» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
3 / 13
»»

gregy ::

lej .. oscommerce je trgovina .. se pravi, da bos nekaj z njo sluzil .. torej investiraj nekaj .. jaz sem naš template kupil za 56 USD .. pa sem izredno zadovoljen z njim .. simple is beautiful ;) .. mislim, da jih imajo največ na algozone.org

gassko ::

Eeeeee!

Živjo vsem!

Tud jaz sem si postavil svojo oscommerce (seveda z vašo pomočjo) in kar dela.

Ja bla pa jeba z telimi Euri, no ampak na konc je le ratal.

Gregy kje spa kupu template, k men tud tele barve niso glih najboljše.

LP

:\

gregy ::

gassko ::

vdim da maš pa zelo jedrnate odgovore :D

a se je že komu zgodl da mu dvojno obračunava ddv.

mene je** že cel dan

gassko ::

No evo spet mi je ratal zrihtat.

Čez vse parametre morš it (lokacije/davki) pa je

ne vem v čem je fora.

Ja ka pa če bi rad sam skin zamenu.

neki sem probavu z contributi pa me je sam zaje****** tko da sam poj raj pustu vse skup.

Tal php očitno ni za seljake!!! ;)

gregy ::

kateri contributioni so te pa zajeba***? .. template lahko sicer svoj nardis .. ampak jaz sem raje ga kupil .. nisem kaj dizajnerja .. pustim to delo tistim, ki ga obvladajo .. sem se raje sprehodil skozi galerijo .. :)

.. kakšen odgovr pa ti drugače prčakuješ, kot direkt link tja kamor moraš iti :D

ajd

p.s. ko sem jaz zacel z OSC-jem nisem vedel kaj je PHP .. sedaj ga skoraj ni contributiona, ki ga ne bi znal dodati pa kaj prerihtati ;)

jamaica ::

Zivijo!
ze, ki vidim da tu full obvladate bi imel tudi jaz eno majhno vprasanje, in sicer zanima me kako oz. kje bi se dalo spremenit (med levim in desnim stolpcem) naslov in slicico na desni takoj pod headerjem...npr.: ko prides na prvo stran , ki poise "Whats new here" na desni pa je tista slicica od ku***--> Natimal sem crno ozadje in ne zgleda lih cool8-O

Ostalo sem ze skori vse postimu, samo se to in par malenkosti mi manjka

ce, bi kdo veel bi mu bil full hvalezen:)

gregy ::

kakšen link ne bi bil odveč, da vemo o čem govoriš .. drugače pa se design rihta v catalog/index.php 8-)

gassko ::

Nov teden, novi problemi!!! :D

Popoldne ko bo mal več časa se spet usedem pred moj Oscommerce da vidmo če se bomo kej novga naučl.

Dons samo lp

gassko ::

A ma kdo čist enostavno rešitev za resizing images al pa da jih maš lahko več kot eno...

neki simpl pa da dela!8-O

gregy ::

mogoče kar Automatic Thumbnail za več slik pa More Pics 6 for 2.2 MS2

drgač pa malo bolj razloži, kaj si imel v mislih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

gassko ::

Kaj me torej "heca"!

Jasno je da slike ki jih posatavljaš niso vse enake velikosti, dimenzij....

Iz tega sledi da so ene še kar v redu, druga pa bog pomagaj, izpade nekaj predebelega ali previsokega.

Sicer sem že nekaj telih contribution pregleda, samo pri vseh je ogromno dela , za spremenit v kodi, to mi pa po ppravici ne diši gli. Tko da če ma kdo že popravljeno kodo mi jo lahko pošlje na moj mail.

To je to.

LP

8-)

gassko ::

Aja hvala vseen za pomoč!

gregy ::

jaz naredim takole .. sice nimam nobenega contributiona za slike .. v adminu kjer imas nastavitve za majhne slike imam nastiman 100 x 75, vse slike pa ki jih uporabim pa prej resizeam v photoshopu na 400x300 .. in dimenzije so potem vedno OK

gassko ::

Ja očitno bo to res najlažji.

