» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
10 / 13
»»

gregy ::

imaš na ZS
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

aljo82 ::

Pozdravljeni.....se en problem se mi poraja....ne prikazuje mi cen z davkom vred, seveda je postavka za davek na true, pa vendar davka ne prikazuje....kaksen bi lahko bil razlog? mogoce to da imam obe davcni stopnji? je v slovenskem modulu kaj narobe?

Trupl0 ::

Ali imaš pod Lokacije/Davki vse pravilno nastavljeno?
- Davčna področja
- Davčni razredi
- Davčne stopnje

Potem moraš pri dodajanju artikla v katalog izbrati "Davčni razred".

Sem napisal v slovenščini, ker imam slovenskega admina...

Za davke moraš nastaviti vse drugače ne bo delovalo....
If you are going through Hell, keep going !

aljo82 ::

Vse je pravilno nastavljeno, tudi davek mi izracuna ko ga izberem iz padajočega menija pri dodajanju izdelka, vendar potem ko je izdelek dodan kaže ceno brez DDV-ja.

aljo82 ::

Pozdravljen!

Opazil sem da imas kar nekaj znanja na podrocju osCommerce-a, bi s dalo mogoce dobiti tvoj msn za diskusijo in resitev kaksnega problema.

Hvala lp

Trupl0 ::

a jst?
znanja ni...se pa učim zraven...

če te pa kaj zanima pa vprašaj pa se bova še kaj naučila....
msn: nuclear_@email.si

Če nisi mislil mene enostavno prezri to sporočilo!
If you are going through Hell, keep going !

aljo82 ::

u ne ti...sem mislu da sm poslal PM gregy-ju...lol....nvm

p.s.hvala vseeno

SPEEEED ::

Zdravo,

bi bil kdo pripravljen mojo stran malo uredit? Sem zrihatl večino, ampak nekaterih stvari pa ne morem in ne morem.

Lahko tudi nekaj plačam oziroma dam popust ;)

najbolje da se več za ZS zmenimo

lp

it's_me ::

@gregy majster... prosil bi za malo pomoči....

Vgradil sem contribution Seperate Pricing Per Customer
In tukaj maš posebaj narejeno rubriko za DDV ID (company_tax_id) torej ni več potrebno uporabljati suburb rubrike.
Orginalno company_tax_id rubrike v tabeli orders ni, vendar jaz sem jo dodal tudi tam.... rad bi da se mi vrednost rubrike prikazuje v računu (invoice.php) v novi vrstici takoj za imenom podjetja. Nekaj na to temo se navezuje v fajlu general.php, če hočem zadevo samo preizkusiti na način da zamenjam $suburb = tep_output_string_protected($address['suburb']); >> $suburb = tep_output_string_protected($address['company_tax_id']); mi v računu prikaže prazno vrstico ....
Zanima me če se še kje kak fajl navezuje na razpored podatkov o kupcu in če moram novo rubriko še kje posebaj dodati v kak fajl da mi jo bo sploh prepoznalo...
Order editor sem priredil za to novo rubriko in deluje brez težav ..... samo še ta izpis računov porihtam pa bo mir za nekaj časa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

Penny ::

Pozdravljeni!

Mene samo zanima, če kdo ve ali se da kako masivno prenesti izdelke v oscommerce, trgovina iz katere bi uvozil produkte lahko celotni katalog uvozi v "ASCI"
Sicer ne vem kaj je to, če kdo ve naj mi prosim pomaga.

LP
Tenks!! LP

gregy ::

dplantan: žal ti tukaj ne morem pomagati .. ne poznam contributiona, niti nisem programer :( mogoče bi bilo dobro če isto vprašanje zastaviš na uradnem forumu

penny: seveda ti lahko pomaga .. contribution Easy Populate ti omogoča masovni uvoz podatkov iz Excel v Oscommerce. v Excelu pa lahko z ASCII (CSV?) podatki delaš malo morje stvari..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

gregy hvala, čakam da mi pošljejo tist file, sam sem mal zmeden, recimo kako je z slikami za vsak produkt, a tist bom moral še vseen ročno vnašat?
no grem najprej poskusit naložit tist contribution, pa bomo videli kako naprej
Tenks!! LP

gregy ::

slike? .. ja mislim, da bos za sliko dodal novo kolono in noter vnesel URLje slik .. drgač pa menda res ne bo slo .. razen, da bos potem za vsak produkt rocno dodajal sliko ....
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Preseren ::

