» »

BeOS ima 10 let

BeOS ima 10 let

«
1
2 3 4

CaqKa ::

Ten Years of BeOS - Slashdot
stran na www.tomshardware.com
Celebrating Ten Years of BeOS – OSnews

Beos se mi zdi kar zelo soliden os, sploh nisem vedel, da je že toliko nazaj kar sem ga uporabljal...
no ko sem malo skakal okoli po teh novicah sem naletel na Zeta.
avtor openbeosa namreč pravi da je ta stvar vsaj 4 boljša od OBeOSa.
zeta je komercialno nadaljevanje BeOSa

Jernej L ::

ta os je imel prihodnost, zaradi palmovega nakupa sem sklenil takrat
da nikoli ne kupim nobenega njihovega izdelka.

ta os je bil bolj simpl kot windows!!

ZetaNeo ::

Pozdravljeni
Res je da je že kar star datum na tem forumu, ampak sem se odločil da vseeno odgovorim. Najnovejša novica je da naslednik BeOS obstaja in da se imenuje Zeta Neo Deluxe, to je že RC4 verzija programa Zeta. Podjetje yellowTab iz Mannheima v Nemčiji je pred malo več kot 3 leti odkupilo licenco za BeOS, in ga kot z 80% spremembo sistema predstavilo kot Zeta.
V pripravi pa je različica R1 ki pa bi naj bila absolutni bumm...(te informacije imam od samega direktorja podjetja g.Bernda Korza) R1 bo predstavljena na letošnjem CeBIT-u v Hannovru od 10-16. marca 2005. Predstavljena bo tudi slovenska lokalizacija Zeta, se pravi da bo ves OS tudi v slovenskem jeziku. Vsekakor se bomo tudi predstavili na kakem slovenskem sejmu.
Za informacije lahko pogledate slovensko web stran ali pa pošljete mail na zetaneo@volja.net in odgovoril vam bom na vaša vprašanja.
Če ste bili že prej uporabniki BeOS, boste z Zeta še bolj zadovoljni. Zeta prinaša s sabo približno 800 programov in aplikacij, tako da mislim, da se bo našlo za vsakega nekaj.
Vesel sem da sem se pridružil projektu, ker le ta obeta zelo veliko, vsekakor pa večjo svobodo uporabe računalnikov in računalniških aplikacij.
Pozdrav vsem
Dolmar

Nerdor ::

Ti ZetaNeo, koliko pa je potem različnih "forkov/odcepitev" od originalnega BeOS-a?? Mogoče folk še neve, okol leta 1996 je obstajala celo dvoprocesorska mašina, ki naj bi konkurirala Apple računalnikom, imenovan BeBox, vendar je leta 1999 stvar propadla in so samo OS za PC razvijal. (ter tudi za PPC in Sony-ev poceni računalnik za množice, ki je vse skupaj propadlo v vodo zaradi bankrota firme Be)

Stvar postaja, tako kot FreeBSD in NetBSD, ki sta desidenta komercialnega 386BSD iz leta 1990. Mislim, da 3-je bivši uslužbenci Be Inc. razvijajo naprej BeOS. Tale Zeta je bolj "fork" od originalnega BeOS-a. :D
bebits.com podpirajo več ali manj stari BeOS 5. Aja, slikce BeBox mašine. :) Aja, nekakšen desident je SyllableOS. To pa zato, ker je avtor AtheOS (preden se je projekt preimenoval/začel na novo) "prepisoval" vrstice kode iz knjige o delovanju BeFS in samega sistema. To knjigo je napisal nek BeOS uslužbenec. Stvar je podobna, kakor je Linus Torvalds prebiral tisto knjigo o zgradbi Minix-a. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

CaqKa ::

povej ko bote na kakem sejmu v slo.

Nerdor ::

Sem prebral na OsNews.Com, odličen članke. Sem pa prišel do sledečih zakljućkov:
- projekt imenovan open-beos ali drugače imenovan haiku os. Cilj tega projekta je source in binarna kompatibilnost s BeOS 5. Torej podpora cumunity-a in življenje po stečaju podjetja za uporabnike.
- Zeta BeOS je pa komercialni produkt yellowTab, ki se neuradno imenuje tudi BeOS 6 :))

ZetaNeo ::