LP

felbara ::

Tudi jaz sem na tem, da postavim OScommerce tgovino, pa bi vas prosil, če mi kdo pove, kje bi dobil slovenski language pack.

Hvala.
EKIWAR

Tody ::

Heh tebe bomo pa še dolgo srečavali po tej temi :)

osCommerce: Slovene translation

jamaica ::

Pozdravljeni
Danes sem si namesti spletno trgovino na svoj domac racunalnik in
mi javlja napako

1046 - No database selected

select configuration_key as cfgKey, configuration_value as cfgValue from configuration

[TEP STOP]

v MYSQL-u sem ustvaril podatkovno bazo z imenom "osc", ampak je prazna in ne vem kako importat tabele
ker nimam nekih bacup filov

ce grem pogledat v catalog/include/configure.php

imam vrstico --> define('DB_DATABASE', 'osc_1');

ce zbrisem tisti "_1" mi potem v rskalniku javlja "1146 - Table 'osc.configuration' doesn't exist"

What the hell?:O
A mi lahko kdo pomaga, ki mi ni prevec jasno vse skupaj.

Hvala

gregy ::

sicer je dolgo odkar sem instaliral OSC .. pa vendar, a ni v fajlu, ki si ga downloadal tudi SQL fajl,. ki ga moras preko phpmyadmina insertat?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

jamaica ::

sem pregledal vse, pa ni, mislim da bi moral v filu configure.php to postimat samo ne vem kako

ce ga odprem v browserju, mi odpre prazno belo stran

jamaica ::

ok sem štekal...

ob prvi installaciji, je v datoteki catalog še datoteka install v kateri je sql file, ko opraviš instalacijo moras install datoteko izbrisati

ker sem jaz predhodno instalirano verzijo z drugega racunalnika le copy/pastal na moj racunalnik, installa ni bilo zato niti sql datoteke, sem postimal

zdaj dela:)

hvala vseeno

ToMi` ::

torej mam eno vprašanje, poinštaliral sem oscommerce pa uredil slovenski jezik. zdaj pa mam problem z naslovi strani ki bi ga pač blo treba spremenit saj je v prevodu od tistega ki je prevod pisal. in torej zdaj ko v dreamweaverju odprem stran pod TITLE piše echo TITLE; ?>
zanima pa me kje je ta TITLE definiran .. iskal sem po celem diru od oscommerca pa ga ne najdem da bi spremenil. vsak file posebej pa mi res ni spreminjat manualno

tnx :D

gregy ::

... sigurno nisi pogledal v includes/languages/slovenian.php :D

.. skoraj pri vrhu

// page title
define('TITLE', 'Naslov tvoje strani');

lp
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

u, hvala lepa!

torej naslednja težava pa je; naredim uporabnika pa za test nekaj naročim pa je zadeva taka da si prvo lahko izberem način dostave šele nato pa način plačila.

rad pa bi sledeče, da ko stranka izbere recimo da bo osebno prevzela blago da se preskoči korak o dostavi oz da se vsaj zamenjata koraka o plačilu in dostavi

gregy ::

ni logično .. stranka mora najprej izbrati način dostave, da lahko potem moduli izračunajo koliko za plačat.