Vse podatke, ki jih lahko dodajaš v OSC lahko dodajaš tudi v Excelu in jih potem importiraš. Slike moraš potem samo še naložiti v pravo mapo in stvar deluje (/images).
Sam sem to uporabljal nekaj časa, potem je moja trgovina postala prezakomplicirana (beri drugi contribuitoni, ki so toliko razširili info o izdelku, da ne dela)
SEO na https://www.seos.si

Penny ::

Kaj me traca tale easy populate, na frash install dela čudovito, ko pa ga skušam namestiti na strežnik v trgovino mi pa ne dela več, zgleda da je v sporu s kako kontribucijo, samo prvo kategorijo in prvi izdelek mi doda, potem pa vrže ven.
Kontribucije ki jih imam: WYSIWYG HTMLArea MS2 v1.7 , 'On the Fly' Auto Thumbnailer using GD Library, STS template system

Potem pa še imam probleme s šumniki in sicer jih ne prikaže če uploadam csv.

Any idea?
Tenks!! LP

adro3si ::

živjo gregy vrjetno mi boš znal ti tukaj pomagat, na tvoji strani sem zasledil da ko izbiraš količino se ti odpre taka kolumna in izbereš željeno cifro, kako se to nastvati ali pa da v okence (količine) ne moreš pisat 1.5 ali 1.6 ampak samo cele cifre, ker če neka stvar stane 10€ in ti en cepec da tam noter 1.5 je pol 15€.... problem v glavnem

aja pa poglej mojo stran in-sert.si... pa mi powej zakaj so na prvi strani v produktih sam tri pikice... ni dela opisa, templatek sm kupo pri templatemonster za 100$ pa sam sem uredil gumbe ipd.

gregy ::

Za izbiro količine uporabi tale contribution

Kar se pa tiče treh pikic ti pa ne morem pomagati, ker ne poznam templatea .. kako ima kaj vnešeno .. vsak template je drugače sestavljen .. more or less

še dve stvari
- trgovino spravi tudi na secure (https) in sicer že sama stran create_account.php oz login.php bi že morala biti na secure serverju, ker tu že stranka pušča svoje podatke.
- dodaj spodaj v nogo Powered by Oscommerce .. edino če si plačal licenco :))
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

adro3si ::

hvala no, še tole me muči, ko klikneš kategorijo, piše s sivo category, kje lahko to editam, sm iskal pa ne najdem, ravnokar sem namestil ta tvoj contribution pull donw menu... in ne deluje... :( hvala za odgovore, želel bi pa da ko stranka izbira količino, da se mu odpre menujek in izbere cifro 1 ali 2 ali 5 pomaranč npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

adro3si ::

pa še to sm ugotovil, da v form (v prostor za ključne besede iskanja) ne morem pisat šumnikov

adro3si ::

greggy meni je vse ratalo, razen, tega da bi imel ta način izbire količne (drop down menu) še v košarici... mi lahko iz svojega php fajla shopping_cart.php kar prilepiš, rabo bi pa tam neki od vrstice 120 do 150... :D

parasit ::

A je opazil keri kak modul za nagradno igro ali ga celo ima, bi bil zelo vesel. hvala LP
To je to!

gregy ::

menda si spregledal Contest v1.0 contribution :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

adro3si ::

celi dan se že mučim, da bi v košarici namesto okenca v katero vpišeš količine, lahko imel drop down menu s katerega bi izbral količino... pri greggyju sm to vido, in bi te proso če mi pomagaš, kr sam to mi je še ostalo in nikakor ne najdem nobenga kontribušna, pa cel dan že berem po forumih...joj.. help me :(

papak69 ::

Nujno prosim za pomoč pri obračunavanju davka.

