» »

oscommerce v slo

oscommerce v slo

«
1
2

haha ::

Zanima me če obstaja oscommerce v slo ali kaka druga skripta oz. če ima kdorkoli prevedeno oscommerce in je tok prijazen da bi jo poslal

nojus ::

se tud jest priporocam, ker na uradni strani je fake fajl.
sovražim Gargamela.

Tody ::

uporabita iskanje, ker je bila že doktorska dizertacija glede tega v tem oddelku

gregy ::

zdravo fantje .. jaz sem sicer prevedel uporabniski del .. (public) medtem ko imam admin se vedno v eng. .. se nekako bolje znajdem :)

prevedno je pa za podrocje koncertov oz. vstopnic .. tako, da ce hocete Vam ga lahko posljem, samo bo se vedno dosti dela, ker je prirejeno na vstopnice organizatorje prireidtve in ne na izdelke proizvajalce in kaj jaz vem kaj še vse :)

je pa kr dost tipkanja :)

stran je pa tukaj

frenk ::

andrej.kristanc@gmail.com

se priporočam :)

haha ::

ej gregy bi lepo prosu če pošleš :D exide.god@gmail.com

frenk ::

če je kdo slučajno dobil nej mi prosm pošle, ker še zmer nism dobu

gregy ::

ja sorry .. mea culpa ... nisem se utegnil pregledat fajlov .. če nimam noter kej takšnega .. you never know :)

haha ::

Bi prosil, če se da čimprej, kernujno rabm

frenk ::

gregy:sej je usen če kej tazga not ustane, ti sam pošl :)

CCfly ::

Glejte pod osCommerce Contributions, Localization Languages, Slovene.
Datoteke skopirate v ustrezen direktorij, kjer so že angleški, nemški in španski jezik ter ustrezno popravite pravice za dostop do datotek.

edit: http://www.oscommerce.com/community/contributions,1831/category,7/search,Slovene
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

haha ::

Ali obstaja kak program da bi lahko web shop prej pogledal v broserju, ne da bi uploadal na ftp

CCfly ::

Ne, naredi si lokalno inštalacijo oscommerca, pa na njej razvijaj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

lokalno inštalaciji?
kakšna je pa to
Pa ko dam na ftp mi javla error potem ko hočem naestiti

CCfly ::

Lokalna inštalacija, kot da si na delovno mašino namestiš MySQL, PHP in Apache ter dopolnjuješ oscommerce, dokler nisi zadovoljen. Potem pa pač popravljene skripte prekopiraš na ftp.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Kje pa lahko dobim mysql pa php da inštaliram lokalno

Ziga Dolhar ::

php.net
mysql.com
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Oz. beri stickye v tem oddelku.
https://dolhar.si/

JanezekNovak ::

Uporabi tole WAMP ali pa tole Apache Triad imaš vse skupaj in Apacha in MySQL in PHP
http://www.euroairsoft.com/

haha ::

Kako pa slo language pack vključiš potem notri da je v slo, ker sem dal v mapo z jeziki in zdaj ne vem kje naj namestim da bo web shop v slo jeziku

CCfly ::

Greš v admin in tam med jezike dodaš vnos za slovenskega.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Kako pa potem daš svoj template ?

CCfly ::

Misliš izgled ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Ja, mislim tako, da naredim svoj template pa ga potem uprabm za tospletno trgovino

haha ::

Pa še ko uporabljam WAMP, da lahko razvijam na lokal, mi javi error ko hočem odpreti web shop

FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!

Ziga Dolhar ::

_NE_ sledi navodilom, ampam dobi neko drugo rešitev/program/modul, ki ti omogoča enako kot WAMP.
https://dolhar.si/

haha ::

Kaj pa template?
Kako dam notri svoj template?

CCfly ::

Kolikor sem gledal pač popraviš css stile in php datoteke v poddirektoriju languages.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Zanima me še, kako je z plačevanjem z kreditnimi karticami, ali je potrbno še kaj spremeniti, da je to mogoče? V zvezi s tem vem samo, da moraš imeti pogodbo za banko, da lahko plačujejo z kartico.

