» »

Pošiljanje rač. robe iz ZDA v SLO

Pošiljanje rač. robe iz ZDA v SLO

Sergio ::

Kako to gre? Ali še obstaja carina na računalniško robo? Ali je to še dodatno obdavčeno? Help me here, plz...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OrlyTM ::

Ja, kolkr jest vem ti robo se vedno ocarinjo. Carine ni le za Evropske drzave.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Ales ::

Obstajata dve carinski stopnji, ena za EU, druga za ostali svet. Mi uvažamo stvari s Kitajske in je carinska stopnja za računalniške komponente NIČ. Nula, 0, nič.

Davek pa 19% :D

Ampak vseeno, stvari so na Kitajskem tako poceeni...

Pa ne me držat za besedo, da ne boš potem jezen - za ameriko *preveri*. Zadošča da pokličeš interevropo, DHL ali kaj takega, pa bodo vedeli. Kakšnega špediterja pač. Drugače pa so vse carinske stopnje tudi v uradnem listu (ki ga jaz zdajle nimam pri roki...).

Je pa ena fora - rezervni deli so drugače obdavčeni kot komponente. Pazljivo torej, kaj je na deklaraciji...

lp,
Aleš

Sergio ::

Hm... Kaj pa, če mi prijatelj pošlje iz ZDA zasebno pošiljko? A se to tut carini ter davči?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Daedalus ::

Če ti pošlje kot darilo, se, mislim vsaj, ne ocarini. Sam nisem siguren, se bom še malo pozanimal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sergio ::

teoretično vprašanje: frend mi šenka 40 diskov pa kontroler ter mi vse pošlje v paketu... zastonj... a oni lahko odprejo paket al se ne smejo mešat v to kar je not? kako to gre?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

dr.J ::

Poglej si carinski zakon (dobiš na netu). Notri vse piše; če nisi živel v tujini vsaj eno leto, boš plačal carino. Sicer pa moraš pri pošiljanju pošiljk vedno napisati njihovo vrednost - ravno zaradi carine. Ostanejo še kakšne homologacije in atesti...

Ales ::

Atesta in podobnih zadev ne potrebuješ, če ne nabavljaš uradno, kot firma, za nadaljno prodajo na slo trgu.

Za vrednost pošiljke se da napisati tudi kaj takega kot "sample - no commercial value". Običajna praksa v poslovnem svetu je, da si bodoči "partnerji" pošljejo vzorce izdelkov, ki niso namenjeni nadaljnji prodaji in jih v bilanci ne prikažejo kot nabavo.

Ampak, če boš imel 40 diskov kar pozabi. Pa pomaga seveda, če ena firma pošilja drugi, kot privat oseba je to malo čudno. Cariniki niso tupi...

Jaz sem s takim opisom "vrednosti" že pošiljal robo v Hongkong in je bilo vse v redu. Realna vrednost je bila okoli 3000 DEM, s tem da so bili vsi kosi različni in da je RES šlo za vzorce...! Če pa so jih na koncu tudi prodali, pa ne vem... :\

Glede carine za rač. komponente - preveri res sam, drugače se boš sekiral do zadnjega dneva. Sej, kolikor jaz vem je za celi svet 0 (plus DDV), ampak...

Aleš

Yohan del Sud ::

Takole povem Sergio. Lahko bo šlo skozi brez da bi kdo povohal stvar, lahko pa totalno zabljuzijo in boš plačal da boš črn pa še čakal par tednov in pridno pisal deklaracije in prošnje, ipd. Veliko je odvisno od sreče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
405955 (3230) Daliborg
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218832 (5562) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094262 (71127) Tilen
»

Kupovanje iz tujine

Oddelek: Kaj kupiti
172978 (2715) andrej

Več podobnih tem