Problem je sledeč:

Račun izgleda takole:

Skupaj brez DDV: 20,86€ [5.000,00SIT]
Standardna pošiljka: 4,51€ [1.080,00SIT] => tukaj je že vštet 20% DDV
20% DDV: 4,23€ [1.013,33SIT] => tukaj pokaže samo DDV od izdelkov, brez poštnine
Skupaj za plačilo: 25,37€ [6.080,00SIT]

Moralo bi pa izgledati takole:

Skupaj: 20,86€ [5.000,00SIT]
Standardna pošiljka: 3,76€ [1.080,00SIT]
20% DDV: 5,07€ [1.216SIT] => tukaj mora pokazati 20% DDVja od poštnine in izdelkov
Skupaj za plačilo: 25,37€ [6.080,00SIT]

Prosim za hitro pomoč, pripravljen tudi plačati.

Hvala.
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: papak69 ()

IceIceBaby ::

Mene pa zanima malo okoli SSL certifikatov.

Gledal sem verisign in zadeva ni poceni, sploh za eno startup trgovino. Obstajajo kakšne cenejše alternative, bolj primerne za manjše trgovine ? Ali sploh potrebujem SSL če ne nameravam ponujati možnosti plačila s kreditno.

Preseren ::

Hej

Moja trgovina že nekaj časa, beri leto in še nekaj leta brez ssl, seveda ni priporočljivo, da pa se.
Poglej, v Sloveniji obstaja možnost pridobitve free certifikata, samo se sedaj ne spomnim točno kje.
Vsekakor ga je pametno vgraditi

P.
SEO na https://www.seos.si

gregy ::

seveda se da brez .. ampak gre za to, da si pridobis zaupanje strank, da so njihovi podatki na varnem. Govorimo o varstvu podatkov, ki je do neke mere predpisan tudi z zakonom.

Drgač pa SIGEN CA .. slovenski certifikat je free .. tega imamo mi.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Dejancek ::

Pojavlja se problem pri registraciji. Američani morajo vpisati še neko dodatno kodo države, ki jo mi ne potrebujemo. Rad bi odstranil polje Davčna Št. ampak če ga le pobrišem ga registracija še vedno preveri in javi napako. Verjetno je potrebno nekje umakniti preverjanje tega polja. Še screenshoot:

SumAm ::

Pozdravljeni!

Ker vidim da ste tukaj vsi veliki osc znalci bi vas prosil za pomoč. Sem pregledal vseh 8 strani in mi ni uspelo najti odgovora kako naj popravim to:

1054 - Unknown column 'p.products_id' in 'on clause'

select p.products_image, pd.products_name, p.products_id, p.manufacturers_id, p.products_price, p.products_tax_class_id, IF(s.status, s.specials_new_products_price, NULL) as specials_new_products_price, IF(s.status, s.specials_new_products_price, p.products_price) as final_price from products_description pd, products p left join manufacturers m on p.manufacturers_id = m.manufacturers_id, products_to_categories p2c left join specials s on p.products_id = s.products_id where p.products_status = '1' and p.products_id = p2c.products_id and pd.products_id = p2c.products_id and pd.language_id = '1' and p2c.categories_id = '62' order by pd.products_name

[TEP STOP]

se komu sanja?

hvala!

gregy ::

če bi malo več napisal bi bilo lazje ... kje kdaj kako ..

drugače pa mislim, da ti manjka nekaj v bazi .. si instaliral kak contribution?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

overlord_tm ::

products_to_categories p2c left join specials s on p.products_id = s.products_id


verjetno rabiš on p2c.products_id = s.products_id ;)

Mene pa zanima če ima kdo narejen delujoč payment modul za banko koper?

gregy ::

kaj pa bi imel od Banke Koper? .. transakcijo? Sem zadnjič spraševal po Banki po telefonu. Ne bom se zlagal če bom napisal,. da so me vsaj 10x vezal in nihče ni vedel kaj ga sprašujem ... nakar sem obupal. Transakcije imamo preko UPC Telemacha
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

overlord_tm ::

Nevem, jaz nadaljujem delo nekoga drugega ki ga ni končal, in je pač nek modul banke koper, ki ti omogoča plačevanje s kreditno kartico. Je pa že tisti ki je prej delal se pritoževal da ni nobene dokumentacije, tako da meni je ostala samo ena delno delujoča skripta z italijanskimi komentarji. Sicer sedaj sem jo delno usposobil, ampak ne pokaže kaka napaka je bila če transakcija ni uspešna.

