» »

Vista readyboost

Vista readyboost

pozitron ::

Mene pa zanima, če kdo od vas uporablja to in če deluje, al je sam larifari?
  • spremenil: pozitron ()

zee ::

larifari. poskusil na svojem 4GB Xporter USB ključku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pozitron ::

Mam matično gigabyte ga-k8nf-9 (nforce4-4x) pa na gigabyte strani ni driverjev za visto. A pol, če mam starejšo plato ne morem met viste? Al lahko kr z nividia strani dam dol nvidia nforce 4 series driverje za visto? Ponavadi sem dal nove z gigabaytove strani, za točno določen model, sam za visto jih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

pecorin ::

Test 1
Test 2

po testih sodec izgleda to bolj tako tako... kot nekaj kar so pac morali dati noter, ker so morali dati vsaj neko novo funkcijo v visti.

boot je malo hitrejsi, drugo pa enako ali pocasnejse. razen ce imas 512mb rama(in to za visto..yeah right) potem se vse skupaj mogoce ze skoraj vidno pohitri.

Pesimist ::

ja meni se tudi zdi brezveze. Sem probavo z 1 giga klucem oz kartico pa ni blo kaj dosti za videt. Brezveze reje se 512 rama dokupim :D

Mih@@ ::

Tudi pri meni ni neke razlike (2 GB RAMa, 2 GB ključek). Če se ti ključ valja po mizi (npr. si si na sejmu nabral nekaj reklamnih), potem ga pač vtakneš v računalnik, da bi si pa prav za to kupoval nov ključek pa nima smisla.

pozitron ::

ja sej zato ker se mi na enem 512 prah nabira, sem mislil sprobat. Sej zaenkrat mam tko še xp-je.

Samuel ::

ja uporabljajte ready boost USB ključe, saj se jih da kupit

zahteve ready boost:
Podpora Vista ReadyBoost tehnologije, ki omogoča uporabo USB ključa za potrebe navideznega pomnilnika.
Minimalne zahteve so:
zapisovanje s 2.5MB/sec za datoteke velikosti 4Kb
zapisovanje s 1.75MB/sec za datoteke velikosti 512Kb

Pesimist ::

Ce pa lih pravimo da se ne pozna prakticno torej zakaj bi uporablali pa ce 1€ stane?

Pyr0Beast ::

ja, branje z 2.5M/s pa fulll pomaga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TechBeats ::

Ja Ready boost pomaga, pa ne pomaga, če maš 512mb rama pol zihr, drgač pa bl u izi..(bistvo je da ti iz diska un sistem chache prepiše na usb, oz prefetch - kere programe uporabljaš najpogosteje. In ti jih unaprej naloži, da se hitrej zalaufajo)
Pa seveda, da ni kr en noname usb ključ..


Readyboost in špili

edit: sm vidu, da je že en isti link biu gor (izbris hehe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

jimi8887 ::

ok, da ne bom odpiru nove teme, bom kar sem napisu...

A ima kdo izkušnjo z ReadyBoost na 64-bit? Trenutno imam le 1Gb rama, tko da imam v mislih, da bi si verjetno kupil USB pomnilniški ključ (2-4Gb) pa me zanima, kakšna mnenja imate. Kako se obnese pri igrah in kako pri odpiranju in uporabi drugih programov?
In pa, kateri USB ključ priporočate?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimi8887 ()

Izi ::

jimi8887, kot je bilo že rečeno USB ključek v Visti pomaga v primeru, če imaš premalo RAMA in ti imaš premalo RAMA.
1 GB na Visti je hudo premalo :D
Torej se ti bo vsekakor poznalo na hitrosti in to ne glede ali gre za 32 ali 64-bitno Visto.

Se mi pa poraja en močan dvom. USB ključek se uporabi samo v primeru, da ga že imaš. Kupovanje le tega za namen povečanja RAMA je nesmiselno. RAJE KUPI RAM, KI JE SEDAJ PRECEJ POCENI !
Dodatnega 1 GB RAMA dobiš danes že za 20 Eurov in z njim boš pridobil neprimerljivo več kot z najhitrejšim 2 ali 4 GB USB ključkom .

Če pa že USB ključek pa je nujno, da imaš na računalniku verzijo USB 2.0. Če je USB verzije 1.1, zadeva ni smiselna, ker je pretok podatkov močno prepočasen.
In ko kupuješ USB ključek glej predvsem na hitrost in ne na količino prostora.

Vedi, da ko v Visto priklopiš USB kjuček in ga izbereš za uporabo kot dodatni RAM, ga Vista stestira, če je sploh dovolj hiter. Če je USB verzije 1.1 ali je ključek zelo počasen potem ga Vista zavrne kot neprimernega za uporabo kot dodatni RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152167 (1878) AlienRR
»

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

Oddelek: Operacijski sistemi
9909 (776) Jst
»

USB RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111042 (940) hudychk
»

Readyboost v Win 7

Oddelek: Strojna oprema
91227 (1098) g. Oden
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151904 (1648) kixs

Več podobnih tem