» »

katere zvočnike ?

katere zvočnike ?

zuz3k ::

Nameravam kupit 5.1 zvočnike, ker so moji prestari. Odločam se med : :))
1. Mercury zvočniki HT5800 5.1
+ daljinec
- prebral da piskajo ko "opazijo " mobitel
2. CREATIVE LABS zvočniki SBS-560
+ lepa oblika
3. Zvočniki Creative Inspire T5900 5.1
+ zelo popularni
- ne preveč lepi, mrežica čez zvočnike kot pri starih radijah

imam pa sound blaster 5.1 kartico .. tko da to ni blema
Izkušnje z enimi od teh zvočnikow dobrodošle..

ps: če je že kje napisan ta post .. se opravičujem;)
Life is a psychological game.

bajsibajsi ::

Compman,
ce lahko dodas se 4k zraven ti definitivno priporocam najboljse za ta denar. Ko sem sam kupoval zvocnike, so ti stali cca. 28k in so bili v razredu do 30k najboljsa izbira 5.1 zvocnikov. Imajo daljinec (power, mute, volume), so mocnejsi od obeh Creative... lahko se primerjajo z Mercury, vendar imajo precej kvalitetnejsi zvok saj so v lesenem ohisju. Slaba stran je rahlo presibak center in pa nimajo prikljucka za slusalke.
Ampak boljsih racunalniskih 5.1 zvocnikov za ta denar preprosto ni!

zuz3k ::

ja to je use ql sam meni zvocniki k so v svetlem lesenem ohisju niso usec
Life is a psychological game.

RC14 ::

Mene tud zelo zanima kako se obnesejo Mercury zvočniki HT5800 5.1 v primerjavi z Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater. Kateri so boljši in glasnejši?? Verjamem da pri obeh malo pretiravajo z RMS močjo, pa vendarle bi rad vedel kateri so glasnejši oz bolj kvalitetni.


Lp

zuz3k ::

RC14 : Mercury zvočniki HT5800 5.1 - sem cul da so zelo občutljivi na mobitele .. k mas prizgane pa ce mas 10 m zravn mobitel pa k ti zvoni .. da
kr piskajo;(
Genius SW-5.1 Home Theater - sm slisu da so res dobri sam men osebno na sliki .. je grd les .. pa se svetle barve je :8)
Life is a psychological game.

zuz3k ::

lih odlocu sm se za te zvocnike :D pa k opazim ta post sem spet v dilemi 8-O ... a nemore bit brezhibno :)
Life is a psychological game.

bajsibajsi ::

Compman,
ce ti je barva zvocnikov ljubsa od barve zvoka (kvalitete), pac ne vzemi Genius. Mislim da RMS pri Genius popolnoma ustreza specifikacijam. Ceprav osebno dvomim, da bo kdorkoli pri domaci uporabi odpiral zvok na 120W kot jih je Genius sposoben razviti, kaj sele cez...
Poslusaj zvok Mercury in Genius na dokaj visoki glasnosti (3/4 moci) in nato primerjaj zvok. Mislim da te po rezultatu slisanega barva ohisja ne bo vec motila :p Iz mojih Genius se ne slisi nobenega prasketanja. Verjetno je imel Jastreb neizpravne zvocnike. Na moj gsm (Nokia 3200) ob signalu niso obcutljivi in mi ne poka niti ne sumi. Mi pa zato skace slika na CRT monitorju, hehe.
Compman pred nakupom gres v kaksno trgovino, kjer imajo vse zgoraj omenjene in pac poslusas zvok. Tudi ce potem kupis online.

p.s. Z malo umetniske zilice jih se vedno lahko pobarvas na zeljeno barvo... pinky >:D

zuz3k ::

hehe, sj se morm se odloct pa itq nimam se tok denarja .... aja eni zvocniki imajo soround 1 zvocnik gori , 2 ob straneh , 2 odzadej , w00fer odspodaj ... a ti zvocniki majo soround ?:\
Life is a psychological game.

bajsibajsi ::

"... a ti zvocniki majo soround ?"