He he he Nerdor vidim da sem te vsaj spudbudil, da si šel malo pregledat po netu, kaj pa je to za ena stvar.Že to me veseli da se kdo potrudi in malo poišče. No vsekakor so pa potem tvoje domneve napačne (kajti to je tvoje razmišljanje kar si napisal). Če imaš občutek, da jaz nisem poučen o stvareh in da mi navajaš povezave, da si naj le te preverim, si v rahli zmoti. To nalogo sem naredil predno sem se sploh seznanil z Zeta.
Sicer pa nisem na tem forumu da bi ljudi prepričeval, mislim da je forum zelo dober medij za izmenjavo mnenj, pa naj bodo dobra ali slaba.Jaz poskušam samo posredovati informacije.
No sedaj pa ti lahko odgovorim še na nekaj stvari ki si jih ti navedel.
- edini lastnik licence je yellowTab GmbH (odkupili so jo od Palm)
- razvoj BeBox-a se je začel 1990, predstavljen je pa bil 3 oktobra 1995 na Agenda '95, z velikim navdušenjem. Sam BeOS pa so razvijali s samim razvojem BeBox-a, ki pa se je nekje končalo leta 1997.
- haiku projekt je skupina japonskih sodelavcev, ki so tudi naredili japonsko lokalizacijo za Zeta, vsekakor je pa tukaj še nekaj projektov s katerimi sodelujemo.
-Zeta tudi neuradno NI BeOS 6, ker potem bi morala biti že BeOS 9, v tem času so izšle RC1, RC2, RC3 in RC4 kar tudi Zeta Neo Deluxe je. Sedaj pa se pričakuje R1, ki pa že predstavlja dovršen OS sistem, s podporo najnovejše strojne oprame (WLan...).
Mene je Zeta vsekakor prepričala in očarala, s svojo preprostostjo, hitrostjo in dovršenimi detajli, tel veliko možnostjo uporabe.
Pa lep pozdrav

64202 ::

En nitpick:

> Stvar je podobna, kakor je Linus Torvalds prebiral tisto knjigo o zgradbi Minix-a. :D

Ce mislis seveda, da se je naucil, kako NOCE narediti zadeve :).

Nerdor ::

ZetaNeo: cool, samo bi te nekaj vprašal. Ali bo Zeta binarno kompartibilna s BeOS 5 (recimo Personal) in s OpenBeOS. Za odgovor, se ti zahvaljujem.

PS: Sorry, nisem dobro oblikoval besedilo in je izpadlo malce nerodno. Tisto sem hotel malce neumesno povedat (gledeBeBox-a). Vsekakor nisem nič slabega mislil ZetaNeo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

ZetaNeo ::

Hja vidim da si ti tudi ponočnjak he he he
Zeta je binarno kompatibilna z vsemi BeOS sistemi, to je ena njena prednost, saj podpira tudi starejše tipe strojne opreme. Sam si omenil BeBits, obstaja pa še nakej strani na katerih se lahko najde FREEWARE zadeve in seveda harware podpora za Zeta (razvijalci ne spijo...:P ). Zeta opisujejo kot Porsche med operacijskimi sistemi, tako kot avto "sfriziramo" s čipi, tako lahko iz našega računalnika istisnemo z Zeto precej več kot pa z že znanimi operacijskimi sistemi. Sama zadeva je 64 bitna in mislim da je to trenutno edini OS na svetu ki dobro deluje na 64. Fantje pri yellowTab so se dobro lotili zadeve, kaj pa je vse še v načrtih, to bo pa gate trgal....8-O
Morem pa povedati, da si me spodbudil da bom na slovensko web stran naložil še zgodovino in razvoj samega sistema...:P vse je za nekaj dobro.
Tole je tudi zanimiv podatek, število uporabnikov sistema BeOS, bi se naj v letih 1997-2000, gibalo nekje med 5-7%, po nekih statistikah pa naj bi ga danes še uporabljalo od 1-2% uporabnikov, sicer ga še nisem uspel preveriti, ampak tudi to bom. Zame je to zanimiv podatek, kajti predstavljaj si da sistem ni bil modificiran skoraj več kot 5 let (govorim za BeOS 5). Pa še en zanimiv podatek, do dandanes še ni bil odkrit niti en virus ....
V glavnem če ima kdo kaka vprašanja naj ne okleva....;)
LP

Poldi112 ::

Ok, mene zanima koliko stane in kako je z linux binarno kompatibilnostjo (predvidevam da je ni) in kaj so tiste prednosti, ki naj bi ljudi prepricale, da kupijo en neznan sistem in ga uporabljajo? Ker potem je tu se problem programov. Recimo openoffice, mysql,...
Se oproscam ce klatim bedarije, samo na hitro sem preletel slovensko stran.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

maš ukazno vrstico v kateri lahko bashaš, če ti je želja. ni pa potrebe.
če se ne motim je abiword portan, pa še marsikaj drugega. no v bistvu nevem, ampak kolko sem ostale strani preletel, yellowtab dela zelo dosti na tem, da v "beos" vključi programsko opremo. aja pa če ne veš. beosova ideja je, da je zelo multimedijsko usmerjen OS.

