter v pc, potem sem počakal da se mi je cd naložil potem mi pa napiše da naj vstavim cede noter, pa nonstop po disketniku nekaj išče.
Gor imam windows xp in nič drugega. In v varnem načinu isto napiše.

ZetaNeo ::

Microsoftovih proizvodov oz. rešitev ali programov sigurno nikoli ne bo v Zeta, to drži kot pribito. Kar se pa tiče podpore MS dokumentov in OpenOffice dokumentov so pa že podprti v tej verziji Office paketa Gobe. Tako da odpiranje dokumentov iz ostalih aplikacij že sedaj ni problem. Nov office pa bo napisan prav z Zeta, tako da ga ne bo vseboval noben drug operacijski sistem, oziroma ga ne bo mogoče uporabljati z nobenim drugim OS.

Sedaj pa še razlaga o nalaganju Zeta. V meniju ki se zažene (ob pritisku tipke SPACE ob zagonu) je mogoče izbrati pogon s katerega želiš namestiti sistem ZETA. Pri tebi se je verjetno pojavil problem, ko Zeta ne zazna zagonskega pogona. Za več vprašanj me lahko kontaktiraš na telefon ki je na slovenski spletni strani Zeta Kontakt

alesrosina ::

Microsoftovih proizvodov oz. rešitev ali programov sigurno nikoli ne bo v Zeta, to drži kot pribito
Zakaj pa taka politika?

Nov office pa bo napisan prav z Zeta, tako da ga ne bo vseboval noben drug operacijski sistem, oziroma ga ne bo mogoče uporabljati z nobenim drugim OS
OK, ampak ali bom lahko s tem officem odpiral dokumente narejene v npr. MS Office, OO.org itd.?

Gandalfar ::

Nov office pa bo napisan prav z Zeta, tako da ga ne bo vseboval noben drug operacijski sistem, oziroma ga ne bo mogoče uporabljati z nobenim drugim OSesite tukaj


In to je dobra stvar ali kaj. Na novo presolat vse uporabnike? Ker genij se je spomnu razvijat nov komercialen office no.

CaqKa ::

en ki bi rad ponudil poceni alternativo zraven pa še zaslužil.

če bo s svojo reklamno kampanjo naplamtal uporabnika da bo raje uporabil zeta kot pa linux, je pa pač to slabo promoviranje linuxa.

Gandalfar ::

Zakaj raje ne porta OpenOffica? Mar mi hoce kot razvijalcu poslat sporocilo, da je lazje na novo spisat cel programski paket kot portat obstojecega?

Drugace mi pa Zeta deluje zelo podobno strategiji, ki jo je Apple uporabil za svoj OSX

CaqKa ::

ja očitno jim open office ni všeč

ZetaNeo ::

Ne vem no, vedno se pojavljajo ista vprašanja, kot da nekateri ne preberejo kaj je napisano...PONAVLJAM..."Kar se pa tiče podpore MS dokumentov in OpenOffice dokumentov so pa že podprti v tej verziji Office paketa Gobe. Tako da odpiranje dokumentov iz ostalih aplikacij že sedaj ni problem."

"Zakaj pa taka politika?" da ne bo Zeta vsebovala MS proizvodov? He he he ta je pa dobra...zakaj le se vprašate... ko bi le kdo vedel kako težko je dobiti dovoljenja in licence za take stvari, kar se pa tiče MS je pa itak nemogoče, sploh če si pa konkurenca...

Genij ki se je odločil za nov office paket je sam šef podjetja Yellowtab g. Bernd Korz med sodelavci tudi znan kot "Kommander", zakaj je pa tako....na letošnjem CeBIT-u sem bil priča pogovorom s predstavniki OpenOffica in mislim kake zahteve so imeli, zato ta odločitev....

Kar se pa tiče strategije podjetja Yellowtab bom pa rekel da edino tako kot oni razmišljajo je pravilno v današnjih časih...

