» »

Nenaden reset med kopiranjem datotek

Nenaden reset med kopiranjem datotek

kilergas ::

Ni mi jasno zakaj mi med kopiranjem iz enega diska na drugi,.ali med omrezjem,,.kar nenadoma resetira rac.Zgodi se ko v omrezju kopiram jaz ali pa nekdo od mene,.enostavno po nekaj 10s mi resetira masinco.To se zkogi takrat ko se kopirajo datoteke nad 300mb.

suse80 ::

To je baje tipično za 16-bitne sisteme kot so windows... Preprosto se medpomnilnik napolni in se začne "razlivati" po drugih neavtoriziranih delih pomnilnika, kar povzroči BSOD ali pa kar reset... Nekaterim se to dogaja npr. pri komunikaciji preko IR porta, ker windowsi ne vejo, kdaj je medpomnilnik poln in .... problem je rešljiv z več RAMA -verjetno, ni pa nujno.
Pri 32 bitnih OS se to naj ne bi dogajalo... Vsaj meni v linuxu se ne...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Highlag ::

Suse80
Ni mi jasno kako lahko tako na grobo posplošuješ.

Sem sem že večkrat kopiral velike datoteke iz diska na disk, preko mreže ... In nikoli se okna niso sesula zaradi tega.

Kilergas
Če hočeš kakšno pomoč moraš napisati malce več podatkov. Minimalno: verzjo oken, ki uporabljaš.

O sesuvanju pri kopiranju velikih datotek smo se pa na tem forumu že pogovarjali kar nekaj časa nazaj. Če se ne motim so bile težave z gonilniki za krmilnik za diske ali pa celo težave z zastarelim biosom. Za začetek bi na tvojem mestu naložil nove IDE gonilnike za tvojo matično ploščo, če seveda uporabljaš IDE diske. (nisi napisal)
Never trust a computer you can't throw out a window

suse80 ::

Nič posebej ne posplošujem... samo ugibam... pred leti sem tudi sam imel windows in podobne težave, vzrok pa je bil ravno ta.
Problem je bil v premalo rama in prepočasnem disku, proces kopiranja je zavzel vse resurse na compu in se mi je redno sesuval... in ko je windows začel shranjevati podatke v win386.swp datoteko, je začel mleti kot nor in nato se je resetiral... Hitrost mreže sem moral zmanjšati na 10 mbps in potem je bilo OK. V 32 bitnih načinih se to težko zgodi ( Tudi Windows Xp in 2000 sta zelo stabilna v tem pogledu).

Nič pa ne trdim, da so krivi izključno windows, daleč od tega. Res pa bi lahko kilergas napisal podrobnosti o svojem omrežju in računalniku... Meni se je tudi v linuxu dogajalo podobno, ko sem prdvajal npr Divx iz pogona, ki je bil na serverju v omrežju... zaradi prepočasnega branja in prenosa po mreži se mi je Mplayer preprosto nehal odzivati... pomagal je samo reboot mašine.
Nekaj že bo na tewm-hitrosti mašine in mreže ter diskov niso usklajene...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

perci ::

Sklepam, da imaš XP-je, kot prvo si nastavi, da ti ne resetira mašino avtomatsko ob BSOD-u.

To nastaviš v system properties pod advanced > startup and recovery

Potem boš lahko v event viewer pogledal, kaj pravi error.

Lahko pa, da ne boš nič pametnega zvedel in je problem v hardware-u, kar je IMO skoraj zihr.

Kaj pa je pokvarjeno pa ne boš zvedel, dokler ne boš testiral. Lahko je napajalnik, ram,...

kilergas ::

moj system:
amd 2000+
napajalc 300w
512 ram
ati 9k pro
maxtor 120,80,40
winxp pro
Mam 4 rac v omrezju preko switcha.Probal sem menjat plosco,ram grafo,pa tud winse sm ze kdaj dal ponovno gor.A vcasih se sploh ne ugasne rac med kopiranjem po omrezju,..po nekaj tednh spet spet najeda kar mam ze polne zivce tega pa bi rad dobil vzrok.
Perci:avtomaticallyreset mam zmeraj sklopljeno,...malo sm pogoglal in nasel podoben primer kjer je resil s tem da je usb odinstaliral in tako v masinci uporabljal samo usb ki je na plosci ne pa vec onih +4 ki se vlecejo vsak da eni strani ohisja.Boo,.nevem kaj ma tukaj usb vmes,.a probal bom tud to varjanto ce ze ni druge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7822292 (15730) kamuee
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266718 (66310) Seljak
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926874 (14348) koyotee
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131583 (1350) rozica

Več podobnih tem