» »

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa...

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa...

«
1
2

Dr X ::

Pozdravljeni!

Trenutno uporabljam Norton Antivirus 2004. Opazil pa sem podobne stvari, ki sem jih prebral v nekaterih revija. To je naprimer: preredko posodabljanje (razmik med posameznimi avtomatskimi posodobitvami je tudi večdneven, kar se mi zdi za današni svet nekoliko preredko), počasnost ... Tako sem se odločil, da ga zamenjam, zato pa me zanima kateri program je trenutno najbolši za tovrstno zaščito (protivirusno).

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Nič ni nemogoče.

Witboy ::

Baje naj bi bil po testih zelo v redu nek Kaspersky.
Jst sicer uporabljam NOD ter nortona... in sm kar zadovoljen z njima.

jurre ::

mislim da je najboljsi nod32 (prej sem imel tudi nortona), nastavis enkrat use kar rabis, vklopis stalno skeniranje (fajlov, mejlov), posodoblja se sam stalno, ko so kaksni dnevi ko je spet nov virus se posodobi tudi 10x na dan8-O
zelo priporocam, dobil je tudi veliko nagrad si lahko pogledas tukaj

frenk ::

jest sm mel tud nortona prej zdej pa nod32...tle gre za zlo veliko razliko...predvsem zato ker nod32 porabi manj sistemskih sredstev in hitreje skenira:)

Wox ::

Še en glas za NOD32.

iro ::

Kako mate poštimano pri nod32- mislim tisto da dela več kot 1 mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()

Dr X ::

Glede antivirusnih programov bi lahko na slo-techu naredili kakšno anketo. :D Komi bi jst lahko to predlagal.
Nič ni nemogoče.

root987 ::

AVG. Služi bp že precej časa.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

njok ::

Dr X: anketa@slo-tech.com

Zastonjska alternativa NOD32 je avast!. Sicer je grd, samo tako ali tako ga ni treba gledat. Deluje pa cisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

Nemec ::

No jst mam trenutno nortona sam bom le tega tud sam slej kot prej zamenju....res je to da norton počasi zgubiva vodilno mesto in da je po mojem nod32 že v ospredju.
Pa tud McAfee ni tko slab...

Sam ti tako kot večino ostalih priporočam NOD32

LP

Redkvica ::

Tudi jaz uporabljam zastonjski AVG. Prej sem pa uporabljala on-line virus scan od Pandasoftware - tudi zastonj. www.pandasoftware.com.

madmitch ::

Kaspersky, dela super, le pri skeniranju celotnega diska je malo požrešen do procesorja. To sicer ni problem, ker tako ali tako neprestano skenira celoten PC v ozadju. Posodobitve so zelo hitre in učinkovite. Ravno tako Kaspersky FireWall, brez pripomb.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ghaefb ::

za win je NOD32 pomojem najbolši.
sam uporabljam ClamAV, je za win in linux

OrlyTM ::

jst tut uporabljam zastonjski Avast! in morm rect, da sm zlo zadovojlen z njim ... updati so redni, viruse je ze tut najdu ko sm pr kolegu probu pa se mal sistema popapca pa ful dobr ti pove dolocene stvari :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

WildTHink ::

Tri črke AVG.
Mel nortona spustu en virus cež;(( .... od takrat ga ni več na mojem compu.
So... are you red or blue?

MEDENA ::

Kje bi dobil ta NOD32 ?

njok ::

www.nod32.com mogoce? ;)

Jakka ::

Nod32 je zame najboljši. Norton pa tko al tko sux.:D

Sem prej uporabljal avg, ki je tut fajn, sam ma Nod eno super stvar, ki je avg nima. To je skeniranje datotek, ki se zapišejo na disk. Avg ne bo sporoču, ko se bo virus zapisal na disk, Nod pa bo to storil. ;)

Dr_M ::

moja prva izbira je Mcafee VS 7, druga kaspersky, tretji pa nod32.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

root987 ::

Hundey: Temu nebi reku slaba stvar, ker tudi ko poskušaš datoteko zagnat oz. celo vstopiš v tisti dir, ti vrne error. Če pa to res tako nujno rabiš...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pirx ::

AVG je res zakon, tudi v neki nemški reviji, PC Security Professionel (i think), je pobasal prvo nagrado, kot najboljši antivirusni izdelek. Na prvi pogled mogoče res ne deluje najbolj resno, je pa definitivno odlična zaščita - mi je že našel viruse (na služebnih računalnikih) ki so jih Norman (starejša različica, najnovejša je tud hvale vredna), F-prot in Norton gladko ignorirali.

