» »

BeOS ima 10 let

BeOS ima 10 let

1
2
3 4

Gandalfar ::

Kar tukaj mi odgovori:

1. Tocne razlicice prilozenih razvojnih aplikacij, ki so napisane v specifikaciji
2. Kaj so te kreacije v obliki "GUI kreatorja". "# IDE for big projects",
3. Ali dobim zraven source kodo GPL aplikacij, ki so prilozene Zeti?

btw.. revija z enim izvodom iz avgusta 2k4 ni ravno nekaj navdusujocega. Se posebaj, ce je v nemscini pa je treba placat zanjo :>

64202 ::

Gandalfar je primer, zakaj nucate eval. verzijo. Dajte mu jo, da sproba.

ZetaNeo ::

Gandalfar to morem pa res preverit, da ti ne bom kaj narobe povedal, jaz trenutno tega nimam inštaliranega na compu, tak da ne bo šlo tak hiter, sicer bo pa v novi R1 verziji še dost več stvari, kaj pa bo pa še ne znam povedat. Tole bom pa pogledal pa ti sporočim.

Poldi112 ::

Mene v bistvu milijon programov niti ne zanima. Zanima me binarna kompatibilnost. Ali bo to, kar mi tece na linux-u, teklo tudi na zeti. Ker ce ne sploh nocem razmisljati.
Ko sem sel iz win na linux, sem obdrzal glavne programe. To je nek predpogoj, predno sploh razmisljam, da bi preizkusil nov sistem. FreeBSD recimo ga izpolnjuje. Ali ga tudi zeta?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Clovek bi si zelel vecjih screenshotov... :)

Pa zanima me kateri prevajalnik je prilozen, za c/c++

ZetaNeo ::

"Clovek bi si zelel vecjih screenshotov... :)" ??????????? ja kako veliki bi pa morali bit da bi bilo ok??? 700 x 560 Ni dost? al si mogoče pozabil kliknit da bi se tu slikca povečala...
Vse informacije kar se zadeva programskih jezikov bom objavil v začetku naslednjega tedna.
pa lep vikend

Gandalfar ::

Recimo v native resoluciji, 1024x786, da se jasno vidi glajenje fontov ipd.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Daj zbijte si to binarno kompatibilost z glave, saj mate surs :). Kar rabite je POSIX layer.

Pa native port GTK-ja in Qt-ja.

Ali pa mislite resno laufat Oracle za linux na beosu??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Poldi112 ::

oracle ravno ne, bi pa hotel mysql (za razvoj, jasno, ne za produkcijo)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

>>> Seveda Cygwin (Linux API v Windowsih), WINE (WIN32 API v Linuxu), BSD ima podporo za ELF že v jedru če se ne motim, ...
>>> V čem je namen ? Morda bi kdo želel poganjati aplikacije, ki še niso portane na BeOS.

>>> OpenOffice dela?

abiword dela.


>>> Na primer jaz lahko še toliko črnila prelijem, kako dobra zadeva je lupina, pa je Caqka še povohal ne bo.

ti se zelo motiš. poleg tega da nikoli nisem bil nasprotnik lupine. lupina je kul orodje, samo žal je tak da z powertoysi za xpje in recimo z totalcommanderjem, pa ultra editom in ultra compare, izničim moje želje po lupini.


>>> Mene v bistvu milijon programov niti ne zanima. Zanima me binarna kompatibilnost. Ali bo to, kar mi tece na linux-u, teklo tudi na zeti. Ker ce ne sploh nocem razmisljati.
>>> Ko sem sel iz win na linux, sem obdrzal glavne programe. To je nek predpogoj, predno sploh razmisljam, da bi preizkusil nov sistem. FreeBSD recimo ga izpolnjuje. Ali ga tudi zeta?

aham. OpenOffice.org.exe si kr nesel na linux in zagnal. ma daj ne seri. še enkrat BEOS NI BINARNO KOMPATIBILEN Z LINUXOM. to da so *bsd, linux in macos med sabo binarno kompatibilni, je zato ker izhajajo iz iste osnove. BeOS in tako tudi Zeta pa ne izhajata iz te osnove. OK?


>>> Kdo pa je sploh konkurenca Zeti? Windowsi, OS X in Linux KDE/Gnome. Torej, ker mora biti boljsi je boljsi od Linuxa. Kaj pa OSX in Windowsi?

