» »

Nizozemci so zdaj proti patentom

Nizozemci so zdaj proti patentom

Slo-Tech - 18. maja je Evropski svet ministrov glasoval proti nameri Evropskega parlamenta, ki je mesece pred tem preprečil pohod programskih patentov v Evropi. Na pobudo tedanjega irskega predsedstva v Evropskem parlamentu, ki ga je ta teden zamenjala nizozemska delegacija, se nam jeseni obeta novo glasovanje o zakonu, ki bo dopuščal patentiranje programske opreme v Evropski uniji in s tem tudi pri nas.

Včeraj pa je, sodeč po poročilu organizacije FFII, nizozemski parlament izglasoval spremembo ministrskega glasu o problematiki programskih patentov. To je odlična informacija za vse, ki se borimo proti programskim patentom v Evropski uniji, še posebej zato, ker doslej še nobena članica ni spremenila svoje odločitve na tak način.

Žal odločitev Evropskega sveta ministrov ob tej spremembi še vedno obdrži dovolj podpore, vendar so Nizozemci kljub temu pokazali pravo pot (novim) članicam, ki so bile prisiljene glasovati po vzoru drugih. Tak primer je bila Poljska, ki se je obnašala zelo podobno Nemčiji. Zato je spet napočil čas, da pritisnemo na lokalne politike, ki morajo slediti potezi Oranže™.

18 komentarjev

NoUse4AName ::

yey \o/

BaRtMaN ::

Heh, zdej mi je žal, da so Nizozemci izpadli proti Portugalcem.

\o/

hruske ::

cak... a niso vzdrzani?

swar ::

Ce bi se vec folka udelezil zadnjih volitev in bi volili stranko mladih ki je bla proti tem patentom bi se nekak bols pocutu,tko se mi pa zdi da se folku jebe kake zakone uni v parlamentu sprejemajo,vazn je sam da se vecina slovencev vozi v pasatih.

snow ::

Nizozemci majo vedno bolj napredne ideje oziroma bolj svobodne ideje.

Legalna trava, evtanazija, tole proti patentom...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

NoUse4AName ::

its like a country of mini me's.

Black Dragon ::

Glede patentov pohvalno samo glede trave... no comment:\

Upam da nebo nizozemska zavila v smer anarhije...

Luka Percic ::

Patenti so fajn, dokler so v mejah normale.
Kar se tiče farmacije, se mi zdi da so dobro "urihtali". Patent velja pet let, potem pa nič več.

hanibal ::

Black Dragon - Strinjam se s tabo - glede patentov. Kar zadeva travo - trenutno sem v Maastrichtu in ti lahko povem iz prve roke - je dobra kot vedno :D

In Nizozemska je zelo urejena drzava - ne bat glede anarhije. Je pa liberalna in mi je zato resnicno vsec.
:)
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

CIMEK ::

bil in doživel Amsterdam at night >:D zakon je tudi brez trave in rdečih ulic :D Nizozemska je zakon!!!
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

Karaya 52 ::

Upam da nebo nizozemska zavila v smer anarhije...

Brez skrbi, prejšni mesec so zmagali krščanski demokratje (desničarji) in tega ne bodo pustili.

CaqKa ::

kake Oranže™?

ragnarock ::

CaqKa: oranžni nogometni dresi > oranjes > oranže™ :D

gpg ::

Ali se ni izkazalo, da se je tudi Poljska vzdržala in je zdaj dovolj glasov proti oz. vzdržanih?

MrStein ::

Black Dragon:

> Glede patentov pohvalno samo glede trave... no comment:\

Kaj je z travo? Pri nas pa mamo tobak... A misliš da je trava slabša od tobaka ?
Koliko vem tisoče ljudi umira zaradi raka od kajenja , od trave pa še noben ( no ja, "zaokroženo", ampak če kdo trdi, da je trava bolj škodljiva od tobaka, naj to trditev tudi podpre s čim konkretnim ).

> Upam da nebo nizozemska zavila v smer anarhije...

Brez skrbi, Nizozemska je na drugi strani skale.

Poldi112 ::

Trava je bolj skodljiva od tobaka. Edino to jo resuje, da se jo navadno konzumira v manjsih dozah kot tobak.
Mislim da rabis ti dokazat nasprotno, ker je to da je bolj skodljiva precej znano (razsirjeno) dejstvo (mnenje?).

minmax ::

poldi... kje si pa to javno tajno staknu? ...

namreč... enkrat sem se poglobil in poskušal najti čimveč virov o škodljivosti in neškodljivosti trave.

izkazalo se je, da so sicer raziskave nasprotujoče, samo nisem pa našel nobene, ki bi dejansko potrdila, da bi imela trava kaj več negativnih učinkov od tobaka.

ja, so problemi... THC povzroča nalaganje maščob in posredno debelost, ampak to težko sam po sebi predstavlja škodljiv učinek, ja... je pa stranski učinek.

edin dolgoročen potencialen problem s kadilci trave je bil v tem, da ljudje uporabljajo zelo slabe filtre (saj veš.. kar je pri roki) in zaradi tega pridejo zelo vroči večji delci v pljuča, kar bi naj lahko povečalo možnost pljučnega raka

potem imaš kle še statistiko, ki je valda vedno laž, ampak lahko se pa reče nekaj z vso gotovostjo: trava je neprimerno manj škodljiva od alkohola. (to tezo je mnogo lažje zagovarjat od te, da je manj škodljiva od cigaret). če te zanima, ... google for it

potem so pa tu še pozitivni učinki trave, ... recimo da je odličen antidepresant, pa veliko bolnikov z rakom in aidsom prisega nanjo zaradi lajšanja fizičnih in psihičnih bolečin, no, potem pa povečuje kreativnost (slaba stran je, da ponavadi ne vodi v samo izvedbo le te)

aja, pa še ena zanimivost je, da začasno oslabi kratkotrajni spomin. tak da ne trave kadit preden se učiš.

Poldi112 ::

No, jaz sem se poglobil v travo cca 10 let nazaj, ko sem prisel prvic v stik z njo in me je zanimalo ce je varno se tega lotiti. In to kar vem je pac malo staro. Dvomim da se je spremenilo, cisto mozno da sem do tega prisel tudi zaradi filtra. Pa problem filtra ni zaradi tega, ker drugega ni pri roki (prakticno vsi zvijajo iz cikov), ampak filter od cigaret pac prevec ustavi.
Vsekakor se strinjam da je precej bolj skodljiva od alkohola.
Je pa tudi res da ljudje podcenjujejo psihicno odvisnost. Vsi si dopovedujejo, kako niso odvisni, a nehati nihce ne more. Sele ko poiskusus vidis, kako tezko je (tole leti na tiste, ki vsaj enega na dan).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec direktive o patentiranju softwara (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
24821222 (17098) |ucko
»

Patenti programske opreme ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12010412 (7453) Gandalfar
»

Programski patenti

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
453592 (3592) MrStein
»

Irski predlog o programskih patentih sprejet

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
372727 (2727) ||_^_||
»

Alarm: nam bo vstop v EU prinesel programske patente? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5210294 (10294) krho

Več podobnih tem