ZetaNeo ::

Datoteke, ki so ustvarjene v WIN (slike, teksti, office dokumenti....) se dajo odpirati, oblikovati, spreminjati in ponovno uporabiti v win. Za linux mislim da je isto, samo to pa ne vem. Ok bom rekel tako, za mene je tudi obstajalo samo Win, Linux in Mac OS, smo je pa verjetno tudi čas, se malo razgledamo okoli, kajti mogoče v prihodnosti pridejo na namizja naših monitorjev, boljši hitrejši in zmoglivejši OS-i.
No Poldi113 naj ti še povem, da Zeta CD vsebuje veliko programov, to prosim preveri na Slo Zeta strani, tam so vsi podatki, ki te zanimajo.
Kar se pa tiče "multimedijsko usmerjenega OS", bom pa rekel, da se to tudi spreminja. Pri yellowTab razmišljajo zelo na široko (v pripravi aplikacije za velike sisteme). Je pa res da Zeta podpira vse trenutno poznane media datoteke (razen wma, se mi zdi).
Kaj je mene prepričalo? Hmm si že kdaj videl, da imaš odprtih 20 oken z različnimi aplikacijami, od tega imaš zagnanih 5 filmov naenkrat (ki tečejo v realtime, brez "cukanja"), zraven pišeš mail, z neta vlečeš datoteko, pa še zapečeš CD...
Lahko si ustvariš več namizij, na vsakem delaš nekaj druga, ampak enostavno preklapljaš med njimi in prestavljaš okna iz enega v drugega... zelo prepričljivo
CaqKa a ti si včasih BeOS uporabljal? Zanima me tudi če je še kdo drug uporabljal BeOS, ali pa mogoče če ima že kdo Zeta. Javite se mi prosim

LP

Phoebus ::

Ma z beosom je tko, da je sicer super hiter in oh in sploh, ampak kaj se da gor v resnici delat, je pa druga...in seveda je zdaj Palm kriv da je bil BeOS v rdečih številkah ker ni mogel prodat svojega in ga je potem palm enostavno odkupil skupaj s pufi, ane.

ZetaNeo ::

Ne Palm mi kriv da je Be inc propadel, za propad je bila kriva samo politika podjetja in sistem trženja zadnje verzije BeOS 5. Palm pa je odkupil licence, ker je ta sistem hotel uporabiti za svoje izdelke, vendar žal do tega ni prišlo, ker so uporabili že razvite rešitve.
Kar se pa uporabe tiče , bom pa rekel takole (govorim za Zeta) do sedaj se mi še ni zgodilo, da z Zeto in pripadajočimi programi kaj nisem mogel narediti, ker ja praktično vse zraven.
Ok problem je verjetno za ljudi ki veliko igrajo igrice (sicer so tudi v paketu), zame pa je to nepomembno dejstvo ker nisem nikoli bil fan igric. Sicer pa lahko imate na računalniku več sisitemov in zadeva je s tem rešena.Kaj vse je v Zeta vključeno lahko preveriš tukaj.

LP

CaqKa ::

ja sem uporablajal beos. predvsem mi je bil bolj všeč od linuxa. saj sem tudi sam zelo multimedijsko usmerjen. multimedijska podpora v linuxu pa je bila takrat na psu. broadcast 2000 je bil totalen ščiš. poleg tega pa mi je vivo del na takrat all in wonderju tako lepo deloval. skratka beos je obetal prihodnost.. žal ni bilo dovolj programske opreme, za druga opravila. samo kot zgleda bo zeta to popravila. upam.

64202 ::

Kako je pa kaj z driverji za nvidio/ati? (stalna bolna tocka linuxa)

Pa glede na seznam softvera, vidim da bi bil domac - od oka receno ga je tricetrt z linuxa :).