ATA PLATA ::

Avast! 4 Home edition je zastonj, Pro edition z malo dodatki. Demo lahko preizkušaš 60 dni. Posodablja se najmanj 2krat na teden, skoraj vedno pa večkrat.

Za grdost so pa skini :D

Avast!

njok ::

Tud skini so grdi, ampak saj pravim, pogledas ga 1x ko namestis, potem nic vec. ;)

Jakka ::

root987: mogoče narobe moj post prebral? ;)

Mercier ::

Za vsako okolje, za vse pllatforme, dva neodvisna scan engine-a...

eTrust Antivirus in eTrust EZ Antivirus

SleepLess ::

jaz sam sem imel nortona, potem nod32, potem spet nortona in sem takoj videl zakaj sem prešaltal na nod-a :) drugac pa mi je tudi vsec mcaffe ceprav se mi zdi da ima neke tezave z p2p programi.

Dr_M ::

ja mcafee vs 8 kr brise vsepovprek, brez uprasanja. je verzija 7 precej boljsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svejk ::

torej imas par možnosti:

najboljsa je ta, da si brez antivirusnega pa bos mirno spal :)
sam navijam za NOD32
se bols pa je, da zacnes uporabljat linux, tam jih je precej manj, virusov namrec....


evo tri moznosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

puto ::

jest nucam norton corporate in je zelo malo požrešen

ne vem mogoče bom prešaltal na nod kaj pa vem, na avg pa ne grem saj ni nikoli bil zmožen zbrisati okuženega fileta iz compa
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Jeebs ::

Uporabljam Nortona že praktično ves čas in mi nikol ni delal problemov. Tisti, k stokate in jokate čez posodabljanje... Saj se da nastavit heuristics na high, a ne?:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

MasterMind ::

Linux pa je :D.

PrimozR ::

Men pa nod32 sploh ne registrira Outlooka kot privzeti poštni odjemalec

EASYdoor ::

priporočam vam uporaba NOD32 ali pa še bolje Kaspersky, Kaspersky je zelo grd za pogledat, vizuelno...je pa zelo ucinkovit...recmo dosedaj sem uporabljal Nortona od 2002 razlicice dalje, na nekekm cd-ju sem imel nek spil (rip), ki sem ga vsaj 20 na novo namestil odkar sem mel nortona, ko sem zamenjal na kaspersky mi je odkril skritega trojanca v install.exe datoteki, norton 2004 z najnovejsimi upgradi pa ni sploh mrdnil!

edina pomankljivost kaspersky-ga da moras vnos za update sam vnesti, reci vsake 15 min pa se priklopi go...

jaz sem zelo zadovoljen, se posebno ker imam kisto prizgano 24h in pozre 60% manj memorija kot recimo norton ali ostali...
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Jeebs ::

Za trojance je pa TAUSCAN!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

kloshar ::

AVG je res zakon, tudi v neki nemški reviji, PC Security Professionel (i think), je pobasal prvo nagrado, kot najboljši antivirusni izdelek. Na prvi pogled mogoče res ne deluje najbolj resno, je pa definitivno odlična zaščita - mi je že našel viruse (na služebnih računalnikih) ki so jih Norman (starejša različica, najnovejša je tud hvale vredna), F-prot in Norton gladko ignorirali.


A, veš kaj, tega ti pa ne verjamem! Da bi AVG blokiral virus, ki bi ga F-prot in Norman izpustila. Nemogoče. To sta pa ja med top 5 antivirusinih programov na svetu!
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

dëych ::

Sem imel Norton Antivirus..mi nekak ni odgovarjal....potem sem našel NOD32, problem pri njemu je počasnost in obremenjuje računalnik, sploh če kakšn špil zaganjaš ali pa datotečni program:| ...No, na koncu sem prišel do AVGja (grisoft.com) in ta mi je do zdej še najboljši, pa še free edition si lahko dol potegneš tko da :\


Lep pozdrav

Wox ::

Jaz mam tudi tega AVG free edition od Grisofta že lep čas. Nobenih problemov z virusi in pretiranega obremenjevanja sistema. Priporočam.

fruti ::

Pa kaj vam je fantje .... ZACNITE UPORABLJAT E-SCAN .. tudi Kaspersky ima prste vmes .... in je to odlicen izdelek ... full hiter in ZELO ZANESLJIV ... Nod se skrije .. iz izkušenj govorim .. prodajam oba !