Poldi112 ::

Verjetno rabis se modul, da se ti oscommerce poveze na sistem od banke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

haha ::

kje se da pa dobiti ta modul ?

gregy ::

na moji oscommerce strani uporabljam modul od Powercom-a .. oz. ponudnik.com .. urihtal so mi ga pa pri eCTRL (www.kelt.si)

sicer pa sem to v eni temi že na široko razpredel .. pa se ne spomnem kateri ...

CCfly ::

Z iskalnikom ne najdem, mogoče veš vsaj približno kakšen naslov je bil ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Kako pa je s tem modulom? Kako ga namestiš? Ali je potrebno zank kaj plačati ?

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Kako pa namestiš ta modul?

gregy ::

sam ne boš mogel ... rabiš številko terminala za modul za transakcije ... itak rabiš enega transaktorja .. pa še enga ki ti bo to "vkomponiral" v oscommerce .. kot rečeno, pri Kelt-u vedo kako se tej stvari streže ...

haha ::

Ali bi lahko vseeno kdo poslal že narejeni spletno trgovino, da bom naredil hitreje.

gregy ::

trgovino imaš itak v paketu ... potem je samo stvar posameznika koliko dodatkov da notri in si jih priredi .. Naša trgovina jih ima približno 35 dodatkov .. nekaj so nam jih sprogramiral na Keltu večino pa smo jih dodali sami

haha ::

a kdo ve kje je v oscommerce tisti css fajl da bi spremenil templatem, ker ga nikjer ne najdem.
Pa še ne wm kako namestiti slo. jezik ali morma to spremeniti php kodo ali to namestim potem ko inštaliram na strežnik.

haha ::

Zanima me še kako naredim, da ko se registriraš avtomatsko prejmeš e-mail in ko kaj naročiš.

frenk ::

ta mail funkcija tud mene zajbava...a je kdo to uspešno usposobil?:)

gregy ::

ne razumem vajinega problema ..

mail zelis da dobis kot kdo? .. kot registriran kupec ali kot administrator .. kot kupec ga dobis po defaultu, za admina pa obstaj contribution, da te obvesca o novih clanih ..

kot drugo ap da ti kot adminsitrator dobis mail o nakupu, moraš vpisati v admin/configuration/Store svoj mail noter pod "Send Extra Order Emails To" pa vpišeš svoj mail .. svetujem se dodatek "OSC Active Desktop" .. imam lepo na desktopu vsa naročila, koliko članov je online, koliko gostov ..

haha ::

Mislim kot registriran kupec, pa zanima me v kerem fajlu napišeš kaj bo v emailu. Pa še glede jezika. Ali moraš jezik nastaviti v phpju ali potem ko webshop instaliras na server.

frenk ::

ne jest mam drug problem...če se recimo hočem registrirat bi program mogu poslat mail pa vn vrže error da mail function ne deluje...mogoče kdo kaj več ve?

gregy ::

fantje .. a vi to delate na kaksni lokalni masini? .. dejte vso zadevo na server nekam .. na web .. pa preko weba delajte ... IMHO

pozdravno besedilo pa uredis v /includes/languages/slovene/create_account_success.php

aja .. se prej je po defaultu v urlju /catalog .. jaz ga pac nimam, ker imam shop v root direktoriju

haha ::

Imam en problem pri namestitvi oscommerce na strežnik

Ko želim amestiti mi tole vn vrže

A test connection made to the database was NOT successful.

The error message returned is:

#HY000Host '192.168.0.1' is not allowed to connect to this MySQL server

Please click on the Back button below to review your database server settings.

If you require help with your database server settings, please consult your hosting company.


Server lavfam na xamppu

gregy ::

hmm .. nastavitve za connect v databse niso pravilne .. geslo username?

haha ::

Pod database server dam svoj ip, uporabnišk ime pa geslo sta pa tudi pravilna, kaj bi lahko bilo še narobe?

CCfly ::

Probaj namesto IP-ja vpisati localhost.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62452007 (19158) Skarabej
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81929 (1432) JanezekNovak
»

zen-cart: slovenski prevod / moneta

Oddelek: Izdelava spletišč
143812 (3262) mrezna
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71143 (1107) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62235 (2207) Tody

Več podobnih tem