» »

Uporabnost novih strani .. zaželjeno testiranje ...

Uporabnost novih strani .. zaželjeno testiranje ...

gregy ::

Zdravo fantje ... če ima kdo čas lahko obišče naše prenovljene strani www.vstopnice.com, ki še niso objavljene, zato pa rabim Vašo dobro voljo :)

Če želite, lahko strani po mili volji preizkusite ...
zaželjeni so komentarji glede uporabnosti, funkcionalnosti, dostop do informacij in na koncu simpl vprašanje .. ali so strani dovolj preproste, da bodo znali tudi mati kupiti vstopnico za Heleno Blagne :D :D

vsi nakupi, vsi partnerji, vsi člani, vse statistike se bodo pred objavo strani resetirale oz. vsi podatki izbrisali, tako, da lahko počnete po mili volji kar hočete >:D

hvala lepa vnaprej

p.s. to ni reklama, je ne potrebujemo :\ želim samo feedback od uporabnikov, ki glede na to na kaksnem forumu smo, poznajo oz. obvladajo sceno :)

lp

Elemen_T ::

Preveč na hitro narejeno.

Dizajn je itak v celoti izposojen, CMS tudi, da ne govorim o tem, da strani, kjer pol stvari preberem v slovenščini in pol v angleščini ne maram najbolj.
Ko se pa vmes pojavijo razni "8 _VOTES 0 _COMMENTS", pa "_POLLS", ...

Skratka ena mama ne bo ne našla in ne znala kupit karte. Po vsej verjetnosti.

Pa zgornji header je obupen.
Ma najprej vse lepo prevedite tako kot je treba, potem bom pa podrobneje komentiral.
Poglej - tole kar vi uporabljate je prirejeno bolj za tehnične strani. Za tehnične trgovine.
Vse skupaj bo treba prevesti tako, da bo prevod bolj vmesen z besedo "Vstopnice"
Boste mogli razmislit, kako prevajat besede kot so "Bestsellers", "New Products For november", "Shopping Cart",.......

gregy ::

tenx za odgovor ..

template ni sposojen .. je plačan :) oz. kupljen .. CMS je itak poznan .. zakaj odkrivat toplo vodo :) isto je z aaunique, right?

Drgač si pa odprl anglesko varianto .. desno spodaj je izbira jezika .. ne vem sicer zakaj default ne vrze slovenskega jezika, čeprav je nastavljen .. bo treba se mal kopat po nastavitvah... klikni na slo language .. in odprl se ti bo nov svet :D :D :D

marS ::

Zanima me če bo deloval partnerski program /ker ni še končano - pogoji mislim
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Elemen_T ::

gregy, seveda - podpiram CMSe! In uporabljam samo njih.
Vendar pa jih odobravam le takrat, ko so vsaj kolikor toliko prikrojeni svojemu namenu.

gregy ::

mars .. affiliate bo deloval .. ga pridno testiramo .. vendar zahteva svoje obdobje, da bo ja vse delal ko bo vse javno dostopno :D

elemen_T ja CMS je ok .. tudi sedanje strani so na Phpnuke .. vendar je treba korak naprej .. zato smo izbrali OScommerce .. v upanju, da smo ga za prireditve dokaj "priredili" .. konec koncev je to se vedno samo prodaja vstopnic .. se pravi trgovina.

zato pa sem tudi tukaj objavil "pomoč", da dobim koristne pripombe .. meni je itak vse na straneh jasno :)

ajd

gregy ::

elemen_T a mi prosim napises kater browser uporabljas .. ker men po defaultu v treh broswerjih odpre slo language ..

hvala

Elemen_T ::

Mozilla Firefox...

