» »

Cybergverila?

Cybergverila?

več strani - No, tole v bistvu ni novica, bolj razmišljanje. Namreč vse bolj se zdi, da hekerji vedno več sodelujejo z borci za drugačno globalizacijo in različnimi skupinami, ki želijo spremeniti svet. Recimo medtem, ko so se nekaj tednov nazaj na ulicah Quebeca trle množice demonstrantov, so se napadi na strani FTAA (Free Trade Area of the Americas) kar vrstili. Ali je velike organizacije kot so WTO in svetovna banka možno ogrožati še kako drugače kot s preprečevanjem njihovih sestankov? Prav tako poskušajo palestinci s cybergverilo sesuti čimveč Izraelskih strani. Smo v vrticnu cybervojne? Se lahko kaj podobnega zgodi tudi pri nas?
Obiskala nas bosta Bush (osovražen zaradi smrtnih kazni, jedrske energije, splava itd.) in Putin (Čečenija). Že dan zatem sledi prelomni referendum. 16. junija naj bi se dogajalo veliko. Bodo tudi slovenski cyber borci pokazali zobe? Neglede na čigavi strani so, imajo tarče na dosegu roke: rkc.si, svobodna.si...
Mestna občina Ljubljana, Microsoft.si, kdo je naslednji?

8 komentarjev

DOLF ::

Ne glede na to na čigavi strani smo, smo vedno aktivni:D! Taksni dogodki niso nic posebnega da bi me spodbudilo za kaksno povečano cyber aktivnost. Morda pa le...>:D

poweroff ::

Načeloma sem proti hekerskemu uničevanju... samo včasih ljudem ne preostane nič drugega ko se borijo proti Sistemu...
:O

hominis ::

mah slovencki smo itak potrpezljivi in uklonljivi, pozremo pa vse kar nam dajo.
ce bo telekom jutri podrazil za 50% telefonske storitve, bo 5 demonstrantov metalo jajca na njihovo stavbo, ostali pa bomo rekli ... OK, sej se vendar priblizujemo evropi

McHregec ::

Sam da mi ne bo kak prašič haknu slo-techa ker ga bom pol za jajca obesu.

Bakunin ::

Ne rece se "heknu", ampak gre za "krekanje" - vlamljanje.
Definicija heckerja:




Jebo mater...spet ne morem komentarja napisat...niti v mozili.

blank3_ ::

Jest bi tko reku, de je oni, ki odstrani zascito programom in razbija sifre craker... Ostali faloti, ki pa po netu strašijo in vlamljajo v kiste pa so heckerji...

Ali pač mislim narobe...:)

satan ::

sej majo cist prov ce jebajo take ka jh morjo ljubljana.si,... pa tko dalje. Sej u nas drzav ka se gremo "demkoracijo" itak vsew dovolen. S tiso itjavo o telekomu se cist strinjam (cene evropske, place pa balkanse). Konc koncev pa je svobodna volja izrazanja. To pa nekateri izkazejo na svoj nacin, kar jim dam cist prov ce mene uprasate >:D

Jeebs ::

Sam da Slo-Tech ostane pri življenju pa bo čist ql!:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU napoveduje kazni za ponudnike, ki ne bodo brisali terorističnih vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8114561 (11155) jb_j
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013373 (10903) Andrej14
»

Profesionalni borec v striptiz klubu brutalno pretepel štiri moške (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15432015 (26009) Avenger
»

Britanska policija zahtevala razkritje šifrirnih ključev borcev za pravice živali

Oddelek: Novice / Zasebnost
473447 (3446) MrStein
»

Suse pro plačljiv ali ne?

Oddelek: Operacijski sistemi
171142 (872) BigWhale

Več podobnih tem