» »

nero digital

nero digital

gorann ::

prosil bi moderatorja, da bi to temo naredil uradno, edino ce ze ne obstaja, kar se opravicujem ce ze je, pa da se cimvec razpise o tem formatu nero digital, kaj to je, kako se to naredi, itd. ce pa ze obstaja taksna tema, a bi se dal prekopirat tole tja, da mi neb zbrisal?
hvala lepa,
Goran!

CaqKa ::

huh ko bo dovolj povpraševanja po nero digitalu...

zaenkrat pa iskanje zadostuje.

gorann ::

sem zasledil da je to kodiranje z nerotom v mpeg4, sam kak je uspesno pa kaksne fore vsebuje, pa kje dobit ta kodek nero digital, vidis to bi se lahk kle pisal, pa eni pravjo da z nerotom digital lahk ze podnapise notr v film skonvertiras itd.
zdaj pa kot hocte , al se razpiste al skenslaj temo:=)

Quikee ::

Klik

Kodiranje je za video MPEG-4 ASP in AVC (H.264).. za zvok MPEG-4 AAC in uporablja MP4 container (ki med drugim podpira tudi podnapise)

Quikee ::

Pa se malo vec informacij o Nero Digital... klik

CaqKa ::

na podlagi česa pa naj skenslam temo?

heh si smešn.

nero kodek boš pa verjetno, dobil pri proizvajalcih nerota.. torej nemškem aheadu, a se ti ne zdi?8-O

povem pa lahko še to, da je v predzadnjem codec shootoutu (doom9) bil nero digital najhitrejši kodek, torej z njim se je dalo film najhitreje stisnit.. problem je, kot vidim zadevo podpira za zdaj samo xoro predvajalnik. dokler nebo ta seznam večji, pa dokler obstaja zastonjska alternativa kot je xvid se pa nekak ne sploača še tega uporabljat :)

vodiče pa ti je že quikee zgoraj podal.

lp

Quikee ::

Pa informacije o Nero Digital tudi =)
Divx predvajalnikji podpirajo Nero Digital so:
- Apex AD2800X
- Apex AD8050X
- Apex DRV9400
- KiSS DP-558
- Siemssen DR 2004
- Xoro/MAS HSD310
- Xoro/MAS HSD315

gorann ::

zakaj bi stiskal film s kakrsnimkol kodekom, ce mam pa rajs dvd video, edin uporabn bi prislo, ce bi lahk xvid film prekodiral v nero digital pa dodal podnapise notr, se da? verjetn bi se dal, ampak kaj pa izguba kakovosti slike itd.?ker men bi se zdel nesmiselno kodirat dvd video v divx, rajs shrink zalaufam pa naredim super kopijo dvdja;)
zakaj bi skenslal temo? hja vi moderatorji ste cudni tici, vcash brisete, vcash opozarjate, kdo bi vedu:)

Clone ::

Quikee

Teli predvajalniki ki si jih naštel. Praviš da podpirajo Nero Digital format?
Se pravi znajo prebrati tudi temu primeren AAC (6 kanalni) zvok ter podnapise?

Ker če znajo bi bilo to super.

gumby ::

problem je nastal, ker je enostavno prevec kodekov za MPEG4. ki naj bi bili zdruzljivi med seboj, ampak to niti slucajno niso.

to me spominja na zgodbo izpred nekaj let o modemih - vsi so namrec kompatibilni z hayes-om, ampak eni so bolj kompatibilni od drugih :D

Quikee ::

Vsi kodeki so zdruzljivi z MPEG4.. pa ce mas XVID, ND, 3vix ali Divx. Problem pa je ker vsi popolnomo ne podpirajo vseh funkcij ASP@L5. Recimo Divx podpira samo GMC 1WP.. XVID podpira vse(zato pa se pojavljajo problemi pri nekaterih Divx certificiranih predvajalnikih in XVID-om z vklucenim GMC).. prav tako ND.

Pol pa se odvisno kateri container uporabljajo.. ali je to MP4, AVI, OGM, MKV , DSM.. in kateri zvok.. MP3, AAC, OGG Vorbis, ...

V HW divx predvajalnike pac ne mores vkljucit podpore za vse te.. ker ali procesor ni dovolj mocen, da bi predvajal popolni ASP@L5 ali je pomnilnik premali, da bi vkljucil podporo za vse te container formate in razne audio codece.

Jaz samo cakam, ko bo prisel HW divx predvajalnik, ki bo imel popolno podporo za ASP@L5 tako, da bilokeri MPEG4 mu dam ga bo predvajal brez zatikanj. Container po potrebi ze spremenim.. ker je to lossless operacija. Za zvok pa bi bil srecn ce bi podpiral AAC, OGG Vorbis, MP3, AC3. Ostalo pa ni tak vazno. Temu se najbolj priblizajo predvajalniki, ki temeljijo na cipu Zoran Vaddis 776.

Clone: Pojma nimam... v xoro-jevi temi sicer nekdo pravi, da mu 6 kanalni AAC dela probleme.. za druge pa ne vem.

robertto ::

Tale nero digital mi je ful všeč zaradi hitrega (real time) kodiranja. Poskusu sem kodirat divx pa je šlo odlično, samo podnapisov ne znam vcepiti v film. Z dvd-ja to ni problem narest. Ali zna to gdo zrihtat?

gumby ::

da malo ozivim to temo...

igral sem se z nero digital pri majhnih bitrate-ih in moram rect, da ima presenetljivo dober zvok. pri 30-40kbps VBR in HE profilu so popacenja sicer slisna, ampak dalec pod pricakovanimi.
pri 64kbps je pa zvok ze cisto OK za kak prenosni mp3 player (oz. AAC player:D) ali internet radio...

lame mp3 pri taksnih hitrostih se lahk gre v kot zjokat :P


btw a se kaj razen ipoda predvaja aac?

Quikee ::

Yup AAC je dosti bolj ucinkovit kot MP3 (kot, da bi primerjal MPEG2 in MPEG4 ASP pri video codecih). Glede na razne "blind teste" je se pa vseeno malenkost za Ogg Vorbis.

Drugace Nero Digitalova implementacija HE AAC-ja je ena slabsih.. recimo oglej si to primerjavo. =)

gumby ::

bom probal se ostale encoderje, zaenkrat imam samo nerota... glede na teste bi morali bit se boljsi:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83518 (2664) radmannsdorf
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059225413 (35919) fr33sat
»

Video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
61293 (1159) zidzid
»

Kateri converter iz MP3 v MP4?

Oddelek: Zvok in slika
51727 (1697) Quikee
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445853 (3887) Metabond

Več podobnih tem