» »

Online nakup iz ZDA -raport

Online nakup iz ZDA -raport

Avenger ::

2003/12/03 Sre PM 03:24:47 GMT+01:00 naročil spodaj navedene artikle na B&H Photovideo čez nekaj sekund dobil potrditveni e-mail:
1 CA50182EF 69.95 69.95
Normal EF 50mm f/1.8 II Autofocus Lens

1 CAUV52 10.95 10.95
52mm Haze UV-1 Glass Filter


_____________________________________________________________________
Sub Total $80.90
Shipping $26.25
Tax $0.00
_________________________________
Total $107.15


Naslednji dan prejel še en e-mail kjer med drugim pravijo: We are pleased to inform you that the following order has been shipped.


15.12.2003 dobil (zelo dobro ostiroporan) paket in zanj plačal 6800. "Potrdilo o plačilu uvoznih dajatev" pravi naslednje:
carinska vrednost: 16.042,00
car.stopnja: 10,00%

znesek carine: 1.604,00
znesek trošarina: 0,00

osnova za DDV: 17.646,00
stopnja DDV: 20%

znesek DDV: 3.529,00
--------------------
skupaj znesek: 5.983,00


Na drugem listu je še posredovalnina: 700,00, skupaj 6.883,00 SIT + 20.907 SIT ($107) = grand total = 27.790,00 SIT


Mimogrede, pri nas bi ta optični špas koštal najmanj 30.000 in to brez UV filtra. Hja, vem da ni velik pršparanga (ene par jurjev pa vseen), ampak sem hotel sprobat kako to čist dejansko poteka, no in zdej veste tud vi 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Caligula ::

Zelo pravilno, da si opisal to.
Povej, je slo za airmail oz navadno posto?
Elspres bi bil drag kot hudic verjetno.

boych ::

mene pa zanima a je možno kako nazaj dobiti DDV?
ker če naročiš online ga plačaš najprej unim tam v ameriki ali kjerkoli že, ko pa pride pošiljka k nam, pa te še tukaj enkrat tresnejo z DDV!

Ne zdi se mi fer ker ti zaračunajo carino tudi za manj vredne stvari! Če pelješ določeno stvar čez mejo, ti do 70 EUR ni treba plačati carine, pri online nakupu pa moraš!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

antonija ::

Tud ce online narocis manj kot okol 70EUR, ti ni treba placat carine. Moras pa placat DDV... Razen ce carinika prepricas da je zadeva vredna manj kot okol 4000SIT (tam nekje je meja za DDV). Najlazje to nardis tako, da lepo prosis posiljatelja naj ne prilozi racuna v paket in naj napise da je posiljatelj fizicna oseba (John Bull al pa ker kol ime, sam da ni firma), ker ce je firma pol mors zmeri placat DDV. V takem primeru (brez racuna v paketu) dobis posto iz ljubljanske carinske poste da rabjo racun da bojo lahk dolocil vrednost paketa. Seveda jim prijazno posredujes racun (domace izdelave:D ), ampak s kaksno niclo manj kot pa je originalna cena, ce jih pa se prepricas da je stvar rabljena (in ne nova), pol ponavadi placas zelo malo (ce sploh kej placas). ;) Stvar preizkuseno dela iz amerike in iz nemcije.

Se pa ne splaca pri majhnih stvareh, ce mors placat ze DDV. Ker ti birolrati zaracunajo okrog 1000SIT za to ker so bli tko dobri pa pogledal kva si dobu v paketu, pol zaracunajo carino (ce je dost visoka cena), pol pa na ceno+carina upiljo se DDV. Pa nakonc placas skor 150% tiste cene k si jo vidu na netu... Pa se to: Postnina se pri ljubljanski carinski posti steje k vrednosti paketa, torej ce je paket vreden 100USD in postnina 20USD je za njih vrednost paketa (kar si pac narocu) 120USD. Pol pa carina (20% tehnicna roba)+DDV(21%) pa placas velik prevec...

