» »

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Problem: USB kljuc mi resetira PC

dreja ::

Torej, ko vtaknem usb kljuc v pc-ja (sistem winXP), se mi pc vedno resetira... Kako bi tezavo lahko odpravil?

TNX & LP

PS: Sem malo iskal po forumu, pa je mel nekdo podobne probleme zaradi staticne elektrike, vendar v mojem primeru ni to, ker se isto zgodi, tudi ce sem razelektren...
  • spremenil: dreja ()

Han ::

Nekaj rešitev:

- posodobiš BIOS, če to napako odpravlja
- menjaš USB ključ
- menjaš napajalnik
- kupiš PCI kartico z USB priključki
- menjaš osnovno ploščo

dreja ::

TNX za odgovor...

Torej je hardverski problem. Testiral sem z 2 razlicnimi usb kljuci in problem ostaja...

Bom probal se upgrade biosa...

LP

Funpace ::

Tezavo dela po vsej verjetnosti osnovna plosca (intel chipset) v povezavi, z namescenim sp2.

Sam sem imel taksen problem (raje kot da sem menjal, sem dal sp1 gor). Drugace pa tako naredi, kakor je ze bilo omenjeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Funpace ()

Han ::

Sam nisem opazil, da bi bil problem v WinXP SP2 in Intel čipovju. Doma imam i440BX chipset + PCI kartico z VIA chipsetom za USB 2.0 in dela normalno. Napajalnik je 420 W Enermax Noisetaker.

Se mi je pa v službi že parkrat zgodilo, da je računalnik zmrznil oziroma se celo resetiral. Vendar ne ob priključitvi ključka, temveč med kopiranjem podatkov. Tukaj je vzrok ali slab napajalnik ali obupna Matsonic plata (z VIA čipovjem)...

luli ::

dreja :
Poskusi naslednje : Daj ozemljitev tvojemu PC-ju (Žica od škatle do ground na vtičnici / anteni,...

Možno da ti resetira zaradi statike (že imel podoben problem).

totek24 ::

dreja pojdi v device manager, pobrisi vse USB naprave tam, restartaj PC. Ce pa to ne deluje, bomo pol dalje glave razbijali. :D
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Duhec ::

Če USB niso fiksne vtičnice (tiste zadaj na plati) ampak priklopljene exstra s kabelčki na konektor na plati je potem možno, da so narobe zvezani in z vštekanjem USB ključa povzročiš šlus. Preveri vezavo.

dreja ::

TNX za odgovore, bom enkrat v naslednjih dneh porocal (pc-ja nimam pri sebi)...

Drugace pa sem vklapljal v usb vticnico na celni strani ohisja (ne zadaj)...

LP

MagElan ::

meni je javlo bluescreen ko sem vtaknil kljuc noter. vzrok pa so bili originalni driveri. sem jih pobrisal in se zadovoljil s tem kar so windowsi sami zaznali.
-=MagElan=-

Gwanaroth ::

Drugace pa sem vklapljal v usb vticnico na celni strani ohisja (ne zadaj)...


Da nimaš narobe zvezanega tega prednjega usb priklopa na tvoji matični..? Kak GND na VCC+ al kaka podobna mutnja.. in ti zaradi "varnosti" oz. kratkega stika restarta PC..
Lights often keep secret hypnosis..

SavoS ::

Včasih znajo bit problem driverji od osnovne plošče, sploh je bil problem z Nforce driverji 5.10, ti so ob bilo kakšni uporabi USB 2.0 standarda enostavno resetiralli mašino, pa naj je šlo za usb ključek ali pa bilo kakšno napravo z standardom 2.0.... dočim usb 1.1, ali pa prejšnji pa so delovali popolnomam normalno.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mrbungle ::

Kolegici se je isto resetiral, ko si vtaknil katerikoli USB ključ. Najprej sem mislil, da je kaj narobe s ključem, pa je bilo pri mojem enako. Nato sem posodobil windowse, posodobil gonilnike za naprave na kompšu, posodobil BIOS plate, nato pa izbrisal gonilnike za USB v Device managerju, resetiral PC in stvar je delovala.

Če bi imel narobe zvezane konektorje za USB, potem ne bi resetiralo, temveč bi skurilo USB napravo. Ker sem imel sam tak primer, ko sem narobe zvezal samo dve žički-skuril gamepad in miško ):

rozica ::

Tudi meni se to dogaja na 6 računalnikih v omrežju: vsi majo WIN xp in matično ploščo PCI/AGP - računalniki kuplljeni z razpisom ministrstva, kjer dobiš pač kar dobiš... kot bi skupi nametali kar pač majo... bom sprobala par vaših rešitev, če bo kej pomagalo...
p.s. tule na slotehu so kar koristni nasveti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Občasno resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
7838 (771) black ice
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291607 (1241) hojnikb
»

Nekateri USB priključki mi ugasnejo PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
171367 (994) 333zuco333
»

Usb - device not recognized

Oddelek: Pomoč in nasveti
72213 (1982) e-marko
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132738 (2452) energetik

Več podobnih tem