Konkretno pri nas lahko stranka izbere bodisi osebni prevzem (ni poštnine) ali pa s pošto (j epoštnina)

se pravi, da brez izbrane dostave ne moreš pravilno izračunati koliko mora stranka plačati. Obstaja pa contribution, ki ti v primeru da imas samo en način dostave le-tega preskoči in gre direkt na način plačila! KLIK
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

ToMi` ::

daj mi še prosim povej če veš v katerem file-u je definirano ko v trgovini klikneš na kontakt in je tam tisti obrazec za izpolnit, sem probal testno poslat pa nisem nič dobil .. kje bi naj vpisal email od firme ? tnx

gregy ::

greš v admin in kliknes na Configuration/Nastavitve .. na levi strani .. potem imaš pododdelek My Store .. in tam imaš eno vrstico kjer vpises firmski mail ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

mam to vse nastavljeno, ko sem probal testno pa vseeno nisem dobil maila, bom še pogledal okoli mogoče je kje drugje težava, hvala za pomoč

gregy ::

poizkusi pri Prijavi zahtevati pozabljeno Geslo (Password Forgotten) če ga dobiš .. lahko da imaš generalno s sendmailom kaj narobe .. ali pa poizkusi funkcijo "Pošlji prijatelju" .. da vidis ce bilo kje dobis mail .. s tem bos zmanjšal možnost problema oz. reduciral kje iskat napako ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

blackmumba ::

Nikakor mi ne uspe nastavit da bi bil admin v slovenščini. admin/includes/languages/slovensko in slovensko.php imam.
Kje naj to nastavim ? Po defaultu mi v adminu izpiše vse produkte z angleškimi imeni namesto slo

gregy ::

produkte? .. ali si jih vnesel tudi v slovenščini? .. ali si dal ime produkta vsem enako?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

blackmumba ::

stran je zaenkrat samo v slovenščini, produkte se pa večinoma vnaša že v obeh jezikih. Admin je pa v angleščini in nekateri produkti še nimajo angleškega imena zato pokaže pod produkt samo link brez imena.(ker default angleškega vzame). Kako spremenim admin v slovenski jezik ?
Prevod admina imam, default language imam slovensko, ampak ves admin je v angleščini. Piše -Catalog- namesto -Katalog-

gregy ::

še nekaj .. preveri besedo Catalog v slovenskem language fajlu ;) .. mogoče ni prevedeno ;) .. tudi to se lahko zgodi

drugače pa se language izbere za oba dela na enem mestu .. in za admin katalog ... Localization/Language na admin straneh ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

blackmumba ::

ja tam sem nastavi na slovenskol. prevod. -catalog- sem dal za primes samo nič ni prevedeno

Preseren ::

nič ni prevedeno?

A te prav razumem, da maš slovensko.php vse noter v angleščini?
Torej nimaš pravilnih datotek in maš v slovenskem jeziku datoteke za angleščino. Poišči slo language pack in ga uploadaj.

P.

blackmumba ::

? slovensko vsebuje slovenski prevod ne angleški !
Imam fajle slovensko.php ampak po defaultu admin uzame english.php in zato vidim admin v angleškem jeziku. Nevem kako naj preklopim da bo admin uporabljal slovensko.php za default jezik in potem bo prikazano v slovenščini !

ToMi` ::

ko se loginaš v admin del maš desno zgoraj za izbrat jezik .. tam si prestavo ? če nisi daj tam slovensko zapri dol se loginaj še 1x pa more bit

gregy ::

tista izbira mislim da bo bazirala na cookijih .. ali pa na cache thing .. nastavitev mora biti na obeh ista .. se pravi catalog/admin .. kar se tiče default nastavitev .. vsekakor pa jo lahko ja spreminjaš tam desno zgoraj ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

torej zdaj sem porihtal zadevo kolko tolko, zdaj pa bi potreboval en template oz. nekoga od koga lahko kupim enega .. če je kdo interesent pm

Preseren ::

Jaz ti ponudim z veseljem mojega, čeprav dvomim, da se boš karkoli spoznal ali da ti bo všeč :D (trgovina.hiskadobrot.com)

Sicer pa je tmplate precej enostavno ustvariti (če imaš kaj oblikovaske žilice) z simple template system adonom v osc in malo poigravanjem v css.

