» »

Kaj nadgraditi, cpu ali gpu?

Kaj nadgraditi, cpu ali gpu?

Shingi ::

Trenutno imam r9 270x 2gb gpu in i5-2320 3.00ghz cpu in me zanima kaj bi blo bolj nadgradit za gaming? Ali bi mogu nadgradit obe komponente da dobim boljš FPS v igrah?

opeter ::

Katere igre igraš, kakšne so nastavitve (ločljivost itn.)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

grafiko
#brezpodpisa

sodnicaN ::

novejši hw je hitrejši od tvojega trenutnega ampak ne za ne vem kolk velik

jaz bi raje kupil ssd (če še nimaš), več rama (to vedno pride prav), boljši zaslon (4k ips se dobijo za solidno ceno), kak disk za backup, ...

če si že zihr da menjaš boš pomoje več pridobil z grafično kot pa s procesorjem

hojnikb ::

jaz bi raje kupil ssd (če še nimaš), več rama (to vedno pride prav), boljši zaslon (4k ips se dobijo za solidno ceno), kak disk za backup, ...


s tem nič ne profitira v igrah..
#brezpodpisa

Shingi ::

opeter je izjavil:

Katere igre igraš, kakšne so nastavitve (ločljivost itn.)?


Najnovejše, nastavitve probam vedno dat do konca in pa 1920x1080 imam ločljivost vedno. Igram pa največ Arma 3, dayz in pa witcher 3.

sodnicaN ::

hojnikb je izjavil:

jaz bi raje kupil ssd (če še nimaš), več rama (to vedno pride prav), boljši zaslon (4k ips se dobijo za solidno ceno), kak disk za backup, ...


s tem nič ne profitira v igrah..

ma sem se slabo izrazil op je na točki, kjer bi se moral ornk skeširat da bi ornk profitiral v igrah

to kar sem mu napisal kot alternativo pa se mu bo poznalo drugje in ne bo stalo tolk kot hw, ki bi ga rabil da se mu bo orenk poznalo v igrah

Zheegec ::

Grafična se bo praktično vedno bolj poznala. Sploh na takšnih ločljivostih, kot je full HD. Čeprav za te igre ki jih igraš, bi morala biti že trenutna grafična dovolj. Namesti nove gonilnike iz AMD strani (16.2 se mi zdi), malo navij grafično - za 10% recimo mora brez težav. Pa mora full HD tekoče delati.

Dokler imaš monitor, ki je samo full HD, se ti ne splača kupovati dosti dražje grafične, ker ne bo bistvene razlike.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Compufreek ::

Za igre je vedno GPU,
čeprav na full hd bi ti mogla ta grafična zadostovati, če pa hočeš met vse na max pa karkoli pod gtx 970 ali amd 390 ne glej (to pravim zato ker karkoli pod to grafično se nebo poznalo dovolj, da bi blo vredno nakupa)
tale CPU ki ga imaš ti bo še par generacij čez glavo dovolj

ps. problem ni v tvojem PC ju ampak v igrah ki jih igraš ... nadgradnja bi se opazila samo v witcherju 3

moj PC :
i5 4440 3.2ghz
16 GB DDR3 1600 ram
gtx 970

ko sem dal tvojo grafično (270x) v moj PC je witcher delal z 25 - 38 FPS vse na max, z mojo 970 ko je delal z 45 - 60 FPS

Arma 3 in dayZ sta na moji "kišti" delala skoraj enako (se ne spomnim FPS ov ampak je zelo variiralo) prvo z GTX 560 TI OC potem pa z gtx 970 ker sta ZELO slabo spisani igri

enako je bilo pri kolegu ki ima i5 2400 serijo pa je sprobal amd 6670, gtx 560 ti OC in pa mojo gtx 970 razlika je samo v ARMI 3 ki je za odtenek boljše spisana od dayZ ja

je pa res da dayz veliko bolje dela z SSD jem ampak je tudi zanemarljiva izboljšava
zgoraj opisano so moje izkušnje kolikor sem jaz uspel sprobati in sem slučajno imel na voljo podoben hardware

Shingi ::

Hvala za odgovore, zanima me se samo ce bi recimo kupil 390, ali bi mi cpu kej bottlnecku?

hojnikb ::

načelno ne. Se pa zram švohnejšega procesorja bolj splača gledat 970, ker ima nižji dx11 overhead.
#brezpodpisa

Zheegec ::

Nima smisla 390 s full HD ekranom. Razlika bo minimalna. Nove gonilnike, malo navij obstoječo grafično in to je to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PredatorX ::

Shingi je izjavil:

Hvala za odgovore, zanima me se samo ce bi recimo kupil 390, ali bi mi cpu kej bottlnecku?