"en ki bi rad ponudil poceni alternativo zraven pa še zaslužil." Caqka računalništvo je posel, veš koliko novih porschejev sem videl parkiranih na parkirišču pred CeBIT-om. Vsekakor, da bi vsak ko kaj dela rad zaslužil, nič ni zastonj...
Mislim pa da je pri Zeta prav to prednost, da lahko marsikdo pristavi piskrček...to vam hočem že ves čas povedat, sam zgleda da nekateri tega ne skapirate... ubadate se z nepomembnimi problemi kaj je narobe ina kaj prav, namesto da bi vsak naredil kaj koristnega in tudi imel kaj od tega.
Fantje in dekleta sedaj vas pa izzivam...vsakomur ki bi ga zanimalo programiranje v Zeta sem pripravljen podariti brezplačno kopijo Zeta, interesenti se mi javite na mail zetaneo@volja.net. Vsak napredek nam bo pomagal stopničko višje, po drugi strani pa zakaj pa nebi bili Slovenci enkrat v nečem med prvimi. Žalostno je to da imamo ogromen potencial, samo ga žal ne znamo izkoristiti. Jaz bi pa bil vesel da bi bilo drugače, rad bi da bi enkrat obstajal tudi sistem ki ga bomo lahko prebirali v slovenščini, ne pa samo v angleščini...mislite da to nebi bil napredek za Slovenijo. Vedno smo kar se tega tiče zapostavljeni, ker nas je bojda premalo in se ne splača...jaz se pa stem ne strinjam in zato prevajam Zeta v slovenščino in želim da bo vsaj enkrat en sistem ko se bo prvič pojavil na policah trgovin že na začetku deloval v slovenščini, se pravi že s samo namestitvijo...
Kaj naj še rečem spet sem se razpisal...javite se pa to naredimo s skupnimi močmi...

CaqKa ::

>>> "en ki bi rad ponudil poceni alternativo zraven pa še zaslužil." Caqka računalništvo je posel, veš koliko novih porschejev sem videl parkiranih na parkirišču pred CeBIT-om. Vsekakor, da bi vsak ko kaj dela rad zaslužil, nič ni zastonj...


tega NE meni pravit.

priporočam ti da se malo razgledaš po forumu da vidiš pretežno kaki programerji so tukaj, da se boš lažje odločil, kje iskat sodelavce za zeta. Obrni se recimo tudi na primoža za oglaševanje, lako pa tudi pokukaš v male oglase.

ZetaNeo ::

ja saj mi ti lahko poveš kaki programerji ste tukaj, al je to tak težko kr napisat, a sem mogoče na narobe naslovu?

ZetaNeo ::

pa še nekaj ne razumem....koliko vas je tukaj ko ste preizkusili Zeta? Zeta pa ne BeOS in razne druge stvari....to me pa res zanima zato ker mislim, jaz nekaj brezveze pišem, vsi pa tu na forumu nekaj mislite in domnevate...ja to je pa tako ker pa to pa itak drugače ne more bit...No kulk vas je junakov ko ste to sprobal? pa me res zanima

Caqka ne jemlji osebno, mislim da si enkrat rekel da se preživljaš s programiranjem....samo nekaj pa ne razumem, zakaj potem daš tako izjavo "da bi rad spet nekdo nekaj zaslužil..." ja seveda bi rad nekdo nekaj zaslužil tako kot vsi ki se ukvarjamo s tem poslom...alo ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZetaNeo ()

borchi ::

No kulk vas je junakov ko ste to sprobal?

se opravičujem za najverjetneje stupidno vprašanje. a zeto naj sprobam tako, da plačam €100 za mačka v žaklju al tako, da grem iskat kak p2p "izvod"?

trial download link so pri yellowtab-u fajn skrili?!

menda ne misliš, da bom dajali €100 samo zato, da se bo naše mnenje v tvoji knjigi štelo kot kvalificirano.
l'jga

CaqKa ::

>>> en ki bi rad ponudil poceni alternativo zraven pa še zaslužil.

zame je to kompliment, ne pa graja.
sicer se pa pridružujem borciju. navsezadnje imam preko msdnaa zastonj legalne xpje.
nevem kje si ti zasledil da se jaz prezivljam z programjem ampak ok..
glede programerjev.. večina ji je opensource...

Nerdor ::

Mislim, da so se odločili, da ne bodo portali OpenOffice iz razloga, ker recimo verzija OO 2 je bila na veliko sprogramirana v jeziku Java (core OO je še vedno v C++). Tako je baza Base (ekvivalent Access-u) sprogramirana v celoti v Javi. Kakor vemo je potrebno za pltaformo imeti licenco ali pa da Sun sprogramira JDK za to platformo.
... for lifetime!

