» »

DMA problemi

DMA problemi

Enron x86 ::

Zdravo. Pred nekaj dnevi sem kupil PIONEER DVD-RW DVR-108. Windowsi so kanal (secondary slave) nastavili na ULTRA DMA 2, v manualu pa piše, da stvar deluje tut na ULTRA DMA 4. Zato sem namestil IDE gonilnike za nVidia nForce (pri Microsoftovih gonilnikih se bios DMA nastavitev ni dalo povozit) in kanalu dodelil ULTRA DMA mode 4.
Ko se je računalnik resetiral in prišel v WIN sem v DVD-RW enoto vstavil DVD,potem pa je le-ta samo nekaj mlel; pogon sem testiral tudi s SiSoft Sandro 2004 - tudi tam je test laufal kakšne pol ure, pa ni bilo nič.;((
;(( Kaj bi lahko bilo problem?
A bi blo treba kje mogoče dobit kakšne gonilnike za DVD al kaj?:\

L.P.

Tugo ::

imaš 40 al 80 žilni kabel?
če 40, potem več ne boš dobil, drugač pa....
good luck ;)

lp, T.

Enron x86 ::

Ej nimam pojma kakšen kabel mam...
Sem pa poskusu nastavitve povozit z DMA Mode 3 pa dela... Sam zdej ne vem a je to uredu al ne; a bi blo bolš dat kar na UDMA2 al bi lahko pustu tut na UDMA3.

Tugo ::

UDMA2 je čist zadost za tisto kar ti rabiš...
Teoretično je to prenos 33M/s, praktično pa prek 25M...
16x DVD pekač ali bralnik ima prenos... 150k*9*16=21600k/s=21M/s
po moje dost.
Če te nič ne zajebava in verjemi, ne bo delal čist nič hitreje, potem bi jst na tvjoem mestu pustil tako kot je.
Če te pa še mal muči, lahko pogledaš pa v PCju žico in sicer je zelo tanka in ima 80 žil, če boš štel. Za primerjavo: 40 žilna je tolk debela kot od Floppyja!

lp, T.

SasoS ::

UDMA 3 ne obstaja...obstaja UDMA2 (ATA33), UDMA4 (ATA66), 5 (ATA100) in 6 (ATA133). Karkoli si naredil je verjetno slabše kot prej. UDMA2 je popolnoma dovolj za pečko, moj NEC tudi dela UDMA2.

Tugo ::

UDMA3 kr lepo obstaja. Če me spomin ne vara je to 48M/s.

lp, T.

mat11 ::

Imam isti pekač, in ko sem ga inštaliral mi ga je avtomatično dalo na ULTRA DMA 4.
mat

Enron x86 ::

Ja hvala sej zdej sem kar lepo na UDMA2 dal nazaj...
Je pa kabel 40 žilni. Sam to me mal matra zdej u zvezi s temi nForce IDE gonilniki ker ne vem, če so glih tabolš...
Zdej situacija je taka, da imam zraven DVR-108 še en Samsungov 52X CD-ROM. Prej, ko je bil v kišti samo ta, je delal na MultiWord DMA 2, zdej, ko sem namestil še DVR-108, pa ga je dalo na PIO mode (to je z Windows IDE gonilniki). Ko sem instaliral nForce IDE gonilnike, pa spet deluje na MWDMA2.:\

Tugo ::

No sej, če boš dal pa kabel 80 žilen, boš imel pa Samsunga tako kot sedaj, Pioneer bo delal pa na UDMA4. Pridobil ne boš pa čisto nič, tako da ni potrebe, da bi forsiral in kupil tak kabel!

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s DVD-ROM

Oddelek: Strojna oprema
81165 (1085) Vuli
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322262 (1667) amigo_no1
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121201 (1034) Racunalnik
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221633 (1419) Hux
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281696 (1449) fictionel

Več podobnih tem