"Novi" free desktop OS-i
bo odgovorjeno?

64202 ::

> ti se zelo motiš. poleg tega da nikoli nisem bil nasprotnik lupine. lupina je kul orodje, samo žal je tak da z powertoysi za xpje in recimo z totalcommanderjem, pa ultra editom in ultra compare, izničim moje želje po lupini.

Ok, to je ze precej offtopic, samo te zadeve dobis v osnovni instalaciji KDE-ja. Se mi zdi, da en posten GUI-oriented linux iz leta 2004/2005 ne rabi komandne vrstice za delo. Je pa res, da je forum poln ljudi, ki imajo problem z nepodprtim hardverom, tam pac vecinoma ne gre brez komandne vrstice.

Meni se zdi, da ima danes BeOS veliko manjso (trzno) niso, kot jo je imel 5-6 let nazaj, ravno zaradi linuxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

CaqKa ::

jaz pa pravim da je linux (zdaj, danes) nekaj kar bi radi določeni geeki vsilili average joe, skoraj nič pa ne naredijo, da bi se zadeva lahko dopadla joeu. samo to je preveč offtopic. nove teme se mi pa ne ljubi odpirat. na nadaljnje provokacije tipa linux to ali ono se nebom odzval. naj moderator poskrbi za korektnost teme.

Gandalfar ::

CaqKa: ok. Kaj pa POSIX kompatibilnost?

64202 ::

Malo prevec reagires IMHO.

1. BeOS se ne more izogniti X
2. zato rabi kompatibilnost z X

Primer X = windows je jasen. X = linux je pa treba predebatirat, moje osebno mnenje je, da tudi za X = linux se kako velja, zato ker yellowtab nima resursov, ki jih ima linux danes. Sicer pa seznam programov za Zeto vse pove.

PS: ne si oblikovati mnenja o linuxu po srednjesolskih luzrckih, ki tezijo po forumu. jaz si sluzim $$$ z linuxom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

CaqKa ::

gandalfar: ker pojma nimam kaj je posix, pa ker očitno zetaneo tudi nima kaj dosti pojma o programiranju ti priporočam da se obrneš ne yellowtab.de forume.


>>> PS: ne si oblikovati mnenja o linuxu po srednjesolskih luzrckih, ki tezijo po forumu. jaz si sluzim $$$ z linuxom.

če si služiš kesh z linuxom, potem sta dve varianti:
- ali prodajaš support (linija ipd)
- z linuxom si služiš denar, ki nima prav dosti veze z average joe.

beos cilja na average joe.
linux mislenost odpove tukaj, kolko-krat še naj to povem?


ko bom jaz končal fax si bom tudi začel služit denar, pa če bo to s pomočjo linuxa ali pa winsev. popolnoma vseeno. tukaj se pogovarjamo o beosu oziroma zeti. in samo to je ontopic.

CCfly ::

POSIX je ISO standard, ki zagotavlja osnovno interoperabilnost *nix sistemov. Je dogovor za konsistenten vmesnik. Če bodo pri Zeti ostali pri tem standardu bi to za razvijalce pomenilo, da je portanje programja na BeOS precej lažje.

Pogovarjali smo se o binarni kompatibilnosti, ki bi znala priti prav, če bi človek želel usposobiti Javo, kakšen gonilnik, Oracle, Kylix, ...
Ni ravno najpomembnejša lastnost za operacijski sistem, bi pa znala biti zanimiva.

Do tukaj je zadeva ontopic, o zaposlitvah, služenju denarja, miselnosti pripadnikov katerekoli skupine, uporabnosti lupine pa naj gredo v nov-o/-e teme, razen če se strogo navezujejo na BeOS.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

Zadnje case vedno vec uporabljam skype. Ga ZetaOS podpira?

64202 ::

Caqka: Veliko vec ima veze z average joejem, kot si mogoce mislis. Se gre za end user zadevo. Ampak pustmo to, ne bi veliko o tem govoril.