Gandalfar ::

Mene zanima razvoj aplikacij v ZetaOS in sam občutek za operacijski sistem. Kje ga lahko dobim?

CWIZO ::

Jest bi tut rad toel po legalni poti sprobal.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

borchi ::

gandalfar, zetaneo ti je dal email in ti ga bo poslal.

ostali pa morjo očitno najprej pokazat €100, pol jim bo pa yellowtab pokazal svojega :\
l'jga

Gandalfar ::

Mas prav. Bom poslal mail.

ZetaNeo ::

Haja borchi kaj naj ti rečem, saj winsov verjetno tudi nisi takoj kupil pa tudi trial verzije nisi nalagal...kaj naj ti še več rečem znajd se pa probi, saj ponavadi vedno najprej tak naredimo al ne? Vidim da imaš problem z 100€, sam to pa ne veš da v tej ceni dobiš aplikacije ki so v winsih vredne skoraj 2800€. Če je že v100€ problem, pol tak niti ne veš koliko sploh stane software...sicer pa a lahka winse dobiš zastonj, če že glih o tem govorimo, dober obstajajo zadeve ki so zastonj...sam to je že druga stvar...

Nerdor vidiš ti dobro razmišljaš, točno tako je kot si rekel, vedno so problem licence, to pa stane...če pa vsako stavr plačaš potem pa ne more biti zadeva več po taki ceni kot je sedaj, tega pa v firmi nočejo da bi se cena dvignila. Naprimer iz Zeta lahko bereš NTFS particijo, ne moreš pa na njo zapisovat...spet pravna ovira. Vsekakor se podjetje YellovTAB trudi da ne bo prišlo v spor s kakim gigantom, zato pa nekatere stvari potekajo malo počasneje.

CaqKa ::

ja samo winse ali pa linux si lako grem zastonj v akciji ogledat k sosedu/sosedom. kaj pa zeta?

CWIZO ::

Sorry 100€ ni ravno malo denarja. Da bom pa dal tok kesa sam zato da bom eno novo stvar samo sprobal je pa mal too much. Ce bi mel saj kak money-back varijanto.
Pomoje mal sfalena poslovna logika, na tak nacin ne bodo prow welik prodal ce folk zadeve ne more sprobat na legalni nacin.
Tut avto loh dobis za sporbat najprej...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Nerdor ::

Kakšna brezplačna okleščena live dvd/cd verzija ZetaOS pa res nebi škodila, če bi ponudili širšem občinstvu da malo poklika in vidi, kako bi se to obnašalo na njihovem hardware-u. Tudi, brezplačna windows live cd verzija obstaja za download. Pa ne nam zamerit ZetaNeo, če to predlagamo.
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Tarzan ::

Branje NTFS particij obstaja tudi v Linuxu že ohoho časa. S pisanjem so še vedno problemi, saj more biti datoteka enake velikosti, kot datoteka, ki jo menjaš, da ne pride do problemov. Osebno je meni podpora taka kot je popolnoma dovolj, saj ti da možnost, da podatke iz NTFS particije spraviš na varno na linux native particijo, ter potem NTFS sformatiraš in ni več nobenega problema.
V primeru, dual boot je to malo bolj problematično, je pa SAMBA čisto dovolj sposobna, da se Linux in windows mašine med seboj pogovarjajo in na ta način lahko snemaš na vse vrste particij, pač imaš na enem sistemu en OS...

BeOS, ah ja, sem ga že preizkusil, mislim da je bila to verzija 5, lahko pa da se motim. No, v glavnem sama zadeva se mi ni zdela napačna, problem je bil samo v tem, da mi takrat ni prepoznalo prav nobenega kosa strojne opreme ter je vse delovalo zelo, zelo za silo. Čudna resolucija, pomanjkanje zvoka in nasploh grda slika na monitorju sta me prepričali, da preizkusim raje Linux. Tam sem kasneje tudi ostal.