Se pa vse skupaj redirecta na en italijanski payment portal, sem malo počekiral stran od te firme in imajo seveda vse italijansko, prokleti makaronarji :\ .

SumAm ::

uau overlord_tm točno to je bilo! hvala! :))

SumAm ::

hm, imam še problem pri izdelavi samega dizajna. inštalacija samega osc-ja je bila z nekim default templejtom, ki je neprimeren za sodobno trgovino, tako da sem ga moral redizajnati. zdaj pa pride problem, ker ima nastavljeno na 2 valuti: "Euro" in "Tolar + Euro". Če izbereš "Tolar + Euro" je dizajn vredu, saj sem ga nastavljal prej po tem, če pa izbereš samo "Euro" pa podere sredinski stolpec in ga zamakne za 20px v desno. pa sem probal že z nwem koliko CSS fintami in vse.

kakšen nasvet?

P.S. class je .ContentLT in ne pali na margin-left: -20px; in podobne. Aja sem omenil da se to dogaja samo v IE6 in IE7. prav tako imam spisano posebno ie_only.css.

SumAm ::

se opravičujem ker spet smetim, ampak tole me res žre, zdaj prilagam zraven še screenshote iz IEja. ni mi jasno kako je mogoče, da v kategoriji Vzglavniki lepo prikaže, v kategoriji Ležišča pa ne. pa je ista css koda ;( a je mogoče to kaj povezano z dolžino imena produkta ali kaj?

Screenshot 1

Screenshot 2

any1? :\

gregy ::

poizkusi kategoriji Vzglavniki odvzeti par črk .. npr "Vzgla" .. pa boš takoj vedel pri čem si ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

SumAm ::

@gregy: hvala za odgovor, ni bilo to, ampak sem pogruntal nekaj drugega.

bi pa še imel dve vprašanji zate, zakaj mi ne prikaže opsia produkta, kljub temu, da je opis produkta vpisan v administraciji? in če klikneš na ikono za košarico, ni opisa produkta in desni stolpec preprosto izgine?

in kako nastaviti v osc da bodo tisti deli strani, ki so pomembni (v katere stranka vpisuje osebne podatke), da bodo vsi pod SSL, saj mi javlja čudno napako, da nekateri deli strani so pod SSL drugi pa ne?

V IE pa pokaže tole napako:



Hvala za odgovore!

gregy ::

SSL ti javlja napako, ker imas nekje za kaksno sliko ali link usmerjen na navaden server. Za foro enkrat reči naj blokira tiste "items", ki niso safe in tiste, ki jih bo blokiral moraš spremeniti, oz. kopirati tiste slike na secure server ..

se pravi ce imas na navadnem serverju sliko nečesa.. recimo sponzorja in sliko kličeš s celim urljem
ti bo to metalo ven kot error na secure serverju .. ker bi ta ista slika morala biti tudi na secure serverju v istem direktoriju .. sama slika pa na straneh klicana npr ../images/slika.jpg

mal sem zakompliciral .. ampak bistvo je to

kar se tiče opisa si po moje kaj pozabil vpisati v template v product_info.php .. še to .. v php.ini (če imas moznost) si vklopi report_error ON .. ti bo lepo pisal napake .. tudi zakaj ti ne nalozi desne kolone .. nekaj nekje manjka ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

SumAm ::

hah zrihtu SSL in ni bilo tist problem ampak Google Analytics! treba je dat https://ssl.google-analytics.com/urchin... da je pol vredu vse.