(Ta podatek ti pri tem ali se prikazuje angleški oziroma slovenski jezik ne bo pomagal, ker nima nobene zveze)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

mirkuma ::

Browser Opera 7.54:
- prva stran pol v slo pol v ang, sele ob kliku na slo zastavico se pojavijo prevedeni meniji.
- graficno ni pravilno sestavljeno tipkovnica zgoraj in tiste crtice...imajo prevec lufta in so zamaknjene...v IE je vredu, treba bo malo pogledat kodo, da bo po standardu in delalo vsepovsod na samo v IE prav
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

gregy ::

zdravo Mirkuma!

evo točno to sem zelel .. več oči več vidi .. npr. tega razmaka pod crto sploh nisem videl .. bomo malo kopali po kodi ... drgač mi pa ni jasn . par kolegov sov Firefoxu dobili slo (prvi ogled) nekaj pa ne ... tu se bom se malo moral namuciti ..

hvala lepa

njok ::

Manj stvari na izbiro na vsaki strani, tiste ki ostanejo pa naj bojo vecje.

EMET ::

... a kdor je kupil partibrejkerse je kupit tudi Oliverja ??? ... mislim jaka muda ...

za "neuko" oko oblikovno nekako normalno.
morda malo preveč praznine v hederju (pri 1280 * 960) in ne gre mi barvna množica v sivino ostalega
1 px linije pod headerjem se v firefoxu ne stikajo dobro, so prekinjene na par mestih

click to enlarge ... pol pa dobiš ven isti mali zmazek, pa še pop-up se ne odpre po meri (firefox ??)

zakaj že pri regtistraciji zahtevate toliko osebnih podatkov - za morebitni bodoči nakup ?? hm ...

sivo modra kombinacija me preveč spominja na BB, ampak to je valda subjektivno.

no ja prevode (jezikpvne inačice) bo treba res poštimat, ker 50/50 ne izgleda niča kaj profi - kvečjemu kot MS Office SLO help ...
EMET is the truth ...

Tody ::

ja mam rešitev za tvoje težave v angleščini. Zbriši jo ven itak jo nerabiš, če se je ne da ste pa slab CMS kupil>:D

Reso ::

1. Anketa mi deluje kot da ne spada na to stran zaradi drugih barv.
2. Pri buy now je tale slikica ki nima enake barve ozadja kot ostala stran in še v angleščini je.
3. Ko spremeniš jezik bi lahko tudi avtomatsko spremenil plačilno valuto.
4. Meni na levi se mi zdi prevelik. "Kdo je z nami" mi je neuporabno in je škoda prostora. Enovice bi se tudi dalo zmanšat.

Drugače mi je pa design zelo všeč tudi če je od nekje skopiran:)

ThinMan ::

Če že Open source variante, potem dajte vsaj na stran nekje info o CMSju.

Glih ni pošteno do tistih, ki so ga razvili.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

McAjvar ::

@gregy: ce bos zgruntal, kako prepricat ta oscommerce al kaj ze mate (jaz nekje uporabljam zen-cart, ki se zgleduje po oscommercu, samo manj exploitov sem takrat, ko sem iskal, nasel zanj, kot pa za oscommerce), da bo kazal slovenscino, ce je dolocena za default, se toplo priporocam za vsakrsne informacije. da ne bom tople vode odkrival.
sicer pa tudi pri zen-cartu sem imel enak problem. boli ga patak za default jezik, on mirno kaze anglescino. izbrisat pa ne morem, ker slovenci niso edina ciljna skupina :/
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

gregy ::

ojla vsem .. no pa k odgovorom :)