Zeta,... Čisto lahko, da so stvar fantje in punce pri YellowTAB vzeli resno in stvar izpilili do perfekcije, dodali vso možno strojno opremo na seznam podprtega hardwera, ter nasploh naredili 1A operacijski sistem, o tem ne mislim debatirati, ker po pravici povedano zadeve nisem videl, razen na nekaj slikah. Celo veliki Microsoft ponudi 180 dnevno preikusno različico svojega operacijskega sistema, da se lahko uporabnik potem odloči za plačilo, za ta čas dobi popolnoma funkcionalen in neokrnjen sistem. YellowTAB bi moral storiti podobno, ponuditi brezplačno preizkusno različico, pa tudi če le ta nebi imela nekaterih od komercijalnih programov. Če že ne ponudiš potencialnemu uporabniku, da pride do okusa, mu lahko vsaj omogočiš, da zadevo povoha! Zadeva me nekako spominja na Top-shop - kozmodisk res pomaga! če ne verjamete, kupite in videli boste.

Za konec pa še rečem, če je operacijski sistem resnično tako dober, kot nekateri trdite, potem za preizkusno različico ni ovir. Slabše bi bilo, da bi večina uporabnikov preizkusno različico (brezplačno) namestila le za 2 dni, potem pa nazaj pobegnila na preizkušen (prejšnji) OS. Lahko da je ravno v tem strah razvijalcev Zete.

T(he) Boss ::

No, zetaNeo vam hoce dopovedat, da tudi vi si niste prvo dobili winsov na probo za 180 dni, ampak verjetno ste (no, govorimo o vecini) probali verzijo, ki ste jo dobilo po kakem p2p omrezju ali pa ste si jo sposodili pri kolegu, ki jo je tudi na podoben nacin dobil. Ker verjetno je skoda vlaganja denarja v neke poizkusnje variante (ali pa live cdje, ceprav so mi zelo vsec), ker tisti ki ga bojo na koncu kupili ga tak bodo, oni drugi pa ne, neglede na to, kako ga bojo preizkusili. No, jaz imam namen ze dalj casa probat ta OS, samo se ni bilo casa, konec tega tedna pa upam, da bo res :D.

Tarzan ::

Dvomim, da je tako uradno mnenje razvijalcev Zete. Da si "preizkusno" verzijo snamejo uporabniki sami iz interneta namreč. Cena medijev za relativno velike količine je zanemarljiva. Dražje te pride znamka, da zadevo nekam pošlješ, kot pa en CD, ki ga zapečeš! Tako da glede tega ne vidim nobene problematike, če bi želeli, bi ponudili lahko verzijo na CDju. Če pa je problem v tem, pa še vedno obstaja možnost, da zadevo naložijo na svoj FTP strežnik, ter zadevo ponudijo uporabnikom, pa magari da se moraš za test prijaviti, ter zaprositi za geslo. Seveda tudi tega nekateri nebi sprejeli...

CWIZO ::

Ja to sploh nima veze kako smo dobili trenutne OSje, fora je da noben k ma mal soli v glavi ne bo sel tkoel macka v zaklju kupovat.
Pol pa se jamrajo zarad piratstva, ja a ti preostane kej druzga?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

mte ::

No da še jaz dodam mnenje..preizkusne različice ni mogoče dobiti, preko p2p je nelegalno. Torej ostaja 100eur. Hmm..žal ampak kot študent si tega ne morem privoščiti. Celo skoraj kompleten microsoftov katalog programske opreme dobim zastonj preko MSDNAA. Vse windowse, visual studio in kup dodatne meni ne preveč poznane programske opreme, razen offica pač. In to legalno. In mislim da so ravno študenti tisti ki nekako "določajo" kaj se bo uporabljalo. Več je verjetnosti da se bo programiranja za določen os lotil študent kot pa že izkušen programer. Tudi projekt linux se je začel s študentom, pa vidite kako se je razširil. Na kratko - jaz kot študent s tanko denarnico nimam priložnosti zete niti poskusiti po legalni poti. To pomeni, da se bom do konca študija že dodobra navadil na kakšen drugi sistem, ko bom pa že v službi pa za tako ekperimentiranje verjetno ne bo preveč časa. Tole se mi ne zdi nek dober marketing. Na tak način res pomoje lahko privabiš le top-shop kupce ki o računalnikih nimajo pojma.
Nekaj časa sem se zanimal za zeta, pripravljen sem ga bil tudi kupiti v kolikor bi mi stvar dobljena po nelegalni poti delovala z mojo strojno opremo. Nimam nič posebnega - athlon xp 2500+, 512mb ram, nforce2 chipset, radeon 9200se. Ampak vmes je ena nepodprta stvar - integrirana mrežna kartica, to je nek realtek, mogoče 8201, ne vem natančno. Vglavnem ko sem hotel v nastavitve za omrežje, sem doživel pa totalen šok - nekaj podobnega kot bsod v winsih, pomagal je le hardware reset. Poskušal sem parkrat vendar vedno isto. In povejte mi - za tole naj dam 100eur? Hja - a da bi lahko kupil dodatno mrežno? Ja žal ne, v shuttlov xpc to ne gre. Aja - OS pa naj bi bil zeta 1.0, povsod je tako pisalo. Seveda je v roku 15 min zeta letela z diska, kaj mi bo, če je neuporaben..
Ne vem no, sem precej skeptičen do nekega velikega uspeha s takšno marketinško politiko podjetja.
lp