CaqKa ::

za desktopa vem da ni problem z driverji za ati. za mobilnega ko imam radeon 9600 pa še nisem znal nič sčarat. (zeta rc3)

CCfly ::

Imel sem priložnost brskati po BeOS ko sem pod kremplje dobil eno od preizkusnih različic. Žal mi je da jim ni uspelo narediti več kaj več, ker je OS za desktop obetal kar precej. Predvsem OpenGL podsistem je bil takrat prava čarovnija, ki je v naslednjih različicah niti niso znali razvozljati in so ga spisali na novo (mislim da je avtor še vedno pri nVidii).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

ZetaNeo ::

Izbira programske opreme se je zelo povečala, mislim da samo za 3D projektiranje in risanje je zadeva v razvijanju, drugače pa mislim, da se da vse dobiti. Velika podjetja, ki razvijajo programsko opremo pa so tudi postala pozorna na Zeta, ker vedo da nebi bilo dobro da zaustajajo z razvojem na tem področju in pričakuje se da bodo tudi le ta počasi začela izdajati programsko opremo za Zeta.
Baza gonilnikov za podporo strojne opreme se dnevno povečuje, za grafične kartice ki pa niso podprte pa ima Zeta alternativo in sicer VESA, podpira vse verzije od BeOS R5 naprej (CaqKa ti si menda rekel da da imaš zeta RC3?). Za Radeon 9600 pa je tudi že gonilnik,sem pravkar preveril. Za kaj več informacij si poglejte Bezip.Zato mislim da gonilniki za grafične kartice nebi mogli biti tak problem. Večji problem je edino z gonilniki za matične plošče, to pa zato ker se pri nas prodaja zelo veliko noname plošč, z ne vem kakimi čip seti itd.
Ko sem začel testirati Zeta, ker sem se sam hotel prepričati o učinkovitosti, sem naložil mislim da približno 15 različnih računalnikov od starega P1 233 pa do novejših 3 G Box, nisem imel nekih bistvenih problemov z nameščanjem (manjši problemčki se itak vedno pojavijo). Zadeva je tako enostavna da jo lahko naredi tudi največji nepoznavalec računalnikov in to se mi zdi zelo važno.
Ja to sem hotel še povedati, CaqKa če imaš Zeta RC3 si lahko na netu poiščeš nadgradnjo na Zeta Neo Deluxe, našel pa boš lahko tudi SP1 za Zeta.
CCfly razlika med BeOS in Zeta je zelo velika in vem da je zeta zelo zalo naprej od starega BeOS-a (skoraj ni primerjave).

Pa še naprej prijeten večer...ali pa noč...

CaqKa ::

razlika je med radeon 9600 in radeon 9600 mobility. za slednjega ni bilo driverjev ko sem jaz gledal.

64202 ::

Hm, ne vidim nobene eval. verzije. Bojo talali kaj na cebitu?

Nekaj je ze na tem, da kamorkoli dam linux + KDE, nastimam BeOS temo :).

CaqKa ::

ah beos tema ni nič proti beos guiju.

64202 ::

Jaz se spomnem edino beos 5 eval., pa se mi je zdel precej klavrn.

Gandalfar ::

Je tale hec binarno se s cim kompatibilen kot sam s sabo?

ZetaNeo ::

No mobility to vem, da je podprto ker imam jaz tudi na mojim prenosniku to.
:D :D :D sam zanimivo pa je, da bi vsi radi imel vse zastonj, ko bo MS začel na CeBIT-u talat svoje CD-je, pol jih bomo pa mi tudi....:D :D :D
Fantje saj je na netu za snet sam poiskat morete, jaz sem našel na Muli pa še na nekaterih P2P, tak da sploh ni problem do tega pridit, mal se je treba samo potrudit.
Dobre stvari se ne talajo kr tako, se je pa treba že mal potrudit.
Kar se pa zadeva različnih varzij BeOS-a, moram pa povedati da so na odprtih kodah velik delal, tak da nebi poznal vseh verzij tega (bolj podrobno samo BeOS 5 Pro predelal).
" Nekaj je ze na tem, da kamorkoli dam linux + KDE, nastimam BeOS temo :)" he he he meni se osebno zelo dopade, samo da je pri Zeta še en komarček zraven, če ga kdo hoče si ga lahko za namizje dol sname, ga bom dal na server, pa veliko zabave

P.S. Če pa kdo želi še kak nor ozadje pa mi naj na E-mail pošlje svoj naslov.

Gandalfar ::

ZetaNeo: kako je z binary kompatibilnostjo torej?

Nekako imam v spominu, da smo to debato enkrat ze imeli in prislo do ugotovitve da microsoft deli trial verzije svojega OS-a.

