» »

Nekaj vprašanj o Europi Universalis

Nekaj vprašanj o Europi Universalis

jeti ::

Torej, imam originalen;) špil, ampak manual sme pa "izgubil":D
Zato imam nekaj vprašanj:

1.) Kaj ti pomaga, če je tvoj vladar izvoljen za cesarja (Emperor)?

2.) Kaj vse vpliva na odnose med državami, poleg sklepanja zavezništev in pošiljanje daril? Recimo ugotovil sem, da če neki državi s trga izrineš trgovca, da se odnos poslabša za 5 točk (ta malenkost že ni tako očitna, da bi takoj ugotovil). Odnos se recimo kar dobro izboljša, če v vojni skleneš tak mir, da zaveznik dobi kakšno ozemlje - takoj ti je bolj naklonjen. Odnos se sčasoma izboljšuje (ponavadi) med državami, ki imajo kakšno zavezništvo in/ali isto vero. Še kaj? vsaka malenkost dobrodošla.

3.) Kako ti uspe neko državo narediti za vazala? Kljub dolgotrajnim odličnim odnosom mi to še ni pri nikomur uspelo, vedno so ponudbo zavrnili.

4.) Zakaj včasih na novo pridobljenem ozemlju nacionalizem je (in s tem možnost upora), včasih pa ne?

5.) Kako pospešiš spreobračanje provinc, ki nimajo iste vere, kot je tvoja uradna (razen tega, da znižaš toleranco njihove vere)?

6.) Kakšna je najboljša kombinacija vojske? Ponavadi imam pehote 2x več kot konjenice, pa še obvezno nekaj topov. Je to uredu?

7.) A ti SPLOH kdaj kakšna država mazili podplate z diplomatsko aktivnostjo in ti pošlje kakšno denarno darilo, da bi izboljšala odnose? Jaz tega še nisem opazil??? (so pa že ponujali vse ostalo, razen vaselizacije, zato me pač čudi, da tega še niso)

Hm, zaenkrat samo tole, verjetno se še česa spomnem.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napotitev vojske brez formalne napovedi vojne?

Oddelek: Problemi človeštva
161476 (876) Smrekar1
»

Europa Universalis IV Grand strategy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12910463 (5093) Zmajc
»

Smo za Trumpa 2012? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12623970 (12165) ZloTech
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112551 (10830) ABX
»

Histerija v DZ in medijih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20813130 (9215) Vajenc

Več podobnih tem