Za dobit nazaj DDV od avstrijskih in nemskih stacun je blo pa ze u eni drugi temi opisan, sam se ne spomnm keri... Mal pobrskite!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

trs ::

Skoda da se iz vecina on-line siteov v USA ne da narocevat dolocenih stvari. Naprimer, ko se kupoval Altec Lansing 5100 sem videl, da jih imajo na amazonu za 99$, vendar se jih ne da narocit v SLO(za informacije, pri nas tile zvocniki stanejo v BigBangu ~48.000 SIT, pri JAE nekje 39.000 SIT, vendar jih nimajo na zalogi ze pol leta, ceprav so zastopniki za Altec Lansing). Iz thinkgeek.com pa mi itak ni uspelo se nic narocit. Kaj kdo ve kako bo s tem enkrat ko bomo v EU?

swar ::

Hvala za opis,lepo razlozeno :))

Avenger ::

Caligula, šlo je za parcel/airmail če me spomin ne vara, najcenejša opcija skratka :). Ah ja, in še to, napisali so da naj bi roba prišla v roku 10-15 dni.

>>>Postnina se pri ljubljanski carinski posti steje k vrednosti paketa, torej ce je paket vreden 100USD in postnina 20USD je za njih vrednost paketa (kar si pac narocu) 120USD. Pol pa carina (20% tehnicna roba)+DDV(21%) pa placas velik prevec...

Antonija, a ti si prebrala moj post mogoče??:\ Očitno ni res, da cariniki štejejo poštnino k vrednosti paketa, sicer bi morali po mojih izračunih dolar ceniti na okoli 150 SIT (16.049/107) ga pa namreč cenijo na 198,29 (16.049/80,90). Če objektiv ne spada pod tehnično robo, ne vem pod kaj bi ga sicer lahko uvrstil, modne dodatke??? -carina je 10% davek je 20%. Madonca, ne vem od kje / od kdaj ti tile podatki.....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

antonija ::

Podatki mi od takrat k sm carinika na carinski posti ksne pou ure prepricevau da je moj novi fotkic z objektivom in flesom rabljen... Nakuncu mi je nekako uspelo, vseeno pa je za osnovo carine in davka vzeu ceno s postnino in ni ugodiu mojim protestom da postnina nikakor ne steje k vrednosti vsebine paketa... Lahko da sem naletel na carinika ki je imel ravno slab dan...

Lahko pa da je to zato ker v paketu ni bilo racuna. V takem primeru cariniki upostevajo vrenost navedeno na paketu. Vcasih pa vseeno zahtevajo tudi racun...

Pa nisam prebrala, ampak sem prebrau...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Matty ::

trs... po vstopu v EU se pri narocanju iz USA ne bo veliko spremenilo, se vedno bo potrebno placevati DDV + carino... Res pa je, da je znesek, pri katerem so bo placala carina VISJI kot pa je trenutno v Sloveniji (v Sloveniji je trenutno ta znesek 45 EUR po posti, in 75 EUR preko mejnih prehodov).

Po vstopu v EU pa pri izdelkih kupljenih v znotraj EU Slovenske oblasti NE bodo obracunavale DDV in carine (seveda je pri tem potrebno preveriti kaksna so pravila, kdo placa DDV pri nakupu preko interneta oz. poste znotraj eu - carina v vsakem primeru odpade). Iz drzav ne-clanic EU bo mogoce uvoziti izdelke za okoli 180 EUR brez carine in placila DDV, seveda ce boste sli cez obicajni mejni prehod.

Se pa pridruzujem Avengerju... DDV, ki ti ga obracunajo Slovenci je 20%... Vec ne more (oz. ne sme biti). Carine za tehnicno robo pa ne vem kaksne so, zato kar verjamem da 10%... 20% niso, saj je sla vecina carin po zadnji rundi GATT na okoli 10%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

boych ::

hvala lepa za obširne razlage!!:))
sicer pa zdaj vedno naročim na postfach v avstrijo, ker sem enkrat naročil fishaye objektiv za kamero in so me odrli pri vrednosti 17k SIT še za dodatnih 7k SIT, pa še 17 dni sem čakal da je vse to prišlo iz Nemčije, bi skoraj peš prišel v takem času do FOTO KOCH-a.

lp
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

sphinx ::

Kako pa je kaj z nakupi programske opreme on-line. Se pravi če plačaš s kreditno kartico in samo Downloadas doloceno programsko opremo (sw).

Sej potem ni potrebno nobene carine ali ?


