» »

Particije

Particije

Wolverine ::

Rad bi naredu particije, vendar ne vem s katerim programom, imam
Partition Magic 6 samo mi neki ne dela tko, ce veste za kaksen dru g program prosim povejte

hvala
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

tec ::

Fdisk

Wolverine ::

a lahkos fdiskom naredis 4 particije??

imam 40 Gb disk
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

bastadu ::

Lahko še veliko več kot 4...

blank3_ ::

Seveda lahko. Najprej nardis eno glavno particijo. Pol nardis extended, v tej extended pa pol kokr ces logičnih (nej me kdo poprav, ce sem narobe napisu) particij.

Aja pa Partition Magic je bolj Windows zadeva mar ne? Al lohk z njim tud kej v DOSu delas? Baje lahko potem, ko mas ze ustvarjene particije spreminjas velikost njih.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Wolverine ::

a lahko prosim opises postopek??


hvala
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Dexxx ::

pa da ne bosh zagnoju kje to dobit: nahaja se na sistemski od windowsov.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Wolverine ::

ja valda da vem kje se to nahaja, samo ne vem kako to naredit!!

najprej sem dal primarno particijo 10 Gb potem se drugo 10 Gb vec particij pa ni hotelo jih naredit:( oz jst ne znam
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

tec ::

Ce znas anglesko vse pise ,ko te vprasa ce bi uporabil cel disk das N in potem vpises kolk velko particijo hoces itd..

Dexxx ::

pomojem da vem v čem je problem:
1. naredi primarno 10gb
2. naredi sekndarno 30gb (preostanek diska)
3. v sekundarni naredi 3 logične pogone (po 10gb)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

andrej ::

zakaj bi uporabo PM? NAjboljse je naredit particije s programom, ki je zraven OS-a, ki ga hoces instalirat.

MadMax ::

Al pa s programom proizvajalca diskov.
Z IBMjevim npr. si v 5 minutah naredis vse: particije kakrsnegakoli file-systema, particij kolkrces, pa se formatirat ni treba (ogromno cajta prisparas...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

TheHijacker ::

Naredi tako kot ti je napisal Dexxx s Fdiskom. Po kreiranju particije moraš vsaj C in tisto, na katero boš dal OS takoj formatirati. Kasneje ko imaš windowse
že gor pa lahko iz njih formatiraš še extended particije, ker je tako hitreje.

Imam pa še jaz eno vprašanje. Kako imate vi razparcioniran disk? Včasih je bilo v modi čimveč manjših particij in tako imam jaz(C 1.5GB, D-E-F-G 2-3GB). Razmišlam, da bi že enkrat to malce skrčil v recimo dve ali max 3. Imam pa dva diska. Prvi primary je IBM 15GB, drugi je Maxtor 20GB. Imam pa še enega v racku ampak on ne šteje, ker imam na njem samo eno extended particijo(20GB), tako da se mi črke ne zjahajo ko disk vključim. En kolega mi je povedal, da ima na C samo 200 MB in ima na njemu samo sistemske fajle(MSDOS.SYS,...) na treh extedned pa vsaki svoj OS(Win2k, WinXP in Win98). Je rekel, da si samo c pogovsta(Norton Ghost) pa ima backup. Je takšna razporeditev še najboljša?

Pa še nekaj za Wolverine:

http://pcguide.com/ref/hdd/file/progFDI...
http://www.computing.net/howto/advanced...
http://www.8ballshardware.com/articles/...

Na ta zadnjem linku in page2 so celo slike kako razparcioniraš disk...
http://www.google.si

Ales ::

En zelo priročen program, ki ga priporočam namesto fdisk je gdisk. Dobi se ga pri paketu Norton Ghost, pa tudi brzplačno na njihovi www strani.

Zmore hitro formatiranje particij (par sekund) in ne melje vsakič ko kaj spremeniš, kot npr.fdisk. Z njim disk poljubno razparceliraš v pol minute.

Ma še mnogo drugih opcij, sicer, mene sta najbolj pritegnile te dve. Deluje iz DOS ukazne vrstice, torej odpade za tiste, ki ne vejo kaj je to :\

Drugače pa je Norton Ghost zelo zelo uporabna zadeva za backup in za sestavljanje novih računalnikov... Celi winsi v 2 minutah.

lp,
Aleš

Borci ::

Lahko ti zaupam, kako sem si naredil particije. Imam 40 GB diska.
C: 5 GB: win2000
D: 3 GB: winME
E: 3 GB: win98
F: 3 GB: Dokumenti (ta je lahko za Linux)
G: 5 GB: Glasba, Videospoti, MP3...
H: 21 GB: Temp (za snemanje,...)

TheHijacker ::

To se mi zdi, da je preveč particij. Trenutno imam nekaj podobnega pa bom po moje, da vse skupaj stisnil v samo dve ali tri. Prej moram pa spraznit vse kar je gor.

Wolverine: ti je uspelo?
http://www.google.si

blank3_ ::

Mater mate res prevec diska pol pa kr 3 OS gor...
Jest mam:

C: 6.5 GB (OS, program files, ...)
D: 6.5 GB (temp, igre,mp3)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Lunik ::

Jest mam
c: (sistem + šara) 5giga
d: (šara) 10giga

na e-ju mam cd-rom, zdaj sem pa dobu še en 1giga disk, na katerega bi dajal raznorazno šaro (mp3...). Ampak če priklopim ta disk mi ga vrže pod d:\ cd-rom in drugo particijo prvega diska pa mi spremeni v e:\ in f:\, tako da mi skoraj nič ne dela.
Kako naj naredim, da bo ta disk bil f:\?
če dam pod removable drive, sicer lahko naredim da je pod črko f:\ ampak druga particija prvega diska še vedno ostane e:\...

TheHijacker ::

Malce višje poglej v enega izmed mojih postov. Na tem disku ne smeš narediti primarne particije ampak eno extended. Tako se ti črke nikoli ne sesujejo.
http://www.google.si

Wolverine ::

Ja mi je uspelo, uporabil pa sem Partition Magic 6 in je res zelo simpl z njim delat. Naredu sem 4 particije: C:9Gb, D:, E:, F: pa po 11 Gb

p.s.: nov ibm 40Gb disk 7200 obratov se kr dober segreje in me zanima kaksno hlajenje bi si umislil ali pa ga sploh ni potrebno dodatnega hlajenja?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba logične particije v primarno

Oddelek: Strojna oprema
202507 (2168) BlaY0
»

Črke pogona in particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
141493 (1288) Hypno
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261120 (851) TheHijacker
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151134 (967) Yohan del Sud

Več podobnih tem