ZetaNeo ::

Neki sedaj ne razumem, za kako binarno kompatibilnost sedaj sprašujete? Če se da datoteke v drugih sistemih uporabljat, ali o binarni kompatibilnosti samega OS? Kateri OS je pa z drugim binarno kompatibilen? Ne vem če sedaj razumem sedaj to kar me sprašujete, samo kolikor jaz vem da so vedno bili potrebni neki emulatorji da si prišel iz enega OS v drugega. Naprimer Zeta ima kr dost tega, celo Remote Desktop za win. Naj me kdo popravi če sem, narobe zastopil.
LP
Dolmar

64202 ::

Govoris kot da linux ne bi obstajal. Pa snemanje z emulom je malo hinavsko, se ti ne zdi? :\

CCfly ::

Vzameš binarno datoteko prevedeno za Linux (ELF format) in jo poganjaš na BeOS.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

Narobe si me razumel. Ampak recimo da razumem.

Glede na to da sem uspesno opravil prehod na OSX in tam dozivel orodja kot so Fink in DarwinPorts me zanima, ce je tukaj tudi kaj podobnega?

Gandalfar ::

CCfly: kje to pise?

64202 ::

Gandalfar: samo fink je source kompatibilnost, ne binary

CaqKa ::

ne zetaneo. prav si zastopil. nevem zakaj bi vsi meli neko binarno kompatibilnost.. ej pa to je beos. to ni linux. normalno da nebo kompatibiln z linuxom. sej sky os, pa menuet, pa windows tudi niso med sabo.

64202. ne nič ni hinavsko, maš na yellowTAB strani, da si lahko zadevo kupiš za 100€, zetaneo, je pač predlagal za naše kraje bolj balkansko in zastonjsko rešitev. v bistvu ga drezate, v to, čeprav veste da se zadeva plačuje, sej že beos ni bil zastonj.

v tej temi pozabite na linux. vse kar ima beos skupnega z linuxom je ukazna vrstica. to je komercialna rešitev za desktop OS.

ZetaNeo ::

Glej Linux sem poskusil že pred velik časa, pa morem po pravici povedat da se mi ni dopadel in nikoli tudi nisem prakticiral z njim, pretežno sem delal na win, tako da tudi ne morem dajati komentarjev kar se zadeva Linux-a. CCfly a se da to kar govoriš narediti tudi v win? In čemu je to sploh namen? Prosim če mi to lahko razložiš ker tega pa res ne vem. Zeta vsebuje Terminal s katerim se da zaganjati datoteke, samo po pravici povem da še nisem imel časa, da bi to poskusil.
Dolmar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZetaNeo ()

64202 ::

Beos 5 je imel eval. verzijo, zato "tezim". In ja, ni bla to neka verzija, tako kot suse, kjer si pac zdownloadal manjkajoce dele. Je bila fejst oskubljena. Ampak je bilo vseeno zanimivo videt.

CaqKa ::

zeta: to je zato ker je beos tolko dobro zasnovan da ni potrebe po ukazni vrstici.

64202. no tega sedaj ni. :> maš rožice

Gandalfar ::

OpenOffice dela?

64202 ::

> zeta: to je zato ker je beos tolko dobro zasnovan da ni potrebe po ukazni vrstici.

Bos se na grmadi pristal :D

64202 ::

G: tam na seznamu je en komercialen ofis. Ce je vsaj 5% hitrejsi ko OO, se ze splaca :).

Gandalfar ::

ZetaNeo: ker python pa ker GTK sta v Zeti prilozena? Site je bolj bogi glede podrobnosti.

CCfly ::

CCfly: kje to pise?
Samo Zeti sem povedal kaj naj bi bila binarna kompatibilnost.

CCfly a se da to kar govoriš narediti tudi v win? In čemu je to sploh namen?
Seveda Cygwin (Linux API v Windowsih), WINE (WIN32 API v Linuxu), BSD ima podporo za ELF že v jedru če se ne motim, ...
V čem je namen ? Morda bi kdo želel poganjati aplikacije, ki še niso portane na BeOS.

Bos se na grmadi pristal :D
Definitivno. Jaz že suhljad nabiram.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

Ze vem kaj hocem vprasat. Ali je Zeta POSIX kompatibilna kakor je bil BeOS ali so sli na novo vse izumljat?