Nisem mislil kogarkoli provocirat, samo meni se zdi primerjava z linuxom cisto on-topic. Evo da dam primer:

SUSE LINUX Professional 9.2 Strong Encryption (128+ bit) English, French, German, Italian and Spanish $89.95
SUSE LINUX Professional 9.2 Update Strong Encryption (128+ bit) English or German $59.95
SUSE LINUX Professional 9.2 Student Version Strong Encryption (128+ bit) English, German, Italian or Spanish $59.95

SUSE je podobno kot yellowTAB nemska firma (sicer je suse zdaj pod am. novellom) in suse linux pro. je tudi desktop OS. Zraven dobis gromozanski kup softvera. Imajo tudi eval. verzijo. Za vecino softvera imas zraven tudi izvorno kodo (kar sicer za home userja direktno ne pomeni veliko). Nasploh zelo primerljevo z Zeto se mi zdi.

Torej, zakaj Zeta in ne SUSE?

Ali je bolje, da ima Zeta "svoj" softver, ali naj naredi shortcut in vzame prosto dostopen softver z linuxa?

CCfly ::

Zakaj pa ne oboje. Če jim uspe dobro integrirati dostopne komponente bi znali ponoviti zgodbo o MacOSX.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

Ali je bolje, da ima Zeta "svoj" softver, ali naj naredi shortcut in vzame prosto dostopen softver z linuxa?


Saj to ze dela. Samo malo bolj kreativno moras brati njihov PR.

CCfly ::

Misliš interpretirati moraš njihov kreativni PR :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

Me zanima, ali je to tudi njihov long term plan. Ali pa mislijo, da ima linux softver drugacno miselnost (kot rece Caqka?) in da je samo trenuten zasilen izhod, dokler ne dobijo "pravega" softvera.

Je pa zanimiva neka srednja pot v stilu MacOS X in njihovega web browserja Safari - namrec vzeli so KDE-jev KHTML engine za renderiranje in poknili svoj GUI preko, pa se par popravkov nazaj v KDE poslali (kolikor je brati).

Mene v primeru yellowtaba skrbi, da niso v istem polozaju kot apple, ki je (predvsem?) hardverska firma. BeBox ocitno ni uspel. Pa MS je tudi prekrizal plane beosa z obicajnimi PC-ji.

Dolocena tezava je tudi to, da je ze sam linux zelo zelo dalec. Mislim, daj poglejte skrinshote od kake distribucije iz sredine '90 (au :D :D)

romci ::

(Malo) offtopic: glede Appla kot hardware firme

(BTW: NI moje mnenje :))
-- not all those who wander are lost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romci ()

Gandalfar ::

64202: bojim se da kmalu ne bo prave alternative FOSS-u za nekatere aplikacije, ce jim bo EU podelila umetni monopol

64202 ::

romci: Ko bojo sportali macosx na pcje, bom verjel, da so softverska firma :). Baje pa da itunes deluje pod winsi, hm...

G: Ne sledim temu, a ni bilo nazadnje v EU ravno obratno, torej softverski patenti?

CCfly ::

BeOS seveda lahko najde svojo nišo. Uspeh pa je IMHO odvisen predvsem od integracije in konkurenčnosti njihovega jedra, kar se tiče desktopa. Svojega programja jim v bistvu niti ni potrebno delati. Mimogrede kam je zdaj ZetaNeo poniknil ? Debatira z yellowTabovci ?
Še dve vprašanji: kako je s podporo drugim arhitekturam ? PPC, MIPS ? Imajo v načrtu še kakšen "BeBox" ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

CCfly: skratka, GNU/BeOS? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

CaqKa ::

>>> Torej, zakaj Zeta in ne SUSE?

ker konfiguracijske in namestitvene skripte od linuxa smrdijo?

64202: kaj iam zgornji link z tole temo?

ccfly, glede na to da je pc trg trenutno največji mislim da je primarni cilj pc. ko bojo imel pc verzijo porihtano pa naj zaradi mene še na druge ciljajo.. samo naj anjprej buge iz pc verzije lepo pošlihtajo pa optimizirajo vse. btw a imaš ppc in mips doma? oziroma bi želel na teh poganjat desktop os? (za ppc še nekak verjamem...)

BigWhale ::

> ker konfiguracijske in namestitvene skripte od linuxa smrdijo?

Tole je se najbolj prepricljiv argument, eh?

