» »

sygate firewall upočasni sistem?

sygate firewall upočasni sistem?

snoopy20 ::

hy

imam PC amd64 3000+ 512 rama ..... kar se mi zdi dokaj dober PC za zdaj
ampak nevem zakaj mi tako počasi dela?a je možno da je sistem upočasnjen zaradi Sygate personal firewall? uporabljam pa še Etrust antivirus?
kaj leži morda težava v katerem od teh dveh softwarov????
če ja kaj mi priporočate namesto teh dveh??????

:\

[moderator: en ? bo dovolj v naslovu:\]
  • spremenilo: bastadu ()

gumby ::

sygate je požrešen, vsaj pri meni je bil... včasih je tud po 30% cpu požiral. zdaj imam kerio gor, ta je skoz pod 1% :)

antivirus je pa itak ročna zavora za računalnik

Gorostan ::

Kako pa je kaj stanje z ZoneAlarmom?

Med antivirusniki naj bi bila najmanj požrešna Panda in Antivir.

ginekolog ::

Sygate zabluzi čez čas... priporočam outpost. Če si nezahteven pa zone ali pa SP2.
Divers do it deeper.

alexb ::

Outpost mi je v parih verzijah bluzil 100na uro. CPU blizu 100% ipd..

Ce so ga kej porihtal potem ja, drugace ga ne priporocam.
Kerio je super. Pa sygate mi je tud lepo delal.

Predator ::

snoopy20 koliko p2p programov lauvfas pa kaksne omejitve povezav ( connections ) imas?
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

snoopy20 ::

ja če laufam p2p je to ponavadi 3 torrente max.....povezava pa je 1 Mega (kabelska)
to tak vem da če torrente laufam da bol počasi dela.....ampak včasih mi tudi počasi dela ko jih nena laufam.....sem dal zdaj kerio gor pa je že boljše :D hvala za nasvet
kake pa imate kaj izkušnje z etrust antivirusom?a ve kdo če dosti cpu požere?

Fukomuko ::

Raje si naloži nod32, ker je najmanj požrešen in najbolj učinkovit;)
www.nod32.com

dolenska ::

hy
jst sm pa uporabljal pando pa mi je kr dost sistema porabljala, zato sem prešaltal na nod32, ki ima le eno pomankljivost. nod32 vsaj ta verzija ki jo imam jaz je samo antivirusni, zato sem preizkusil BitDefender 8, ki vsebuje vse možne zaščite (firewall, dial zaščito,...)no sej to je vse imela tudi panda vendar mi je zasedala znatno več pomnilnika ter uporabljala več procesorja. BitDefender pa je kar skromen glede tega.

roli ::

Jaz mam pa bitdefender 8 professional plus ( SLO ).
Pa je in firewall in antivirus.
Pa mam intel P4 2600 Mhz in mi žre max 1%.
Men je zlo všeč.Dej si trial iz neta snem pa probi dolpoteg.
Če je vred pa serial dobi.
Sej če rabiš pa sam antivirus je pa bitdefender zastonj in najbolj.
Upam,da ti pomaga.
LP!
http://www.r00li.com

snoopy20 ::

sem inštaliral bitdefender 8 pro ampak nevem se mi ne dopade kaj preveč...mogoče je narobe kaj drugega al pa je ta bitdefender tak požrešen...internetne strani mi odpira po 15 sekund...
sem se odločil da še bom sprobal nod32 ampak me zanima kero verzijo mi priporočate

roli ::

Men pa bratranci ne odpira nič počasnej.
Mam pa ADSL on pa VOLJA.
LP!
http://www.r00li.com

snoopy20 ::

ja saj pravim da je mogoče kaj drugega krivo za takšno počasno delovanje
ja ko sn kupo nov PC mi je en ko se pač ukvarja s temi zadevami gor naložo winse sp2 pa ostalo kramo pa mi je gor dal etrust antivirus nevem pa keri firewall mi je gor dal pa če je sploh bil keri? pa mi je vse delalo super pol pa sn mogo na novo naložit winse zaj pa se zafrkavam kerega antivirus naj dam gor pa keri firewall (če bi ga sploh dal gor)kaj bi blo kaj narobe če nebi imel firewall?ker sem bral tu na forumu pa majo vsak drugačne izkušnje z njimi....pa vsak priporoča drugega v bistvu pa je vsak po svoje dober :(

ne razumem zakaj ne naredijo nekaj takega da bi blo vredu glede virusov pa da nebi upočasnjevalo sistema???

dolenska ::

po dvo tedenskem preizkušanju bitdefenderja 8 sem prišel do naslednjih ugotovitev:

- ni zaustavil 7 virusov, ki sem jih pridobil iz interneta. pregledal je vse diske in jih našel ter "odstranil", vendar ko sem ponovno zagnal računalnik sta se dva virusa spet pojavil v procesih.

- pregled diska velikosti 60GB, je trajal skoraj dve ure.

- zelo malo zavzame sistemskih sredstev

- ko sem vklopil zaščito zloveščim piškotkom mi je vsako stran odpiralo nekaj minutkar je glede na to da imam ISDN moteče ker klicna povezava tut ni tako pocen.
z izklopom te zaščite mi je internet delal normalno samo zgleda da sem potlej fasal viruse.

tako da sem zdej prešaltal na nod-a in že ko sem ga inštaliral in ponovno zagnal comp. mi je našel oba virusa in jih zaustavil. tako da bom zdej ostal zvest nod-u.

snoopy20 ::

ja mene zanima kero verzijo nod-a bi mi kdo priporočal?
kateri se najboljše obnese za domačo uporabo?

MKrmec ::

BitDefender mi je vse u PM poslal vse je delal pocas k je skos preverju non-stop.

Kar se tice pa Sygate FIrewalla je pa zakon jest gonm tracker za bittorrent + DL skos pa mi zre 10-15 % CPU AMD 2600+ pa 15 MB RAMa. Da ne govorim kok je Outpost zrl 40%!! Sicer pa zdej cakamo na cist prenovljen Sygate tko da pomoje bo dobr.

Jest priporocam AVG free 7.0 pa Sygate Personal Firewall PRO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621378 (20116) mat xxl
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130101 (19588) Qushaak

Najboljši antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
226195 (3668) krneki0001
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619367 (8163) fitipaldi
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648973 (7225) fruti

Več podobnih tem