» »

Zgodovina se ponavlja, naša naivnost pa tudi!

Zgodovina se ponavlja, naša naivnost pa tudi!

sivi01 ::

Pozdrav.

Zjutraj sem se na WC-ju prav razburil, ko sem prebral članek na zadnji strani današnjega Dela. Italijani se prav požvižgajo na skupno evropsko prihodnost in Evropo brez meja. V kratkem bo v njihovem parlamentu sprejeta zakonodaja, ki bo dopuščala potomcem nekdanjih državljanov Italije, da pridobijo njihovo državljanstvo. To možnost bodo seveda imeli tudi "naši" primorci in notranjci, ki so živeli pod čevljem fašizma do leta 45. OK boste rekli, sa to ni nič takega, dvojno državljanstvo, toda s tem da si bo nekaj tisoč slovencev priskrbelo tudi drugo državljanstvo, bo VELEIZDAJA naše države in predvsem naroda, podobna plebiscitarni odločitvi korošcev leta 18, ki so se zaradi sladkih obljub prodali germanom. S tem da bodo posamezniki sprejeli italijansko državljanstvo, bod defakto priznali pravice Italiji po ozemljih, ki jim tako dišijo.

Naši vrli primorci si strašno prizadevajo za evropsko regijo, skupne mestne oblasti, popolen izbris meja ... dočim se Italijani požvižgajo na to, prav požvižgajo. Še več, oblasti in predstavniki oblasti so pod pritiskom nacionalističnih struj, ki jih odvračajo od sodelovanja s Slovenci. Naši še vedno blebetajo o možnostih, ki se odpirajo za naše gospodarstvo, vendar od tega ni nič. Severna Italija je sovražna do naših podjetnikov in njihovih poskusov prodora tja. Ljudje ob meji pa za male denarje hodijo vsak dan na "tlako" v tovarne pohištva, kjer skupaj z kitajci in drugimi priseljenci ližejo r*i*t*i napihnjenim lastnikom.

Ne potrebujemo nacionalizma in podobnih ekcesov, potrebujemo le zdravo pamet in dobro presojo, ter malo manj idealističen pogled na naše sosede. Postavimo se na okope in branimo naše interese vedno in povsod ter ne nasedajmo sladkim obljubam. Vsem tistim, ki bodo imeli možnost pridobitve Italijanskega državljanstva pa svetujem, naj ne spustijo izdajalske kače v nedrje Naroda!

lp
Sivi

sivi01 ::

Še povezava na Delov članek:

Link

lp
Sivi

McMallar ::

No, glede na to, da sem primorec me prav nič ne mika, da bi imel italijansko državljanstvo. Toliko o tem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

cirecire ::

Jaz sem iz Gorenjske in tudi moji predniki tako, da mi Italija v nobenem primeru na more dati državljanstva.

Glede tega Italjanskega državljanstva mislim, da je to čista neumnost.

To bi mogoče vžgalo konec 80ih oz. na začetku 90ih, ko je bila v Sloveniji največja ekonomska kriza. Danes pa mislim, da tole italijansko državljanstvo nima kakšne posebne koristi. Čez 10 let bo slovenski GDP dohitel italijanskega in bodo Italijani hoteli naše državljanstvo.

In nekaj glede Italijanov. Nekaj časa sem delal v hotelu tako, da sem imel vsak dan stik z različnimi narodnostmi, tudi veliko Italijanov je bilo med njimi. In tele Italijani so so čisti podn. So popolnoma nerazgledani, zabiti, da o znanju tujih jezikov sploh ne izgubljam besed. Še najbolj sramotno je, kako slabo govori tuje jezike mlajša generacija. Mislim, da po razgledanosti npr. Nizozemcem, Skandinavcem ali pa Nemcem ne sežejo do kolen.


Pa še glede naših primorcev. Naj mi ne zamerijo. Tako radi povdarjajo svoj antifašizem in NOB in kako so trpeli pod Italijani. Pa vseeno, ko se pojavi kakšen Italijan in spregovori tri besede po italijansko mu takoj začnejo odgovarjati po italijansko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Olajuwon ::

Sivi01:
Ne kvasi neumnosti:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

sivi01 ::

Olajuwon: Nič ne kvasim neumnosti, le v dobronamernost Italijanov nisem prepričan.

lp
Sivi

AndrejS ::

Avstijski korošči se lepše živeli pod avstrici kot pa bi pod Jugoslovani.Sivi ne bluzi o veleizdaji pa takih bedarijah

Vanich ::

Isti zakon bo zdaj zdaj v veljavi v Srbiji in Črni Gori.
In, če ne bo treba plačat glih ene 1000 EUR za državljanstvo SiCG, se ga glede na cene nepremičnin in pa ostalih stvari tam spodaj splača omisliti.