LP,
SFX

JanezC ::

Jaz sem lansko leto uvozil 350US vredno elektronko (power tube),
pošiljatelja sem naprosil, da napiše da je darilo (gift) in pa rabljena
lampa (used tube). Paket prišel po pošti - odprto na carini - nobenega
plačila (ne carine in ne DDV). Pametno je prej malo e-maile pisati in se
dogovoriti o teh stvareh.

umetnic ::

boych: Tale PostFach se cudovito slisi...ce prav razumem ti to narocis postno lezece na eno avstrijsko posto ob meji....

A lahko tule napises postopek, da bomo se ostali vedeli, kako to poteka...do maja je se tako dalec....:D

-------------------
gumitvist.com
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

boych ::

@umetnic
Ne to ni poštno ležeče! Najboljše če si najdeš enega znanca, ki ma v Avstriji odprt postfach(to majo ponavadi slovenci, ki delajo v A in morajo zaradi določenega razloga imeti odprt poštni predal, da potem tja dobivajo pošto).Poštni predal imaš lahko odprt v A tudi ti in vsaki vendar je za to potrebno nekaj plačati, koliko ne vem, bom pa se pozanimal in napišem, ko bom vedel fiksno.
Glede poštno ležečega pa je tako, veliko trgovin noče pošiljati robe, če napišeš namesto naslova poštnoležeče in pa plačilo po povzetju, po mojem pa plačilo s kreditno kartico tudi to reši, nisem pa siguren
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

GregiB ::

Samo ena malenkost od mene... Antonija ima povsem prav... carina se obračunava na vrednost kupljenega fco kupec... torej to pomeni kupnina + stroški pakiranja, pošiljanja + poštnina. To je povsem logično, saj te kot kupca izdelek stane točno toliko in ne samo kolikor je kupnina... Seveda pa se DDV obračunava na vse skupaj, kupnino + ostale stroške + carina...
Iz lastnih iskušenj pa naj povem da sem tudi jaz ponavadi pošiljatelja nahecal, da mi je napisal nižji račun ali pa, da gre za darilo...
Me pa zanima, kdaj bo kej PayPal dodal Slovenijo med svoje "stranke"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Avenger ::

umetnic, ta postopek je bil najmanj enkrat že obširno razložen, poišči.

boych: poštnoležeče gre tudi (preverjeno) če nimaš kolega avstrijca in ta predala na pošti, problem pa je res v tem, da nekatere (ZDA) štacune nočejo pošiljati celo na drug naslov kot je ta, ki je na kreditni kartici, kaj šele poštnoležeče nekam v sosednjo državo.

GregB, potem so pri meni naredili napako in mi DDV in carino obračunali brez poštnine. :\ Sploh pa ni nobene logike v tem, da bi moral plačat DDV in carino na poštne storitve. Carino za poštne storitve??????? Carino? Ker.. uvažaš poštne stortive ali kaj? 8-O :\
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

GregiB ::

Avanger... govorim iz 5 letnih izkušenj dela v nabavi (večinoma iz tujine)...
Enostavno gre za to, da moraš plačati carino in posledično DDV na celotno ceno kupljenega artikla.
Nekateri prodajalci na račun (ang. invoice) napišejo več postavk... Artikel, stroške pakiranja, odpošiljanja in poštnino... Recimo da imaš rčun napisan takole...

Item 1 20$
Packing & Handling 1$
Delivery DHL 5$
TOTAL 26$

Carinska stopnja za ta artikel je npr. 20%. Plačal boš 20% na 26$ in ne 20$...
Če lahko povežem s mojim delom... npr. uvažaš 30 palet nekega izdelka iz npr. Hamburga v vrednosti 10.000 EUR. Carinska stopnja je 10%... Ponj pošlješ kamion, prevoz do meje (le ta šteje, prevoz znotraj SLO ne) je npr 5.000 EUR. Ko bo zadeva prispela na mejo, bo špediter prijavil zadevo za uvoz. Tvoja dolžnost je špediterju sporočiti stroške, ki jih boš imel s prevozom. Carinska uprava RS ti nato useka carino na kupnino in prevoz, torej na 15.000 EUR. 10% je 1.500 EUR + 850 SIT takse... Na vse skupaj, torej 16.500 EUR + taksa še DDV... Namreč, tebe kot uvoznika blago v RS stane 15.000 EUR, čeprav je v Hamburgu 10.000 EUR. Carino pa je treba plačati na celotno vrednost blaga...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Avenger ::

Prav, o tvojih izkušnjah torej ni dvoma, mogoče je pa le tako, da se ob zanemarljivi vrednosti 'transporta' tega enostavno ne upošteva v obračunu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Matty ::

O izkusnjah GregB-a ne dvomim, vendar vseeno... Ce posljes tovornjak iz Slovenije (!!! in ga tudi placas v Sloveniji!) v Nemčijo po blago, zakaj bi potem moral na prodajno ceno racunati se transportne stroske. Ker potem gre tukaj za DVOJNO obdavcenje... Najprej placas davek v Sloveniji, ko placas storitev, potem ti to ceno storitve pristejejo se k prodajni ceni, in na koncu za storitev, ki je bila izvedena iz Slovenije placas se carino?

