» »

Kupovanje iz tujine

Kupovanje iz tujine

stefan ::

A ma kdo kake izkušne o kupovanju (prek interneta) iz tujine. Kolk ti kej zaračunajo za dostavo kšnga celga računalnka al pa večjih komponent? Ker cene so izzivalno nizke... >:D
štefuc

Red_Mamba ::

takole je bla podana zadnja informacija:
do vrednosti 4500SIT nič
do vrednosti 9000SIT carina
nad pa DDV+carina

za carinske stopnje pa mal pobrskaj po slo-techu.

BTW: kje na netu si pa gledal stvari, da se ti zdi poceni, odkar je vrednost dolarja narasla namreč cene niso tako zelo nižje od naših.

andrej ::

dolar je v zadnjem casu full pado. Iz 250 pred kakima 2 mesecema na manj kot 230;((
Ce smo natancni:
227.0868 / 227.7701 / 228.4534
jutri...

stefan ::

In kje na slo-techu so te carinske stopnje??
štefuc

Red_Mamba ::

poleti je bil dolar 166SIT (drobiž :D)

v forumih preglej sej boš najdu drugač pa mal zatež pa ti bo kdo še enkrat napisal. Lahko pa moriš Slo-Techarjem da spravijo skup en iskalnik:D

andrej ::

166, a si ziher? letos to ni blo... najnizni letos je bil 189 in to 7.1.

AlchemY ::

letos poleti zihr ni bil 166,se dobro spominjam;((, okol 185 je bil pred enim letom

AlchemY ::

a j se carina...........

Paketi, katerih vsebina ne presega vrednosti 4.000 SIT se oproščeni plačila carine. Za pakete v vrednosti 4.000-9.000 SIT se plača samo DDV, za pakete, ki presegajo vrednosti 9.000 SIT pa se plača DDV+carina.

Osnova za obračun DDV je neto vrednost blaga po fakturi plus carinske dajatve, ta nova vrednost je osnova za obračun prometnega davka. Pri uvozu blaga je treba vedeti, da se blago s poreklom iz EU carini po nižjih preferencialnih carinskih stopnjah. Za blago z nedokazljivim poreklom iz tretjih držav, s katerimi Slovenija ni sklenila sporazuma (npr. Japonska, ZDA, Tajska, Tajvan), se plačajo carinske dajatve po konvencionalnih stopnjah (po višjih stopnjah iz carinske tarife). Za blago, uvoženo iz teh držav, je predpisana enotna carinska stopnja 15 odstotkov plus DDV (15 % + 19 % = 36,85 % skupnih dajatev ali ob upoštevanju 8% DDV skupaj dajatev 24,20 %).

Simulacije prikazov posameznih dajatev pomenijo stopnje (carina+davek= kumulativa) za blago, ki se najpogosteje kupuje na internetu. Opozoriti moramo, da so stopnje za določene izdelke prikazane le orientacijsko in da so možna posamezna odstopanja. Spodaj navedene stopnje veljajo za izdelke s poreklom iz EU.

Oblačila: moške obleke, kostimi, športna oblačila, obuvala, ipd. 6,3% + 19% = 26,50%;

Avdio oprema: avtoradio, CD-player, videokamera, fotoaparat, filmska kamera,ipd. 0% + 19% = 19%;
Računalniki: računalniška centralna enota, tipkovnica, tiskalnik, računalniški monitor, računalniški skener, ipd. 0% + 19% = 19%.

Ostali predmeti: telefonski aparat, mobitel, fotoaparat 0% + 19% = 19%;

Mediji: zgoščenke, videokasete 0% + 8%.