(???)

cojss ::

Surround sound ni neka lastnost zvočnikov ampak pomeni, da lahko en sistem zvočikov predstavi nek zvok kjerkoli v prostoru okoli tebe. Torej če te zvočnke (1,2,2,.1) pravilno razporediš po prostoru in na njih priklopiš pravi izvor zvoka, ki ima vsaj 4 ločene kanale, boš imel surround sound.

zuz3k ::

ne sej ga nočem .. sam prasam .. :P aja kje mate pa vi w00fer postavljen:\ kt js vem je ponavad odspodej pod mizo da lepo drma :D
Life is a psychological game.

bajsibajsi ::

"aja kje mate pa vi w00fer postavljen"

Jst ga mam na lustru. :p

bajsibajsi ::

Compman glede na tvoje izkusnje z zvokom ti za zacetek iz srca priporocam to. >:D :D

Saj ne salo na stran. Glede na to, da si napisal da ne zelis imeti prostorski zvok, si nabavi raje kaj takega klik. Ceprav se lahko skrijejo pred drazjim velikim bratom klik, so se vedno dovolj zmogljivi za domaco uporabo.

zuz3k ::

za ta pru link k si mi ga dal sem nasel :
Morem reči da z zvočniki nism čisto zadovoljen kakor sm pričakoval. Zvočniki niso za nevem kakšno zelo hrupno musko, če imaš base do konca in vse ostalo potem ti kr " štekajo " in nekaj časa špila nekj časa pa ne in je samo tišina, to se dogaja vmes po par sekund razlike. Drugače dizajn in vse ostalo je vredu.

morem pa rect .. da mam rajs 5.1 ker je velik bols pa dalinc da ma brezžičen :D
Life is a psychological game.

zuz3k ::

nc.. odlocu sm se za T5900 :D
Life is a psychological game.

flipflop ::

Jaz imam te Genius 5.1 HT. Saj so kar dobri, za tak denar čisto solidni, ampak ni to da bi res butalo. Ne bi bilo nič narobe, če bi imeli še kak dodaten W ali 100 zraven.0:)

cojss ::

compman: Ko jih stestiraš, poročaj kako se obnesejo ti T5900.

zuz3k ::

eh .. sm še zmer u dvomih :

Genizus SW-5 :
+ usi hvaljo
+ leseno ohišje
+ brezžični daljiec
- meni na pogled les - grdo

5900:
+ lepa črna barva
+ cenejši

zdej pa ????
Life is a psychological game.

flipflop ::

Boš mel zvočnike za gledat al za poslušat?

zuz3k ::

poslusat.. lol se prow nism napisu :8) sm u dvomih med creative T5900 pa LogitecH 530 .. sam pomoje bom logitech ... ma kdo kake slabe iskusnje s temi zvocniki? kaj menite kaj je bols :\
Life is a psychological game.

The B ::

Mogoče loh mal prispevam:
Sm kupoval zvočnike. Mel sm Creative Inspire 6700 in sm mel ogledane X-530, pa mal SW 5.1. Pa sm šu v Big -Bang in poslušu geniuse, ker so bli rastavljeni. Pol pa še x-530. Pa so bli itak geniusi bolši. Pol je pa nazaj dal geniuse in jst sm vedu da morm začet šparat. Pa ne gre za glasnost. Zvok je miljon lepši. Tok od mene. Pejd poslušat. Dva tedna kasnej sm jih že mel. Kupu sm jih pa kle: Nore Cene, kjer so očitno še vedno v akciji.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

CoolBits ::

Pred kratkim sem kupil tele zvočnike, sem prebral na forumih, da so super za to ceno in ko sem jih dobil sem bil prav presenečen, res super delajo, nisem nek audiofil imam pa vseeno občutljiva ušesa. Basi rušijo tko da čez polovico jih nisem nikol dal, ker je že to ful za v bloku (kozarci v omari žvenketajo :\ ) je pa ful odvisno od zvočne kartice, ker na integrirani (nf3-ac97 dfi 250gb) ne delajo tako živo kot na live 5.1. V glavnem priporočam Genious home theater...

RC14 ::

Vidim da jih kar nekaj ima tele GENIUSE SW-5.1 Home Theater. Zanima me pa dvoje:
1. zanima me a so tile Geniusi po glasnosti nekje v rangu Logitech Z-640 ali so kaj močnejši (pa ne po specifikacijah, ampak če je kdo primerjal v živo) in
2. Baje tile zvočniki nimajo izhoda za slušalke , je to res??
Jaz jih mam namen kupit(za punco), sam njo full moti ker ni izhoda za slušalke in ne vem kako bi potem lahko poslušala ob nočnih urah. kako imate vi to poštimano?