EMET: Oliver pa PArtibrejkersi res ne grejo skupaj .. ker pač pri testiranju nisem izbiral bendov ki grejo skupi :) .. recimo, da je mišljeno to, da če je nekdo kupil karte za REM mu bo pokazal tudi U2 (kot primer)
- za headerje sem ze dobil pripombe .. jih bomo tudi uposteval .. morda neko drugo sliko .. tam namest nasga logotipa bomo dal pa banner 468x60
- za tisti 1px ... sem tudi ze psoredoval naprej
- pri registraciji smo se opirali na dosedanje izkušnje .. GSM (dosti je primerov ko kurir ne najde naslovnika in meni nic tebi nic posiljko prinese nazaj) drgac mamo pa veliko povratnih strank .. koncertofilov, ki redno nakupujejo pri nas .. zakaj jim ne omogočiti lažji nakup .. tudi v administraciji nam je lažje, ker so potem prisotni vsi podatki, za račune ter za tisk nalepk za dnevna naročila za kuverte
- prevod slovenski je recimo da 98% .. default language je pa druga jeba :)
TODY: Angleščina mora biti prisotna, ker smo že imeli povporaševanja iz Italije in Avstrije za vstopnice za slovenske koncerte .. zadnji čas da gremo cez mejo :)
reso: slikica sold out je se original iz plugina .. bo nadomescena ob prvi priliki ... sprememba valute bo vzeta na znanje .. trenutni problem je v tem, da za anglescino ni EUR valuta pač pa GBP .. sicer pa bomo vidl kaj bodo rekl mojstri ko bomo rihtal transakcije za kartico
- kdo je z nami bomo morda res vn vrgli ..
- design je tudi nam ql, ni pa skopiran pač pa plačan oz. kupljen na netu .. še link ti dam če rabiš
- flade: se strinjam, bomo sporočil "unim" ko so delal template .. ali pa ga kr spodaj dal notr ... original template za OSC ki ga imamo, namreč nima notr tega .. tud drugi niso fer
MCAYvAR tale default language me bo pa stal najmanj nekaj dni življenja .. vse živo sem ze obrnil .. no way da "zagrabi" .. pol ko je enkrat cookie je uredu ... madona

no .. neki odgovorov je .. hvala lepa vsem za dosedanje sodelovanje .. vse nadaljnje kritike in pohvale so dobrodošle, tudi v prihodnje

root987 ::

Zakaj ne ustvariš cookieja že ob prvem prihodu na stran? Če je potreben refresh -
if(!$_COOKIE['language']) 
{
echo "<meta http-equiv='refresh' content='0; index.php' />";
}

(to je na pamet - poskusi če dela)

Prav tako bi lahko naredil, da, če še ni cookieja, uporabniku prikaže izbiro jezika (če imate večjezično ciljno publiko).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

gregy ::

evo da ne boste rekl, da ne upoštevam Vaših mnenj .. sicer sem pa prosil za njih :)

CHANGELOG :)
- slikica razprodano zamenjana
- valuta se spremeni z jezikom
- v footer dodan Open Source link
- zmanjšano okence za mailing listo
- popravljene barve ankete

.. sej bo počas :)

root987 hvala lepa za nasvet ...

Ferplay ::

Zdravo!

Čisto tako za informacijo.
Sircer nisem prepričan če ni bolo to bolj kot ne namenoma narejeno vendar vseeno. Pri vašem logotu na vrhu v levem kotu pri napisu EKOPOOL se vidi belina - lahko da ste misli narediti shadow ne vem? Vendar mislim da bilo bolje brez tega ker izgleda kar nekaj - v bistu slabo narejena slika oz. narejena slika EKOPOOL na beli podlagi SLABO izrezana in vstavljena v glavo.

Lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

gregy ::

hja .. definitivno smo ugotovil da je language v IE pravilno prikazan kot SLO po defaultu . ce je browser "nastiman" na domače .. se pravi da na osnovi konfiguracije IE-ja naloži language .. hmm pametno ali ne pametno ? :\

Za firefox pa ne šljivi default language ... :'(

gregy ::

Ferplay: ja dobro misljen a slabo narejen shadow :) bomo neki urihtal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

McAjvar ::

@root987: vcasih se zgodi, da kje ne mores uporabiti taksnega refresh taga. namesto tega je bolje uporabiti header () funkcijo. seveda pred tem ne sme bit drugega outputa. primer:
header ("Location: http://turbo.dizl.pek");
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Tody ::

Glede na to da bodo tukaj prodajali vstopnice za večinoma slovenski trg , ali res rabite angleščino ?

gregy ::

morda si spregledal odgovor zgoraj ..