ZetaNeo ::

Pozdravljeni
Videl sem da me je eden pogrešal...he he he
Kaj naj rečem, tako ste zabluzili, sploh nimam kaj komentirat. Kar zadeva pa vsa vprašanja, ki ste jih zastavili. bom pa imel odgovore v začetku tedna, ker ne mislim odgovarjat nekaj kar nisem 100%. Sploh pa kar se tiče Linux-a, pa zadev ki se delajo na njem ali z njim, me ni nikol zanimal in me nikol ne bo, ko sem rabil postavit server v Linux-u sem poklical frenda iz LJ in mi ga je postavil. Saj ne moremo vsi vse znat... jaz delam samo določene stvari in tiste dobro (do sedaj mi je to uspeval). Zanima me pa nekaj, koliko začetnikov v računalništvu je samo sposobno naložiti Linux? Če majo pa že z win take probleme...npr. jaz prodajam tudi računalnike in vsakemu naložim comp po želji jim nastavim vse in pošlihtam tak kot je traba, sam kaj rabi ta trud vse skupaj ko pa pride čez 14 dni pa gleda butast in reče ne dela ... Saj nismo vsi strokovnjaki ko si znamo sami pomagat. Pa ne sam to še v velikih firmah imaš probleme da ljudem dopoveš kaj se da naredit in kaj ne (oz. da je vse povezano z denarjem, narediti se da vse). Sicer pa res ni namen tega foruma da bi jamral kaj in kako in primerjal to z onim.
LP

P.S. jaz sem tukaj zato ker me zanima kakšno mnenje imajo ljudje ki so uporabljali BeOS...ali pa ga še uporabljajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZetaNeo ()

Poldi112 ::

>aham. OpenOffice.org.exe si kr nesel na linux in zagnal. ma daj ne seri. še enkrat BEOS NI BINARNO KOMPATIBILEN Z LINUXOM. to da so *bsd, linux in macos med sabo binarno kompatibilni, je zato ker izhajajo iz iste osnove. BeOS in tako tudi Zeta pa ne izhajata iz te osnove. OK?

Ne. OOo sem vzel linux verzijo. Pogoj da grem na linux je da obstaja linux verzija vecine mojega software-a, ali pa win binarna kompatibilnost. Zdaj ce hocem na zeto, je isto. Rabim ali binarno kompatibilnost ali pa svoje programe portane na beos. Glede na to da so vsi opensource to ni neka nemogoca zahteva. Nocem jaz abiword.

Kaksna je skupna osnova BSD in Linux-a ??? Ravno osnova je drugacna.
FreeBSD je videl, da bo mocno mocno povecal stevilo programov, ki tecejo na platformi, ce bo sprogramiral binarno kompatibilnost. Zdaj imajo zaradi tega enega userja vec (ki ima 3 masine, na katerih tece freebsd (ok, 5, ampak 2 sta bolj za ucenje)).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

>>> Ne. OOo sem vzel linux verzijo. Pogoj da grem na linux je da obstaja linux verzija vecine mojega software-a, ali pa win binarna kompatibilnost.

ja pa nazorno s primerom ti pokažem da nimaš binarne kompatibilnosti med win in linux, ti pa še kr vztrajaš.

kaj nimajo iste osnove?
sej pa je torvalds logiko, kako naj OS dela v ozadju povzel po minuxu, pa se mu nato probal čimbolj približat.

CCfly ::

@Cakqa: Tisto je članek, kjer Stallman kritizira dejstvo, da pri Linux-u nihče ne uporablja GNU/ predpone. Če bo Zeta vsebovala polno GNU programja (kar zelo verjetno že drži) lahko pričakujete spremembo naslova v članku. Sicer je baje Stallman fanatik ampak pustimo to.

ccfly, glede na to da je pc trg trenutno največji mislim da je primarni cilj pc. ko bojo imel pc verzijo porihtano pa naj zaradi mene še na druge ciljajo.. samo naj najprej buge iz pc verzije lepo pošlihtajo pa optimizirajo vse. btw a imaš ppc in mips doma? oziroma bi želel na teh poganjat desktop os? (za ppc še nekak verjamem...)

Prvi BeBox je bil PPC, MIPS pa tudi še ni crknil. Se pa strinjam da je njihov trg primarno x86, kar pa bi se lahko v prihodnjih letih spremenilo.