uno za opis produkta niam pojma kok bi zrihtu, ker v unem fajlu ni nič. :\

mam pa še drug problem, ki sem ga opazil še pri drugih in sicer ko človk klikne na sliko za povečavo jo ofne v ful malem oknčku, tako da je treba vsakič resajzat ta okenček. a je možno nekok prilagodit ta okenček al pa dat vsaj da ofne kr direkt, kot je naštimano na vstopnice.com ?

hvala za odgovore!

overlord_tm ::

SumAm ::

hm, overlord_tm tole nič ne gre :(

SumAm ::

hah sem ugotovil! :D v fajlu main.js vrstica 931 morš spremenit width in height ki sta nastavljena na 100, lol no :D

zelo bi pa bil vesel če bi kdo pogruntu zakaj mi ne prikaže opisa produkta :)

overlord_tm ::

A ti reče da ga ni mogoče najti?

Potem imaš mogoče onemogočenega v adminu (un rdeč knofek).

SumAm ::

v adminu je kr lepo zelen gumbek, vsebine pa še kar od nikoder, tule ti dam screenshot da si boš lažje predstavljal kaj mislim:

Screenshot

shrani.si ne dela, pa sem mogu dat na imageshack :\

overlord_tm ::

Če greš v bazo pogledat, je noti vnešen opis?

Predvidevam da errorje imaš vklopljene, tako da če bi izberal kako neveljavno polje iz baze, potem te bi opozorilo, tako pa izgleda da poizvedba se izvede ok, glede na to da dobi ven sliko, ceno ime ... če si spreminjal layout, možno da si kaj zabrkal tam ;)

Odpri product_info.php in poglej če imaš kje kako tako vrstico

echo $lc_text.stripslashes($product_info['products_description']);


ali pa samo probaj na začetek tam ko se začne html dodati

echo $product_info['products_description'];


Če ni kaj pretirano zmodificirana logika, bi to moralo izpisati opis produkta ;)

SumAm ::

hm, v product_info.php je tole, piše podobno samo ni mi jasno zakaj potem ne izpiše:

< ?php

/*

$Id: product_info.php,v 1.97 2003/07/01 14:34:54 hpdl Exp $



osCommerce, Open Source E-Commerce Solutions

http://www.oscommerce.com



Copyright (c) 2003 osCommerce



Released under the GNU General Public License

*/



require('includes/application_top.php');



require(DIR_WS_LANGUAGES . $language . '/' . FILENAME_PRODUCT_INFO);



$product_check_query = tep_db_query("select count(*) as total from " . TABLE_PRODUCTS . " p, " . TABLE_PRODUCTS_DESCRIPTION . " pd where p.products_status = '1' and p.products_id = '" . (int)$HTTP_GET_VARS['products_id'] . "' and pd.products_id = p.products_id and pd.language_id = '" . (int)$languages_id . "'");

$product_check = tep_db_fetch_array($product_check_query);



$content = CONTENT_PRODUCT_INFO;

$javascript = 'popup_window.js';



include (bts_select('main', $content_template)); // BTSv1.5



require(DIR_WS_INCLUDES . 'application_bottom.php');

? >

overlord_tm ::

aja, vidm da uporabljaš nek template sistem ;)

Počekiri template če je vredu, drugače pa nevem če je tale query čisto OK, čeprav niti nevem če je temu namenjen.

Kaka pa je vsebina template fajla?

SumAm ::

v mapi templates so naslednje mape/datoteke:

- boxes
- content
- images
- slovensko
- ie7_only.css
- ie_only.css
- main_page.tpl.php
- popup.tpl.php
- stylesheet.css

overlord_tm ::

Sem si malo pogledal ta BTS. V content mapi bi moral imeti fajl product_info.tpl.php (vsaj tak je v default inštalaciji)

V nespremenjeni inštalaciji je takole notri v templatu
<p><?php echo stripslashes($product_info['products_description']); ?></p>


Če tega ni, probaj nekam dodat (vsekakor mora biti za vsrtico $product_info = tep_db_fetch_array($product_info_query);)
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81926 (1429) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71137 (1101) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62232 (2204) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201706 (1117) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708095 (6910) gregy

Več podobnih tem