TODY: Angleščina mora biti prisotna, ker smo že imeli povpraševanja iz Italije in Avstrije za vstopnice za slovenske koncerte .. zadnji čas da gremo cez mejo :)

lp

Tody ::

uhh sorry res nisem videl... Potem pa kr v biznis :) Al pa naredte še italjansko in nemško različico :D

gregy ::

verjel al pa ne .. delamo na tem :)

jeti51 ::

gregy ::

sem tud že gledal ja .. ampak sem prisel do zakljucka .. da ce se ne vem kulk 10.000 strani ponasa z oscommercom in da firma od katere smo kupili template izdeluje vecinoma design za oscommerce ... well .. več pa tud js ne znam narest :D :D

dëych ::

Ne vem al sm jst tko vidm, ampak v mozilli čudn prikaže vse skup. Pa jst nebi delal tabelo na 100% ampak bi jo omejil s pixli, ker preveč prazno zgleda.:\ Moje mnenje.

gregy ::

v Firefoxu cist lepo pokaze .. razn jezika pa noce zamenjat :)

mte ::

no no sej bo počasi.. no ampak res je nekako najbolj nujno urihtat da jezik na firefoxu. absolutno preden se stran da v javnost. ker podpora različnim brskalnikom je zame prioriteta (ok pustmo stat kake IE3, nescape 3 ali pa še starejše zadeve). Je pa struktura strani tako narejena da je na tekstovnemu brskalniku (lynx npr.) videt bolj tako..obupno..čeprav je res da je delež takih uporabnikov precej majhen in delež normalno-vidnih strani v lynxu tudi, e pa vseeno lepo videt če je tudi za to poskrbljeno. Pa validator ne kaže najlepše situacije. Zakaj že obstajajo standardi? Ja no..je pač tudi ostalih 10.000 strani nestandardnih in zato manj kvalitetnih. jebiga.

Aja pa btw - na zastavah se pojavlja tekst German in Italian. Zakaj pa to? A ni prav Deutsch pa Italiano? Tudi to popravit!
Pa tiste zavite črte v ozadju na vrhu strani (tisti dve vrstici "Pozdravljen obiskovalec...") so pretemne, je tekst težje berljiv.

Ok v druge stvari pa nisem imel časa se poglabljat. bom spet čez nekaj cajta prečekiral..
lp

gregy ::

hmm .. tale odgovor sem dobil od "razvijalcev sistema", ali je možno da je to odvisno od browserja ...
Yes, but you won't like it. The default language your shop is starting with is also dependant on the client browser settings for language.
With Firefox (I suppose Mozilla is the same) go to Tools-Options-Languages and make your preferred language the number one in the list (the same goes for IE x.x).
Depending on that setting in your browser your shop will start in English, Dutch or whatever you have available and defined as main language in your browser.


tako da, .. can't help it .. zato men vedno lepo odpre v slovenscini ... bi pa bil vesel predlogov, kako to preprečiti ...

.. delamo, kopljemo . se priblizujemo datumu otvoritve :)

Tody ::

LAŽE !!! BARABA LAŽE !!! jest mam slovenskega FF pa mi vseeno angleščino odpre >:D Kako zadevo popravit pa mogoče tako da narediš slovenski site in potem z .com/eng/ narediš angleškega ?

gregy ::

se mi je zdel da laže, ker je imel naglas čuden >:D :D

hja tvoja ideja pa ne bo izvedljiva, ker je zadeva "template driven" in samo menjuje language fajle po potrebi ...

.. se mi je zdel da laže :))

gregy ::

ja ampak se še kar ne da .. tole je replyal

the default language is there incase the browser does not forward their language settings, like spiders for instance.
So the system checks the language setting of the browser, if not defined it defaults to your default language. Couldn't be more beautiful.


a ga za uho?>:D

marsovcek ::