Tvoja dolznost je ze spediterju sporociti ceno prevoza, ampak vseeno... da gre so potem ta cena tudi carini??

Primer... imas lastni tovornjak, z njim gres po robo v tujino. Na stroske tvojega lastnega prevoza ti potem dodajo carino? (oz. na kilometrino, oz. porabljeno gorivo, saj nimas izstavljene fakture, ampak samo potni nalog).

Ne vem, vse mi je malo cudno ce je tovornjak iz Slovenije. Res pa je, da pac prodajna cena na meji (!!) zavzema tudi transportne stroske (npr. FOB klavzula) in da carine naceloma ne bi smelo brigati kako je blago prislo do meje. Samo spet... dvojno obdavcenje in ocarinjenje domacih storitev, ki so bile izvedene v tujini?

GregiB ::

Matty, v kolikor bi imel izkušnje s uvozom bi vedel, da ko ti domač prevoznik izda račun za prevoz robe mora ta vsebovati dve postavke in sicer postavko prevoza v tujini, ki ni obdavčeno in postavko prevoza v SLO, ki je obdavčljivo po 20% stopnji. Torej ne gre za nobeno dvojno obdavčevanje.
In da, Matty, tudi če pošlješ lastni tovornjak po blago, se vsi stroški, ki jih imaš z prevozom do meje štejejo v carinsko osnovo, saj le ti povišujejo vrednost blaga.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

boych ::

cena poštnega predala je okoli 75 EUR letno.
Mislim, da se splača če kaj več naročuješ iz tujine...
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

andrej ::

dada, tale objektiv je super stvar za tako malo denarja. drugace pa jaz raje v bhphotovideo narocim kadar grem v US, da te stvari tam pobere in potem ne placam ne davka ne carine...

Matty ::

GregB... saj sem reku da ne dvomim, da se ti spoznas na zadevo... Meni je bila celotna zadeva nelogicna, saj nisem poznal kako se obracunavajo stroski (da morata biti dve postavki na racunu), ker drugace bi prislo do dvojnega obdavcenja...

Kako je pa pri lastnem prevozu (npr. da ima firma svoj tovornjak)? Isto?

Neki me pa zanima... ce ti narocis prevoz pri nemskem prevozniku... on ti ne zaracuna DDVja (ker gre v izvoz), ali ga, pa potem dobis povrnjeno? Ker drugace je zopet dvojno obdavcenje...

V EU bo drugace (na to se bolj spoznam, kot pa na spedicijo), saj se bo DDV obravnaval 100% le enkrat. Koncni kupec bo vedno placal DDV v drzavi nakupa, medtem ko bo veliki trgovec placal DDV v svoji drzavi (npr. na veliko kupis blago v nemciji, davek placas samo v SLO). Carin znotraj EU ne bo (tudi na blago iz ne-eu porekla ne), medtem ko bomo glede na zunanje drzave prevzeli carinsko tarifo EU...

BC3 ::

Evo še moja izkušnja:


-fotoaparat sem naročil 20.12.2003;

-shipping:
Shipping Date: 12/24/2003
Shipping Method: GLOBAL EXPRESS MAIL
Tracking No:

You should be receiving your order shortly.

!!!!!!!!!!!!!!!!
PLEASE NOTE:
!!!!!!!!!!!!!!!!
If the Ship Date is a non-business day (i.e. Sunday or Legal Holiday)
then the shipping carriers are closed and your order was NOT shipped
on this date. It is merely the date that your order was packed by B&H
and will be picked up by their respective carrier on the NEXT business
day. Please be advised that the above Tracking number(s) were created
by the B&H shipping department and they will only be recorded by their
respective carriers late in the evening of the day of pickup
;

-status tracking - USPS (pošta)
Track & Confirm

Shipment Details

You entered EV33 4517 415U

Your item left the United States from KENNEDY AMC at 10:18 am on December 25, 2003. No further information is available for this item.