Za Italijane pa nimam nobenih dobrih besed.
Aja, edino se spomnim, da so tistemu kretenu pevcu iz Oazis razbil gobec in zbil ene par zob, ko se je nekej kurčio v enem disku v Italiji. To jim svaka čast, če so bili Italijani, za vse ostalo pa -1/2 kurca niso vredni.

MadMax ::

Pogled na Delo malo drugače: Klik!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vanich ::

Avstijski korošči se lepše živeli pod avstrici kot pa bi pod Jugoslovani.Sivi ne bluzi o veleizdaji pa takih bedarijah

Čist mogoče.
Za ceno 85% asimiliacije in 100% izgube ozemlja.
Danes bi bila lahko Slovenija skoraj do Dunaja, če ne bi bilo l. 1920 toliko usranih podrepnih germansko-konjušarskih izdajalcev.
Samo potrpeti bi morali tistih 70 let (tako kot smo mi v Yu in nam čisto nič ni manjkalo - no, ja, mogoče kava, banane in čokolada...:D ), pa bi ohranili nacionalno zavest in pa strukturo.
Tako jih je pa danes samo še ene 15 in še od teh 15 jih samo 2 govorita Slovensko, pa še ta dva je sram in pravita da nista Slovenca ampak Vindišarja.
Sami si si krivi - ko jih jebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

McMallar ::

cirecire:
Pa vseeno, ko se pojavi kakšen Italijan in spregovori tri besede po italijansko mu takoj začnejo odgovarjati po italijansko.


Če me kakšen italijan ogovori po italijansko mu pač odgovorim po italijansko. Kje vidiš ti tu problem? Če tebe nemec ogovori po nemško ali anglež po angleško mu boš odgovarjal po slovensko?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sivi01 ::

AndrejS je vse povedal da lepše ne bi mogel.

Korošci SO živeli lepše pod germani, sedaj jih pač ni več, so le še vindišarji in ne spadajo nikamor. Kako kratek spomin imamo, neverjetno.

lp
Sivi

Vanich ::

Če me kakšen italijan ogovori po italijansko mu pač odgovorim po italijansko. Kje vidiš ti tu problem? Če tebe nemec ogovori po nemško ali anglež po angleško mu boš odgovarjal po slovensko?

Jah, jest bi reku da je malo razlike.
Nemec ali Anglež samo ne znata Slovensko, Italijan je pa patološki naduti ignorant, ki pričakuje ali celo zahteva da TI znaš Italijansko.
Francozi so pa isti oziroma še hujši kot Italijani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

drejc ::

podobna plebiscitarni odločitvi korošcev leta 18, ki so se zaradi sladkih obljub prodali germanom


takrat so se avstrijci z vagoni vozil iz cele države glasovat na referendum.

Zdej ali:
-ti aritmetika dela težave
-ti zgodovina dela težave
-si po naravi *****

Vanich ::

takrat so se avstrijci z vagoni vozil iz cele države glasovat na referendum

reference ?

sivi01 ::

Drejc: bla bla bla, to da so germani goljufali ne spremeni dejstva, da je takrat prevladovala miselnost, da bo pač pod Avstrijo lepše. Nihče, _nihče_ ni povzdignil glasu in protestiral. Ni bilo Kosovelov, ni bilo Majstrov ... samo čista tema in sram zaradi IZDAJE!

lp
Sivi

McMallar ::

Nemec ali Anglež samo ne znata Slovensko, Italijan je pa patološki naduti ignorant, ki pričakuje ali celo zahteva da TI znaš Italijansko. Francozi so pa isti oziroma še hujši kot Italijani.