T(he) Boss ::

Mas cisto prav, microsoft ze ve, zakaj toliko denarja porabi za studente, to je vsa programska oprema za razvoj zastonj, potem srecanja kot so student je car, microsoftovi studentski dnevi... No, jaz bom tudi probal, ceprav sumim, da bo rok trajanja tudi podoben, tam 15 min :\

CaqKa ::

ja ja ja

vemo da ne morte dobit preizkusne različice.. mislim prav bolano je že tole stokanje, zdaj smo naenkrat vsi pridni.
no zakaj se pa jaz zdaj razburjam.. zaradi tega ker očitno niče ne opazi, da kakorkoli se bomo tukaj bentli, je zetaneo premalo važn v yellowtabu da bi lako on reko "fantje live cd je nujno potreben".

če hočete livecd/trial pišite na yellowtab, ne pa zetaneotu!

Pithlit ::

Mimogrede... MS ima na voljo preizkusne različice svojih produktov.

Ne zdej po eni strani jokat kok smo vsi kriminalci k krademo software po P2P omrežjih (konec koncev... a resno kdo misli da če bo nekdo dobil zetaOS zastonj prek P2P, pa da mu bo všeč... da bo za zadevo nakoncu še plačal?!?), po drugi strani pa predlagat (sebi v škodo!) naj uberemo to pot. To je neumnost.
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Pithlit: link? :)

Pithlit ::

Sej smo že linkal enkrat Gandalfar. IIRC si celo ti dajal neke linke :P . Vem pa da je MS mel celo Win2k3 na voljo kot brezplačen download. Pa z malo ročnih (khm... prstnih) spretnosti se jo je dalo iz preizkusne spremenit v polno. Če se ne motim s prenosom enega orodja z MS-ovih strani (ne me pa za besedo držat pri zadnji trditvi).
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Evo:

Win2k3 Server
Windows Small Business Server 2003

Tako... Zdaj pa vprašanje: Ali bo Zeta ostal eden redkih OS-ov ki ga je potrbno ukrasti zato da ga človek lahko preizkusi? OS-X pride z vsakim mac-om, Linux je tko al tko zastonj, Winse lahko vsak sproba, BSD-je se tud lahko proba...
Life is as complicated as we make it...

ZetaNeo ::

"če hočete livecd/trial pišite na yellowtab, ne pa zetaneotu!"
Sedaj vam bom pa še nekaj razložil ker mislim da je škoda besed, Jaz sem uradni predstavnik podjetja YellowTAB za Slovenijo, lahko kličete lahko mailate kolikor hočete vse poti vedno vodijo samo do mene. Jaz se pa držim politike podjetja in to je: DA TRENUTNO NI PREIZKUSNE VERZIJE ALI LIVECD!!!! Če bo prišlo do tega vam bom to z veseljem sporočil.
Nekdo je napisal da je preizkusil Zeta1.0, no naj vam povem, da Verzije Zeta 1.0 nima nihče jaz imam trenutno Zeta Venture Beta, tak da tistega ko je rekel da mu shuttlov xpc ni podpiral morem potolažit da to definitivno ni bila Zeta 1.0 ampak mogoče Zeta RC1, to pa mislim da sem že razložil na enem forumu kaj to pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZetaNeo ()