Lp

zuz3k ::

mogoce ste me prepričali za Geniusowve SW-5, ampak nekaj me tu moti. Kabli kaj gre samo 1 kabel iz zvočnika glavnega v zvočno ker mam 2 uhoda in rabim enega za slušalke .. ter a imajo te zvočniki sorround :\ meni so bl "moderni" LCH 530 .. samo me moti da ni brezžični upravljalnik, ter bas se štima odzadej .. ima kdo tu LCH 530 :O, ker me bolj mikajo ker imajo sorruond in so za špile, kar tudi rabim
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

sorround mislim to ----> da maš 2 zvočnika za sabo :\
Life is a psychological game.

CoolBits ::

Pr teh imaš 3 zvočnike spredaj (levo, center, desno) dva zadaj in sub, to je 5.1. Priključiš pa jih tko en priključek (stereo) za sprednje dva, en zadnja dva in en je sub/center. Torej če imaš 5.1 zvočno in hočeš 5.1 zvok bojo vsi izhodi na zvočni zasedeni.

zuz3k ::

ja na zvočni mam 2 izhoda:
1. za slušalke
2. pa mislim da bi mel za zvočnike :\
Life is a psychological game.

EvilDare ::

Za 5.1 zvočni signal rabiš analogne izhode: črn, zelen, oranžen.
Če imaš samo 2 analogna izhoda ti zvočna ne podpira 5.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

zuz3k ::

sb 5.1 mam .. črnl zelen in oranžen prikluček mam :D
Life is a psychological game.

zuz3k ::

kupil sem logitech 530, zelo zadovoljen .. dober bass :D
Life is a psychological game.

zuz3k ::

aja neki me zanima .. mam 2 priključke .. un rdec je za mikrofon .. sam pr zvocnikih mam za priklop samo slusalke . :\
Life is a psychological game.

Orbit89 ::

V petek dobil Core2Duo super duper mašino z X-Fi Xtreme Music in potrebiljem 5.1 zvočnike ki sedanji sterio zvočniki nebojo iskoristili te zvočne.
Zanimajo me nasledji:
-Genius SW-5.1 Home Theater Wood
-Logitech X-530
-Creative Inspire T6060
-Creative Inspire T5900

Nisem nek audiofilel in tudi 100k ne nameravam dat za mojo sobo 3x9m.
Zvočnike bom predvsem rabil za gledanje DVD (originalnih) filmol in večji stah v Doom 3>:D torej igre.
Namigujem pa se bolj na genije.

LN

PS: Kaj je ker vredna itegrirana zvočna na P5W DH-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

Nevihta ::

Riptor in ostali podobni


Ne zastopim kako so lahko ljudje pripravljeni dati 300K ali več za komp, od tega 100k za grafično, 30k za zvočno in podobno, pri zvočnikih bi pa šparali.
Če se že greste kvalitetne zadeve potem se pejte kvalitetne zadeve do konca, kot je že znano, veriga je najmočnejša toliko kot je močen njen najšibkejši člen. In če se mene vpraša tistih 40k SIT kolikor je razlike med geniusi HT ali logitech 5500, ni vredno razlike v doživetju ob poslušanju glasbe, filmov ali igranja iger na boljšem sistemu.

Torej vsekakor priporočam nakup boljšega sistema npr:( logitech 5500) posebno na velikost sobe 3x9 ni tako mala :)

Sam sem imel možnost preskusiti obadva tako ta vem kaj govorim.

Skratka v kolikor imaš možnost si privošči kvalitetni sistem, ti ne bo žal.

Pa obilo užitkov
Nevihta

amper ::

Pozdravljeni

Kupujem nove zvočnike in se odločam med:
GENIUS SW-HF 5.1 5000
GENIUS SW-5.1 Home Theather wood

pa me zanima če se splača dati malo več za zgornje.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926523 (10609) Hrenowsky
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11015970 (9909) FlamE#7
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282436 (1698) Tic

Katere zvočnike naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
81497 (1411) Stepni Volk
»

Zvočniki (Teac PowerMax 950 5.1 vs Genius SW-5.1 home Theater)

Oddelek: Kaj kupiti
172421 (2209) bajsibajsi

Več podobnih tem