@ZetaNeo: Dobil si nekaj vprašanj, ki zanimajo programerski del bralcev. Namreč zanima nas koliko truda bo potrebnega, da program prirediš za Zeto, predvsem kar se tiče jezika C/C++. Sumim da so vzeli prevajalnik gcc in ostala GNU orodja, kar bi bilo idealno.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Mislim da je bilo o binarni kompatibilnosti že dovolj govora in vaju naprošam da jo preselita v drugo temo.
Enako velja za osnovo FreeBSD in Linuxa. Če ju primerjamo z osnovo Zete v redu, drugače pa druga tema.
Naj bi bila osnova jedro ali sistemska programska oprema ?
V prvem primeru nima nobem od teh operacijskih sistemov dosti skupnega (razen principov gradnje jedra povzetih iz Unixa), v drugem pa precej.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

Caqka in ZetaNeo: Izrecno sem si izbral distribucijo linuxa (SUSE), ki je namenjena "povprecnemu" desktopu. Ima dokaj dovrseno orodje YaST za popolno GUI konfiguranje sistema. Zadevo sem tudi sam stestiral (9.2 eval) in sem bil zelo prijetno presenecen. Pravzaprav toliko, da bom mogoce zamenjal svoj "hekerski" distro. Mislim, da tukaj odpadejo pomisleki o konfiguracijskih fajlih in zahtevnemu postavljanju serverja. Sem poizkusil dati kot primer nekaj takega, kar je zares v istem rangu kot Zeta.

Meni osebno bi bilo zelo lepo videti da Zeta uspe. Cimvec zanimivih in dobrih OS-ev je zunaj, boljse je za nas. BeOS 5 se mi ni zdel nic kaj prevec prida, Zeta pa izgleda veliko bolj resno (sirse) zastavljen OS. Lahko se pa yellowTAB kaj tudi od SUSE-ja nauci. SUSE je nedvomno uspesno podjetje. Ne recem pa, da se SUSE (in nasploh cel linux community) ne more od Zete kaj naucit :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

64202 ::

> P.S. jaz sem tukaj zato ker me zanima kakšno mnenje imajo ljudje ki so uporabljali BeOS...ali pa ga še uporabljajo

Jaz bi ga pa rad videl. Bo zgleda treba emule zaprezt :\. Linux sem zacel uporabljat zato, ker mi je nekdo dal SUSE 6.3 eval. cd. (ok, ne ravno *zato*, ampak tko se je zacelo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Gandalfar ::

Sem gledal pa RC4 ni gor :/

romci ::

Ce je ZetaNeo binarno kompatibilna z BeOS (kar se zdej ni noben eksplicitno povedal), je veliko software-a na: bebits
-- not all those who wander are lost...

ZetaNeo ::

romci "Ce je ZetaNeo binarno kompatibilna z BeOS (kar se zdej ni noben eksplicitno povedal), je veliko software-a na: bebits"

Ja že neštetokrat povedal da je Zeta Neo Delux nadaljevanje BeOS 5, to je isto samo da je bolj razvito in dodelano. Ves kar je kdaj bilo napisano za BeOS dela tudi na Zeta!!!!!!

Gandalfar ::

Kaksno nadaljevanje? Naslednja razlicica jedra ali kar isto jedro? Kako je z licencami - so odkupili od Sun One kodo za BeOS ali pa se imamo za bat da se bo tudi tu zgodil SCO?

ZetaNeo ::

Saj ne morem verjet, včasih imam občutek kot da nihče sploh ne bere teh forumov. yelovTAB je edini lastnik licence BeOS!!!! Od leta 2002 pa jo razvijajo naprej, deluje pa na isti osnovi kot BeOS, Zeta je BeOS. Glede na to pa da je bilo vloženega veliko dela pa Zeta veliko bolje deluje in veliko bolje izgleda kot je to pri njenem predhodniku BeOS-u.

CaqKa ::

gandalfar normalno.. sej rc4 ne obstaja. imaš rc3 katerega naslednik pa je r1 oziroma zetaneo.

pa ti res ne bereš al kaj? be inc je kupil palm, ker pa si niso nič mogli z njim začet, ker so pač meli pametnejše druge projekte že kupljene.. so pač zadevo kupli yellowtab. je zgoraj že zetaneo to povedal.

in potem linuxovci pravijo kak je treba vse prebrat :/

Gandalfar ::

Hm. To ne pise na njihovem sajtu :>

Sem pa malo googlal in sem nasel na wikipedi tole:

* YellowTAB is believed to have the rights to use the unfinished BeOS R5.1 sourcebase, but not the BeOS trademark, and currently distributes a pre-release of the OS project called Zeta. YellowTAB has never stated their legal position in regards to the BeOS code-base (perhaps for contractual reasons), and because of this, has created a great amount of controversy and skepticism in the Be community.