CaqKa ::

>>> Jaz se pa držim politike podjetja in to je: DA TRENUTNO NI PREIZKUSNE VERZIJE ALI LIVECD!!!!

pa si jim čist slučajno predlagal, da naj naredijo tako verzijo?

tiho si, ko sama miš. ko te kaj konkretnega vprašajo pa že 'ja grem jaz to nemce pri yellowtab vprašat'. daj te če imaš neko moč jo pokaži.


tvoj stil
'jaz sem zastopnik, jaz vem najboljše'
'-ja kako pa je s tem?'
'-ja to pa morem it vprašat'

je tak zelo čudn.. bigwale bi reko da je ecn.

ZetaNeo ::

CaqKa no tak ti bom povedal, če delaš za eno firmo verjetno moreš delati v njihovem slogu al ne? Kaj si pa jaz upam povedat in kaj ne to je pa moj problem, pa verjem da si upam več kot si ti samo predstavljaš.
Drugo>>>pogovarjali smo se o testni verziji, no pa še to povem, da je livecd v pripravi.
Tretje>>> jaz sem povedal da nisem programer in da ne morem vedeti vsega, zato se pa morem kdaj tudi posvetovat o kakšni zadevi.
Mislil pa sem da boste postavvili kaka bolj pametna vprašanje kot pa samo vedno eno in isti, u zadnjih mesecih se je premlevalo samo isto....
Če ima še kdo konkretna vprašanja sem mu na razpolago, sicer me pa take debate kot so bile do sedaj ne zanimajo

borchi ::

@zetaneo: bolj pametna vprašanja težko sledijo, če pa folk ne more sprobat zadeve, se ti ne zdi?
mal bo treba premislit zadeve in pogledat realnosti v oči. tukaj so zanimanje pokazali predvsem ljudje, ki na tem forumu ne kričijo skoz "windoz p0wnz 4ewr". mal bol odprti so.
če nas misliš odpravljat s takim odnosom.... bi potem reku, da se zeti ne piše najbolje. če si že uporabil (zlorabil) ta forum za zastonj reklamo, ne pričakuj, da nihče ne bo zapisal svojih pomislekov in pripomb.
in to, da nas napol pošiljaš v ribarjenje v p2p vode, ne vem, verjetno dosti teh, ki poškili v to temo intelektualno lastnino smatra bolj resno, kot je to pri "windoz p0wnz" userjih. pa bogve katere verzije plavajo po p2p. in bomo meli debate v stilu "ja, to pa zato, ker nimate zadnje verzije. v zeta final je to čist drugač...".
torej, čakamo, da se "živi cd" rodi. v tem času bojo pa tut gandalfar in drugi zainteresirani za razvoj v zeti dali kako mnenje.
l'jga

ZetaNeo ::

Oprosti jaz nisem izrabil tega foruma za zastonjsko reklamo, že sam naslov tega foruma to tudi pove.
Kaka je pa politika podjetja je pa od samega podjetja odvisno, to pa ne morem jaz nič naredit. Ne pozabite pa da je BeOS 5 in z njim podjrte Be inc, bankrotiralo zaradi preizkusnih verzij ki so jih dali na tržišče. Vsekekor se YellowTAB trudi da se zgodba nebi ponovila. Morate pa tudi vedeti da velikani (MS), samo čakajo da lahko kaj ukrenejo proti tako malim kot je YellowTAB. No naj vam poven tudi to da so že prihajale ponudbe Za nakup podjetja in to v zelo velikih številkah prav od tega giganta. Sreča pa je da je g. Korz tako trden karakter da si skoraj upam trditi da to nikoli ne bo prišlo v druge roke. Jaz vem da so začetki težki sploh pa v takih vodah kot je OS, ker je stanje na tržišču zelo monopolno, na eni strani gigant ki se ne boji ničesar na drugi strani pa podjetje ki se trudi narediti nekaj dobrega in uporabnega.
Verjemite mi pa da bo v prihodnosti Zeta igrala vlogo v svetu OS-ov, tega se pa nekateri bojijo in hočejo na vsak način preprečiti razvoj...
Fantje jaz bi vam rad pomagal in vam pokazal kako zadeve delujejo, samo tudi moje finance so omejene in se morem držati v svojih mejah. Vedeti morete da tudi jaz vse plačam in da ne morem kr tak vse delit...obljubil pa sem da če bo kdo zainteresiran mu bom pa pomagal, ne morem pa vsakemu