Sicer pa, googlaj oscommerce templates

P.

gregy ::

prvi post na vrhu strani ;) algozone.org
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

torej, grafiko nam že delajo.

zaj pa še nekaj fines me muči

torej na strani informacije o dostavi sem porihtal da do neke cene je cena dostave fiksna nad to vsoto pa je dostava brezplacna.
če je v košarici večja vsota od te avtomatsko ne obračuna dostave ampak tam piše
FREE_SHIPPING_TITLE
FREE_SHIPPING_DESCRIPTION

kje naj to spremenim v nekaj bol prijaznega :8)

pri informacijah o plačilu pa mi nikakor ne uspe usposobit plačilo po povzetju preprosto ga ni med plačili ampak je edina opcija plačilo po predračunu

gregy ::

FREE_SHIPPING_TITLE
FREE_SHIPPING_DESCRIPTION

tole ti manjkajo definicije besedila v language fajlu za dotični modul .. Free Shipping? .. ne vem kako se imenuje .. /includes/languages/slovenian/modules/shipping .. tu nekje noter malo pobrskaj in dodaj ti dve vrstici v fajl ..

glede po povzetju pa ne vem kaj te muči .. to je najbolj simpl modul za plačilo .. lahko pa das kaksen link na ZS .. tezko takole na pamet govorim ..

EDIT: če imaš to napako na strani shippping.php potem dodaj te definiciji v language fajl shipping.php
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Preseren ::

Glede info o plačilu.

Občutek imam da nisi modula instalal. V adminu med moduli - Plačila stvar najprej označiš, installaš (namesti) in nato stvar nastavljaš.

Poglej tudi, kako imaš nastavljeno razvrščanje, ki določa po kakšnem vrstnem redu se bojo možnosti pokazale. Včasih, če imajo različne možnosti isto številko ga zna to malo zmesti in potem ti česa ne prikaže.

ToMi` ::

verjetno je blo res to pomešano ja z vrstnim redom ker sem odstrano vse pa na novo pa dela zdaj, evo obljubim zadnič gnjavim .. edini problem ki mi je še ostal

gregy ::

in ta je?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

nevem zakaj ne pokaže slikice. torej na strani checkout confirmation torej ob zaključku naročila mi manjka to

Način dostave (Uredi)
FREE_SHIPPING_TITLE
medtem ko za plačilo je okej

Način plačila (Uredi)
Plačilo po predračunu


preiskal sem vse slovenske fajle pa nič, kje naj to iščem oz. v kateri file naj dodam definicijo ?

gregy ::

tole ti manjkajo definicije besedila v language fajlu za dotični modul .. Free Shipping? .. ne vem kako se imenuje .. /includes/languages/slovenian/modules/shipping .. tu nekje noter malo pobrskaj in dodaj ti dve vrstici v fajl ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Aboy ::

Mogoče smešno vprašanje.....kako moram nastavit valuto SIT, da bo pravilno preračunavalo v EUR glede na to, da uporabljam tisto kodo, ki prikaže obe 2 valuti.
Sedaj moram namreč vsak izdelek vnašat tako, da vpisujem cene v EUR in mi nato v SIT preračuna. Rad bi, da se pri vnašanju uporabi SIT.


Pa še to. Kako nastavim pravilno 20% in 8.5% ddv. Izberem lahko samo enega, pa še tistega 20% ne računa prav. Se mi zdi da vzame okrog 22, čeprav ga nimam vnešenega.

Hvala za pomoč!

Aboy ::

Ok za valute sem naštudiral logiko in mi sedaj pravilno pretvarja SIT v EUR.

Davek pa sem imel samo 1 davčni razred in mi je stopnje skupaj seštevalo. No sej počasi človek skapira ta admin :))

Ima mogoče že kdo novejši prevod (slo) kot je tisti uradno na strani. Tisti prevod je že kar nekaj časa nazaj bil narejen in admin je morda kakih 40% samo preveden.

Hvala.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81922 (1425) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71133 (1097) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62229 (2201) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201703 (1114) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708072 (6887) gregy

Več podobnih tem