Here is what happened earlier:
ENROUTE, December 24, 2003, 8:03 pm, ZIP Code 11460
ACCEPTANCE, December 24, 2003, 5:00 pm, BROOKLYN, NY 11256
ENROUTE, December 24, 2003, 4:27 pm, BROOKLYN, NY 11256
;

-dobil sem ga pa danes zjutraj.

račun:
sub-total - 349˙95$
shipping - 63$

uvozne dajatve:
carinska vrednost - 81887sit
car. stopnja - 0%
osnova za ddv - 81887sit
stopnja ddv - 20%

znesek carine - 0sit
znesek trošarine - 0sit
znesek ddv - 16377sit

taksa - 850sit
skupaj znesek - 17277sit

torej 413$ + 17277sit = približno 95000sit
pri nas je ta fotoaparat (DMC-FZ1) 130-140000sit

Zanimivo je da so mi ga poslali za božič in je potem skoraj en teden stal nekje v Sloveniji...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Tarzan ::

Hehe, če bi naprimer pošiljal preko Fed-Exa, bi pa plačal precej več, potem bi pa še zakasirali ležarino najmanj 5 jurjev, ker ti vedno leži na Brniku vsaj dan ali tri;(( . Speed d.o.o. se je še vedno poigraval z mojim potrpljenjem, tako da bom vedno rajši uporabljal USPS. AMEN:|

_Tom_ ::

Bc3...kaj mi lahko poveš, kje si kupil fotoaparat....

BC3 ::

-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

boych ::

BC3

kdo pa je tu plačal carino??
carinska stopnja 0%??
daj razloži!!

THX
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

OZZY ::

boych: na določene artikle ni carine ampak plačaš samo ddv.
Go with the flow.

BC3 ::

na računi piše: ...carina - 0% (Konvencion.)...
a kdo ve zakaj je carinska vrednost oz. osnova za ddv 81887sit?
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Vanquish ::

bc3 ce je to isti: http://www.geizhals.at/a42292.html

bi ga pa v avstriji v koncni fazi dobil za 83 cukov:)


lp

BC3 ::

a s poštnino in davkom vred?
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Vanquish ::

Seveda ne. Jaz sem iz Maribora, zato se mi ni tezko zapeljat do Graz-a.

Davek pa ne vem zakaj bi placeval, ker je fotoaparat tako in tako osebna prtljaga:D

Drugace bi priso z davkom okoli 100 cukov.

Lp

andrej ::

yup, treba dobro precekirat. Jaz tudi najveckrat kupim kar v bliznjem Gradzu. Ce pa kupim kaj vecjega, potem pa to naredim preko bhphotovideo.com, posljem v ZDA, in potem ko sem tam poberem in prenesem preko meje kot osebno prtljago. torej odpate ddv, carina IN draga postnina.

BC3 ::

ne hodim v ameriko, ne v avstrijo tako da je bila to nacenejša možnost...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

mlav ::

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z pošiljanjem oz. uvozom softwareja. Če pogledamo cene programov v USA so veliko nižje kot pri nas.

LP8-O

boych ::

Ozzy: zanimivo, na fotoaparat ni carine na objektiv pa je?!?
kako pa naj vem na katere stvari je carina in na katere ne?
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

andrej ::

mlav: na posiljko se napise cena, na osnovi katere ti potem zaracunajo dajatve. Ce si pameten napises gor malo manjso vrednost. drugace pa softver ni tolko cenejsi tam...

OZZY ::

boych: To pa boš moral enega drugega vprašat. Vem samo da na določene artikle ne plačaš carine in da se gleda tudi država porekla blaga za to in še nekaj drugega - pogodbe (cefta in podobno,..). Boš moral nekoga bolj poučenega glede tega dobit.
Go with the flow.

mlav ::

andrej: Če pogledam na stran ADOBE je tam cena za programe Creative Suite okrog 1000 USD, kar je nekako 200.000. sit, pri nas pa tam nekje okrog 300.000 + DDV. Razlika ni ravno zanemarljiva.;(

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlav ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732956 (1744) Nesta

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093400 (70265) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839488 (35269) Tilen
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293909 (3444) Tarzan

Več podobnih tem