Nerdor ::

ZetaNeo: ne mi zamert, samo podjetje Be je propadlo, ker ni bilo "killer aplikacije", ki bi ljudi prepričalo v nakup tega BeOS 5. Namreč prepozno so začeli pri Steinbergu Cubase razvijati za Be 5, pa tudi ostale programerske hiše niso želele razvijati audio/video editing programov, kakor si je Be podjetje zaželelo. Skratka PageMaker je katapultiral Apple Machintoshe, Steinberg Cubase in Nova Logic pa Atari ST sceno. Commodore Amigo pa 3D programi in video igre.
yellowTAB bi MORAL obvezno najti podjetje, ki bi ponudilo kakšen software, ki bi bil izjemno zanimiv za profesionalno rabo in hkrati dokazal, da to zmore teči le na Be platformi. :\
... for lifetime!

CaqKa ::

pa ste spet pri tem da zeta neotu tečnarite kaj bi lako yellow tab pa kaj nebi mogo..
tokrat še celo lako zetaneota citiram: "Kaka je pa politika podjetja je pa od samega podjetja odvisno, to pa ne morem jaz nič naredit."

zetaneo pejt na kaki tečaj PR. pa še nerdor ti je povedal zakaj je beos propadel.. (ne zaradi piratstva - le to bi zgolj prineslo več uporabnikov, ki bi bili primorani kupit support)

a sedaj vidiš zakaj sem bil tako skeptičen do tega da tukaj iščeš programerje?

tile odptro kodniki so pa res čudni :)

ZetaNeo ::

No Nerdor mogoče je to bilo tako prikazano, samo jaz sem se pa z ljudmi pogovarjal, ki mislim da vedo kaj govorijo, in za njih je bil to vzrok propada Be inc. Be inc je idala BeOS 5 Home edition in jo postavila za prosto snemanje na server. Potem so pa hoteli izdati Pro verzijo ki pa bi naj bila plačljiva, samo so se ušeli ker se je dalo že samo Home verzijo z malo popravki spremeniti v Pro in s tem je izostal zaslužek, ki pa je bil nujno potreben za obstoj podjetja Be inc. To pa je bil tudi eden od glavnih razlogov za propad Be inc., seveda so obsajali še potem drugi ki pa so stvar samo še pospešili in prisilili lastnika da sta prodala podjetje in sicer Palm-u za 11 mio US$.
kar se pa YellowTAB-a tiče ti bom pa povedal da se pogovarjajo z zelo velikimi podjetji o sodelovanju, tako da lahko v prihodnosti pričakujemo, da bodo na seznamu tudi programi velikih firm kot so naprimer Adobe. verjemi da se dela veliko na tem da bo Zeta postala razpoznavna in da bo lahko nudila vse to kar nudijo tudi drugi. amo za to pa je potreben čas, ne pozabi da je Zeta v razvoju komaj 2 leti in da je strašansko napredovala proti staremu BeOS-u. Tako da Zeta je na pohodu in to zagotovo vem in da bo dobila prostor med različnimi uporabniki OS-ov.
Oprostite da sem vas hotel informirati o kakih novostih ki se dogajajo na področju razvijanja operacijskih sistemov, hotel sem samo prenesti svoje navušenje in občutke. Jaz sem zelo vesel da se končno nekaj dogaja tudi na tem področju računalništva, in da ima eno malo podjetje "JAJCE" tekmovati s takimi giganti kot so MS in ostali...
Vem da ima Zeta prihodnost in to zelo svetlo, jaz bom pa sodeloval kolikor bom le lahko da jo bo poskusilo kar se da največ ljudi...
Oprostite mojemu navdušenju, ostanite takšni kot ste, takšni ste SUPER....

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera po novem brez oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768349 (6200) kriko1
»

BeOS se vrača

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
313643 (2186) ahac
»

BeOS ima 10 let (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1549112 (7223) ZetaNeo
»

"Novi" free desktop OS-i (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1199727 (6545) Nerdor

Več podobnih tem