Carinske stopnje in DDV za izdelke, katerih poreklo izvira izven EU

Izdelek Carinska stopnja + DDV

Računalniki 8% + 19%

Zgoščenke 2% + 8%

Video kasete 10% + 8%

Igrače 15% + 19%

GSM aparati 10% + 19%

Programska oprema 2% + 19%

Rott-von-weiler ::

Jaz že ker nekaj časa delam takole če stvar ki jo kupujem stane manj kot 40$ potem gre vse po normalnem postopku če pa stane več to pomeni carina + ddv v glavnem začnejo te gulit potem je najboljše da se pred tem malo povežeš s prodajalcem preko telefona ali maila in se zmenis za ceno včasih še gre malo shandlat potem ti on to pošlje pod pretvezo da je demo ali staro potem ti na tisto dobavnico napiše petkrat manjši
znesek ti pa seveda plačaš celotni znesek to je samo zaradi carine in ddv.
Ali pa ti vse skupaj pošljejo brez računa račun pa pride potem od zadaj.:D
P.s to mi je moja oma povedla ker moja oma rada šverca:D

8-O:O

AlchemY ::

splaca se tudi narocit tudi zadevo kot darilo, ker tudi v tem primeru ne prilozijo racuna, se mi je pa zgodilo, da sem moral na carino poslati faks v katerem sem napisal da izdelek ni za nadaljno prodajo in mi ga ko posiljajo kot promocijski materijal >:D

andrej ::

meni do 100 USD niso zaracunali nicesar. Ko sem dobil paket brez racuna sem jim moral prinest racun, cetudi je bilo darilo (samo za carinike :D). Ce je darilo pa niso kupo pac moras prinest original katalog oz. nekaj drugega iz cesar je razvidna cena, pol pa ti vse zaracunajo...
Najboljse se je zmenit, da ti dajo fake racun, pa da nimas nobenih tezav...

Shadowman-x ::

Kje si dobil te informacije, ali ni uvoz brez carine ali DDV do okoli 15.000 SIT, nato pa je razlika v dajatvah glede na to ali je izvor stvari (država proizvodnje) v EU ali izven???

andrej ::

za koga je misljeno to vprasanje?
Ce je na mene potem to govorijo izkusnje. Recimo iz vse kar je prislo iz amazona (US) do mene je slo brez carine. Recimo stvari iz nemcije v vrednosti okrog 25.000 SIT placam 1200 SIT upravne taksne. Celotna stvar je odvisna kako je napisano na racunu. Ena na carini mi je pravla da so "moji" racuni napisani dobro, ker je vrednost za softver in CD navedena posebej. Recimo:
educational softver 200DEM
CD nosilec 1 DEM
ce ne bi blo tako, bi placal vec...

AlchemY ::

hmm, zanimivo andrej, meni se kaj podobnega se ni zgodilo, pa prv tako precej narocam iz tujine, ocitno cariniki obravnavajo vsak primer drugace,........

matevzm ::

Cariniki delajo malce po konstelaciji zvezd. Posiljka pride. Ceprav je darilo, carina zahteva potrdila in svoje stroske. Naslednji dan ista posiljka, pride brez zatikanja in vmesavanja carine do naslovnika (isti posiljatelj, ista stvar). Resnicna prednovoletna zgodba..

andrej ::

vse je tudi odvisna na kaksnega carini posiljka naleti... ce je clovek cool potem bo spusto brez komplikacij. Ce pa je kaksen mladi, ki se zeli dokazat potem pa je ze sranje...:D

Vucko ::

Kako je pa zdej ko ni vec carine na rac. opremo (sm na dnevniku vidu)..
Kupim neki npr. v avstriji in carine ni vec.. pa melwst. dobim nazaj.. pol je pa to noro poceni..
sam to nevem a je treba pr nas ddv pol placat ko ste prej neki govorili +carina+ddv
Js sm vedno mislu da je ko si kej kupu pac sam carino treba placat..
Pa sej tud ce je jo placas z melwst ko ga dobis nazaj..

andrej ::

davek je se vedno 19%. Zdaj samo carine ni vec tak da te pride malo manj, samo se vedno je davek prevelik. Ce bi bil davek 5% tak kot prej bi blo cool...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094073 (70938) Tilen
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395556 (4443) mlav
»

Kolko ti carina vzame?

Oddelek: Kaj kupiti
194074 (3480) Trdi
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101756 (1626) Trdi
»

Kolikšna je carina za printer?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81818 (1720) BlackHole

Več podobnih tem