Če znam italijansko, pač znam, četudi samo pogovorno. Če ne bi znal italijansko, bi probal pač drugače. Res pa je, da vsaj na primorskem italijani nekako pričakujejo, da vsi obvladajo tekoče italiansko ;((. Poznam pa tudi nekaj italijanov (mlajših), ki znajo angleško, nekateri pa so se celo naučili slovensko in tako v Sloveniji govorijo. So pa redki.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

drejc ::

Plebiscitna komisija je v svojih prvotnih sklepih prepovedala prekoračitev meja plebiscitne cone A v skupinah, da bi s tem ovirala prehod upravnikov in drugih ljudi iz Slovenije v cono A. Ko so Avstrijci izkazali interes za množičen prehod te meje pa je sklep postal moteč. Po odstranitvi jugoslovanske vojaške straže z meje, Slovenci prehoda meje nismo mogli več nadzorovati. Sledil je drug ukrep v vrsti dobro premišljenih dejanj za poneverbo plebiscita.


Plebiscitna komisija je 6.8.1920 izdala nov sklep, s katerim je na stežaj odprla vstop velikim skupinam v cono A. Očitno jo nespoštovanje predhodnih sklepov, ki jih je sama izdala ni motilo! S tem je Plebiscitna komisija dovolila, da so se ves čas brez nadzora, zlasti pa zadnje dni in celo na sam dan glasovanja, velike množice ljudi vozile na tovornjakih iz Celovca in od drugod v cono A.

Vir

Tko. Podobne zadeve so napisane v sodobnih učbenikih in jih tudi učijo v šolah. Zajebal pa so vaši ljubi Titoti, takratni "velika srbija" vodilni srbi, tudi angleži, francozi in italjani (ki so tvorili plebiscitno komisijo). Zgleda da jim je še po stoletju njihova namera, da svojo nesposobnost prikrijejo z obtoževanjem okradenih slovencev z izdajalci, uspela.

Res si ****

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

drejc ::

Plebiscitna komisije je 29.9.1920 na predlog avstrijske strani sprejela sklep, da smejo predstavniki slovenskih in avstrijskih koristi v okrajnih svetih, vložiti pri svojem okrajnem svetu prizive za osebe, ki so zunaj plebiscitnega območje in katerih prošnje za vpis so občinski sveti odklonili. S tem je Plebiscitna komisija povsem spremenila določila, ki jih je sama sprejela in razglasila za nespremenljiva ter ga tudi javno razglasila in sicer, da se reklamacije lahko vložijo le pri občinskih glasovalnih svetih najkasneje do 29.9.1920, ugovor pa celo za vsako osebo posebej na posebnem formularju in z vsemi potrebnimi dokaznimi dokumenti.


še prlepm, še če mislš kej migat, pa poenostavlat

loh greš pa tut v temo šola napisat pa vpraš srednješolce.

drejc ::

Okrajni sveti so dokončno odločali o imenikih glasovalnih upravičencev in o izvedbi glasovanja brez možnosti pritožbe na višjo stopnjo. Odločali so tudi o sporih v občinskih glasovalnih svetih v katerih je bilo razmerje 3 : 3, sporov pa je bilo za naravo dela in spreminjanje predpisov v korist Nemcev izjemno veliko. Oficirji v okrajnih svetih za reševanje pravnih zadev in sporov niso bili kvalificirani. Tako je bilo samo v zadnjih treh dneh pred plebiscitom v volilne imenike vpisanih skoraj 5.000 dodatnih oseb! Vseh oseb, ki so bile proti določilom senžermerijske mirovne pogodbe neupravičeno vpisane v volilne imenike od začetka vpisovanja pa do 10.10.1920, je bilo skupaj neverjetnih 7.457.


maš dost?

Vanich ::

Ne, nimam še dost.
Kakšen je bil pa rezultat plebiscita v procentih ?

Glede tega, kaj se učijo po šolah, je pa jasno, da vsaka oblast/država kroji učbenike po svojih merilih. Zgodovina, ki se jo učijo po šolah danes, je v mnogočem popolnoma različna od tiste, ki so/smo se jo učili 15-20 let nazaj.


Vsekakor je pa znano, da se je navkljub volilni prevari avstrijcev, visok delež slovenske populacije na Koroški vseeno izjasnil proti Jugoslaviji.

Kakšen je bil pa ta procent ?
Bohved, a ti ljudje danes govorijo/pišejo Slovensko ?

Pobrskaj še za tem številkam, ne bit tak ***** ******* in ******** ****** ********, a veš.