Moji komentarji (bolj kozmetika vse skup:D )
- pri meni izgleda, kot da je zgornja slika nad datumom za 1 px višja (neka črta)
- v zvezah Hitro Iskanje ipd. se druga beseda lahko piše z malo začetnico, obratno bi lahko bili gumbi z velikimi začetnicami
- pri poglobljenem brskanju se mi tista zadeva, ko kaže, kje sem (vrh>>seznam...) prikaže v dveh vrsticah, spodnja se sploh ne opazi...
- pri log-in za registrirane je vejica pred in>:D (mimogrede: kaka je razlika med "Člani" in "Prijava"?)
- če si enkrat nastavim na eure, bi to rad mel do konca ogleda strani
- zastavice za jezike so pri meni v dveh vrsticah, razen pri angleškem. Tam se vse lepo poravna...
- sem glasoval na anketi, pa me je vrglo na prazno stran... Pol sem hotel še enkrat, pa sem videl cel zaslon modre barve, pol nekje daleč spodaj pa neko obvestilo. Sem kliknil še na "Glasuj zdaj"... A se ne bi dalo sledeče malo boljše poravnati?

Vejic, velikih začetnic in ostalega se mi ni dalo iskat :D

Zgodovina sprememb…

gregy ::

hmm .. ja rečte kar hočete ampak bilo je odvisno od nastavitve languagea v firefoxu .. izgleda, da sem jim na forumu dal "tinte piti" z mojim problemom, in tip je napisal eno kodo, ki preprečuje "browser detecting language" in vrže ven default language, ki pa se ob primeru spremembe vpise v cookie.

tudi meni sedaj po brisanju vse cookijev in temp fajlov v Firefoxu pokaže slovenscino .. no pa smo ga le premaknal .. Tody lazes !!! >:D :D :D :D

pa še odgovor marsovčku; hvala lepa za pripombe .. nekaj sem jih že popravil, nekaj pa še bomo .. tist 1px me pa muci ja .. ker je spodaj pod črto pa malo več :) pa ne bi smel biti
- Razlika med člani in prijavo je ta, da ko si prijavljen te "Člani" pelje na tvoj račun na mestu Prijava pa se pokaže Odjava

lp
gregor

gregy ::

aja tule je pa link na forum na katerem smo spreminjal svet in default language :D FORUMI

Tody ::

hmm ja nevem kaj si ti naredil ampak ja zdej slovenščina dela ni mi pa ratal z nastavitvami od brskalnika (sem nastavil ang pa brisal piškote in chache) dobit angleški site>:D

gregy ::

tako kot sem napisal .. umaknal smo del kode, ki je ukazal da ugotovi jezikovno nastavitev browserja in temu odgovarjajočo prikaže jezik .. sedaj tega ni vec in pokaze default language (slovensko), ne glede na nastavitev tvojega browserja, če pa spremenis jezik se ti pa to zapise v cookie in te pač spremlja ...

haugh

gregy ::

takole .. odštevamo 7 dni do uradnega odprtja našega portala ( klik)

V vseh postih, ki ste mi odgovorili so bile pripombe in kritike, ki smo jih bi lahko rekel skoraj v celoti upoštevali! .. ok .. header mi se deva mal za mislit kaj bi naredil .. kaksen predlog?

funkcionalnost smo naredil tako kot ste posamezniki imeli predloge, da bi ja bile strani cimbolj funkcionalne ..

uredili smo probleme Firefox vs. IE tudi z nastavitvijo jezika po defaultu ... in pa tudi W3C Validator nam več ne dela težav, zato smo na portal postavili dve ikonce :)

language smo porihtal .. 5 jih je .. samo še splošne pogoje moram prevest .. ker bodo pač različni za različne države ...

hvala lepa vsem za kritike .. odštevamo :)) :D

mare_ ::

enedve malenkosti še:

aja, pa zdaj vidim, da je datum čist narobe napisan ;) ponedeljek, 27. december 2004

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

gregy ::

super .. hvala, sem že popravil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62451848 (18999) Skarabej
»

osCommerce - izbira jezika

Oddelek: Izdelava spletišč
71364 (1175) gregy
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
222838 (2139) gregy
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708071 (6886) gregy
»

izgled strani v IE6 in Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
565079 (4290) gregy

Več podobnih tem