ZetaNeo ::

Naj še razložim eno zadevo. V prodajni politiki podjetja yellowTAB in tudi mojem marketingu ni zastonj stvari, enostavno zaradi tega ker vsi opravljamo neko delo in razvijamo zadeve zato da bi bile uporabne, vsakemu uporabniku prijazne in vsekakor koristne. Gre se samo za odnos do našega dela, npr. ko sem jaz prvič bil v yellowTAB sem si kupil CD (nisem ga dobil zastonj). Sicer pa z naslednjimi verzijami itak ne bo več fake zadev in kopiranja, tak da ne bo problema s tem. Povedal sem pa da trenutno na netu obstajajo zadeve za snet, če si me pa ti razumel kot da te silim v nemoralno ali nelegalno dejanje, se pa zelo motiš, odločitev vsakega od nas je vedno zadnja, se pravi sam odločiš kaj boš naredil, ali snel z neta ali kupil.
Pa še ena druga tema, kolikor so mi povedali strokovnjaki v yellowTAb-u je Zeta v tem kratkem času razvoja dosegla zelo visok nivo uporabnosti in razvitosti. Bojda že veliko konkurence močno zaustaja za njo, to je bilo mnenje strokovnjakov, ki mislim da ne govorijo kar v tri dni, saj morejo stati za svojimi dejanji in delom.
Caqka ja kaj naj rečem, HVALA za pomoč pri razlagah, ker človek pač vse tudi ne more vedet. Če hoče kdo tudi kako bolj podrobno razlago me lahko dobi na MSN messengerju na naslovu zetaneo@volja.net (Tudi to je v Zeta, pa ne samo to... )
LP
Dolmar

CCfly ::

Zeta: kakor se je izkazalo do sedaj uporabnost ocenjujejo uporabniki in jaz bi vam toplo priporočal pripravo kakšne oskubljene ali časovno omejene različice za predstavitev.
Na primer jaz lahko še toliko črnila prelijem, kako dobra zadeva je lupina, pa je Caqka še povohal ne bo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

"Veliko konkurence" - to mi je slisat kot buzzword talk.

Kdo pa je sploh konkurenca Zeti? Windowsi, OS X in Linux KDE/Gnome. Torej, ker mora biti boljsi je boljsi od Linuxa. Kaj pa OSX in Windowsi?

Gandalfar ::

Pa zelo vesel bi bil odgovorov na moja vprasanja. Zeta me zanima, ker bi mogoce switchal in fural del razvoja na njej. Samo rabim zato vedet, da si lahko skompajlam moja orodja na njej. Z OSX nisem imel teh tezav. Torej kako je z Zeto?

ZetaNeo ::

Zeta je BeOS , vse kar je delovalo z BeOS-om deluje tudi z Zeta. Zeta je edini pravno formalni naslednik BeOS-a. yellowtab je dokupil licence od Palm inc. mislim da nekje na koncu leta 2001.
python vem da je zraven (Programski jeziki kot C/C++, Python, COBOL, Perl, PHP, Basic, Assembler...) office varianta je pa GoBeProductive 2 office suite (polna verzija), pa mislim da smo se neki o OO pogovarjal da bi naj delal na Zeta (sam to pa nisem sigurn).
Več je na Slo Zeta strani. Če pa ni dovolj to pa prosim poglejte na EN ali DE stran. Drugače pa obstaja tudi revija na spletu, mogoče tu najdete več odgovorov.

Gandalfar ::

To da je Python sem tudi sam uspel razbrat iz te reklame. Pa da je GTK+ tudi. Mene zanima katere razlicice.

Sem besno klikal po yellowtab strani in tocnih razlicic nisem zasledil.

Pa kaj je recimo "# Visual GUI creator"? Je to glade-2 editor ali kaksna blazno kul stvar?

ZetaNeo ::

Gandalfar če te zanima razvoj in programiranje, ti lahko pomagam, ker firma rabi ljudi ki bi sodeloval lahko pa tudi v lasni režiji sicer ti bom pa vse razložil v mailu. Prosim pošlji mi na mail zetaneo@volja.net kaj vse hočeš vedeti, jaz se bom pa potrudil da ti odgovorim ali pa priskrbim odgovore. OK?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprasanja o Zeta operacijskem sistemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
926895 (3922) ql000
»

BeOS se vrača

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
313635 (2178) ahac
»

"Novi" free desktop OS-i (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1199682 (6500) Nerdor
»

BeOS upihnil deseto svečko

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
52358 (2358) Bakunin

Več podobnih tem