Vanich ::

Zajebal pa so vaši ljubi Titoti, takratni "velika srbija" vodilni srbi, tudi angleži, francozi in italjani (ki so tvorili plebiscitno komisijo). Zgleda da jim je še po stoletju njihova namera, da svojo nesposobnost prikrijejo z obtoževanjem okradenih slovencev z izdajalci, uspela.

Ahahahaha.
Ja, sploh so zajebal Srbi, ki so na podlagi miljonskih žrtev zasegli ozemlje do Dunaja, potem so se pa samo zato, da bodo zajebaval Slovence čez 100 let in jih obdolžil samoizdaje (šit, a je to kakšno nova beseda "samoizdaja, a ?), odrekli ogromni količini ozemlja in ljudi, ki so si ga, ponavljam, priborili z strašanskimi izgubami.
Res, ful niso mel nič druzga za počet kot crkavat kot muhe za eno stvar, poj jo pa spičkat zarad ene dobre šale.

Še dons se verjetno smejejo u Srbiji:

"Jes da smo izginuli 'ko pacovi, al' danas možemo da zajebavamo Slovence zbog Koroške. Al' smo im dobro uvalili, baš se isplatilo da izginemo 'ko marva."

drejc ::

Tkole na uč je blo 23.000:15.000 v coni A, v prid avstrijcem. Zato ni bilo volitev v coni B.

drejc ::

Tile tvoji svetniki srbi so pa ob ključnem trenutku spizdil z meje ob coni pred plebiscitom, ja?

Vanich ::

Torej, če upoštevamo, da so Avstrijci po tvojih podatkih zgoljufali 5000-7000 glasov, bi verjetno prišli zelo blizu do 50:50 ? Ja ?

Torej je ipak šlo vse ukurac samo zaradi tiste količine regularnih slovenskih glasov, ki so glasovali za Avstrijo.

Kakšna je bila ta številka ?
Nisi še povedal.

Meni se ne da brskat, sicer pa mojih virov itak verjetno ne bi priznal, tako da se nima smisla matrat.

Ne razumem pa, zakaj so bili vsi Korošci tako usrani. ko so jih osvobajali slovenski partizani leta 1945.

Mogoče zato, ker so bili (spet) velika večina germanofili?

To je bilo drugič, da je bila Koroška naša.

Olajuwon ::

Mene so še v oš, malo po razpadu Jugoslavije, protokomunistični TOVARIŠI učili, da referendum na Koroškem spušli, ker naj bi Avstrijci ustrahovali slovenceljne, češ kako slabo se nam bo pisalo pod Jugoslavijo.
Jaz živim čisto blizu meje z Italijo in moram reči, da vas v keri živim, je bila precej žalostna, ko so del tržaškega svobodnega ozemlja aneksirali Jugoslovaviji. Dejstvo je da so že takrat preklemano vedeli, da pod dotično socialkomunistično državo živeli slabše kot pod Američani oziroma kasneje pod ITalijo oz. Avstrijo.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

trot ::

Razlog, zakaj so se Slovenci na Koroškem odločili v tako velikem številu za Avstrijo, je bilo ponavadi obnašanje jugoslovanske vojske - pa če so bili to Slovenci ali Srbi. Osvobajanje po 2.svet. vojni je bilo podobno, samo tam so pa menda res zaustavili slovensko partizansko vojsko in je Koroško "osvobajala" Nadjeva armada, ki je po besedah ljudi, ki niso bili tako daleč od dogajanja, konkretno mesarila.

Torej, razmišljanje "če so pa taki bukslni tam prek, je pa bolš, da smo mi tuki" ni posebej daleč.

sivi01 ::

Anita De Rin je pri vprašanju, kdaj se bodo umetnine vrnile v Koper in Piran, zaklicala: »Ko se bomo tudi mi lahko vrnili v Koper in Piran in nam bosta državi vrnili odvzeto hišo in premoženje v Kopru.«

lp
Sivi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjšine, zapis v ustavo, predlog Levice, SDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12723585 (20522) thramos

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927062 (24314) dzinks63
»

Evropski parlament zavrnil ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6224087 (21340) [D]emon
»

Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807205 (4947) MadMicka
»

Il cuore nel pozzo - srce v breznu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16011599 (8373) Thomas

Več podobnih tem