» »

osCommerce - izbira jezika

osCommerce - izbira jezika

lojk ::

Za spletno trgovino uporabljam predlogo osCommerce v slovenski in angleški verziji. Zanima me koda v PHP, ki bi avtomatično prikazala slovensko verzijo strani, če bi imel obiskovalec trgovine v browserju izbran slovenski kodni sistem oz. srednjeevropski ali pa angleško verzijo, če bi bila kodna tabela v browserju zahodnoevropska.

gregy ::

tako bi naj bilo po defaultu .. najprej mu dolocis default language v admin delu .. potem pa se jezik nalozi glede na nastavitve browserja .. to ti odsvetujem .. namreč nimajo vsi brskalnika nastavljenega na svojo kodo .. jaz sem imel z oscommercem velike probleme s tem .. potem smo prišli tako dalec da sem vrgel ven delcek kode ki je preverjal nastavitve browserja .. in sedaj deluje na principu dolocenega deafult languagea. ce rabis se kej podrobneje bom poiskal mojo temo na OScommerce forumu .. je obsirno in z vsemi kodami :)

lojk ::

Problem je v tem, da bi prodajal izdelke, katerih ciljni kupci niso mlajša generacija vešča interneta in angleščine. Ali bo povprečni kupec srednje generacije našel slovensko zastavico in preklopil na naš jezik, če bo default Angleščina, ali pa bo evropski kupec z vsem nepoznavanjem naše deželice preklopil na angleško verzijo, če bo default Slovenščina? Ni mi pa, zaenkrat, da bi zakupil še eno parcelo na serverju in ločil trgovine. Če mi lahko posreduješ temo na oscommerce forumu ali pa vsaj ključne besede, bi blo super.

gregy ::

odsvetujem ti automatic broswer depending language .. veliko razlogov je za to.

Sicer pa postavis language infobox levo zgoraj .. kjer vsak najprej pogleda

Ta tema je bila na široko obravnavana TUKAJ

na začetku sem bil istega misljenja kot ti .. nakar sem vztrajal da je default language tisti ki ga jaz dolocim .. stranka ga bo ze spremenila ..

ravno pri starejsi generaciji je problem .. poinstalira program (IE ali firefox) ostale nastavitve so pa tabu ..

sicer pa si preberi oscommercov forum na link zgoraj .. mogoče boš našel kakšno zanimivo kost za glodat :)

lojk ::

Hvala za informacijo. Sem na hitro preletel, detaljno bom pa še. Stvar je najbrž v tem, da si izbereš default jezik za kupce, kjer pričakuješ največ uspeha.

gregy ::

v principu ja .. ampak ne glede na nastavitve brskalnika .. to sem imel v mislih

Futsal ::

No nisem našel teme ki bi mi ustrezala za vas sprašujem eno anfok prašanje
Zanima me ali je kak fora (druga) za izdelavo strani v več jezikih....Namreč predstavlajm si samo tako da se po defoltu da slo vertijo v root ostalo pa po mapah....Npr (ANG). Zanima me ali je to edini način in če je sploh tko....ali je kej drugega za izvest....

Če ima kdo kako izkušnjo s tem se priporočam da mi mal pove kako se to dela...
Janko in Metka

gregy ::

tole nima ravno veze z Oscommercom .. drgač ti bo pa kaksen php freak kje drugje (druga tema) lahk razlozu kako poteka

SLO
"define = ("TEXT_TITLE")="Besedilo"
ENG
"define = ("TEXT_TITLE")="Text"
CRO
"define = ("TEXT_TITLE")="Riječi"

.. kinda :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62452297 (19448) Skarabej
»

Postavljalci internetnih strani POZOR - spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
313163 (1907) Looooooka
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
222874 (2175) gregy
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708171 (6986) gregy
»

Uporabnost novih strani .. zaželjeno testiranje ...

Oddelek: Izdelava spletišč
432207 (1637) gregy

Več podobnih tem