Microsoft ::

In kaka sistemska serdestva vam tako pozere ta Norton?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jakka ::

heatsink: pri Nod32 izklopi preverjanje datotek ob odprtju le teh in ne boš mel več težav z počasnim delovanjem, zaščita je pa še vedno odlična, ker ti gleda datoteke, ki se zapisujejo na disk.

Če nisi pogledal vseh nastavitev in nastavu Nod32 tako, da dela hitro in zanesljivo, ti ni treba govort da je počasen. veliko stvari z default nastavitvami je počasnih.

dëych ::

Hundey...Se opravičujem, nisem te hotu užalit, s tem ko sem napisal, da je NOD32 počasen. Res, še enkrat, se opravičujem:) . Nisem hotu nobenga užalit in s tem tudi NOD32 ne.:'( :8) Upam da ni kakšne zamere.;) Moja napaka, priznam. :)


lp

ginekolog ::

"heatsink: pri Nod32 izklopi preverjanje datotek ob odprtju le teh in ne boš mel več težav z počasnim delovanjem, zaščita je pa še vedno odlična, ker ti gleda datoteke, ki se zapisujejo na disk."

tx 4 info.


A ve kdo morda, kako bi pri nod32 naredil, da se mi po avtomatskem updejtu nebi prikazalo okno, da se je posodobil? Ker včsih sem v igri pa mi potem ven vrže in ni fajn, če sem sredi bitke ; ) (ZH)
Divers do it deeper.

njok ::

Hah, jaz sem ga zardi tega zasovrazil. :) Rešitev je silent mode na on.

Microsoft ::

SM opazil eno zanimivost. Ko grem prvic na Internet, mi norton naloz neko Productiviti Control List (al neki tazga), in takrat vse skup zasede nekje 120MB RAMa. Zdele, ko je PC ze kakkih 24h przgan, je pa poraba dost mansja. ;)

Slika (ce bo server delal):


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tomi ::

Tudi jaz priporočam AVG. Ga imam doma in na mreži na faksu, in deluje res super. Majhen, updatean redno, deluje bp.
metrodusa.blogspot.com

WhiteWolf ::

Hm, jaz mam lep cas Panda antivirus Platinum gor. Kaj ta Panda spada pod slabse?

kloshar ::

Hm, jaz mam lep cas Panda antivirus Platinum gor. Kaj ta Panda spada pod slabse?


Niti ne, je kar cenjena.

Spada pa med slabše vsekakor AVG.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Wox ::

@pzorko: LOL. A ti sploh veš, kaj pišeš?

kloshar ::

Kaj te moti? A rabiš kakšne argumente?
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Sims ::

Tule si poglejte CHIP-ov test ... Da povzamem.

prvo mesto: F-Secure Internet Security 2004
Platz 2: Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 4.5
Platz 3: McAfee Virusscan 8.0
Platz 4: GData AntiVirenKit 2004
Platz 5: Bitdefender Professional Edition 7.2
Platz 6: Panda Antivirus Platinum 7.0
Platz 7: Symantec Norton AntiVirus 2004

Potem je še cena/kvaliteta
Preistipp: AntiVir Personal Edition

in še ... požrešnost
(bis 1 GHz, bis 256 MByte RAM)
Panda, Bitdefender, AntiVir
(1 bis 2 GHz, 256 bis 512 MByte RAM)
F-Secure, Kaspersky, McAfee
(mehr als 2 GHz, mehr als 512 MByte RAM)
GData, Norton AntiVirus 2004


Sklepna misel: "Popolen ni nobeden.

LP,

Sims

aja ... jaz uporabljam NOD32, pred tem pa AVG

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620805 (19543) mat xxl

NOD32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212773 (1857) bluefish
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619353 (8149) fitipaldi
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711287 (8650) frikihamster
»

Antivirus (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
615662 (4687) BigFoot

Več podobnih tem