» »

Microsoftova nova strojna oprema

Microsoftova nova strojna oprema

ActiveWin - Microsoft je za prvo polovico septembra najavil novo kolekcijo zunanjih naprav. Poleg ergonomskih in tehničnih posodobitev mišk in tipkovnic ponujajo sedaj tudi dve miški z optičnim čitalcem prstnih odtisov. Prvi se skriva na sprejemniku za brezžično miško, medtem ko se v drugi izvedbi nahaja na levem delu tipkovnice. Več slik ter podrobnejši opis lahko najdete v prispevku, ki so ga objavili na ActiveWin.

14 komentarjev

Road Runner ::

Fingerprint Reader - Whenever your PC or a favorite Web site requires a password or username, simply log on with the touch of your finger.


svašta :D

Switch ::

Tele nove tipkovnice mi delujejo že preveč okorno s toliko dodatnimi gumbi. Lepo bi bilo tudi, če bi Microsoft izdal tudi kakšen preprosti (basic) komplet tipkovnice in miške.

Road Runner ::

ja, take lepe minimalistične.

RejZoR ::

Uuu še mal pa se bomo v Okna prijavljali s prstnimi odtisi. Ful top secret mašine hehe
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

boogoo ::

Čeprav nimam preveč rad M$-a, mi je pa ta miška na prstne odtise všeč. Sej po moje ni mišljena za security, temveč boljza razvajanje, da ni potrebno zmeraj pisati passwordov. To je posebej priročno, ko imaš množico različnih usernamov in passov, namesto da tipkaš samo prst nasloniš. Lepo lepo. Samo me pa zanima kakšna je kakovost implementacije, ter ali deluje povsod v windowsih ali le nekaterih progih.

Road Runner ::

pol še vprašanje če deluje v drugih OSih ;>

Trinitron ::

Sej dobiš priložen program k ti upravla s passwordi v vseh aplikacijah in spletu. Ta program deluje na Widowsih, ampak werjjetno se najde tut kej podobnega za Linux™ :D

user427615 ::

:)) lol! še en način kako bo Microsoft vohunil za nami...tokrat s prstnimi odtisi. zihr bo mel kak FBI kej zravn, da jim bo posiljalo nase odtise in jim bo to kao pomagalo iskat kriminalce... :) :P :)

BigWhale ::

Biometrija ne deluje. To vsak ki se malo bolj resno ukvarja s kriptografijo ve.

Prstni odtis je unikaten? Pa kaj, saj prst se ne nuca drzati dlani, pa dlan ne roke... eyeball lahko z zlico ven iz 'socketa' vrzes... tukaj sicer nastanejo drugi problemi ampak ah... nima veze...

Biometrija.. heh...

Keyser Soze ::

Jp, prstni odtisi sucks.

Pa si naštimajte ključavnico na prstne odtise na vhodan vrata bajte, pol mi pa povejte kdaj greste na dopust.>:D

No ja. Skeniranje zenice je že malo boljše. Ampak za prstni odtis pa res ne rabiš ubit nikogar.
OM, F, G!

jype ::

Vse kar rabi napadalec naredit je pobrat checksum tvojega prstnega odtisa in potem tvoj prst lahko emulira, kolikor hoce.

Dejstvo je da se istovetnost preverja z nekaksnim kriptografskim hashem, ki mora biti za dan prstni odtis vedno isti. In ker je zamotano zamenjat prstni odtis, ce ti ga (prstni odtis ali tisti kriptografski hash) nekdo ukrade, je to bolj malo vreden varnostni prijem.

mrTwelveTrees ::

hehe


daš selotejp (lepilni trak) čez pa svoj prst... pa ti prebere prejšnji odtis...

nooot :D , ali pač ? :D

largie ::

očitno sem malo prepozen :(
The images have been removed due to a request from Microsoft. Please stay tuned for more information upon their release!

drugače pa, meni edina dobra M$ miš je bila intellimouse explorer prve generacije, ko mi je pred kratkim umrla sem šel k konkurenci (mx500).
pri tipkovnicah pa sploh ne maram vseh teh novih z maljon dodatnimi gumbi, imam raje svojo "navadno" kt2001 pro.

darkolord ::

BigWhale: z mucilnimi napravami dobis tudi password iz cloveka :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

resen računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121823 (1255) crayz43
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122182 (1624) Izi
»

Nova beta verzija Viste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
31521195 (14468) simnov
»

Prenovljena stran MSN.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
637335 (6162) Road Runner
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574267 (3304) undefined

Več podobnih tem