Seveda ti bo. Že zdej ti je v nekaterih primerih bottleneckal R9 270X.
Ampak, CPU lahko nadgradiš naslednje leto... R9 390 pa je trenutno kar superioren buy napram GTX 970.

Čeprav ima GTX 970 manjši CPU overhead na DX11 ti bo i5 štopal tudi to kartico. In ja kjer te bo omejeval CPU bo GTX 970 hitrejša od R9 390... ampak a se ti splača kupit GTX 970? V vsakem primeru boš moral kmalu nadgraditi še CPU... GCN je v konzola in verjemi, da bo imel do 2018 dobro podporo najnovejših igric.

Ampak, če se ti ne mudi počakaj na Polaris pride med poletnimi počitnicami, mogoče še prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Zheegec ::

Nič se ne splača s takšnim ekranom. Kaj mu pomaga grafična, ki pomaga igre na 2560 ločljivosti, če nima takšnega ekrana?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PredatorX ::

Zheegec je izjavil:

Nič se ne splača s takšnim ekranom. Kaj mu pomaga grafična, ki pomaga igre na 2560 ločljivosti, če nima takšnega ekrana?


Ja itak.
Že R9 390 ima probleme na max poganjat zadnje špile pri 60 FPS @1080P. Da ne omenjamo RoTR... pri The division mu bo pa CPU probleme delal. Trenutno ima ADM celo manjši CPU overhead na DX12. Za nekako 10-20% so boljši rezultati CPUja vsaj pri AotSu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

270x daleč od tega, da bi bla dovolj za 1080p, tako da prosim ne take neumnosti trosit.
Tudi kakšen fury se da našvicat že na 1080p, kaj šele x3 slabšo grafiko kot je 270x
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

Res je. prav tako i5 2320 pa ni ravno "top" CPU.

OPju vsekakor priporočam, da pokača do polarisa. Mogoče pascal pride tudi poleti...

Zheegec ::

hojnikb je izjavil:

270x daleč od tega, da bi bla dovolj za 1080p, tako da prosim ne take neumnosti trosit.
Tudi kakšen fury se da našvicat že na 1080p, kaj šele x3 slabšo grafiko kot je 270x

Torej predlagaš 250€ grafično, da bo lahko namesto medium 1080p imel high 1080p? Stran vržen denar.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krin ::

gtx 970/r9 390 sta odlični grafi za 1080p monitor. Za 1440p maxed out pa nista več dovolj

se pa bol splača počakat do poleti najbrž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krin ()

Zheegec ::

Kot rečeno, namesti nove gonilnike in overclockaj grafično za kakšnih 10%. Stock R9 270x s starimi driverji dobi min 38FPS na 1080p medium in high post-processing. klik

Z novo grafično dobiš komaj opazno boljšo sliko, to je pa tudi to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

kaj pa če hoče OP 60fps in high nastavitve ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

Tudi če se počaka še pol leta se splača rabljeno r9 280x ali za malo več r9 290. Če boš uzel rabljeno r9 290 boš skoraj sigurno preskočil prvo generacijo 14-16nm gpu če ostaneš na 1080p.
011011100111010101100010

Shingi ::

PredatorX je izjavil:

Res je. prav tako i5 2320 pa ni ravno "top" CPU.

OPju vsekakor priporočam, da pokača do polarisa. Mogoče pascal pride tudi poleti...


polaris je?

hojnikb ::

novi gpuji od amdja
#brezpodpisa

Shingi ::

ok bom počakal na to potlej in se mal dnarja nasparu da zamenjam gpu in cpu

me pa se zanima ali je res da je brezveze i7 kupit za gaming in pa zakaj?

meho7 ::

Meni pomaga Hyper threading pri nekaterih igrah - h1z1 . Imam ravno tako 270x deluje tekoce na High/60fps/FHD - xeon e3 1231v3 cpu

krin ::

i7 je overkill za gaming, novejša i5ka je več ko dovolj za par let. Zato ker večina obremenitve gre na gpu in ne na cpu.

Lonsarg ::

Procesorji napredujejo sedaj komaj 5% na leto, tako da tvoj i5 2xxx je dober še za 5 let za 60FPS+ ultra high quality. I7 je i5 z hyperthreadingom, torej zanemarljivo hitrejši pri večini aplikacij razen nekaj izjem, gaming ni ena izmed njih.

Skratka ja, grafiko absolutno in to še dvakrat menjat grafiko predno bo treba procesor!

PredatorX ::

IPC res mogoce napreduje 5%. Ampak verjmi, da je i5 6500 precej hitrejsi od i5 2500k oc

Lonsarg ::

Pri isti frekvenci okoli 20%, potem pa prištej še razliko v frekvenci, nekaj je, ampak še vedno precej precej pod faktor dve da bi kar menjal.