CCfly ::

Does Zeta have binary compatibility to other BeOS versions?

Yes, almost all applications run just fine on Zeta. There are only a few that do not, and we are working together with the developers of several of those applications to solve the issues.

Are there any plans for Power PC processor support for future releases of Zeta?

When a PPC port proves to make good buisness sense, it will be done.

Why isn't Zeta Open Source?

At this time the core of the OS is based on proprietary code that we cannot legally share. We do, however, like Open Source, and as the product evolves and draws from various Open Source resources we will release our modifications in source form.

Kar se tiče razvoja, očitno uporabljajo gcc, dodan imajo svoj "BeIDE". Jave še ni, baje pa da bo kmalu. Python dela. Sicer je oddelek za razvijalce precej neobljuden.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gandalfar ::

Hmm. Potem pa mogoce niti ni tako dobrega razloga zakaj ne bi zamenjal OS-a in se lotil razvoja pod Zeto.

CaqKa ::

Gandalfar kaj pa je tebe "pičlo", da bi pa ti postal developer za/pod zeto? a te na zeti kaj posebej navdušuje česar ne vidim?

ccfly: tote citate ti že kmečka logika poda :)

Gandalfar ::

CaqKa: glede na to da ti je uspelo spljuvat vecino stvari in te je tale Bethingie popolnoma navdusil .. mora biti ze dobro :)

64202 ::

Kako je pa kaj s podporo za laptope? (2. stalna bolna tocka linuxa)
Mislim na power management, hibernacija, ipd.

Hehe, mene je tut piclo probat.

CaqKa ::

:8)

mah nevem kolkos e ti splača zaradi developanja menjat na BE. ta sistem je sprva bil namenjen za multimedijo, kaj pa bo zdaj zeta sčarala okrog multimedie pa bogsiga vedi. je enih par dobrih orodij za zvok noter.. ampak.. treba počakat na končn izdelek.

dux ::

Jaz vidim ogormno prednost BeOSa / Zete v odzivnosti in hitrosti GUI in sistema kot celote. Na moji več kot 6 let stari mašini ( P II 333 Mhz ) se zažene v približno 20 sekundah - uporabljam BeOS max edition 3.1. Tudi potem vsi progarmi povezani z sistemom delajo dokaj hitro.
Všeč mi je, da sistem nikoli ne zamrzne, kot na primer na winsih. Če recimo odprem en stream v quicktime, mi predvaja film približno 5 sekund, nato pa zamrzne celoten sistem - ne miš ne tipkovnica se ne odzivata naslednjih 10 sekund, nato pa računalnik odmrzne in film se predvaja naprej ampak brez zvoka. ( WTF ?). Če dam quicktime večjo prioriteto dela BP, ampak to ni poanta - ponata je v tem, da lahko winse v več situacijah preprosto pripraviš da zamrznejo, na BeOSu pa se mi to še ni zgodilo. Tudi ko sem poskušal skupaj spravit ADSL povezavo brez gonilnikom in mi je program zamrznil sem še vedno obdržal nadzor nad tipkovnico in miško, spremenil desktop in lepo delal naprej še ene par minut in potem ubil program - temu jaz pravim večopravilnost.
Pomankljivosti : nima večuporabniškega sistema.
pomankanje nekateraga softwara ( čedalje manj ga je, manjka Skype, Mula, Java )
pri novejših račuanlnikih tudi ni ves hardware dobro podprt, ampak zame to ni problem in tako je BeOS moj drugi sistem, ki bi lahko postal moj primarni, če si ne bi računalnika delil z družino, ki je tako grozno čustveno navezana na win2k.
To Gandalfar, več razvijalcev rabmo :))

Kot je bilo že omenjeno, res je lepo da je 90 + % softwara za beos na bebitsu.
Upanje je v nasih odlocitvah
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprasanja o Zeta operacijskem sistemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
926946 (3973) ql000
»

BeOS se vrača

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
313646 (2189) ahac
»

"Novi" free desktop OS-i (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1199734 (6552) Nerdor
»

BeOS upihnil deseto svečko

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
52370 (2370) Bakunin

Več podobnih tem