Poleg tega zakaj zamenjati procesor, ki VSE špile podpira 60FPS?!?

Stanje je tako, da če hočeš da ti grafika zmore enako FPSjev kot CPU moraš dati ene 4-5KRAT več denarja za grafiko kot za CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PredatorX ::

Že spet ni res.
CPU je tudi zelo pomemben. In če bi zdele naredil benchmark recimo kakšen FX 6300 4.5GHz+ vs i5 2310 3.0GHz, bi ga v vseh malo bolj optimiziranih špilih FX 6300 povozil.

tale i5 2320 nimaš šanse 60FPS v THE devision (max CPU settings). Ene 25-30FPS bi znal gnat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

PredatorX ::



Tuki maš še potrdilo. tale i5 2320 je na 3GHz... no v tem videu je i5 2500K navit na 4.5GHz.

hojnikb ::

kje ti vidiš tule samo cpu bottleneck, is beyond me.

CPU je tudi zelo pomemben. In če bi zdele naredil benchmark recimo kakšen FX 6300 4.5GHz+ vs i5 2310 3.0GHz, bi ga v vseh malo bolj optimiziranih špilih FX 6300 povozil.


ahh, not this shit again. We get, maš fx6300.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

kje ti vidiš tule samo cpu bottleneck, is beyond me.

CPU je tudi zelo pomemben. In če bi zdele naredil benchmark recimo kakšen FX 6300 4.5GHz+ vs i5 2310 3.0GHz, bi ga v vseh malo bolj optimiziranih špilih FX 6300 povozil.


ahh, not this shit again. We get, maš fx6300.


Ne nimam trenutno.
GPU usage!
Nevem, kaj a če CPU ni na 100%....

Leprechaun ::

Nimaš kaj razmišljat,
nekako vidim samo 2 opciji:
1. Prodaš 270x za 100-120€ in kupiš RABLJENO 280x oz 290 -280x - okoli 160€, 290 okoli 230€.
2. Obdržiš več kot spodobno 270x še pol leta
.

FX 6300 sem uporabljal 2 leti, brez težav poganjal vse igre - je pa res, da je v nekaterih - redkih naslovih malo šepal. Za do 80-90€ super CPU.
*************************************************************

Lonsarg ::

@PredatorX, pa saj tvoj video bolj ali manj potrdi to kar sem rekel.
CPU je že dokaj pri koncu, tako da ja, nenavit ima najbrž okoli 50FPSjev limit za GTA5. Še en test, ki pravi isto: http://forums.anandtech.com/showthread....

Bolj CPU zahtevne igre od GTA5 najverjetneje ne bo še 5-10 let, tako da še enkrat, njegov procesor ni za menjat, razen če bo dal res 1000EUR za grafično!

GTA 970 z i5 2320 na Full HD bo še vedno GPU bottlenecked v 90% špilov, tako da OP če imaš denar ubodi si 970 za FPSje.
Potem pa seveda SSD za odzivnost, in če še denarja ostane si privošči en ornh 34" ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sandmodnigga ::

Gejmerju se priporoči 4k, oled, 120HZ ekran, ne pa televizije v velikosti 34".
Žal tak ekran pride 5 jurčkov, tako da se boš moral spijazniti:
z x1440 resolucijo in/ali 120Hz in/ali 144Hz in/ali 165Hz. Če že gre, nabaviš nekaj s Freesyncom, ker kot vemo je GSync govno, če nameravaš igrati preko spleta. Najraje Korejca, ki ga lahko naviješ in je cenovno najbolj ugoden.
Imaš pa možnost za nabavo triple x1440 ekrana po možnosti z dvema titankama. // Ah, sanje.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Vrez dvoma nadgradi GPU, ce res potrebujes. Jaz bi pocakal do jeseni in nadgradil na eno izmed prihajajocih graficnih kartic.

tikitoki ::

Pa ne sekiraj se glede pametnjakovicev in izjav o procesorjih. Dejstvo je, da koncno prihaja boljsa izraba vecjedrnih procesorjev in bo tudi tvoj procesor se dolgo zadostoval za 1080p. Tko, da prihodnost je svetla.

Imam AMDjevo kartico podobnega razreda in te cisto razumem, da ne zadostuje za Witcher 3 na 1080p z max nastavitvami. Se posebaj po zadnjem dodatku :S, ki je mocno poslabsal odzivnost, prej je deloval zadovoljivo.

Ce nimas denar za proc metat, pocakaj do jeseni! Kupovanje graficne pred napovedanim preskokom je nesmiselno. Ali pa kupi kaj rabljenega, ce dobis za dobro ceno in prodas jeseni.

Shingi ::

bom pocaku do jesen iz nakupom, hvala za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98121103935 (5647) djgregec
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016192 (11739) Netrunner
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222213 (20565) šted

Več podobnih tem